Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2010 o 23:10, Highline napisał:

I łups szwby jedne zlaly Australijczykow.. a w skladzie `` Niemiec`` 17 grajków
urodzonych poza granicami Niemiec. Paranoja jakaś :) Dzięki że my nie mamy takiej
``reprezentacji`` . Chyba Rodżeiro i Olałsedebe woleli by grać w niemieckiej zbieraninie.


My póki co nie jesteśmy na tyle atrakcyjnym ekonomicznie krajem, by przyciagać takie rzesze imigrantów jak np. Niemcy, nie mamy też byłych naszojęzycznych kolonii, jak w przypadku Francji.

Choć taki Vahan Gevorgyan już w młodzieżówce zaistniał, ma nawet za soba 1 występ w kadrze A. Kto wie, czy za kilkanaście - kilkadziesiąt lat nie będziemy mieli więcej Ormian, Kazachów, Wietnamczyków itd w reprezentacji. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zobaczyć raptem dwie minuty pierwszej połowy meczu Holendrów, ale z tego co widzę nie mam czego żałować. (BTW Obiło mi się o uszy "Kojcz" w wykonaniu Szpakowskiego, czy to o tym zawodniku co myślę? xD). Jeszcze słówko na temat wczorajszego występu Niemców. Bez wątpienia pokazali na razie najlepszą piłkę spośród wszystkich uczestników Mundialu. Świetny mecz Muellera, gol i asysta (chociaż ta druga moim zdaniem dość przypadkowa, bo raczej szukał Klosego niż Podolskiego), najwyraźniej jakiś talent w nim jednak drzemie. Mam nadzieję, że Anglicy wygrają pozostałe dwa mecze w grupie i wyjdą z pierwszego miejsca, bo Niemcy w takiej formie z pewnością nie będą wygodnym rywalem w 1/8. Australia ambitnie do końca, tylko tyle można o nich powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 12:35, Szejkon napisał:

> Dla mnie Mueller=Higuain.
A dla mnie Błaszczykowski=Ronaldo


A dla mnie ty=ogórek. Uzasadnij, swoją opinię a nie gadasz głupoty. Mueller na pewno lepszy od Igły nie jest, tak samo jak Gonzalo nie jest lepszy od Thomasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Holendrzy nie porwali, ale wygrali zasłużenie. Choć gdyby nie ten kuriozalny gol z początku drugiej połowy to kto wie jak to by się potoczyło. Świetna zmiana Elli. Grupę Oranje z pewnością wygrają, bo Japonia i Kamerun to jeszcze słabsze zespoły niż Dania, ale co dalej zobaczymy, ciekawe ile zmieni powrót Robbena. Dziś najbardziej interesuje mnie jak rozpoczną turniej obrońcy trofeum, Paragwaj to ich najsilniejszy rywal w grupie, więc powinno być ciekawie. A w meczu, który za chwilę przewiduję podział punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Holandia nie zachwyciła chociaż można to tłumaczyć brakiem Robbena. Oranje powinni spokojnie wygrać grupę, na emocjonujący mecz z ich udziałem poczekamy do 1/8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej żenujący na tym meczu był Lubański i jego "mój kolega Morten Olsen". Naprawdę jedno wtrącenie wystarczyło, ale on konsekwentnie do każdego zdania wtrącał swoje 3 grosze na temat jego znajomości z ów jegomościem.

Na ocenę gry Holendrów musimy poczekac do najbliższego spotkania, bo na razie nie pokazali nic szczególnego. Nie sztuką jest jednak wygrywac mecze w których gra się dobrze, sztuką jest wygrywac mecz kiedy gra się tak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie drużyny typowane do mistrzostwa (mam tu na myśli Argentynę i Holandię) w pierwszych meczach nie zachwyciły. Oba teamy męczyły się ze swoimi rywalami między wyraźnej przewagi na boisku. No ale myślę że z meczu na mecz będzie coraz lepiej i zacznie padać więcej goli. Teraz czekam co w pierwszych spotkaniach pokażą Hiszpania i Brazylia. Wczoraj pozytywnie zaskoczyli mnie Niemcy, co prawda oni zawsze są brani pod uwagę, ale jakoś nikt poważniej nie mówił o nich przed tymi mistrzostwami. A tym czasem do tej pory zaprezentowali się najlepiej. No ale nie ma co oceniać na podstawie jednego meczu, to w końcu turniej zobaczymy jak to się dalej rozwinie
@UP - to nie temat do typowania, do tego przeznaczone są inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko, moje oczy! Chaos i brzydka piłka z obu stron to jedyne co zapamiętałem z pierwszej połowy. Kamerun jak na razie prezentuje się najgorzej ze wszystkich ekip na tym Mundialu, wydaje mi się, że już Grecy i Australijczycy pokazali więcej walorów. W sumie o Japończykach można powiedzieć to samo, ale jako, że strzelili jednak bramkę, która miejmy nadzieję ożywi ten mecz to im oszczędzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 16:51, mati285 napisał:

O matko, moje oczy! Chaos i brzydka piłka z obu stron to jedyne co zapamiętałem z pierwszej
połowy. Kamerun jak na razie prezentuje się najgorzej ze wszystkich ekip na tym Mundialu,
wydaje mi się, że już Grecy i Australijczycy pokazali więcej walorów. W sumie o Japończykach
można powiedzieć to samo, ale jako, że strzelili jednak bramkę, która miejmy nadzieję
ożywi ten mecz to im oszczędzę :-)



oby bo inaczej klapa na całej linii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 15:25, Smooqu napisał:

A dla mnie ty=ogórek. Uzasadnij, swoją opinię a nie gadasz głupoty. Mueller na pewno
lepszy od Igły nie jest, tak samo jak Gonzalo nie jest lepszy od Thomasa.

Ok, uzasadnie na twoim poziomie. Mueller od Gonzalo na pewno jest gorszy, a Higuain od Thomasa znacznie lepszy.

Albo jednak powiem coś więcej, bo jednak twoja argumentacja w moim wykonaniu razi nawet mnie. :)
Higuain od dwoch sezonów w La Liga strzela ponad 20 bramek w sezonie, a reprezentacji ma miejsce w pierwszym składzie kosztem takich piłkarzy jak Milito czy Aguero, którym Mueller może buty czyścić. Mueller w ostatnim sezonie w słabszej lidze strzelił 13 bramek w 34 meczach, co daje śmieszną średnią w porównaniu do średniej Higuaina, który przecież gra w mocniejszej lidze, przeciwko mocniejszym rywalom, więc właściwie samo stawianie znaku równości między tymi dwoma piłkarzami stawia cię w bardzo niekorzystnym świetle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście co ten Szpakowski wygaduje? "Kołt" bądź "Kojt" a także "Wan der WAR" - co on odpiernicza? Nie może normalnie wymówić nazwiska? No z tym Kujtem jeszcze zrozumie, ale z Van der Vaartem? Coś tu nie gra, tak samo jak źle wymawiał nazwisko najbardziej doświadczonego gracza RPA. Mianowicie zamiast Mokoena, mówił MAkoena. Skąd on bierze takie interpretacje? Zresztą nie tylko on, wkurza jak jakiś komentator mówi na algierskiego defensora zwącego się Belhadj Belhadij, a wymawia się Belhacz (ew.dż).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 13:31, paweldomar1 napisał:

"Wan der wiel" w wykonaniu Szpaka wymiata:D


Jeszcze lepiej brzmiało '''' Merwijk '''' ( chodziło o trenera kadry Oranje ). Ogólny poziom relacji w TVP nie stoi na zbyt wysokim poziomie, nie zauważyłem znaczącej poprawy w stosunku do poprzednich lat. Dwa lata temu, podczas EURO 2008, Polsat pokazał, jak należy relacjonować imprezę wysokiej rangi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 17:00, Szejkon napisał:

Mueller w ostatnim sezonie w słabszej lidze strzelił 13 bramek
w 34 meczach, co daje śmieszną średnią w porównaniu do średniej Higuaina,

tj. 27 bramek w 32 meczach, bo zapomniałem o tym wspomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wez nie porownoj Iwanowa czy Borka do tych lejb z TVP xD Tak jak napisałes polsat ma rozmach jesli chodzi o relacje futbolowe. Z łezka w oku wspominam te wieczory kiedy przed meczem CL gotowali potrawy z danego kraju,niby to głupie ale człowiekowi az chciało sie ogladac to studio.
Co do dzisiejszych meczów,najbardziej interesuje mnie wieczorny,gdyz od lat kibicuje Scuadra Azzura :)) nie wiem czemu tak bardzo lubie najwiekszych aktorow na kuli ziemskiej. Mysle ze bedzie 2:0.

BTW. Jesli chodzi o holenderskie nazwiska to własnie Bozydar Iwanow perfekcyjnie je wymawiał komentujac lige holenderska,specjalnie uczyl sie holenderskiego zeby nie strzelac gaf jak dzis szpak. I z polsatu jeszcze podoba mi sie komentarz Wójcika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Kamerun w końcówce meczu wziął się do roboty :-)
Niestety, o godzinę za późno i nic już się nie dało zrobić. Japończycy wygrali 1:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować