Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Mi też wszystko pod tym USB działało. Tylko od czasu do czasu z niewiadomej przyczyny modem z neostrady odmawiał posłuszeństwa. Teraz nie mam podłaczonego neta przez USB i wszystko jest w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 18:57, Widek napisał:

Zainstaluj Auto Connect !!! Mówię ci mi bardzo pomogło!

Właśnie mam zainstalowanego autoconnecta tylko jak mnie rozłączy to juz drugi raz niechce połączyć i muszę resetować kompa i w ogóle jak włączam kompa to musze odrazu go zresetować żeby wykryto modem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 13:05, Seqiu napisał:

> Zainstaluj Auto Connect !!! Mówię ci mi bardzo pomogło!
Właśnie mam zainstalowanego autoconnecta tylko jak mnie rozłączy
to juz drugi raz niechce połączyć i muszę resetować kompa i w ogóle jak włączam kompa to musze odrazu go zresetować żeby
wykryto modem.


czyli masz brak synchronizacji modemu? tak pisze w autoconnect ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.12.2005 o 13:24, Widek napisał:


czyli masz brak synchronizacji modemu? tak pisze w autoconnect ?

Jak mnie rozłączy i autoconnect próbuje się połączyć ponownie to pisze, że niemoże znaleźć wpisu w książce telefonicznej i musze resetować kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 13:29, Seqiu napisał:


>
> czyli masz brak synchronizacji modemu? tak pisze w autoconnect ?
Jak mnie rozłączy i autoconnect próbuje się
połączyć ponownie to pisze, że niemoże znaleźć wpisu w książce telefonicznej i musze resetować kompa.


dobra rada : zadzwon na blekitna linie i po protsu powiedz jaki masz problem, ja raz do nich zadzwonilem i mi wyjasnili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozłączania neo pojawia się jakieś okienko, najgorsze w tym wszystkim jest to, że umnie takie okno się niepojawia, nadodatek na pasku po prawej stronie na dole ikonka auto connecta ma kolor zielony i wskazuje na to, iż połączenie nadal trwa, a jak chcę się połączyć to piszem, że połącznie jest aktualne, tylko że niemogę wejść do pprzeglądarki ani włączyć gry online... co jest grane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do neostrady to mam jeden ale za to wielki żal: z soboty na niedziele (w nocy) robią mi prztyk i nie ma połączenia, akurat w tym momencie, człowieka może szl** tr***ć.
I powiem jedno - to się dzieje co tydzień od dwóch miesięcy, ale nie chcę robić im już wojny za to gdyż(opis w: CIEWAWOSTCE.

CIEKAWOSTKA


Poszedłem załatwić neta do tej telekomunikacji polskiej. Poprosiłem o opcję 128kb/s. (Jak wiemy - przyznanie neostrady zezwala się wg ich wewnętrznego prawa od abonamentu 50zł a Ja mam abonament 25zł na który neostrada nie przysługuje; o czym w dowiedziałem się poźniej). Oczywiście wszysko pięknie ładnie, umowe dostałem, upragniony modem dostałem. Już miałem wychodzić tylko przypomniało mi się, że chciałem zrezygnować z usługi poczty głosowej. A tu gościu mówi, cytuje - "o właśnie pan ma ten niski abonament i nie można mieć neostrady tp w takim abonamencie, może by pan zrezygnował i wziął ten droższy abonament telefoniczny za 50zł" Mówie do niego - "nie będe zmieniał bo ten abonament mi wystarcza, a umowę mam już podpisaną i internet musicie mi udostępnić". Zmieszany powiedział - no cóż, bardzo przepraszam".
I SOBIE POMYŚLAŁEM -" ALE MI SIĘ UPIEKŁO, MAM NETA CHOĆ MI NIE PRZYSŁUGIWAŁ. BĘDZIE OSTRE GRANIE." Widzicie jeszcze chcieli mnie namówić na droższy abonament - a to ci dopiero, jak mam umowe to mogą mi skoczyć na wentyl albo pocałować w dupe przez kamieni kupe.

A tak wogóle jak sądzicie FORUMOWICZE - Są z deka lekkomyślni w tej telekomunikacji - no nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziś męczę z neostradą od kilku godzin. Wprowadzali dziś te nowe dłuższe numery. Najpierw nie działał telefon - nie można było się nigdzie dodzwonic. A z netem co i rusz urywało się połączenie. Teraz telefon działa a net jak cholera, co jakiś czas. Nawet tego posta z przerwami pisze. Co chwila mnie rozłącza. Nie wiem, czy to przez te ich roboty z tymi nowmi numerami, czy co. Poza tym zauważyłem, ze ostatnio jak jest zła pogoda to też niekiedy zdażają sie disconnecty i to dośc długie. Burdel w tej tepsie mają. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 18:32, HumanGhost napisał:

A ja się dziś męczę z neostradą od kilku godzin. Wprowadzali dziś te nowe dłuższe numery. Najpierw nie działał telefon -
nie można było się nigdzie dodzwonic. A z netem co i rusz urywało się połączenie. Teraz telefon działa a net jak cholera,
co jakiś czas. Nawet tego posta z przerwami pisze. Co chwila mnie rozłącza. Nie wiem, czy to przez te ich roboty z tymi
nowmi numerami, czy co. Poza tym zauważyłem, ze ostatnio jak jest zła pogoda to też niekiedy zdażają sie disconnecty i to
dośc długie. Burdel w tej tepsie mają. :-/


Pewnie coś na centrali kombinują bo u mnie pracy jak i w domu gdzie mam neostradę wszystko jest ok. Num,er trzeba zmieniać przy dostępie DIAL-UP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 18:00, Harmegidon napisał:

Co do neostrady to mam jeden ale za to wielki żal: z soboty na niedziele (w nocy) robią mi prztyk i nie ma połączenia,
akurat w tym momencie, człowieka może szl** tr***ć.


Rozlaczaja co 24h i chyba zawsze w nocy (bo zakladaja, ze prawie nikt wtedy z sieci nie korzysta; a moze robia to w stosunku do kazdego indywidualnie, po uplynieciu 24h od ustanowienia jego polaczenia? nie jestem pewien). Mysle, ze moze to przeszkadzac chyba wylacznie w sytuacji, gdy grasz po sieci i nagle Cie rozlacza :) W praktyce nigdy nawet autorozlaczania nie zauwazylem.

Dnia 05.12.2005 o 18:00, Harmegidon napisał:

A tu gościu mówi, cytuje - "o właśnie pan ma ten niski abonament i nie można mieć neostrady tp w takim abonamencie, może
by pan zrezygnował i wziął ten droższy abonament telefoniczny za 50zł" Mówie do niego - "nie będe zmieniał bo ten abonament
mi wystarcza, a umowę mam już podpisaną i internet musicie mi udostępnić". Zmieszany powiedział - no cóż, bardzo przepraszam".
I
SOBIE POMYŚLAŁEM -" ALE MI SIĘ UPIEKŁO, MAM NETA CHOĆ MI NIE PRZYSŁUGIWAŁ. BĘDZIE OSTRE GRANIE." Widzicie jeszcze chcieli
mnie namówić na droższy abonament - a to ci dopiero, jak mam umowe to mogą mi skoczyć na wentyl albo pocałować w dupe przez
kamieni kupe.


Wolalbym unikac takiego slownictwa na forum :(.
A tak swoja droga - sprawdz, czy w umowie o Neostrade nie ma wpisanego warunku posiadania abonamentu standardowego w TP (wtedy nie musieliby Ci udostepniac uslugi). Z drugiej strony, z tego co mowisz wynika, ze usluga dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 13:37, Hegemon napisał:

Rozlaczaja co 24h i chyba zawsze w nocy (bo zakladaja, ze prawie nikt wtedy z sieci nie korzysta; a moze robia to > w stosunku do kazdego indywidualnie, po uplynieciu 24h od ustanowienia jego polaczenia? nie jestem pewien).

Na 100% rozłączają, ale raczej nie o określonej godzinie, ale po określonym czasie. Wszystko dlatego, żeby wymusić zmianę IP (szansa, że IP się nie zmieni jest nikła), bo klienci nie byliby zainteresowani DSL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 13:55, Treant napisał:

Na 100% rozłączają, ale raczej nie o określonej godzinie, ale po określonym czasie. Wszystko
dlatego, żeby wymusić zmianę IP (szansa, że IP się nie zmieni jest nikła), bo klienci nie byliby
zainteresowani DSL.


Mysle, ze chodzi tu tez o limity. Predkosc polaczenia jest ustalana podczas "shakehandu" DSLAMy z modemem (czyli inicjalizacji polaczenia) i gdyby nie bylo rozlaczania, niektorzy znacznie przekraczaliby limity i dalej pracowali z pelna predkoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 14:24, Hegemon napisał:

> Na 100% rozłączają, ale raczej nie o określonej godzinie, ale po określonym czasie. Wszystko

> dlatego, żeby wymusić zmianę IP (szansa, że IP się nie zmieni jest nikła), bo klienci
nie byliby
> zainteresowani DSL.

Mysle, ze chodzi tu tez o limity. Predkosc polaczenia jest ustalana podczas "shakehandu" DSLAMy
z modemem (czyli inicjalizacji polaczenia) i gdyby nie bylo rozlaczania, niektorzy znacznie
przekraczaliby limity i dalej pracowali z pelna predkoscia.

Pewnie tak, choć kiedyś neostrada nie miała limitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sobie neo 25 listopada i jakieś 3 dni po zaczęło mnie nagminnie rozłączać i dotego niepojawia się żaden komunikat, taki jaki powinien pojawić się podczas odłączania poprostu neta niema. Ciekawe jest to, że jak mnie odłączyło i odrazu zrobiłem DSLTEST to wszystkie 4 lampki się paliły ;) czyli wychodzi na to że mam neta, ale niemogę grać w nim ani wejśc do internetu ;( Auto connect niechce mnie połączyc bo przecież połączenie jest katywne ( tak pisze w okienku auto connecta )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie tylko tobie sie tak dzieje, ale to wida systemu neo! mi tez sie tak dzieje co jakis czas, mam 512 i jak ja zainstalowalem to przez jakis tydz prawie codziennie wyskakiwal mi komunikat brak polaczenia itd... dopiero po tygodniu sie uspokoilo! Ale jest to bardzo denerwujace.... powinny sie palic wiecej niz 4 lampki? 4 to chyba tylko do polaczenia a pozostale sprawdzaja zgodnosc danych i lacze pop, cos tak mi sie zdaje! Wiesz cozrob jak bedzie ci sie to nadal dziac to zreinstaluj neo mozliwe ze pomoze... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 19:45, Milteen napisał:

nie tylko tobie sie tak dzieje, ale to wida systemu neo! mi tez sie tak dzieje co jakis czas,
mam 512 i jak ja zainstalowalem to przez jakis tydz prawie codziennie wyskakiwal mi komunikat
brak polaczenia itd...

Tylko, że mi niewyskakuja żadne komunikaty dotyczące braku połączenie, a w DSLTEST są 4 lampki ;) i 4 się palą jak mnie odetnie
P.s dziś w ciągu 3 godz odcieło mnie już 4 razy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 20:15, Seqiu napisał:

> nie tylko tobie sie tak dzieje, ale to wida systemu neo! mi tez sie tak dzieje co jakis
czas,
> mam 512 i jak ja zainstalowalem to przez jakis tydz prawie codziennie wyskakiwal mi komunikat

> brak polaczenia itd...
Tylko, że mi niewyskakuja żadne komunikaty dotyczące braku połączenie, a w DSLTEST są 4 lampki
;) i 4 się palą jak mnie odetnie
P.s dziś w ciągu 3 godz odcieło mnie już 4 razy :(

To masz szczęście. Mi się odcina co ok. 8 minut :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2005 o 15:45, natkasuper1 napisał:

>
To masz szczęście. Mi się odcina co ok. 8 minut :(.

i co temu zaradziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować