Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

W lutym kończy mi się umowa na neostradę. Mam od trzech lat. Przez dwa lata, po prostu cudo. Zero problemów, prędkości jak trzeba. Od pół roku wieczorami jest żałośnie. Transfer pokroju 20kb/s, nie mówiąc już o oglądaniu czegokolwiek. Puszcza tak około 22. Tak czy inaczej, to jest żenada. Za co się płaci? W ogóle nie modernizują linii, podpinają tylko nowych użytkowników. Wieczorami i w weekendy siedzi najwięcej osób i tak jest.
A więc mam pytanie.
Jaki operator jest najlepszą alternatywą w tym wypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 16:49, Witcher1990 napisał:

Z tego co mi wiadomo o LB to całkiem normalne. Nawet mój router czasem głupieje i trzeba
go resetować. Wi fi też po kilku godzinach rozłączy.

;/ Jakoś mnie to nie cieszy

Jakby ktoś wpadł z bardziej sprzętowym rozwiązaniem problemu to chętnie wysłucham.

Mam też takie śmieszne info. Rano wyniosłem z router z pokoju w którym przezimowywał świętą ( no był tam tylko dlatego, że mamusia chciała mieć tam na święta dekoder z tp, ale mniejsza o to) wziąłem LB z powrotem do siebie, nie zwracając uwagi na dekoder. Byłem teraz w tym pokoju, dekoder w porządku wszystko gra w największym spokoju;p Obstawiam fakt nie był wyłączany od tamtego momentu, ale jednak dalej to do myślenia co za mózgi są odpowiedzialne jak to ma działać.... Żeby nie było sam uważam, że jest to IMO bezsens żeby do dekodera podpinać zarówno satelitę jak i internet....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 20:42, kaczek93 napisał:

Jaki operator jest najlepszą alternatywą w tym wypadku?

Po moich osobistych wrażeniach koledzy/znajomi najbardziej niezawodnym wyborem byłoby UPC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2012 o 20:42, kaczek93 napisał:

Jaki operator jest najlepszą alternatywą w tym wypadku?


Sprawdź czy w ogóle masz jakąś alternatywę - nie każdy dostawca może wszędzie sprzedawać neta, a czasami jedynym wyborem jest linia TP, a tu już nie ma znaczenia dostawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mnie szlag trafia. Korzystam z neostrady Internet+tv. Chciałem podejrzeć jak wygląda mój abonament co mam wykupione itp ( bo na odblokowane kanały mogę policzyć na palcach jednej dłoni...) i tutaj problem wchodzę na tp.pl i co mam zrobić? Logować się? Próbowałem nici, Odblokowywałem, tworzyłem nowe konta, też zawsze się o coś burzył, co mam w końcu zrobić? Nigdy wcześniej na tp.pl żadnego konta nie zakładałem.. Przy fakturze mam: nazwę użytkownika i hasło (użyte przy uzyskiwaniu dostępu do internetu); numer ID/nr linni/nr neostrady(taki sam); numer pin; nr ewidencyjny; i numer zamówienienia TELXXX;
Pytam was zanim będę dzwonił na infolinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2012 o 19:59, nightfaler napisał:

/.../

Najlepsze jest podczas zakładania konta/ Krok drugi/W celu założenia konta potrzebujesz sześciocyfrowego numeru PIN. Skontaktuj się z 801 505 505 i ustal numer PIN z Doradcą./ I do kroku trzeciego przejść się urwa nie da...a kod pin oczywiście posiadam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupić router, żeby podzielć Neostradę (6Mb/s) na:
- Komputer (kablem)
- Xboxa 360 (kablem)
- Laptopa (Wi-fi)

Jaki byłby najlepszy tego celu? Wypatrzyłem narazie dwa:
- Netgear DGN1000 N150
- Netgear DG834G ADSL2+

Któryś z nich mógłby się nadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla moich rodziców, mieszkających w województwie lubuskim, zakupiłem Neostrada TP 1Mbps za 44zł miesięcznie. Prędkość nie powala, ale na rozmowy Skype i inne podstawowe sprawy wystarcza.
Znacie coś tańszego, żeby działało na linii telefonicznej? Nie mieszkam w Polsce i nie orientuję się w cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Neostradą/Hamachi. Chcę pograć z kumplami ale nie widzę ich gier a oni moich. Próbowałem już kilku tytułów i cały czas to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2012 o 21:52, Pile napisał:

Mam problem z Neostradą/Hamachi. Chcę pograć z kumplami ale nie widzę ich gier a oni
moich. Próbowałem już kilku tytułów i cały czas to samo.


A widzisz komputery kolegów?
Jeśli Koszystasz z routera odblokuj port 11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 00:26, Isildur napisał:

A widzisz komputery kolegów?
Jeśli Koszystasz z routera odblokuj port 11111


Znalazłem taki poradnik

http://www.cscenter.pl/baza_poradnikow_hlds_oraz_hlds2/1153-%5Bhalf_life_dedicated_server_srcds%5D_przekierowanie_portow_odblokowywanie_portow_livebox_neostrada.html

Pisze że mam na liveboxie jakiś serwer postawić i tu jest wszystko jasne ale nie rozumiem o co chodzi z tymi portami. Muszę wybrać zakres od-do. Skąd mam wiedzieć co wybrać? Pisałeś o porcie 11111, czy to właśnie o to chodzi abym ten port tak ustawił? Jestem w tych sprawach zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak o to od 11111 i do 11111 i powinno działać, choć głowy nie daję bo ja jak ustawiałem to nie musiałem portu otwierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działa. Spróbuję wyjaśnić moją sytuację krok po kroku.

Odblokowuję firewalla dla twierdzy crusader. Włączam hamachi. Kto ma w ogóle stworzyć grę, ma to znaczenie? Załóżmy że ja tworzę, podaję nazwę gry i hasło. Kumpel dołącza do sieci i narazie wszystko jest ok. Nie potrafimy się jednak połączyć razem w samej grze. Po prostu nie widzimy żadnych serwerów.

Wchodzę na panel konfiguracyjny mojego liveboxa. Wchodzę w "serwery lan". Tworzę nowy i mam następujące opcje:

nazwa serwera/ dostęp włączony/port od/ port do/ protokół/ lokalny adres ip

Nazwę mam byle jaką czy z hamachi? Dostęp oczywiście włączony, porty od 11111 do 11111. Protokól TCP. Nie wiem co to jest ten "lokalny adres ip". To jest mój adres ip z neostrady czy mój adres ip z hamachi? Szczerze nawet nie wiem jakie mam ip. Na stronach typu mojeip.pl wyskakuje że mam 83.7.145.60 ale w samej grze są dwa adresy wyświetlone. Ten z hamachi i 192.168.... - czyli ten który miałem "od zawsze". No ale skoro na konfigurację liveboxa logowałem się przy pomocy 83.7.145.60 to uznaję że teraz to jest mój adres ip. Tylko że nadal nie wiem który jest lokalny?

Załóżmy że stworzyłem ten serwer na liveboxie. Wchodzę do gry i tworzę serwer. Co ma wpisać przy dołączaniu mój kumpel? Które ip?


Wiem że trochę pogmatwałem ale jeżeli jesteś w stanie mi pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 15:52, Pile napisał:

Nie działa. Spróbuję wyjaśnić moją sytuację krok po kroku.

Odblokowuję firewalla dla twierdzy crusader. Włączam hamachi. Kto ma w ogóle stworzyć
grę, ma to znaczenie? Załóżmy że ja tworzę, podaję nazwę gry i hasło. Kumpel dołącza
do sieci i narazie wszystko jest ok. Nie potrafimy się jednak połączyć razem w samej
grze. Po prostu nie widzimy żadnych serwerów.


Jeśli Ty tworzyłeś w hamachi sieć to Ty utwórz grę.

Dnia 16.02.2012 o 15:52, Pile napisał:


Wchodzę na panel konfiguracyjny mojego liveboxa. Wchodzę w "serwery lan". Tworzę nowy
i mam następujące opcje:

nazwa serwera/ dostęp włączony/port od/ port do/ protokół/ lokalny adres ip

Nazwę mam byle jaką czy z hamachi? Dostęp oczywiście włączony, porty od 11111 do 11111.
Protokól TCP. Nie wiem co to jest ten "lokalny adres ip". To jest mój adres ip z neostrady
czy mój adres ip z hamachi? Szczerze nawet nie wiem jakie mam ip. Na stronach typu mojeip.pl
wyskakuje że mam 83.7.145.60 ale w samej grze są dwa adresy wyświetlone. Ten z hamachi
i 192.168.... - czyli ten który miałem "od zawsze". No ale skoro na konfigurację liveboxa
logowałem się przy pomocy 83.7.145.60 to uznaję że teraz to jest mój adres ip. Tylko
że nadal nie wiem który jest lokalny?


Wpisz adres ten z hamachi, jesli on nie zadziała wtedy wpisz swój normalny ip..

Dnia 16.02.2012 o 15:52, Pile napisał:


Załóżmy że stworzyłem ten serwer na liveboxie. Wchodzę do gry i tworzę serwer. Co ma
wpisać przy dołączaniu mój kumpel? Które ip?


Te z hamachi inaczej nie połączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważnym krokiem jest.
Panel sterowania>połączenia sieciowe>zaawansowane>ustawienia zaawansowane>i wyciągnięcie na liście preferowanych hamachi na samą górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mnie szlak trafia ... Mam neostrade 1.3mb, od 3 miesięcy działa jak jakieś 128kb/s... Dzwoniłem wiele razy do tych debili, bo inaczej ich nie można nazwać i mówili, że to chwilowe i powinno przejść -.-
Transfer max jaki może być to 6kb/s, jedynie strony jakoś w miarę szybko się wczytują, ale w żadne gry nie mogę grać. Umowa się kończy za rok. Myślałem, żeby po prostu nie płacić rachunków i zamówić sobie inny internet w t-mobile. Będą jakieś konsekwencje nie płacenia rachunków? Dodam jeszcze, że za te marne 1.3 Mb płacę ok.60 zł, a w t-mobile za 60zł mam internet 6mb. Jak żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, chyba dałeś się w konia zrobić, bo za 60 zł można mieć już neo 6Mb.
Po drugie, za niepłacenie rachunków prawdopodobnie dostaniesz karę, + możliwe jakieś odsetki.
Po trzecie, nie ma fizycznej możliwości, aby przy transferze 6kB/s strony ci się płynnie wczytywały, więc coś jest nie tak z twoimi pomiarami.
Po czwarte - jeśli rozważasz jakikolwiek bezprzewodowy internet, możesz zapomnieć o graniu przez sieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jesli nie sa spelniane warunki opisane w umowie to mozesz zerwac umowe.
Ewentualnie postrasz ich, u mnie zadzialalo, pajace w niedziele nawet przyjezdzali i robili jak troche pokrzyczalem. I nie idz na to ze cos jest przejsciowe i niedlugo zacznie dzialac, oni zawsze tak tlumacza. Z czym bym nie dzwonil to albo bylo przejsciowe albo mam wirusy na kompie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować