Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dziś na n Pol poruszył ciekawy temat i tu mam pytanie do fanów ligi hiszpańskiej.

Ponoć kiedy drużyna w Hiszpanii zapewnia sobie mistrza i gra kolejny mecz, to zawodnicy składają swego rodzaju hołd nowemu mistrzowi. Nigdy jednak, kiedy mistrza zapewniła sobie Barcelona, albo zapewnił Real kolejnym meczem nie były "Derby Europy". A teraz tak może być, że Real zapewni sobie mistrza w kolejkę przed meczem z Barcą.
Czy Barca odda mu hołd? :> Pamiętam, że była jakaś afera, kiedy rosła w siłę ta "Wielka Barcelona" a mijał już "Galaktyczny Real" i jakiś zawodnik, który z Realu przeszedł do Barcy kazał się pokłonić fanom z Madrytyu? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, istnieje taka tradycja i nazywa się to szpaler. Wygląda to tak, że najpierw wychodzą piłkarze tej drugiej drużyny i ustawiają się w rządkach po obu stronach tunelu od szatni, a potem wychodzą nowi mistrzowie, którzy są oklaskiwani przez tych w rządkach.

O ile się orientuję to owszem, wydarzy się tak chyba po raz pierwszy. Czy Barca zrobi szpaler? A co to w ogóle za pytanie? ;) Oczywiście, że zrobi. Zrobiła Espanyolowi, jak wygrali Copa del Rey to zrobi i Realowi. Ma to raczej znaczenie symboliczne, mnie osobiście dosyć mało to obchodzi (choć to tylko moje zdanie, znam osoby, które podchodzą do tego bardzo emocjonalnie), a może nawet działać korzystnie w przypadku piłkarzy takich jak Eto''o - jeśli podejdzie do tego ambicjonalnie, to może potem wyładuje sportową złość i będzie chciał pokazać, kto jest lepszy w meczu ;)

A skoro wspomniałem o Eto''o, to właśnie on na fecie po mistrzostwie zaśpiewał: "Madrid, cabron saluda el campeon!" (do obejrzenia tutaj: http://au.youtube.com/watch?v=4fjfGsA0Ank&feature=related ), co może znaczyć "Madryccy rogacze, pokłońcie się mistrzowi", ale cabron ma też o wiele bardziej obraźliwe znaczenie ;] Zaś po ostatnim sezonie, w którym wygrał Real, na dosyć mało oryginalną odpowiedź wysilił się Cannavaro, który zaśpiewał: "Eto''o, cabron saluda al campeon" (do obejrzenia tutaj: http://www.realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=14180).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mów co chcesz, Arsenal wg mnie gra najpiękniejszą piłkę w Europie i to bez dwóch zdań, mimo tego że nie ma Anglików w składzie praktycznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 23:59, struksik napisał:

Mów co chcesz, Arsenal wg mnie gra najpiękniejszą piłkę w Europie i to bez dwóch zdań,
mimo tego że nie ma Anglików w składzie praktycznie :P


A czy ja mówie, że było źle? Wykończenie w niektórych przypadkach było kiepskie, mogli w paru momentach zamiast czeka pod polem karnym to strzelac od razu, odwagi im brakowalo. Piłkę może i grają najpiękniejszą, tego nie ocenię, bo za czesto trafiaja im sie chwile slabosci. Mecz i tak przy wyniku 4:2 zamienił sie w zabawe Arsenalu z baranami, fajnie sie cos takiego ogladalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 00:02, Mistic napisał:

A czy ja mówie, że było źle?

Nie - ja napisałem to w takiej "metaforze" ;)
Szkoda mi tylko ich bo mieli szansę na 1st miejsce w Premiereship a tu klops, noga im się powinęła.
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 23:59, struksik napisał:

Mów co chcesz, Arsenal wg mnie gra najpiękniejszą piłkę w Europie i to bez dwóch zdań,
mimo tego że nie ma Anglików w składzie praktycznie :P

chociaż jestem kibicem Realu to muszę przyznać, że najpiękniej w piłkę w Europie gra Barcelona( czy jest w formie czy nie) ponieważ nie ma drugiej takiej drużyny, która z taką swobodą może wymienić niezliczoną ilość podań przy polu karnym przeciwnika. Po meczu z Manchesterem, byłem naprawdę pod olbrzymim wrażeniem katalońskiego klubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejszą piłkę ? Owszem nie mówię że są słabi ale takiej najlepszej to moim zdaniem nie też mają czasem małe podknięcia ale to nic w końcu to piłka :P.
No mi też ich jest szkoda bo mnie taka szanse w Premiereship ale cóż następnym razem bedzie lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 07:55, Mroczny Elf99 napisał:

chociaż jestem kibicem Realu to muszę przyznać, że najpiękniej w piłkę w Europie gra Barcelona (czy jest w formie czy nie) ponieważ nie ma drugiej takiej drużyny, która z taką swobodą może wymienić niezliczoną ilość podań przy polu karnym przeciwnika.

Heh... wg mnie Barcelona to dobry klub, tego nie zaprzeczę, ale najlepsi to oni nie są. Za dużo kłótni w drużynie, co się wiąże z późniejszą grą na boisku. W Arsenalu jest grana klasyczna piłka z kontrataku + krótkie podania po ziemi, nie wiem jak oni to robię ale dosłownie w kilka sekund po zagrożeniu przy bramce atakują bramkę przeciwnika :P

No ja oczywiście to w przenośni wszystko napisałem że Arsenal gra najpiękniejszą piłkę. Nie ma takiego klubu, każdemu bęzie się jakiś podobał i tyle - kwestia gustu.

@Dekerinho6
Jak pisałem wyżej.

A co do przyszłego sezonu to młodziki się wybiją i musi być lepiej
BTW: średnia wieku graczy Arsenalu jest chyba najniższa wśród pierwszoligowych Europejskich klubów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Artur Boruc najpewniej uniknie karny za prowokowanie protestanckich kibiców Rangers koszulką z wizerunkiem papieża. Incydent miał miejsce po wygranych przez Celtic derbach Glasgow, ale choć o sprawie grzmi cała Szkocja, sędzia nie wpisał zdarzenia do protokołu z meczu" - można przeczytać na sport.pl. Co o tym myślicie? Dla mnie to skandal za który Boruc powinien dostać dyskwalifikacje na miesiąc czy nawet dłużej...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 15:17, Don Zorro napisał:

Co o tym myślicie?


Zupełnie Cię nie rozumiem. Według mnie koszulka z papieżem nikogo nie obraża, ani nie prowokuje. A kibice Rangersów po prostu go nie cierpią i teraz robią z tego wielkie halo, żeby dostał jakąś karę.

Dnia 29.04.2008 o 15:17, Don Zorro napisał:

Dla mnie to skandal za który Boruc powinien dostać dyskwalifikacje na miesiąc czy nawet dłużej...


No bez przesady, miesięcznej dyskwalifikacji nie dostaje się za złamanie nogi przeciwnikowi, ani za uderzenie w twarz, a Boruc ma ją dostać za to, że ubrał koszulkę, która nie spodobała się fanom? Widzę, że bardzo nie lubisz naszego reprezentacyjnego bramkarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2008 o 08:28, struksik napisał:


@Dekerinho6
Jak pisałem wyżej.

A co do przyszłego sezonu to młodziki się wybiją i musi być lepiej
BTW: średnia wieku graczy Arsenalu jest chyba najniższa wśród pierwszoligowych Europejskich
klubów?


Średnia wieków to ja niestety nie wiem jaka jest ale z tymi młodzikami to może i masz racje i na pewno będzie dużo dużo lepiej bo przecież na boisko wychodzą młode talenty które chcą grać i to sie liczy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 15:17, Don Zorro napisał:

"Artur Boruc najpewniej uniknie karny za prowokowanie protestanckich kibiców Rangers
koszulką z wizerunkiem papieża. Incydent miał miejsce po wygranych przez Celtic derbach
Glasgow, ale choć o sprawie grzmi cała Szkocja, sędzia nie wpisał zdarzenia do protokołu
z meczu" - można przeczytać na sport.pl. Co o tym myślicie? Dla mnie to skandal za który
Boruc powinien dostać dyskwalifikacje na miesiąc czy nawet dłużej...



No wiesz stary. Trochę przesadziłeś z tym miesiącem, Boruc jest niedojrzały i tyle. Tak samo jak Cristiano. Dzisiaj muszę się wpieprzyć do kogoś kto ma enkę żeby obejrzeć jak Cris potyka się na piłce :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale to wkurza, zwłaszcza kibiców Rangersów jak drugi raz tak sie zachowuje. Z dyskwalifikacją przesadziłem ale kara mu sie należy za naprawdę niesportowe zachowanie...większa niż rozmowa z trenerem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Inter nie grał w Turcji w swoich normalnych koszulkach wyjazdowych, żeby nie narazić uczuć tamtych muzułmanów, to spokojnie Boruc mógł nie urażać protestantów. Tymczasem przecież on to robi specjalnie, bo dlaczego niby manifestuje zawsze coś takiego dziwnym trafem w meczu z Rangersami? Kara? Nie. Ale jego zachowanie mi się nie podoba. I nie chodzi mi o to urażanie uczuć, bo to dla mnie śmieszne. Tylko o to, że specjalnie ich prowokuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale jeszcze jedna szkoda jest :p Teraz jak ostatnio Barca wkroczyła pomału w ten taki rytm gry to nie ma prawie najważniejszego piłkarza RONALDINHO który teraz tłumaczy sie jakomś tam kontuzją. A w tym momencie mógłby bardzo zasilić Messiego Eto''o i Henrego itp.itd.I jeszcze to jego odejście z Barcy teraz już Barca może nie wyjść na prostą no jedynie messi sie jeszcze stara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to jest poroniona poprawność polityczna.
Muzułmanom wolno wszystko, muzułmanów nie wolno obrażać, a chrześcijan co? Czym niby Boruc obraził protestantów? Tym, że nie uznają papieża, bo nie bardzo rozumiem czym ich obraził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 16:33, Don Zorro napisał:

No dobra ale to wkurza, zwłaszcza kibiców Rangersów jak drugi raz tak sie zachowuje.
Z dyskwalifikacją przesadziłem ale kara mu sie należy za naprawdę niesportowe
zachowanie...większa niż rozmowa z trenerem...


Racja. Interesuje mnie czemu przed meczem z np. Czechami albo Portugalią Boruc nie ubrał koszulki z papieżem a jak się modlił to robił to dyskretnie (jeżeli się w ogóle modlił). Jego zachowanie mógłbym porównać do sytuacji gdyby na meczu np. Polska - Iran, bramkarz Iranu modlił się ostentacyjnie patrząc w kierunku sektora polskich kibiców a potem pokazuje podkoszulek na którym ma obraz ukamieniowanej kobiety. No co, co kraj to obyczaj. Tak samo burackie zachowanie jak Boruca. Jak dla mnie kara finansowa ~ jedna tygodniówka + jeden mecz pauzy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież mówię, że dla mnie to jest śmieszne. Ale nawet jeśli to jest żałosne (bo o taką śmieszność mi chodzi), że to ich obraża, to nie zmienia faktu, że to ich obraża ;) A Boruc dobrze o tym wie i robi to specjalnie. Na karę to nie zasługuje, bo podstaw nie ma, ale zachowanie takie nie ma nic w sobie z dobrego smaku. Z samego szacunku nie powinien tego robić, prawda? No chyba, że uważasz, że Boruc przypadkowo założył koszulkę z papieżem, a wcześniej przeżegnał się w stronę trybun kibiców przeciwników akurat w meczach z Rangersami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam posta. Wie ktoś może, czy można obejrzeć w telewizji Manchester United & FC Barcelona? Na Cyfrowym Polsacie- "Wszystkie Kanały" warto szukać? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować