Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2009 o 18:36, BoloMaster napisał:

jeśli Fabian utrzyma obecną formę to Wegner będzie miał spory dylemat przy wyborze bramkarza:)


I tak w finale(jeśli by awansowali) postawi na Almunie, bo jednak on ma większe doświadczenie w meczach o tak dużą stawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 19:28, shinoda napisał:

I tak w finale(jeśli by awansowali) postawi na Almunie, bo jednak on ma większe doświadczenie
w meczach o tak dużą stawke.


Też tak myślę. Jeśli Almunia będzie zdrowy to na bank zagra. W sumie czemu miałby nie zagrać. Jest to solidy bramkarz, pewny element, grał cały sezon i nie trafiały mu się jakieś wielkie babole. Fabiańskie to melodia przyszłości (w przypadku Arsenalu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótki komentarz co do europejskich pucharów. I zacznę od... Pucharu EUFA bo będzie się działo... :D

Werder - HSV
Derby północy i dwa mocno nienawidzące się kluby. To będzie wielkie wydarzenie dla kibiców i ogólnie zapowiada się super widowisko głównie ze względu na nieobliczalny od roku, dwóch Werder, który potrafi przegrać 4:0, aby na następny mecz wygrać 5:1. Osobiście liczę na HSV i ciekaw jestem co pokaże Trochowski po ostatnich popisach w reprezentacji. W sumie już nie tak ostatnich.

Dynamo - Szachtar
Dosłownie jak wyżej. I tu już nie chodzi tylko o nienawiść klubów, ale o kwestie polityczne... A to zawsze dodaje smaczku. Drużyny głodne tytułu zapowiada się więc super mecz.

LM
I tutaj komentarz mocno ogólny. :P Jestem fanem Czerwonych Diabłów, lecz Arsenal i Chelsea też moim zdaniem zasługują na ten tytuł. Arsenal bo świetnie ogląda się te młode wilki no i teraz doszedł Fabian, więc nie będę aż tak zły jeśli przejdą do finału... No i Chelsea bo choć niektórzy mówią, że to tylko kasa Abramowicza to takiemu Terry''emu, Lampardowi, Drogbie i paru innym dałbym ten tytuł. Od paru lat 1/2 finału, ostatnio finał, dlatego w meczu z FC Barceloną będę za Chelsea.
A co do finału to się zobaczy. Wydaje mi się, że najbardziej głodni tego są gracze Arsenalu i Chelsea. Derby Londynu w finale LM wyglądające tak jak ostatni mecz Chelsea z Liverpoolem. O Boże - oby! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele się o tym mówi ale , wyjaśnienie tego terminu w polskich źródłach porównywalne jest z penetracją jaskini przy użyciu świeczki.
Jest to wyjątek występujący jedynie we Włoszech.
Jeżeli chodzi o przepływ zawodników miedzy klubami rozróżniamy na całym świecie następujące pojęcia:
# transfer gotówkowy klub A płaci klubowi B określoną kwotę otrzymując za nią kartę zawodnika.
#transfer pół - gotówkowy klub A daje klubowi B w ramach rozliczenia swojego zawodnika oraz pewną sumę pieniędzy.
# transfer barterowy zawodnik lub dwoje graczy klubu A otrzymuje klub B za swojego piłkarza w ramach rozliczeń.
# wypożyczenie klub A ( silniejszy ) wypożycza na pewien okres swojego gracza który z różnych względów nie mieści się w pierwszej drużynie a po co ma się marnować w rezerwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 09:56, AssaxoN napisał:

Po prostu źle mu się napisało.

No co Ty... Ja do dziś myślałem, że istnieje EUFA a nie UEFA.... Dobrze, że mnie oświecił. Wtajemniczył znaczy.

Dnia 18.04.2009 o 09:56, AssaxoN napisał:

@Vaxinar
Mam nadzieję, że Arsenal wygra LM :P.

Stać ich na to z pewnością, ale i Chelsea też ma apetyt.
I dla wyjaśnienia, bo ktoś może napisać, że każdy ma apetyt. To jasne, że każdy chce wygrać, ale moim zdaniem Arsenal i Chelsea są w wyjątkowej sytuacji. Derby Londynu w finale LM, to byłoby coś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2009 o 16:49, Vaxinar napisał:

No co Ty... Ja do dziś myślałem, że istnieje EUFA a nie UEFA.... Dobrze, że mnie oświecił.
Wtajemniczył znaczy.

No ... po tym poście wcześniejszym zacząłem wierzyć, że istnieje puchar EUFA xD

Dnia 18.04.2009 o 16:49, Vaxinar napisał:

Stać ich na to z pewnością, ale i Chelsea też ma apetyt.
I dla wyjaśnienia, bo ktoś może napisać, że każdy ma apetyt. To jasne, że każdy chce
wygrać, ale moim zdaniem Arsenal i Chelsea są w wyjątkowej sytuacji. Derby Londynu w
finale LM, to byłoby coś. :)

Stać ich i to bardzo no, ale Chelsea też jest bardzo dobra. Może i ma apety, ale niech się zadowolą daniem z medalu i 2-go miejsca xD a Arsenal z Pucharu. Nie no jeszcze nic nie wiadomo, A co do Derbów Londynu też mam nadzieję, że wygra Arsenal .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 11:14, jcl99 napisał:

Wie ktoś może na czym polega ta współwłasność zawodnika z innym klubem w włoskiej lidze?

IMO to jest chyba coś jak pomieszanie transferu z wypożyczniem. Przyjmijmy, że klub A(przyjmijmy, żę Inter)posiada zawodnika XY i klub B(Chievo) chce go pozyskać. Składa ofertę współwłasności. Jeśli zostanie zaakceptowana XY przechodzi do Chievo i bodajże po roku oba klub składają mu ofertę kontraktową. Wyższa wygrywa i zawodnik albo zostaje w Chievo, albo wraca do Mediolanu. Jeśli jakiś inny klub w czasie tejże umowy będzie chciał pozyskać XY to składa ofertę i Chievo i Interowi.
Jakoś tak to funkcjonuje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liga Polska
Legia fuksem (Chinyamom) wygrywa z Piastem, a my rzutem na taśmę remisujemy z ŁKS;
Po tym ze Bosy strzelił w doliczonym czasie na 1:1 też bedzie się mówiło, że fuksem ;p ale patrząc na ilość sytuacji jakie mieliśmy i to 100% to należało się - tylko co ten Wyparło dziś wyprawiał.. man of the match bez dwóch zdań, gdyby nie on skończyło by się spokojnie 3:1 dla leszka ;p

Szkoda straconych punktów i fotela lidera, bo Legia nie gra dobrze ale wygrywa; Wisła - też nie jest to jej najlepszy sezon, a Lech jest bez wątpienia najlepszą drużyną tego sezonu.. tylko co z tego

Kolejorz ma krótką ławkę - Smuda dziś miał do dyspozycji jednego napastnika i to jeszcze bez formy - widać ze Lewy bez Rengifo nie istnieje, Muraś wrócił po kontuzji ale też bez formy.. kiepsko to wyglądało i tak się skończyło

Za styl i widowiskowość punktów nie przydzielają; dodam jeszcze że zbyt często oglądam już w Poznaniu "horrory"..

Za tydzień prawdziwe Derby Polski! mało że spotykają się Legia z Lechem to będzie to mecz o fotel lidera polskiej ekstraklasy a może nawet o tytuł mistrzowski. Może i dobrze ze gramy na Legi bo ostatnio u siebie nam nie idzie :p W razie remisu tych drużyn na pierwsze miejsce moze wspiąć się nawet Wisła. Ależ ciekawie się zapowiada finisz naszej ligi :)

Arsenal - Chelsea
No cóż Fabian miał szanse błysnąć; Chelsea wygrała a polski bramkarz nie zachwycił, szkoda, bo na kolejną szanse może długo poczekać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 20:38, Paoro napisał:

Za styl i widowiskowość punktów nie przydzielają; dodam jeszcze że zbyt często oglądam
już w Poznaniu "horrory"..


Tez tak myślę i coraz bardziej obawiam się, że lewy i spółka jeszcze po prostu nie dorośli do mistrzostwa. Do tego dochodzi krótka ławka. Brakuje jakiegoś rezerwowego napastnika albo chociaż ofensywnie nastawionego pomocnika. Niestety nietrafione są (jak na razie) transfery, gdzie jest ten Handzic, który był wybrany talentem roku w Bośni, o Goliku, który podobno miał być obserwowany przez selekcjonera Chorwacji nie wspomnę. Najważniejszy mecz będzie za tydzień. Jeżeli Kolejorz się przełamie i wygra to będzie o wiele bliżej mistrzostwa. Fajnie by było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 16:49, Vaxinar napisał:

>

To jasne, że każdy chce

Dnia 18.04.2009 o 16:49, Vaxinar napisał:

wygrać, ale moim zdaniem Arsenal i Chelsea są w wyjątkowej sytuacji. Derby Londynu w
finale LM, to byłoby coś. :)


Hm byłoby ciekawie,w tedy to już Liga Angielska totalnie zdominowałaby Europe :D
Jednak i Chelsea i Arsenal mają na prawdę godnych rywali i sam apetyt tutaj może nie wystarczyć.Ponieważ Barca jest na fali,a Manchester to czołg,który rozjeżdża wszystko co stanie mu na drodze.
Ja chciałbym finał albo Manchesteru z Barcą albo właśnie derby Londynu.Nie chce powtórek Arsenal-Barca albo Diabły-The Blues,wole coś nowego.Ale niech wygra lepszy,teraz roszady się skończyły,teraz taktyka wyjdzie na jaw,a właściwie umiejętności i klasa zespołów.Bez wątpienia wygrają lepsi.Jak dla mnie nie ma żadnych faworytów,teraz to już tylko pozostaje pędzić po puchar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 20:38, Paoro napisał:

Za tydzień prawdziwe Derby Polski!


Przykro mi, ale ta nazwa już dawno zarezerwowana dla meczy Legii z Widzewem... Nie ma na forum Widzewiaków chyba...

---> Ajinur

Dnia 18.04.2009 o 20:38, Paoro napisał:

Ja chciałbym finał albo Manchesteru z Barcą


A ja nie, bo będzie kicha jak rok temu w półfinale. Już wolałbym Manchester - Chelsea.
Nawet chciałbym, a to dlatego że to jest Chelsea Czarnoksiężnika z Holandii. Nie byłoby powtórki sprzed roku, oj nie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legia liderem. Jaka ta nasza liga dziwna. Jak drużyna, która nie ma praktycznie żadnego stylu, w co drugim meczu wali głową w mur, i uda jakoś strzelić im sie bramke, zajmuje pierwsze miejsce:P Ehh niestety dla polskiej piłki nie jest to dobra wiadomość, bo szanse na awans do LM w razie wygranej Legii w Lidze, patrzeć na obecną dyspozycje są raczej marne. Chyba, że panowie z ITI sypną pieniążkiem na transfery co raczej wątpie.


Co do wczorajszego występu Fabiańskiego. Zagrał poprawie, jakiś sytuacji na dużego wysiłku nie miał. Większość strzałów prosto w niego, dobre wyjścia do piłki. Przy bramkach, no cóż. Podobno bramka puszczona przy krótkim słupku to wina bramkarza, Fabian myślał, że Maluda uderzy na długi słupek, i zrobił krok w bok, a tu zdziwko. Mocno i na krótki. Przy drugiej bramce, hmmm ja bym poczekał troche z wyjściem, bo obrońce jednak byli blisko przy Drogbie,i jakoś by mu przeszkodzili w oddaniu strzału. Na powtórce widać, że jeden obrońca odpuścił, bo widział wychodzącego bramkarza. Sam mecz ogólnie nudny, mało strzałów, większość z daleka, brak jak to sie mówi 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 09:20, shinoda napisał:

Legia liderem. Jaka ta nasza liga dziwna. Jak drużyna, która nie ma praktycznie żadnego
stylu, w co drugim meczu wali głową w mur, i uda jakoś strzelić im sie bramke, zajmuje
pierwsze miejsce:P Ehh niestety dla polskiej piłki nie jest to dobra wiadomość, bo szanse
na awans do LM w razie wygranej Legii w Lidze, patrzeć na obecną dyspozycje są raczej
marne. Chyba, że panowie z ITI sypną pieniążkiem na transfery co raczej wątpie.


Najwięcej goli strzelonych - najmniej goli przepuszczonych. Nie ważne w jakim stylu, ważne, że ten fakt jest prawdziwy.
I proszę mi tutaj nie mówić, że fartem dzieki Chinyamie. A co jest z Lechem? Fartem strzela gole w doliczonym czasie gry, to nie jest los szczęścia? Błagam, darujcie sobie takie komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 09:27, Lord-Tyrranoos napisał:

Najwięcej goli strzelonych - najmniej goli przepuszczonych. Nie ważne w jakim stylu,
ważne, że ten fakt jest prawdziwy.
I proszę mi tutaj nie mówić, że fartem dzieki Chinyamie. A co jest z Lechem? Fartem strzela
gole w doliczonym czasie gry, to nie jest los szczęścia? Błagam, darujcie sobie takie
komentarze.

Prawda!

Na konco sie liczy wynik i ten, ktory tez jest moim zdaniem prawdilowym, jest za Legia. Czy styl grania Legii nie jest ladny czy jest to juz kazdy deciduje dla siebie, ale jak Legia ma zlego stylu grania to co nybi Lech ostatnio robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 21:47, miquel93 napisał:

> Za styl i widowiskowość punktów nie przydzielają; dodam jeszcze że zbyt często oglądam

> już w Poznaniu "horrory"..

Tez tak myślę i coraz bardziej obawiam się, że lewy i spółka jeszcze po prostu nie dorośli
do mistrzostwa. Do tego dochodzi krótka ławka. Brakuje jakiegoś rezerwowego napastnika
albo chociaż ofensywnie nastawionego pomocnika. Niestety nietrafione są (jak na razie)
transfery, gdzie jest ten Handzic, który był wybrany talentem roku w Bośni, o Goliku,
który podobno miał być obserwowany przez selekcjonera Chorwacji nie wspomnę. Najważniejszy
mecz będzie za tydzień. Jeżeli Kolejorz się przełamie i wygra to będzie o wiele bliżej
mistrzostwa. Fajnie by było...


Nie wiem czy Handzic i Golik są słabi, czy po prostu Franz na nich nie stawia :p Ja osobiście Handzicia widziałem tylko na przedmeczowej rozgrzewce czy w przerwie meczu na murawie.. choć coś w tym jest, bo chłopak gra przecież w ME i nie zachwyca - nie strzela goli.
Smuda może ma racje, szkoda tylko że nie da im szans w meczu, tylko kiedy dać im szanse jak każdy mecz jest o majstra albo puchar. Uważam że choćby jeden sprawdził się na boisku i trener miałby większe pole manewru, daje się zauważyć ze Smuda nie lubi zmian, choćby Kikut, wpuszczał go na końcówki, chłopak się stresował i grał do piachu, ale jak Smuda nie miał wyjścia i na niego postawił, Marcin odpłacił się dobrą grą i golem na wage zwycięstwa z Piastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 00:54, Vaxinar napisał:

> Za tydzień prawdziwe Derby Polski!

Przykro mi, ale ta nazwa już dawno zarezerwowana dla meczy Legii z Widzewem... Nie ma
na forum Widzewiaków chyba...


Są Widzewiacy i w pełni się zgadzają choć meczy o mistrzostwo w 1997 chyba i rok wcześniej nie pamiętam jednak youtube robi swoje. Jak dla mnie coś niesamowitego. No ale raczje za prędko z takie coś nie powróci.

Co do Legii to ta drużyna może nie gra pięknej piłki, nawet gra dość w kiepskim stylu ale wygrywa, podobnie jak aktualnie Widzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować