Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Brazylijczycy wczoraj w pierwszej połowie wyglądali jakby pierwszy raz widzieli siebie na oczy (a co dopiero mówić o graniu razem), może to przez to zimno? W drugiej już przez chwilę pograli w piłkę i to wystarczyło. Chociaż jeżeli w meczach z WKS i Portugalią zaprezentują się tak słabo w obronie to może to się źle skończyć. Koreańczycy pokazali się z dobrej strony, tam gdzie brakowało umiejętności nadrabiali ambicją no i otarli się o sprawienie sensacji. Warto zauważyć, że są świetnie przygotowani szybkościowo, w pierwszej połowie wygrali kilka pojedynków biegowych z obrońcami Canarinhos. Wcześniej pisałem, że o awansie w tej grupie zadecyduje liczba strzelonych im bramek, ale kto wie, może jednak Koreańczycy urwą punkty któremuś z faworytów.
Dziś o 20:30 startuje druga kolejka Mundialu, liczę w końcu na jakieś porządne emocje. Urugwajczycy uzyskali dobry wynik z Francuzami, ale grą nie porwali, w RPA zaś po niezłej grze i remisie z Meksykiem zapanowała euforia i wszyscy już widzą gospodarzy w następnej rundzie, nie wiem czy nie zbyt pochopnie. Czuję kolejny w tym meczu kolejny podział punktów w tej grupie, ale żeby poprawiła nam się trochę statystyka goli to życzę sobie przynajmniej 2:2 :D
Wcześnie jednak jeszcze grupa H. Za chwilę pojedynek dwóch amerykańskich drużyn. Stawiam na Chile, bo to w mojej opinii ekipa, która przy odrobinę lepszym losowaniu miałaby szansę zamieszać na tym Mundialu (a tak w ewentualnej 1/8 trafią na któregoś z gigantów z grupy G). W eliminacjach pokazali świetny futbol i na to samo liczę dziś. Z drugiej strony na ławce Hondurasu jest Boniek.
No i pierwszą kolejkę kończy występ Mistrzów Europy. Helweci to niewygodny rywal, choć nie mam wątpliwości, że Hiszpanie ten mecz wygrają. Pytanie w jakim stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny mecz. Widać było, że na boisku dwie drużyny latynoskie, bo nie mieliśmy tak popularnego w tych pierwszych meczach murowania bramki. Kapitalna gra Chile, owszem można się przyczepić do skuteczności, ale to właściwie jedyny mankament drużyny Bielsy. Poza tym szybka, ładna dla oka, ofensywna gra, obok Niemców to według mnie najładniej grająca drużyna w pierwszej kolejce. Honduranie też momentami pokazali, że grać w piłkę potrafią, ale trafili na naprawdę świetnie dysponowanego rywala i będą mieli teraz w tej grupie bardzo ciężko. Na pocieszenie mają jak na razie interwencję turnieju w wykonaniu ich bramkarza, przypomniał mi się Tomek Kuszczak i jego parada, która została kiedyś obroną roku w Premier League.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania słabiutko. Ogólnie poziom dotychczasowych meczów na MŚ jest żenujący z małymi wyjątkami jak mecze Niemców czy Argentyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i musiałem odpalić komputer. Na 10 min. Przed końcem meczu kandydaci na Mistrza Świata przegrywają ze Szwajcarią, a w dodatku 5 min. temu Szwajcarzy zrobili niesamowity kocioł na polu karnym Hiszpanów i byli bardzo bliscy zdobycia drugiego gola. W dodatku zszedł z boiska Iniesta.
Co się dzieje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpalić już odpalony komputer jak to robisz.
Jeśli Hiszpania przegra to bardzo dobrze tak to jest jak się lekceważy rywala i wprowadza Torresa który nic nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze teraz na gre Szwajcarów to aż nie mogę uwierzyć. Małe państewko a tu nie dość że - jak na razie - nie dali sobie strzelić bramki w meczu z Hiszpanią to na dodatek sami ją zdobyli i prowadzą 1-0. W tej chwili do końca meczu pozostało już tylko jakieś 10minut i jest duża szansa iż utrzymają ten korzystny wynik do końca i tym samym osiągną wielki sukces. Trudno też przy okazji nie wspomnieć o meczu naszych "piłkarzy" sprzed kilkunastu dni kiedy to Hiszpanie rozgromili nas 6:0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny wynik. : D Jestem niesamowicie zadowolony, że Szwajcarzy ograli Hiszpanów, prezentujących najnudniejszy IMO rodzaj futbolu. Mam nadzieję, że to początek końca taktyki opartej na długim utrzymywaniu się przy piłce, z którego nic nie wnika. Hiszpanie do domu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 17:45, dave03 napisał:

Trudno też przy okazji nie wspomnieć o meczu naszych "piłkarzy" sprzed
kilkunastu dni kiedy to Hiszpanie rozgromili nas 6:0.


Zwolnić Smude! Tak jak Szwajcarów trzeba bylo naszych ustawić, del Bosque liczył nawet że podobnie będziemy grali, a tu Franz ustawił nas ofensywnie, jakbyśmy z Wyspami Owczymi grali i przez niego 6:0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
No zaraz się poszczam ze śmiechu :D 3 akcja, 2 strzał i kurde gol dla Szwajcarii. I jeszcze utrzymali wynik do końca. No kurna kabaret :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Hiszpanie przegrali i w kolejnych meczach będzie ładna piłka. Każdy zespół już rozegrał jeden mecz i liczę, zę kolejne będą miały coraz wyższy poziom. Dobry mecz był, szczególnie druga połowa ciekawa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak. Po dosyć bezbarwnej pierwszej połowie, w drugiej Hiszpanie musieli zaatakować ostrzej i nadziali się na kontrę. Od tej pory w ich szeregi zakradło się zdenerwowanie. Coraz niecelniej podawali i strzelali. A Szwajcarzy odwrotnie: nabrali wiatru w żagle. Mało brakowało a byłoby 2:0
Końcówka była bardzo emocjonująca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2010 o 17:57, Pernia napisał:

no bardzo ładnie. Gdzie ta magiczna hiszpania xd

A gdzie magiczna Brazylia czy Holandia? Te mistrzostwa jak dotąd to była porażka ładnej dla oka gry w piłkę i Hiszpania mimo, że kilka akcji stworzyła to potwierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo ładnie :P Lubię czasami jak teoretycznie słabsza drużyna wygrywa. Szwajcarzy zagrali dobrze i zasłużenie wygrali. Ciekawie się zrobiło w tej grupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHA SUPER!!! przeżywałem mecz Szwajcarów w prawie takim stopniu jak dawniej Polskę w nogę. Super, że wygrali Szwajcarzy, przynajmniej dzieci hiszpanii czy jak kto woli barcelony się uspokoją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować