Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2005 o 14:40, Mike L napisał:

Ależ oni mogą, tylko twierdzą, że się nie opłaca instalować czegoś tam w centrali (jakiejś
półki - tak babka tłumaczyła), bo za mało chętnych mają. Chcą, żeby składać zamówienia, to
MOŻE się zastanowią, heh.


Dokładnie tak było w mojej miejscowości :)
Twierdzili, że im to się nie opłaca, bo to, bo tamto...
Wreszcie na prośbę pani wójt, przysłali i zamontowali te "półki". Okazało się, że wszystkie miejsca zostały zajęte pierwszego dnia (jeszcze zanim zostało właściwie zamontowane). I kilkadziesiąt osób zdenerwowanych, że nie mają wciąż neo... Ja miałem szczęście, ponieważ akurat rodzice byli w telepunkcie, żeby dowiedzieć się co z tym wszystkim :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!
właśnie załozyłem sobie nepstrade i chciałbym sie dowiedzieć gdzie można wyłączyć to okienko z licznikiem połączenia na pasku.
troche słabo, że tu jest.
gdzie to wyłączyć?
bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej mieścinie wybór jest taki: internet radiowy (nie bardzo szybki i rwie od czasu do czasu), kablówka (wieczorem ciężko się połączyć- wiecznie przeciążone łącza) i neostrada - wykupiłem 256 bo tyle mi wystarcza do odwierania stron a ściągam niewiele. Ale zanim zaczęła mi poprawnie pracować trochę mnie nosiło. Po uruchomieniu komputera komunikat o błędzie. Ponowie w tpsa czy gdzieś tam dołączyli nowy modem Thomson i stare sterowiki od poprzedniego modelu. Poprawki znalazłem po wpisaniu błędu w przeglądarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 00:16, adams99 napisał:

witam!
właśnie załozyłem sobie nepstrade i chciałbym sie dowiedzieć gdzie można wyłączyć to okienko
z licznikiem połączenia na pasku.
troche słabo, że tu jest.
gdzie to wyłączyć?
bartek


Nie da sie :) Radzilbym odinstalowac ten program Neostrady, zostawic sobie tylko sterowniki do modemu i skonfigurowac polaczenie recznie, lub programu autoconnect.

Tu masz jak skonfigurowac takie polaczenie w WinXP bez programu Neo:

http://neostrada.info/instalacja.php?id=winxp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 10:53, Hegemon napisał:

Nie da sie :) Radzilbym odinstalowac ten program Neostrady, zostawic sobie tylko sterowniki
do modemu i skonfigurowac polaczenie recznie, lub programu autoconnect.

Tu masz jak skonfigurowac takie polaczenie w WinXP bez programu Neo:

http://neostrada.info/instalacja.php?id=winxp


spoko - to wiedziałem, ale nie wiem jak zrobić, żeby to połączenie włączało sie wraz z włączeniem windy?
wrzuciłem do autostartu, ale włącza sie koło 2min...
no zorbiłem, że bez hasła i pytania o nr, ale do tego nie moge za chińskiego boga dojść gdzie to jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 14:41, adams99 napisał:

spoko - to wiedziałem, ale nie wiem jak zrobić, żeby to połączenie włączało sie wraz z włączeniem
windy?
wrzuciłem do autostartu, ale włącza sie koło 2min...
no zorbiłem, że bez hasła i pytania o nr, ale do tego nie moge za chińskiego boga dojść gdzie
to jest:(


Troche chaotycznie napisales, nie wiem w czym konkretnie lezy problem - tzn. Neostrada sie laczy, ale system sie laduje 2 min. czy polaczenie nie startuje w ogole? Moze lepiej skorzystaj z autoconnecta:

http://neostrada.info/download/pafiledb.php?action=viewall

i tam wyszukaj sobie wlasnie autoconnect. Tez moze sie laczyc przy starcie systemu, w przypadku rozlaczenia sam laczy sie ponownie, liczy tez chyba ilosc sciagnietych danych itp. Najlepszym rozwiazaniem jest za to chyba router z modemem ADSL, ale to wydatek rzedu 200 zl i przydaje sie przede wszystkim do dzielenia lacza na kilka kompow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie instrukcję obsługi. tam ( a przynajmniej w mojej Thompson516) jest krok po kroku opisane jak mieć neta po kliknięciu (Explorera lub czego tam chcecie). Działa jak bym miał zwykłe stałe tylko że mam dla siebie pełne 256 na dwa kompy (brat i moj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 14:59, Hegemon napisał:

Troche chaotycznie napisales, nie wiem w czym konkretnie lezy problem - tzn. Neostrada sie
laczy, ale system sie laduje 2 min. czy polaczenie nie startuje w ogole? Moze lepiej skorzystaj
z autoconnecta:

spoko programik....
wczesniej wszystko działało, ale trzeba było długo czekać, aż sie połączy.
dzieki za pomoc:)
juz wszystko w najlepszym porządku (póki co;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie z neostradą jest znacznie gorzej. Oczywiście, możesz ją sobie zainstalować, ale będzie to działało jak modem 56k. Powód: TPSA dumnie chwali się, że można, ale nie połączyli mojej miejscowości ze swoją centralą.
Wniosek: Nie warto instalować neostrady poza sporym miastem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 00:53, Widek napisał:

Auto Connect - powtarzam najlepszy programik do neo ktory pomoze ci sie mniej wsciekac na neostrade:)


TO wymien zalaety autoconnect bo ja ten program posiadalem i jego jedyna zaleta jest taka ze podlicza Ci ilosc
przeslanych danycha oprocz tego niczym sie specjalnym nie wyróżnia.

Ja teraz mam tragedie bo już zassałem 5GB a neostrada mam 320kb/s czyli w praktyce oznacza to że jade na
4kB/s co za draństwo nie nawidze neozdrady!!

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tej wspaniałej usługi jaką daje nam możliwość francuska firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 08:02, s2nto napisał:

> Auto Connect - powtarzam najlepszy programik do neo ktory pomoze ci sie mniej wsciekac
na neostrade:)

TO wymien zalaety autoconnect bo ja ten program posiadalem i jego jedyna zaleta jest taka ze
podlicza Ci ilosc
przeslanych danycha oprocz tego niczym sie specjalnym nie wyróżnia.


Pozwole sobie sie wtracic :) Autoconnect zajmuje b. malo operacyjnej, moze automatycznie laczyc Cie z powrotem w razie zerwania polaczenia i, jak widac z dyskusji, pozwala tez na szybsze laczenie z siecia w momencie wlaczania kompa, niz standardowe laczenie "windowsowe". O obliczaniu ilosci przeslanych danych wspomniales sam.

Dnia 22.12.2005 o 08:02, s2nto napisał:

Ja teraz mam tragedie bo już zassałem 5GB a neostrada mam 320kb/s czyli w praktyce oznacza
to że jade na
4kB/s co za draństwo nie nawidze neozdrady!!


Nie podobaja sie limity? Zaloz sobie DSL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym że neo to shit niestety sie zgodzy,a jeszcze normalnie to bym wziął DSl ale nie moglem bo tylko do neo mialem dostep, a co do auto connect:

+ rzadko mnie wyrzuca z netu
+ na bieząco limit
+ od razu polaczany z netem nie musze sie meczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 10:54, Hegemon napisał:

> > Auto Connect - powtarzam najlepszy programik do neo ktory pomoze ci sie mniej wsciekac

Panowie z całym szacunkiem ale czy gdy skonfigurowałem połączenie internetowe ręcznie to z NETem zaczłęm się łączyć o wiele szybciej i zaczeło mi to zajmować mniej pamięci operacyjnej

Widek zalety które podałeś są chyba wciąż nieliczne bo zwykłe WINDOWSKOWSKIE połączenie skonfigurowane ręcznie dostarcza Ci tych samych informacji:
- wyrzuca z neta przy standardowym połączeniu z neo wiem bo czesto ssam cos w nocy i wtedy wazne jest aby te połączenie nie padło. I rzeczywiscie nie pada. A jak się tego bojisz to jest opcja przywracania połączenia
- limitu nie ma, ale ten na neostrada.pl mało dokładny potrafi wystarczyć
- aby połączyć się znetem naciskam 2 klawisze myszki, beż żadnych zbędnych okienek które wyskakują w standardzie.

Autoconnect to tylko zabawka dla osób lubiących takie zabawki - dużo opcji które są tak naprawdę zbędne ;)

pozdrawiam wszystkich posiadaczy neozdrady którzy zarabiają na emerytury francuskich staruszków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 20:37, s2nto napisał:

Panowie z całym szacunkiem ale czy gdy skonfigurowałem połączenie internetowe ręcznie to z
NETem zaczłęm się łączyć o wiele szybciej i zaczeło mi to zajmować mniej pamięci operacyjnej


W porownaniu z czym? Z programem Neo czy z Autoconnectem?

Dnia 22.12.2005 o 20:37, s2nto napisał:

- limitu nie ma, ale ten na neostrada.pl mało dokładny potrafi wystarczyć


Slyszalem, ze w listopadzie padl na 2 tygodnie (i caly czas pokazywal tyle samo). Licznik jest zreszta potrzebny glownie P2Powcom i tym, ktorzy nalogowo sluchaja radia/ogladaja telewizje przez Internet.

Dnia 22.12.2005 o 20:37, s2nto napisał:

- aby połączyć się znetem naciskam 2 klawisze myszki, beż żadnych zbędnych okienek które wyskakują
w standardzie.


To dziwne, ale wielu osobom zalezy, zeby tych klawiszy juz nie naciskac, tylko byc w sieci "od razu" po wlaczeniu kompa.

Dnia 22.12.2005 o 20:37, s2nto napisał:

Autoconnect to tylko zabawka dla osób lubiących takie zabawki - dużo opcji które są tak naprawdę
zbędne ;)


Najlepszy jest zas chyba router - w ogole nie zajmuje operacyjnej, mozna zrobic siec w domu itd.

Dnia 22.12.2005 o 20:37, s2nto napisał:

pozdrawiam wszystkich posiadaczy neozdrady którzy zarabiają na emerytury francuskich staruszków
:-)


Jesli sie nie myle, to praktycznie wszyscy dostawcy internetu korzystaja z sieci szkieletowej Tepsy, tak wiec wszyscy zrzucamy sie na Francuzow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2005 o 21:01, Hegemon napisał:

> Panowie z całym szacunkiem ale czy gdy skonfigurowałem połączenie internetowe ręcznie
to z
> NETem zaczłęm się łączyć o wiele szybciej i zaczeło mi to zajmować mniej pamięci operacyjnej


W porownaniu z czym? Z programem Neo czy z Autoconnectem?

Mówimy ciągle o Autoconnectie w porónaniu do ręcznie skonfigurowanego połączeniea z NET.

Dnia 22.12.2005 o 21:01, Hegemon napisał:

Jesli sie nie myle, to praktycznie wszyscy dostawcy internetu korzystaja z sieci szkieletowej
Tepsy, tak wiec wszyscy zrzucamy sie na Francuzow :)


Ano :D cała polska zarabia na emerytury francuzów :o jeszcze teraz te "orendż" :/

No nic Hegemon nie mam praktycznie żadnych sensownych argumentów by obalić twoje słowa, a więc chyba zakonczymy dyskusje bo święta się zbliżają a ja mam dużo sprzątania. :rotfl:

A więc życze Ci i wszystkim posiadaczom Neo wytrwałości przy tym "cudzie" internetowym i radosnych świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2005 o 15:16, s2nto napisał:

No nic Hegemon nie mam praktycznie żadnych sensownych argumentów by obalić twoje słowa, a więc
chyba zakonczymy dyskusje bo święta się zbliżają a ja mam dużo sprzątania. :rotfl:


Dobrze, ze przypomniales :)

Dnia 23.12.2005 o 15:16, s2nto napisał:

A więc życze Ci i wszystkim posiadaczom Neo wytrwałości przy tym "cudzie" internetowym i radosnych
świąt.


A dziekuje i wzajemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!

od tygodnia moze nieco krócej mam Neostrade...
od tego momentu komp regularnie mi sie wiesza w najmniej odpowiednich momentach:/
zatrzymuje i nie moge nic zrobic. wyłaczyć aplikacji, włączyć menadzera plików - NIC.
ta sytuacja jest nieco irytująca:/ wcześniej miałem internet z sieci kablowej, ale był za drogo:( (tak to bym nie zmieniał) i nic takiego sie nie działo... wszystko dziabało stabilnie...

posiadam:
- WindowsaXP SP1 - jestem w trakcie aktualizacji,
- antiwirus AVG 7.1 PRO - zaktualizowana baza i wogule wszystko ok.
co można na to poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować