Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mroczne oblicze Diablo III - brak wsparcia dla modów, stałe połączenie z siecią wymagane

212 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2011 o 16:29, Lordpilot napisał:

BTW- Mercuror wyjął mi z ust to co chciałem napisać: jak UBIkacja wprowadziła identyczny
DRM w AC 2 czy Driver: San Fransisco (wersje PC) to na tym forum, na tej firmie gracze
nie zostawili suchej nitki !

Z drugiej strony Ubisoft ma wielu fanów, którzy i tak mimo licznych narzekań na zabezpieczenia ich gry kupili. Zabezpieczenia Blizzarda trochę inaczej działają, bo nie opierają się na aplikacjach zewnętrznych.

Dnia 01.08.2011 o 16:29, Lordpilot napisał:

Trafnie ktoś tam napisał - skora to ma być gra stricte multi,
to po cholerę w ogole zostawili możliwość grania solo ? Toż, to się kupy nie trzyma

Choćby po to, żeby postać móc wykorzystać potem w multi i żeby też ludzie nie bawili się nieuczciwym modyfikowaniem statystyk postaci czy innymi ułatwieniami. Należy pamiętać, że Diablo nigdy nie było grami wyłącznie nastawionymi na singla i tutaj granica między single a multi nie będzie tak jednoznaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem,dlaczego wszyscy tak brużdżą na DRM od UBI? - dla mnie jest to REWELACYJNE rozwiązanie,przynajmniej nie muszę mieć płyty w napędzie
stałe połączenie z netem? - PC bez neta jest / dla mnie / bezużyteczny,więc nie rozumiem tych narzekań
ja nie miałem żadnych problemów z grą ze względu na DRM od UBI nie licząc kilku sekundowej przerwy spowodowanej brakiem neta,co zdarza się niezwykle rzadko.

Może ktoś się wypowiedzieć,czy Diablo III będzie nastawione tylko na multi,czy zwyczajny single player / bez żadnego kupowania ekwipunku za normalne pieniądze,bez coopa,itp. / też będzie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 16:37, lis_23 napisał:

Może ktoś się wypowiedzieć,czy Diablo III będzie nastawione tylko na multi,czy zwyczajny
single player / bez żadnego kupowania ekwipunku za normalne pieniądze,bez coopa,itp.
/ też będzie?.


Będzie tryb single player, nie będziesz musiał kupować ekwipunku za realną kasę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemniej, należy mieć na uwadze, że seria Diablo swój sukces zawdzięcza m.in. właśnie społeczności modderskiej. Blizzard ryzykuje zatem niemało.

WTF? Diablo zawdzięcza sukces modom? Warte uwagi można policzyć na palcach jednej ręki. Zresztą granie oznaczało praktycznie granie samemu (nie pamiętam, czy dało się jakoś przez LAN grać w mody), co było bez sensu. Seria zawdzięcza swój sukces dużej grywalności i postawieniu na multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 16:37, lis_23 napisał:

Może ktoś się wypowiedzieć,czy Diablo III będzie nastawione tylko na multi,czy zwyczajny
single player / bez żadnego kupowania ekwipunku za normalne pieniądze,bez coopa,itp.
/ też będzie?.

Będzie. Także w każdej chwili do gry z tobą będzie się mógł dołączyć lub odłączyć znajomy jeśli tylko będziesz tego chciał (w przypadku gdy dołączy się inny gracz nie będzie możliwości użycia towarzysza - oni będą tylko do pomocy samodzielnej i przydatni na normalu).

Ekwipunek będzie można równie dobrze zdobyć samemu z dropów lub kupić za złoto z gry także nie trzeba będzie płacić prawdziwymi pieniędzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 16:36, mronoth napisał:

> Ubi daje DRM do gier które nie mają w ogóle Multi a Diablo od początku było grą
nastawioną
> na Multi , Singiel był tylko małym dodatkiem.
ale jaka to roznica? bo ja nie widze jej, jestem graczem single i nie obchodzi mnie zawartosc
multi, dla mnie to bez rozniczy czy gra sie skupia na multi czy nie, call of duty tez
sie skupia na multi a gralem do tej pory tylko single no i co? w takich grach tez maja
bezprawnie wrzucic niepotrzebny drm do singla a ja mam sie cieszyc?


A co jest złego w DRMach Ubi według mnie to świetna rzecz tylko szkoda że ich serwery lubią często padać co odebrało mi radość z gry w AC2 w pierwszym miesiącu od premiery dobrze że blizzard nie ma takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ilu z was tutaj piszących w ogóle zauważyłoby "problem" gdyby nie ten temat.

Ciekawe również, jaka byłaby reakcja (tzn natychmiastowa zmiana nastawienia do gry/producenta) gdyby pojawiła się identyczna informacja o BF3. Chyba nikt z was się nie łudzi że zagra w BF''a z modami?

Poza tym jest sporo gier do których mody, mimo, że oficjalnie niei zablokowane, są beznadziejne - np TDU które ludzie wychwalają pod niebiosa i okrzykują jedną z najlepszych samochodówek (wtf?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie oszustw na allegro dla ludzi handlujących przedmiotami - duży plus. Stałe połączenie z internetem? W dzisiejszych czasach to nie problem - pamiętam płaczki za czasów HL2 i początków jego i Steam. Teraz Steam i WoW (czyli internet) ratuje PC przed upadkiem i trzyma go mocno. Jak ktoś nie ma internetu na swoim PC to powinien się zastanowić nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 16:33, palpatine napisał:

Wyjaśnię dla wszystkich: Jeśli chodzi o granie offline w takie gry, jak Diablo, to ze
mną w ogóle nie ma dyskusji tak na prawdę. Mam wyrobione zdanie i go nie zmienię, i żadne
żale, żadnego gramowicza tego nie zmienią :).


To po kiego grzyba tu w ogóle piszesz? Chcesz sobie uprzyjemnić dzień rozpętując flame''a? Bo dokładnie takie wrażenie odnoszę. Prawda jest taka, że usługi-społecznościowo-integracyjne w SP są niepotrzebne, a więc i ciągle połączenie sieciowe jest zbędne. Ciebie nie obchodzi, że kogoś połączenie może nie należeć do szczególnie stabilnych i niezawodnych, więc po co trollujesz?

Dnia 01.08.2011 o 16:33, palpatine napisał:

A co to za argument w dyskusji, że masz cienkiego neta ? I to ma świadczyć za tym, żeby
Diablo 3 miało opcję offline ? Na prawdę ?


Naprawdę (piszemy łącznie). Nawet Steam, który wymagany jest do odpalenia każdej jego gry, ma opcję offline.

Nawiasem mówiąc - spodziewałem się po tobie podobnych wypowiedzi, bo już od dawna masz u mnie plakietkę klakiera korporacji (z Sony na czele). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2011 o 16:45, Pitej napisał:

Ciekawe również, jaka byłaby reakcja (tzn natychmiastowa zmiana nastawienia do gry/producenta)
gdyby pojawiła się identyczna informacja o BF3. Chyba nikt z was się nie łudzi że zagra
w BF''a z modami?


BF2 ma mody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pisałem, że dostęp sieciowy jest najbardziej skutecznym DRM jaki istnieje i na dodatek nikt przeciwko niemu nie protestuje (no bo przecież multiplayer...), to nikt nie wierzył. A tu wyszło szydło z worka.
Gry single player przy takiej kasie i gwarancją 90% wycięcia piratów i rynku wtórnego (zostają jeszcze "prywatne serwery"), to żyła złota. Nikt nie zarżnie kury znoszącej złote jajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2011 o 16:45, EjPii napisał:

Jak ktoś nie ma internetu na swoim PC to powinien się zastanowić
nad tym.


A moze ktos, tak jak np ja, gra w pracy gdzie nie ma podlaczenia do neta? Tez ma sie zastanowic i placic dwa rachunki?
Najwiecej widze tutaj krzycza dzieci którym rodzice oplaca internet, kupia gre i jeszcze obiadzik pod nos podstawia, a ty synku tylko graj :)
Cóz moge rzec, uwielbiam blizza ale teraz przegieli, ja napewno tej gry nie kupie, a piraci i tak góra jeden dzien pozniej beda sobie grali bezproblemowo na kompach BEZ neta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Gadasz Pan odrobinę od rzeczy...

Dnia 01.08.2011 o 15:38, palpatine napisał:

Idą w dobrym kierunku. Już w Diablo 2 było rozbicie na postać robioną offline (save lokalny
na dysku kompa) i postać BN (save na battlenet).Rozwiązanie faktycznie idiotyczne, bo
dlaczego nie robić postaci od razu na BN szczególnie, że tam była lepsza szansa na fajny
drop. I dodatkowo single od multi nie różniło się kompletnie niczym, tak więc jak dla
mnie istaniała jedynie opcja BN.

Chyba się kolego troszkę zagalopowałeś i zapomniałeś kiedy Diablo ][ miał premierę. Wtedy w Polsce i innych krajach ''Polskopodobnych'' jeszcze internet nie był taki tani i nie każdy mógł sobie na niego pozwolić. Nie zapominając już o wyborze internetu i jego prędkości. Można by powiedzieć, że był odrobinę ''rarytasem''. Polska to nie USA czy inne bogate kraje gdzie to może już był standard i dawno co 5 osoba miała neta w domu. Co do grania single player i BN. Wiedz, że wtedy sam LOD dawał pacz 1.07. Choć rozszerzenie dodawało sporo, to Słów Runicznych było tyle co kot napłakał... tak samo było z itemami chociażby uniqe. Granie na singlu dawało frajdę za pierwszym razem przechodząc samemu normal, koszmar i piekło. Poza tym zawsze można było wziąć save''a [na dyskietkę wtedy jeszcze, ahhh te czasy dyskietek. Pamiętacie, czy już zapomnieliście] i iść do znajomego pochwalić się, dać mu, by sobie pograł. Z resztą nie wiem czy kiedykolwiek grałeś chociażby na TCP/IP, albo OPB <-- Open Battle Net, gdzie tam się właśnie grało postaciami z single player i to tam grały same nooby i debile, bo modyfikowali swe postacie programami [wtedy jeszcze programem shadow master] teraz używany jest Hero Editor, który tworzy dosłownie niezniszczalną postać ze wszystkimi możliwymi skillami na 100 levelu i więcej oraz tak zmutowane przedmioty że samo czytanie co dają zajmuje ze 3 minuty. CBN <-- Close Battle Net właśnie polegał na usunięcie tego procederu. Save był zapisywany u nich i nie można było używać haxów czy też tego typu programów co modyfikują postać. Co do dorpu. Szansa na drop była nieznacznie się zwiększała i z każdym patchem była regulowana przez Blizzard. Czasem zwiększali, czasem zmniejszali. Blizz z każdym nowym patchem dodawał swoje modyfikacje. Nie oficjalne Questy takie jak Uber Diablo [Klon diablo] który był 8 razy silniejszy i miał 8 razy więcej życia od zwykłego Diablo na piekle. Czy też z patchem 1.11 Uber Tristram,. Cała Mroczna Trójca w jednym miejscy na raz silniejsza od zwykłych na piekle :-), że Zamieć dawno już olała sprawę w kwestii Diabełka ][ i nic nowego już nie wprowadza to nie moja sprawa.

Dnia 01.08.2011 o 15:38, palpatine napisał:

Takie czasy- granie offline to nisza, która nie ma przyszłości i szkoda marnować na nią
czasu.

Bull-sh**. Nisza ta ma przyszłość i teraźniejszość wręcz. Trzeba tylko umieć ją wypełnić. Nie wszystkie gdy mają opcje singiel player,a te co nie mają to nawet i sam singiel przynosi wiele frajdy.

Dnia 01.08.2011 o 15:38, palpatine napisał:

Co do modów. Znowu będą jojczyć oszuści, lubujący się w trainerach, bo z reguły mody
to były dopalacze zdobytego doświadczenia, złota modyfikatory postaci, skilli itd.

Nie rozumiesz.. Jedyny nieoficjalny mod jaki powstał do diablo to był Median, który zmieniał praktycznie wszystko. Wygląd czarów, otoczenia, dodawał pełno nowych skilli i wiele wiele innych rzeczy. Był nieoficjalny. Na nim można było grać tylko na single. Modyfikatory postaci, o których wspomniałeś, to właśnie te programy o których pisałem wyżej i działają one tylko na postacie z singla więc wiesz........
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha ale drama.
IMO swietne decyzje Blizzarda. Jedyne co mnie martwi to jak ten dom aukcyjny za prawdziwa kase wplynie na ekonomie gry.
Przez rok grania w Starcrafta 2 ani razu nie uswiadczylem disconnecta z Battlenetu, Diablo jest nastawiony na multi wiec stale polaczenie z BN jest OK, bo teoretycznie bedzie przeciwdzialalo cheaterstwu.

Mozecie plakac i walic glowa w mur, ale i tak Ci ktorzy chcieli kupic ta gre i tak ja kupia - co widac po komentarzu pepsiego :P

Ps. Pochylam glowe nad graczami ktorzy w dzisiejszych czasach nie maja stalego dostepu do netu. - lepiej zmienicie hobby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 15:42, Troldihar napisał:

Niech ich szlag... Co to znaczy, że świat taki jest - które gry z singlem, poza grami
Ubi, wymagają stałego dostępu do Netu?.

Chłopie nie ma co się obawiać. Nie jest tak źle. Wierzysz w takie zabezpieczenia ? uhauahu bo ja nie. Pamiętam jak swego czasu głośno było o GTA IV <--- Darli się, że gra nie do scrackowania!!! i co się stało później...... wiadomo. Zawsze się znajdą jacyś ludzie, co znajdą obejście, chyba że wyjdzie jakiś legalny patch, crack co to zniweluje. Nie wiem, nie wnikam

@heyboy

To samo co wyżej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suhasushaush. Płacz wszystkich ludzi tutaj jest po prostu epicki:D

Każdy kto chce i będzie grał ma dostęp do internetu chyba że mieszka w jakiejś małej wiosce gdzie internet to nisza. Ale bez przesady

SC2 tez ma stały dostęp. Wszyscy narzekali a teraz smieja sie z siebie że mogli uważać stały dostep do neta śmiercią.

STAŁY DOSTEP NIE OZNACZA BRAKU MOZLIWOSCI GRANIA OFFLINE!!!!!!!!!
Logujesz sie raz a pozniej z goscia czy tam z inego profilu tak samo jak w przypadku sc sobie grasz. GOGOGO BLIZZ!! Jedyna firma która rozumie potrzeby klienta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 17:27, CrysisPl napisał:

żal!!!!!!!Blizzard!?WHY!?WHY!?:(


Ostrzeżenie - Za spam, bardzo konstruktywna wypowiedź na temat newsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja planowałem głównie tłuc offline, na spokojnie, bez watahy małolatów jęczących fri item pliz. I podobnie nie życzę sobie, by producenci śledzili moje poczynania w grze. Z jakiej racji? Nie korzystam z cheatów/trainerów/map hacków, ale gdybym w singlu zechciał świecącej jak Super Saiyanin postaci na 173 lvl, bo mam taki, k..., kaprys, to popełniam przestępstwo?
Bardzo ceniłem Blizzardów do tej pory. Kupić oryginał - kupię. Poczekam na kilka patchy, dodatek - i scrackuję. Niech się gonią. Klient płaci, klient wymaga.
A klient wymaga, żeby producent nie wściubiał nosa w to, jak kto gra na własnym komputerze.
Oczywiście, rozumiem troskę o graczy on-line, ale przegięli.
Ciekaw jestem, jak z tego wybrną.

Byłem z Blizzem już od Diablo 2, mam na półce tę grę, mam Warcrafta II i III, rozważałem któregoś Starcrafta... ale chyba sobie daruję. Liczyłem, że będę mógł wywieźć parę książek i laptopa z Diablo III do chatki, gdzie nikt o internecie nie słyszał i odciąć się od cywilizacji... no cóż, pokładam nadzieję w mistrzach crackowania. :)

Pozdrawiam innych zawiedzionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować