Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DRM stymuluje piractwo? Naukowcy twierdzą, że tak

76 postów w tym temacie

Ja chociaż dawno nie kupiłem gry na PC bo mało na PC gram to sam pamiętam jak kupowałem grę i potem szukałem pirackiej kopii żeby użyć crack bo miałem z tą grą problemy ;/ więc ja się pytam skoro i tak byłem zmuszany do pobrania kopii aby użyć z niej plików to w gruncie rzeczy po co dawałem za produkt 99zł ?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Myszasty, czy przypadkiem w tym zdaniu nie wkradł się błąd ?

"Wielu użytkowników i konsumentów sięga po nielegalne oprogramowanie, muzykę, czy filmy wyłącznie dlatego, że ich użytkowanie jest bardziej uciążliwe."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam często oryginały crackuje żeby nie zawalać pudełkami i plytami biurka (wolę mieć wszystko schowane w szafce).Oczywiscie z grami na multi to nie przejdzie, ale są wyjątki COD 4 MW czy UT III nie wymagają płyt.

Wymaganie płyty to jeszcze pikuś w porównaniu ze steamami, originami i innymi spywarami złodziejami klucza gry (przypisują do siebie) czy starforcem, który mojego napędu przy ARMA 1 nie rozpoznawał (oryginał odpaliłem dzięki crackowi- moim zdaniem fail twórców gry).

DRM to zło konieczne. Broni tylko przed tym żeby koleś kolesiowi na kolanie w laptopie płytek nie przegrywał. W innych aspektach się nie sprawdza, a w multi liczy się jedynie klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gracze mówią swoje, naukowcy to potwierdzają. To teraz poczekamy kilka lat, aż Ci durnie (bo jak to inaczej nazwać) czyli wydawcy też to zrozumieją. Albo i nie zrozumieją, co by mnie jakoś nie zdziwiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam sporo ludzi, którzy właśnie na złość zabezpieczeniom Ubisoftu, zamiast kupić grę, to ściągnęli ją z torrentów i innych gówien. Ja po prostu trzymam się z daleka od gier Ubisoftu, nie będę dopłacał za ich debilne zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 12:22, dariuszp napisał:

@Myszasty, czy przypadkiem w tym zdaniu nie wkradł się błąd ?

"Wielu użytkowników i konsumentów sięga po nielegalne oprogramowanie, muzykę, czy filmy
wyłącznie dlatego, że ich użytkowanie jest bardziej uciążliwe."


Owszem. Tak to bywa, kiedy się szybko pisze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 12:38, kotlecik5 napisał:

Znam sporo ludzi, którzy właśnie na złość zabezpieczeniom Ubisoftu, zamiast kupić grę,
to ściągnęli ją z torrentów i innych gówien.


A ja od czasu kiedy wprowadzili DRM nie kupiłem żadnej ich gry ale też żadnej nie ściągnąłem.
Po prostu nie gram w ich tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijcie, ze lobby DRM nie śpi i lata z liżącym języczkiem obok prezesów wydawców by ich kupowali.

Myślicie że odpuści takie Sony ze swoim SecuROMem skoro mają z tego niezłą kasę od innych wydawców? Sami są największym wydawcą muzyki i filmów więc jakby mieli zrezygnować z własnej technologii?

To jest biznes a nie zdrowy rozsądek. Gdyby świat rządził sie zdrowym rozsądkiem to z USA do afryki by płyneły statki z żywnością (amerykanie 1/3 jedzenia marnują) zamiast z bronią i amunicją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tym bardziej, że najbardziej z powodu DRM cierpią właśnie uczciwi posiadacze legalnego oprogramowania, czy muzyki,"

muzyka z DRM? Albo coś się Myszastemu pomyliło przy pisaniu, albo ja jeszcze śpię i nie rozumiem sensu zdania xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2011 o 12:41, thiefi napisał:

Gdyby świat rządził sie zdrowym rozsądkiem to z
USA do afryki by płyneły statki z żywnością (amerykanie 1/3 jedzenia marnują) zamiast
z bronią i amunicją.


Powiem tylko że ten przykład nie jest za dobry. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego stopnia wypiąłem się na produkcje Ubi odkąd wprowadzili DRM, że nawet mam oryginał AC: Brotherhood, bo wygrałem go w jakimś konkursie, a gra leży sobie spokojnie nawet nie pozbawiona folii na pudełku.
Poza tym ciekawi mnie co na to producenci: głosy graczy mieli w du... - czy tym razem jakoś to skomentują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, każdy, kto ma odrobinę oleju w głowie wie, jak DRM potrafi napsuć krwi. Każdy też, kto ma nieco tegoż oleju widzi, jak negatywnie DRM może wpływać na sprzedaż i zniechęcać graczy do zakupu. A potem i tak wyjdzie taki sztucznie rozżalony PR-owiec Ubishitu i będzie biadolił, że to oni są poszkodowani, bo piractwo i w ogóle. Niestety, ale na beton słowa rozsądku nie działają. Dopiero dynamit (w postaci kompletnego olania produktów tej firmy). I choć z piratami sympatyzować nie zamierzam, to w skrytości ducha cieszy mnie, gdy widzę, że pirackich wersji jakiejś gry Ubishitu rozeszło się więcej, niż oryginałów. Ot, takie cyniczne zadowolenie jakąś wyższą sprawiedliwością świata ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuję mnóstwo gier. Średnio 3-4 w miesiącu. Najchętniej na STEAMa ;) BF3 - pre-order. Wiedźmin 2 też i to JEDYNA gra jaką kupiłem pomimo DRM. Ilekroć ciekawi mnie jakaś gra, sprawdzam zabezpieczenia. DRM = nie kupuję.

Problemem są naiwni gracze-dzieciaki, które no po prostu MUSZĄ bo im pocieknie po spodniach jak nie zdobędą całej kolekcji Assassina czy innych w chory sposób blokowanych tytułów. Tak długo jak pomimo żali na forach ta banda mięczaków kupuje dalej gry z DRM tak NIC się nie zmieni.

Bojkot DRM i tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować