Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Hmm... czegoś tu nie rozumiem. Dlaczego stawka za wygraną Bayernu jest tak niska na Bwin?
I czy mogę w ogóle obstawić gdzieś, ze Barca wygra dwumecz, ale bez konkretnego wyniku? Wystarczy z 1.40 dla Barcy, przy 100zł będę 4 dychy do przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 10:57, Woo-Cash napisał:

Hmm... czegoś tu nie rozumiem. Dlaczego stawka za wygraną Bayernu jest tak niska na Bwin?
I czy mogę w ogóle obstawić gdzieś, ze Barca wygra dwumecz, ale bez konkretnego wyniku?
Wystarczy z 1.40 dla Barcy, przy 100zł będę 4 dychy do przodu...

...
Po takim wyniku na Camp Nou, kurs na to, że Barca zakwalifikuje się do półfinału jest... hm... dość niski. ;) 1,01 na bwinie chociażby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 20:49, NecroVisioneR napisał:

No i Real wygrał-dobrze 2:0 to uczciwy wynik,cieszy gol Raul''a,a ponadto ciągle jesteśmy
w miarę blisko lidera

Strach się bać, co będzie z Gonzalo Higuaina za dwa lata... Wielki crack rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem trochę na chłodno już po meczu o klęsce Bayernu w meczu z Barcą. Myślę, że odpowiednie wnioski można też wyciągnąć po meczach niemieckich klubów w PUEFA, a w szczególności po meczu HSV z Man City, który był skazywany na porażkę.
Doszedłem do wniosku, że problemem nie jest - jak to niektórzy piszą - zbyt niski poziom Bundesligi, bo skoro HSV radzi sobie z Man City, to Bayern mógłby chociaż przegrać z silną Barceloną jak przystało na taki klub, a nie tak dać dupy.
Problemem nie są również zbyt słabi piłkarze... Zamiast podawać wszystkie piłki do Ribery''ego, albo beznadziejnie wrzucać je w pole karne i niech Toni coś strzeli trzeba zrobić z tego dobrze zgraną drużynę, bez gwiazdorzenia (coś troszkę jak reprezentacja Niemiec... czy Polski - w czystej teorii :P). A nie drużynę partaczy oparta na Ribery''im. Bo to nie Barca i Messi.
Problem stanowi nasz trener... Popierałem Klinsmanna, ale to co wyprawia to jest jakaś paranoja. Porównałem Bayern sprzed bodaj dwóch lat i ten dzisiejszy. Dziś - naprawdę dobra drużyna tak daje tyłka z Barceloną. Dwa lata temu drużyna była o wiele, wiele słabsza, krótko po odejściu lidera Ballacka i jakoś potrafiliśmy zawalczyć z Realem Madryt, jakoś do diabła ciężkiego potrafiliśmy normalnie odpaść z AC Milanem, który później wygrał.
A ostatni mecz z Barcą? Nie do wiary. Klinsmanna to powinni wypie... tak szybko, jak szybko znajdą odpowiedniego trenera. Zawiodła teoretycznie jego największa broń - motywowanie.
Linię obrony za wyjątkiem Lahma, który na szczęście bądź nieszczęście w meczu z Barcą nie grał też trzeba zmienić. Tu pytanie do fanów Realu Madryt - jak sobie radzi Christoph Metzelder, bo to był dobry obrońca, a chyba tam w lidze hiszpańskiej nie za bardzo. Jak nie on, to młodzi.
I bramkarz... Niestety Rensing się nie sprawdził a Butt to tylko rezerwowy. Rensing nie tylko nie sprawdził się jako następca Kahna (LOL!), ale w ogóle jako pierwszy bramkarz. Kogoś trzeba po prostu kupić, tak samo jak naszą obronę (prócz Lahma). Błędem było sprzedawanie Podolskiego, bo mógł dobrze grać w ataku i na lewym skrzydle, ale cóż.
Toni Kroosa szkolić już teraz w 1BL bo sobie tam radzi na przyszłego lidera drużyny. I innych młodych też, ale oczywiście klub lubi swoją młodzież sprzedawać... A taki Trochowski, wychowanek Bayernu by się nam przydał teraz. Na przykład.
No i zarząd nie jest bez winy. Pan Uli Hoeneß powiniene ustąpić jako manager i powinno się te dwa stanowiska połączyć, gdy już przyjdzie nowy trener. A nie Hoeneß kupuje i sprzedaje, a Klinsmann trenuje...
I na koniec brawo Hertha, HSV, Werder... Może jak dostanie Bayern większego kopa w BL to się niektóre głąby obudzą. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Chciałbym zacząć interesować się piłką nożną ale... mam parę pytań. Otóż:

o co chodzi w tym całym spalonym ? To jest coś takiego, że jak zawodnik wyprzedzi pozostałych i będzie sam ?

Jaką polecacie gazetę o tej tematyce ? Chodzi mi o taką pisaną dosyć prostym językiem no i coś dla amatora xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycja spalona

Zawodnik jest na pozycji spalonej, je?eli znajduje sie bli?ej linii bramkowej przeciwników ni? pi3ka i przedostatni zawodnik dru?yny broniącej, o ile nie znajduje sie na w3asnej po3owie boiska. Samo przebywanie na pozycji spalonej nie jest jeszcze przekroczeniem przepisów.

Spalony

Zawodnik, który w momencie dotkniecia lub zagrania pi3ki przez wspó3partnera przebywa na pozycji spalonej, mo?e zostaa ukarany jedynie, gdy bierze on, wed3ug opinii sedziego, aktywny udzia3 w grze poprzez:

* przeszkadzanie w grze,
* przeszkadzanie przeciwnikowi,
* odnoszenie korzyści z przebywania na tej pozycji.

Zawodnik nie jest na pozycji spalonej, je?eli:

* znajduje sie na w3asnej po3owie pola gry (wliczając w to linie środkową boiska),
* znajduje sie w tej samej odleg3ości od linii bramkowej przeciwników, co przedostatni zawodnik dru?yny przeciwnej lub dwóch ostatnich zawodników dru?yny przeciwnej,
* otrzymuje pi3ke bezpośrednio z rzutu od bramki, wrzutu z autu lub rzutu z rogu.

Spalonego nie ma równie?, gdy zawodnik otrzymuje podanie od zawodnika dru?yny przeciwnej o ile w momencie zagrania pi3ki przez wspó3partnera nie by3 na pozycji spalonej. Podstawą do oceny spalonego nie jest moment otrzymania pi3ki przez zawodnika, lecz moment zagrania wzglednie dotkniecia pi3ki przez jego wspó3partnera.
javascript:Action(23,1)
Poniżej masz obrazek z pozycją spaloną.
A jeśli chodzi ci o jakieś fajne czasopismo polecam Bravo Sport, jest ono bardzo interesujące.

20090414154430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 15:25, Vaxinar napisał:

Myślałem trochę na chłodno już po meczu o klęsce Bayernu w meczu z Barcą. Myślę, że odpowiednie
wnioski można też wyciągnąć po meczach niemieckich klubów w PUEFA, a w szczególności
po meczu HSV z Man City, który był skazywany na porażkę.
Doszedłem do wniosku, że problemem nie jest - jak to niektórzy piszą - zbyt niski poziom
Bundesligi, bo skoro HSV radzi sobie z Man City, to Bayern mógłby chociaż przegrać z
silną Barceloną jak przystało na taki klub, a nie tak dać dupy.
Problemem nie są również zbyt słabi piłkarze... Zamiast podawać wszystkie piłki do Ribery''ego,
albo beznadziejnie wrzucać je w pole karne i niech Toni coś strzeli trzeba zrobić z tego
dobrze zgraną drużynę, bez gwiazdorzenia (coś troszkę jak reprezentacja Niemiec... czy
Polski - w czystej teorii :P). A nie drużynę partaczy oparta na Ribery''im. Bo to nie
Barca i Messi.
Problem stanowi nasz trener... Popierałem Klinsmanna, ale to co wyprawia to jest jakaś
paranoja. Porównałem Bayern sprzed bodaj dwóch lat i ten dzisiejszy. Dziś - naprawdę
dobra drużyna tak daje tyłka z Barceloną. Dwa lata temu drużyna była o wiele, wiele słabsza,
krótko po odejściu lidera Ballacka i jakoś potrafiliśmy zawalczyć z Realem Madryt, jakoś
do diabła ciężkiego potrafiliśmy normalnie odpaść z AC Milanem, który później wygrał.
A ostatni mecz z Barcą? Nie do wiary. Klinsmanna to powinni wypie... tak szybko, jak
szybko znajdą odpowiedniego trenera. Zawiodła teoretycznie jego największa broń - motywowanie.
Linię obrony za wyjątkiem Lahma, który na szczęście bądź nieszczęście w meczu z Barcą
nie grał też trzeba zmienić. Tu pytanie do fanów Realu Madryt - jak sobie radzi
Christoph Metzelder, bo to był dobry obrońca, a chyba tam w lidze hiszpańskiej nie za
bardzo. Jak nie on, to młodzi.
I bramkarz... Niestety Rensing się nie sprawdził a Butt to tylko rezerwowy. Rensing nie
tylko nie sprawdził się jako następca Kahna (LOL!), ale w ogóle jako pierwszy bramkarz.
Kogoś trzeba po prostu kupić, tak samo jak naszą obronę (prócz Lahma). Błędem było sprzedawanie
Podolskiego, bo mógł dobrze grać w ataku i na lewym skrzydle, ale cóż.
Toni Kroosa szkolić już teraz w 1BL bo sobie tam radzi na przyszłego lidera drużyny.
I innych młodych też, ale oczywiście klub lubi swoją młodzież sprzedawać... A taki Trochowski,
wychowanek Bayernu by się nam przydał teraz. Na przykład.
No i zarząd nie jest bez winy. Pan Uli Hoeneß powiniene ustąpić jako manager i powinno
się te dwa stanowiska połączyć, gdy już przyjdzie nowy trener. A nie Hoeneß kupuje i
sprzedaje, a Klinsmann trenuje...
I na koniec brawo Hertha, HSV, Werder... Może jak dostanie Bayern większego kopa w BL
to się niektóre głąby obudzą. :/


A teraz czytałem doniesienia że chcą sprowadzić Hamsika i Lavezziego z Napoli. Czy dla Bayernu będzie to dobry zakup??? Według mnie mogą coś wnieść lecvz nie wiadomo jak się zaaklimatyzują oraz czy nie wylądują na ławce rezerwowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 15:52, Vaako1902 napisał:

Taka prowokacja nawet na onecie by nie przeszłą, ale na gram.pl wszystko przechodzi.
xD


Nie wiem człowieku o co Ci chodzi...

To się już człowiek o nic nie może zapytać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2009 o 15:25, Vaxinar napisał:

nie grał też trzeba zmienić. Tu pytanie do fanów Realu Madryt - jak sobie radzi
Christoph Metzelder, bo to był dobry obrońca, a chyba tam w lidze hiszpańskiej nie za
bardzo. Jak nie on, to młodzi.

Jak gra to radzi sobie bardzo dobrze. Ani w Gran Derby ani w innych meczach nie ma do niego żadnych pretensji. Niestety jak na ligę hiszpańską jest za drewniany- no po prostu nie poradzi sobie z szybkim Davidem Villą czy Kunem Aguero. Ale na zespołu typu Almeria, opierających się na długich piłkach do jedynego napastnika (Negredo) jest idealny. Jeśli pytasz o niego w kontekście jego ewentualnej gry w Bayernie, myślę, że by się sprawdził. Liga niemiecka nie jest tak szybka i techniczna jak hiszpańska, więc te problemy mu odpadają. A z Barcą potrafi grać, co udowodnił właśnie w ostatnim Gran Derby. Także mogę go polecić, bo uważam, że to taka lepsza wersja van Buytena, którego nigdy nie lubiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 22:59, Vaxinar napisał:

O Chryste... Przepraszam wszystkich za wpadkę z typowaniem.... O_O

:) A ja tylko wróciłem do domu, wszedłem na forum, zajrzałem do mojego ulubionego tematu, patrzę... a tam powtórka z przed kilku lat (nie dość, że ktoś typuje nieźle po czasie, to jeszcze obstawia złe wyniki). Szczerze? Nie byłem nawet zły xD Nieźle się uśmiałem. Po spojrzeniu na twój nick coś mnie podkusiło, żeby poszukać czy się gdzieś nie tłumaczyłeś (w końcu nie często się zdarza taki numer ;P) i proszę, jest post...

UWAGA !!! Macie "ostatnią" szansę żeby podać mi swoje nowe nicki na forum UWAGA !!!

Prosiłem już o to zarówno w tym temacie, jak i w tym, w którym typujemy, niestety mało osób poinformowało mnie o fakcie zmiany ksywki. Informuję również, że wiele osób (z tych których nick został zmieniony) kojarzę po awatarze i wiem jaka była ich wcześniejsza ksywka. Przy odrobinie dobrej woli zmieniłbym nawet te nicki w tabeli... ale takiej woli nie posiadam... coż... albo przestaniecie typować, albo zacznę liczyć wasze punkty od nowa (nie tyczy się to osób, które dostarczyły/dostarczą mi nowe nicki). To by było na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 15:57, Vaxinar napisał:

> Taka prowokacja nawet na onecie by nie przeszłą, ale na gram.pl wszystko przechodzi.
xD

Najlepsze, że polecił mu Bravo Sport! :D

Sami swoi widzę. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 18:46, HeyBabyGirl napisał:

Cuda się zdarzają ale nie warto na nie liczyć :P

Ps. Sam trener Bayern-u mówił że wychodzą na boisko byle przegrać jak najniżej Barcą
:P


To samo na CN mówił,ale Bayern jest groźny ale czy strzeli te 5 bramek...hmm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wygrana Bayernu jest prawdopodobna ale na awans mają niewielkie szanse
ja właśnie wracam z STS-a
Bayern-Barcelona 1
Chelsea- LFC 2
Arsenal-Villareal 1
Porto-MU 2
teraz tylko czekać na wygraną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 14:35, Vaako1902 napisał:

Strach się bać, co będzie z Gonzalo Higuaina za dwa lata... Wielki crack rośnie.


Strach się bać że Perez może go sprzedać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować