Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2010 o 08:32, A-cis napisał:

Również lubię hokej, ale w hokeju po każdym faulu i gwizdku sędziego, zegar jest zatrzymywany
i takie występy "marnych aktorów" nic kompletnie nie dają. Natomiast w piłce nożnej,
dzięki takim występom można grać na czas i dlatego to jest takie nagminne. I nie zmieni
się dopóki również nie wprowadzą zatrzymywania zegara.

Wcale nie trzeba zatrzymywać zegara żeby aktorstwo nic nie dawało. W rugby sobie z tym świetnie poradzili, po prostu poszkodowanemu zawodnikowi udziela się pomocy bez zatrzymywania gry. Jak ktoś ma uraz to leży, na boisko wbiega lekarz i zależy im żeby to było szybko zrobione, bo osłabiony jest zespół. A inni gracze starają się po prostu ich nie rozdeptać i jeszcze nie widziałem sytuacji, w której by się tak stało.

Dnia 17.06.2010 o 08:32, A-cis napisał:

Nie ma to nic wspólnego z "prawdziwymi facetami".

Ma, ale ja jestem dziwnym człowiekiem, który uważa że sport powinien opierać się na uczciwości a triumf powinny zapewniać umiejętności a nie udawanie i różnego rodzaju nieczyste zagrywki. "Prawdziwy facet" takich trików nie potrzebuje, to poniżej jego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak dla mnie wszystki mecze zapowiadają się fascynująco. Na początek mecz Francja - Meksyk. Liczę na francuzów ponieważ bardzo ten kraj lubię pod względem tego jak grają w piłkę nożną, ale z drugiej strony są w słabej formie a Meksyk nie jest łatwym przeciwnikiem. Stawiałbym ty na remis, ale stawiam na 1:0 dla Francji.

Kolejny mecz to Argentyna - Korea Południowa. Tutaj chyba każdy by powiedział, że Argentyna wygra bez żadnych problemów, ale pojawia się problem, bo Korea w ostatnim meczu z Grecją pokazała, że ona też się liczy w tym turnieju. Więc Argentyna powinna mieć kłopoty, ale nie powinna dać wygrać. Liczę tu na bardzo zacięty mecz z obu stron. Dyżo ofensywnej gry i dużo goli. Liczę na wynik 3:2.

No i chyba najbardziej niewiadomy mecz dzisiejszego dnia. Grecja - Nigeria.
Nie wiem co tu pisać, ale Grecja powinna jak dla mnie przegrać ten mecz. Są osłabieni emocjonalnie po porażce z Koreą. Niektórzy napiszą '' ale Nigeria przecież też przegrała '' no tak, ale przegrała z Argentyną i tylko 1:0. Nigeria w meczu z Argentyną pokazała, że nie jest zesołem, który tak łatwo daje na wygraną. I gdyby było więcej czasu jeszcze byłby tam remis. Więc ten mecz myślę, że zakończy się remisem albo wygraną Nigerii. Więc wyniki 1:1 lub 1:2 dla drużyny z Afryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomieszałeś kolejność meczyków ale nie szkodzi ;p. Dla mnie niech wygra Meksyk, Korea Płd i Nigeria. Będę wtedy zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kierowałem się kolejnością meczy (godziną). Chciałem poprostu opisać jak sądzę o tych dzisiejszych meczach. Dla mnie wystarczy jak Nigeria wygra ;D.

Jeszcze coś o wczorajszym meczu RPA - Urugwaj. Wiadomo Urugwaj ma silny napad Suarez i Forlan. Ale liczyłem na wygraną RPA, ale tak się nie stało ;/. Jak dla mnie nie słusznie ta czerwona kartka dla bramkarza. Wystarczyła by żółta. Lekkie muśnięcie nogą w nogę Suareza. Jeżeli tak dalej pójdzie to RPA na własnym mundialu nic nie wygra nawet z grupy nie wyjdzie.

U nas będzie podobnie ;D Polska na własnym Euro dostanie ostre lanie ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 11:02, AssaxoN napisał:

Jak dla mnie nie słusznie ta czerwona kartka dla bramkarza. Wystarczyła by żółta. Lekkie muśnięcie nogą w
nogę Suareza.

Jak bramkarz fauluje napastnika w sytuacji 1 na 1 to jest to zawsze czerwona kartka. Bez faulu Suarez miałby przed sobą pustą bramkę. To tak jak za jakikolwiek faul popełniany przez ostatniego obrońcę w sytuacji gdy napastnik ma do pokonania jeszcze tylko bramkarza.

Dnia 17.06.2010 o 11:02, AssaxoN napisał:

Jeżeli tak dalej pójdzie to RPA na własnym mundialu nic nie wygra nawet z grupy nie wyjdzie.

Jak Japonia 8 lat temu. Nie ma się co oszukiwać, RPA to jedna ze słabszych drużyn mistrzostw i gdyby nie atut własnego boiska dostawałaby ciężkie lanie od każdego. A tak gospodarze wyrwali 1 pkt Meksykowi.

Dnia 17.06.2010 o 11:02, AssaxoN napisał:

U nas będzie podobnie ;D Polska na własnym Euro dostanie ostre lanie ;D.

Nie wykluczone, że będzie jak na Euro 2000 kiedy Belgowie nie wyszli z grupy a Holendrzy odpadli w półfinale po karnych. Oczywiście my zagramy rolę Belgii a Ukraina Holandii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2010 o 12:19, Adidas66 napisał:

> U nas będzie podobnie ;D Polska na własnym Euro dostanie ostre lanie ;D.
Nie wykluczone, że będzie jak na Euro 2000 kiedy Belgowie nie wyszli z grupy a Holendrzy
odpadli w półfinale po karnych. Oczywiście my zagramy rolę Belgii a Ukraina Holandii
;)

Jak w ogóle Ukraina będzie z nami miała Euro ;D Bo słyszałem, że się nie wyrobią. Więc może będziemy sami, albo z jakimś naszym sąsiadem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba należało się tego spodziewać, Argentyna to jednak nie Grecja. Świetnie zagrali piłkarze Maradony, Koreańczycy nie wiele mieli do powiedzenia, mogą dziękować Demichelisowi, że pozwolił im zdobyć jedynego gola. Świetny Messi, skuteczny Higuain, który w pełni zrehabilitował się za zmarnowane szanse z Nigerią, groźny Di Maria, kapitalna zmiana Aguero (moim zdaniem powinien grać od pierwszej minuty zamiast znacznie mniej produktywnego Teveza) naprawdę imponująco prezentują się Albicelestes w ofensywie, tylko czy defensywa wystarczy na mocnego przeciwnika? Zobaczymy co pokażą niebawem Grecy, ale na 90% walka o drugie miejsce rozegra się w bezpośrednim pojedynku Korei z Nigerią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 12:25, BoloMaster napisał:

spotkanie Korea-Argentyna zapowiada się bardzo ciekawie. Korea może pójść w ślady Szwajcarii
i utrzeć nosa kandydatowi do złota.



Jak ostatnio oglądałem to 2:1 dla Argentyny było.Argentyńczycy zrobili fatalny błąd w obroni i koreański napastnik przejął piłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nono, Argentyna prezentuje się póki co chyba najlepiej z tej całej mizernej mundialowej gromadki. Ciekawie jeszcze może być w tej grupie, liczę na dobry mecz wieczorem, kibicuję Meksykowi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chile - Honduras

Szybki, dynamiczny, ładny mecz. Takie mecze chcę oglądać podczas mundialu. Szybka piłka, szybkie kontry, dużo strzałów. Szkoda, że tylko jedna bramka dla Chile ale mecz i tak jest dla mnie w pierwszej 3ce najlepszych dotychczas zagranych na tych Mistrzostwach.

Hiszpania - Szwajcaria

Przede wszystkim gratulacje dla Szwajcarii za ogranie Hiszpanów mimo wielu natarć ze strony tych drugich. Bardzo dobra gra w defensywie Szwajcarów, mimo wielu licznych i silnych strzałów udało się wytrwać aż 95 minut (Webb...) i w dodatku strzelić gola. Dużo niespodzianka ;)


RPA - Urugwaj

Mecz przeciętny. Niewielka tak na dobrą sprawę przewaga Urugwajczyków chociaż przyznam, że momentami przypominali mi swoją grą Argentyńczyków. Czerwona kartka dla Khune - moim zdaniem aż na czerwoną nie zasłużył, ale z sędzią się nie dyskutuje i tej decyzji już nikt nie zmieni. Trochę to przygnębiło Afrykańczyków i dali sobie strzelić 3cią bramkę na sam koniec spotkania.

Argentyna - Korea Południowa

Bardzo ciekawy mecz. Argentyna w pełnej okazałości - piękno gry, szybkie podania i kontry, bardzo precyzyjne dośrodkowania...moim zdaniem zajdą bardzo wysoko. Finał jest chyba w ich zasięgu. Messi: cholernie szybki piłkarz, stwarzał dużo zagrożenia pod bramką Koreańczyków ale jakoś dorobku bramek nie podwyższył. Piękny hat-trick Higuaina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że wszyscy co mówili, że mundial na prawdę zacznie się w 2 rundzie (bo w 1 nikt nie chce przegrać) mieli rację. Dwa pierwsze mecze 2 rundy i już mamy więcej goli niż w kilku meczach 1 rundy. najpierw 3:0, teraz 4:1. Ciekawe co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładny mecz Argentyny, wreszcie zaczyna się coś dziać. Wczoraj 3 bramki Urugwaju (nie miałem niestety okazji oglądać), dziś ładny występ Argentyny. Mam nadzieję że mecz który już za parę minut również będzie dosyć ciekawy, nie będzie jak to ujmują komentatorzy TVP (swoją drogą śmiać mi się chciało słuchając Jasiny w czasie meczu Argentyny ;)) gry punktatorskiej tylko nastawiona na ofensywę. Nigeria win moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękny mecz Argentyńczyków wielkie brawa dla Higuaina.Messi także pokazał ładną grę.Teraz o 16:30 Nigeria Vs Grecja.Kibicuje Nigerii oby tan mecz chociaż w połowie dorównał spotkaniu Argentyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I przegapiłem drugi mecz Argentyny na Mundialu, drugi raz z tego samego powodu ;/ Jazdy na prawko miałem. No cóż teraz sprawdzę w kalendarzu zanim się umówię, brawo Igła. Z tego co czytam to ładny mecz był, ahh szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym myśleli w tej sytuacji obrońcy i bramkarz Grecji, ale na pewno nie o piłce. Chyba o tym którym lotem będą mogli najszybciej wrócić do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2010 o 16:21, mati285 napisał:

Nie wiem o czym myśleli w tej sytuacji obrońcy i bramkarz Grecji, ale na pewno nie o
piłce. Chyba o tym którym lotem będą mogli najszybciej wrócić do domu.



no i Grecja chyba na tym mundialu nie strzeli bramki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować