Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Może tyle nie chodzi o przejście, ile o zdobyty poziom, dusze na koncie i cały ekwipunek. Myślę że przejdę chociaż tyle, żeby ukończyć dodatek, a potem zobaczymy. Jeśli rzeczywiście tak szybko to pójdzie, to może nie wszystko stracone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 07:14, Diverso napisał:

Może tyle nie chodzi o przejście, ile o zdobyty poziom, dusze na koncie i cały ekwipunek.
Myślę że przejdę chociaż tyle, żeby ukończyć dodatek, a potem zobaczymy. Jeśli rzeczywiście
tak szybko to pójdzie, to może nie wszystko stracone ;)


Duszę można szybko farmić na pvp. Jeśli już umiesz walczyć i masz w miarę dobrą postać, to zabijasz Gwenevere (tak to się pisze?) i siedzisz w ciemnym Anor Londo czekając na inwazje. Pograsz ze 2h i masz milion dusz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 12:11, Feallan napisał:

Duszę można szybko farmić na pvp. Jeśli już umiesz walczyć i masz w miarę dobrą postać,
to zabijasz Gwenevere (tak to się pisze?) i siedzisz w ciemnym Anor Londo czekając na
inwazje. Pograsz ze 2h i masz milion dusz. :)


W Grobowcach Gigantów, szkieletowe pieski, przy pierwszym i drugim podejściu do gry, padają od 1 Kuli Ognia przy "Czerwonej Łapce" piromanty maksymalnie ulepszonej. Dopiero podczas NG++, trzeba użyć Krystalicznego Katalizatora Duszy (od Logana) i wówczas 1 Krystaliczna Włócznia Duszy poparta Koroną Dusk zwiększającą magię, wystarczy na kościanego pieska. Opis dość długi, ale dusze lecą w zawrotnym tempie i to bez ryzyka, bo jednak z żywymi graczami da się przegrać. Trafiały mi się serie wygranych potyczek, ale i przegrane do rzadkości nie należą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa postać, Pan Mag potrzebuje jakiejś broni do łapy. Mam Moonlight Greatsword, który świetnie się sprawdza, ale chciałbym mieć drugi oręż dla urozmaicenia gry.

Tutaj moje pytanie się nasuwa.
Bardziej opłaca się zrobić wymaxowaną Magic, czy Enchanted weapon? Skalowanie głównie z inteligencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem swój egzemplarz DS. Dużo czytałem o poziomie trudności tej gry i z uwagi na to, że dość szybko się irytuję, chciałbym zapytać o jakieś porady dla początkującego. Mam profesję hunter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień profecję na pyromancera, najlepsza postać dla początkującego. Bardzo dobre staty początkowe pod każdy build, a pyromancja wielokrotnie Cię uratuje i ułatwi walki z bossami. Jako gift początkowy weź master keya, umożliwi otworzenie kilku skrótów.

Huntera jako klasy nie polecam, łuki i kusze są w tej grze słabe. Jedyne dobre łuki to greatbowy, a one wymagają dużo siły, a jako hunter raczej w to nie pójdziesz.

Graj ostrożnie, uważaj co robisz. Nie rushuj przez wrogów mając dużo dusz na koncie. Kiedy widzisz bossa, albo minibossa z ogonem, zawsze próbuj go odciąć, dostaje się za to bronie.

Najłatwiej gra się chyba buildem pod siłę, bo mając odpowiednio dużą broń i ciężką zbroję można po prostu tankować i wgniatać wrogów w ziemię. Mało w tym finezji, ale całkiem fajnie się tak gra.

Wchodząc do the depths

Spoiler

miej w ekwipunku kilka purging stones. Nieważne, że są drogie. Po prostu miej 2-3, zaufaj mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2013 o 13:48, Feallan napisał:

Wchodząc do the depths

Spoiler

miej w ekwipunku kilka purging stones. Nieważne, że są drogie.
Po prostu miej 2-3, zaufaj mi.



Dokładnie, to najważniejsza porada. Nigdy nie zapomnę tej udręki, gdy dziwnym trafem "coś" mi się skróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łuki, to na razie zdążyłem znaleźć dwa, ale nie mam pojęcia skąd wziąć strzały. :P

Dnia 25.06.2013 o 13:48, Feallan napisał:

Wchodząc do the depths

Spoiler

miej w ekwipunku kilka purging stones. Nieważne, że są drogie.
Po prostu miej 2-3, zaufaj mi.


Dzięki za radę, na razie nie mam jednak pojęcia co to jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2013 o 16:22, Rusty-Luke napisał:

Jeśli chodzi o łuki, to na razie zdążyłem znaleźć dwa, ale nie mam pojęcia skąd wziąć
strzały. :P


Kupujesz u handlarzy, najbliższy chyba w Undead Burg jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem kupca, kupiłem strzały, ale... jak mogę sprzedawać u niego przedmioty, których nie potrzebuję? I czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak atakować z wyskoku? Na YT widziałem, że to możliwe, a sam nie potrafię. :P Gram na Xboxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 13:10, Rusty-Luke napisał:

Ok, znalazłem kupca, kupiłem strzały, ale... jak mogę sprzedawać u niego przedmioty,
których nie potrzebuję? I czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak atakować z wyskoku? Na YT
widziałem, że to możliwe, a sam nie potrafię. :P Gram na Xboxie.


Przedmioty można sprzedać tylko u węża w Kaplicy Firelink, ale to dopiero w dość zaawansowanym momencie gry.
Gram na PC na padzie i o ile pamiętam, atak z wyskoku, to prawa gałka do przodu i RT jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2013 o 15:39, KrzychW napisał:

Przedmioty można sprzedać tylko u węża w Kaplicy Firelink, ale to dopiero w dość zaawansowanym
momencie gry.

Eh... Kupiłem sobie na razie Botomless box.

Jeszcze jedno pytanie: jeśli mam broń, która wymaga pewnego poziomu dexterity, żeby się nią posługiwać (i ja już spełniam ten warunek), to czy zwiększanie współczynnika strenght zwiększy zadawane nią obrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od broni. Zobacz sobie w jej statystykach, na jakich atrybutach ma skalowanie - to są te literki. E to najgorsze skalowanie, A to świetne skalowanie, a S to największe możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 17:08, Feallan napisał:

Zależy od broni. Zobacz sobie w jej statystykach, na jakich atrybutach ma skalowanie
- to są te literki. E to najgorsze skalowanie, A to świetne skalowanie, a S to największe
możliwe.

A jak to się przekłada na współczynniki? Bronie z S skalują się wedle obu (strenght i dexterity), A wg jednego, a E wcale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 19:27, Rusty-Luke napisał:

A jak to się przekłada na współczynniki? Bronie z S skalują się wedle obu (strenght i
dexterity), A wg jednego, a E wcale?


Każda literka jest do innej statystyki. Są takie skalujące się do siły, zręczności, inteligencji, wiary, albo do kilku cech naraz. Jak masz koło ikonki bica S, to znaczy że broń skaluje się do siły, i to nieźle.

E to najgorsze skalowanie, ale wciąż skalowanie. Jak jest kreseczka, to znaczy że go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zacząć gre od nowa tak jakby "łotrzykiem" czyli jakimś szybkim zwinnym kolesiem. I tu potrzebuje waszej pomocy. Jaka zbroja będzie najlepsza dla takiego kolesia, jakie umiejętności warto będzie nim rozwijać, jakie pierścienie będą dla niego najlepsze, i jaki oręż nim przywdziać ? DZięki z góry za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 20:32, seroero napisał:

Pragnę zacząć gre od nowa tak jakby "łotrzykiem" czyli jakimś szybkim zwinnym kolesiem.
I tu potrzebuje waszej pomocy. Jaka zbroja będzie najlepsza dla takiego kolesia,


Jakakolwiek lekka, skompletujesz sobie coś. Jak ma być zwinny, to powinieneś zdobyć ring of favor and protection, Havel ring i ten ninja ring (nie pamiętam jak się nazywa) i wybrać sobie z nich 2.

Dnia 03.07.2013 o 20:32, seroero napisał:

jakie
umiejętności warto będzie nim rozwijać,


40 wytrzymałość, 40 zręczność, reszta w żywotność, żeby levelu 100 nie przekroczyć, jeśli w pvp chcesz grać. No i coś do siły pewnie, tyle ile do udźwignięcia broni potrzebujesz.

Dnia 03.07.2013 o 20:32, seroero napisał:

jakie pierścienie będą dla niego najlepsze, i
jaki oręż nim przywdziać ? DZięki z góry za odpowiedź.


Z broni balder side sword, uchigatana, albo bodajże great scythe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować