Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Uncharted 3 - Oszustwo Drake`a - recenzja

61 postów w tym temacie

Rafał Dziduch

Czy zdziwicie się bardzo, jeśli powiemy, że Uncharted 3 - Oszustwo Drake'a to najlepsza przygodowa gra akcji, jaka ukazała się na PS3? Nie ma najmniejszej wątpliwości co do tego, że Nathan Drake znajduje się obecnie w szczytowej formie.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Uncharted 3 - Oszustwo Drake'a - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwójka była dla mnie idealem, grą która ma wszystko... świetny dubbing, ładną grafike, intensywna fabule,produkcją gdzie nie ma ani chwili na zastanowienia i szczerze mówiąc przy trzeciej częsci nie chcialem zadnych skoków graficznych, zadnych wodotrysków... chcialem poprostu przeżyc kolejną swietną przygode z growym "indiana jonesem". Czekam na swój egzemplarz i doczekać sie nie moge, recenzja bardzo fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie ciesze, ze jest podobna do dwojki- w koncu U2 bylo bajeczne, ciezko stworzyc cos co musi sie trzymac okreslonej formuly bedac jednoczesnie czyms zupelnie nowym i niespodziewanym;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nawiązujesz do oceny na samym początku recenzji ? w przypadku takich gier recenzje czytam z przyjemnością i ani trochę mnie nie korci,żeby zjechać na sam dół. Takie podsumowanie powinno znaleźć się na samym końcu. To tylko moje skromne zdanie i możecie uznać,że się czepiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą chyba ósmy rozdział gry i mogę powiedzieć tylko, że ta część ma zapewne jedną poważną wadę: będzie zbyt krótka, wydaje mi się iż będzie krótsza od dwójki, która mimo wszystko zawierała tych rozdziałów sporo
co do samej rozgrywki - może nie jest / na razie / tak filmowo jak w dwójce ale w niczym mi to nie przeszkadza, na razie jest tu chyba więcej " Tomb Raidera ", czyli więcej czasu spędzamy w różnego rodzaju lochach,podziemiach,tunelach,itp. ale myślę, że wraz ze zmianą miejsca akcji ten stan rzeczy ulegnie trochę zmianie
mimo to jest bardzo klimatycznie, lokacje są różnorodne

Spoiler

( na razie najbardziej przypadł mi do gustu zamek )

i w miarę rozległe a m.w. prawie na początku gry jest całkiem fajny zabieg fabularny,który pogłębi naszą wiedzę o głównych bohaterach gry ;)
tak więc, moim zdaniem jak najbardziej warto - to nadal ten sam, świetny " Uncharted " co zwykle - może rozkręca się trochę wolniej i więcej czasu poświęca na eksplorację podziemi ale w niczym to nie przeszkadza a zmiany są przecież pożądane, aby nie było zbyt podobnie względem dwójki.
P.S: mam nadzieję, że w swoim opisie nie zawarłem żadnych spoilerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kocham argumenty "na siłę"... ;D

Ale tak naprawdę to zawsze Uncharted był tym elementem, który zawsze kierował mnie do kupna PS3 niż X360. Mogę tylko teraz zazdrościć Playowcom, że mają naprawdę dobrą grę... ja jak będę miał swoją trójkę to pewnie wyjdzie następny Uncharted i będę musiał kupić wszystkie cztery części, co zrobię z wielką przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli wlasnie mijasz Chapter 8, to zostalo jeszcze sporo, ale na wszelki wypadek nie mowie ile, zebys nie odliczal do konca tylko cieszyl sie graniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 13:26, kodi24 napisał:

Jesli wlasnie mijasz Chapter 8, to zostalo jeszcze sporo, ale na wszelki wypadek nie
mowie ile, zebys nie odliczal do konca tylko cieszyl sie graniem ;)


Dzięki ;)

dodam jeszcze, że do wad gry można zaliczyć drobne błędy graficzne, techniczne, czyli przenikanie postaci głównego bohatera przez inne postaci i elementy otoczenia - zresztą, na ten sam feler cierpi i nowy Batman

gra też stara się ułatwiać graczowi rozgrywkę i wydaje się być / na razie / łatwiejsza od poprzedniczki: gram na najwyższym poziomie trudności i nie odniosłem wrażenia, że jest trudniej niż w dwójce, wręcz przeciwnie
w przypadku zagadek gdy przez jakiś czas nie uda się nam jakiejś rozwiązać to gra pyta, czy ma pokazać rozwiązanie - musiałem skorzystać z tej podpowiedzi dwa razy: raz rozwiązałem 3/4 zagadki i nie mogłem odgadnąć ostatniego jej elementu a raz rozwiązałem ją poprawnie ale gra tego nie zaliczyła - po skorzystaniu z podpowiedzi okazało się, że zrobiłem wszystko dobrze ;)
czasami też, gdy zbyt długo powtarza się sekwencję z wymianą ognia to po jakimś czasie gra przesuwa gracza do przodu - raz miałem taki przypadek i muszę przyznać, że nie jest to satysfakcjonujące rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz pokrywa sie z uwagami recenzentow, wiec problemy widac nie sa wyjatkami tylko faktycznie sa. Pewnie wyjdzie jakis maly patch, w koncu nie wydaja sie "nienaprawialne". Z tym przerzucaniem do przodu spotkalem sie tez raz czy dwa w U2, np. gdy ginalem tuz przed cut-scenka albo gdy docieralem do jakiegos punktu -jeszcze przed wybiciem wszystkich- i cudownie ozywalem juz w kolejnym rozdziale ;) Ale to byly ewenementy, pare razy na jakies 50h zabawy w SP;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uncharted! Kocham tą serie po prostu.
Nie lubię pojęcia "filmowość". Dlaczego? Ano dla tego, że brzmi ono jakby gra oddawała cześć filmom, które niestety są uważane przez nasze społeczeństwo 200% lepsze od gier. A tak nie jest. Po pierwsze gry są dłuższe od filmów, ciekawsze i dają więcej przyjemności. Po drugie mamy kontrolę nad bohaterem i jesteśmy uczestnikiem przygody a nie tylko widzem. Musiałem się wyżalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla kilku, dosłownie kilku tytułów żałuję, że mam tylko jedną konsolę - xksa. Ehh mam nadzieję kiedyś nadrobić braki po drugiej stronie barykady :) Ocena ładna, choć po screenach w ogóle jakoś nie widać tak miodnej grafiki, muszę sobie oblookać porządne gameplay''e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować