Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Hmm no ciekawie się zapowiadają eliminacje. Jakaś "grupa śmierci"? Może I albo B? W jednej i drugiej moim zdaniem nic nie będzie przesądzone przez bardzo długi okres eliminacji.

EDIT: Od kiedy Australia gra w eliminacjach z Azji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 22:15, HumanGhost napisał:

EDIT: Od kiedy Australia gra w eliminacjach z Azji?


Od około 5 lat bodajże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 21:43, Erton napisał:

eeee, to znaczy cieszę się Twoim szczęściem, ale jaki to ma związek z moją dygresją?
Nie, nie mieszkam w Madrycie, nie chodzę na mecze Realu- żałuję bardzo, chciałbym i
o ile nie wyląduję na bezrobociu to kiedyś zrealizuję plan przeprowadzki do Hiszpanii,

powodzenia w realizacji swoich planów życiowych ;)

Co do losowania, mogło być gorzej, bo i tak z dwojga złego przy drużynach z 1 i 2 koszyka, mogliśmy zamiast Czarnogóry wylosować Francję, a zamiast Anglii, Hiszpanię, więc nawet serducho mi w obu przypadkach przyśpieszyło. Czarnogóra w el. do Euro trafiła już na Anglię i po 5 meczach mają po 11 pkt. W meczu u siebie Anglicy jedynie zremisowali z Czarnogórą 0:0 i czeka ich jeszcze mecz wyjazdowy. Także nie ma się co jarać tymi Czarnogórcami, jak ci w tym studiu TVP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wylosowaliśmy m.in Ukrainę i Anglię bo zawsze są to mecze w którym należy coś udowodnić. Gdybyśmy zagrali z Hiszpanią, Holandią czy Włochami to nasze nastawienie byłoby zupełnie inne. Mecze z Anglią czy Niemcami to te z cyklu "musimy coś udowodnić". Zawsze z tymi zespołami mieliśmy swoje porachunki, a takie pojedynki tylko wyzwolą dodatkową motywację w zawodnikach jak i kibicach (tych w PL i na wyspach). Warto dodać także że Anglia nie jest tak scaloną i pewną siebie drużyną jak wcześniej wymienione. Do Niemców czy Hiszpanów brakuje im jeszcze bardzo dużo (Mundial w RPA to pokazał). Często zdarzają im się wpadki, lubią zawodzić, w porównaniu do innych drużyn z pierwszego koszyka nie wydają się być aż tak bardzo straszni jak ich malują.


Jeżeli chodzi o Ukrainę to wiadomo że sił doda nam chęć wygrania nad wschodnim sąsiadem. Podobna sytuacja była z Czechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie wylosowalismy naprawde niezla grupe i mamy spore szanse na drugie miejsce.Pozostale wygladaja na bardzo mocne i wyrownane gdzie polska mialaby spory problem z ugrywaniem punktow,w naszej kazdy rywal jest do ugryzienia:).Jedynie grupa G wyglada na slabsza.Niestety nie ma co sie nastawiac na pierwsze miejsce ktore jest poprostu nie osiagalne,a w barazach moze juz byc bardzo trudno bo na przecietnego rywala juz napewno nie natrafimy.Wszystko zalezy od przyszlorocznego euro bo po pierwsze zobaczymy na co stac nasza reprezentacje w walce o punkty a po drugie jak sie spisze Ukraina,no i cholernie jestem ciekaw na co stac czarnogore.Zeby sie nie okazala czarnym koniem turnieju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie wylosowaliśmy teoretycznie najłatwiejszych rywali. Mamy niezła grupę. Na Anglię, Ukrainę i Czarnogórę max koncentracji i myślę że przy dobrej formie i innym trenerze możemy się pokuśić o wygranie tej grupy. Na jesień gramy b. dobrze. Wygrywaliśmy już wtedy z Portugalią, Włochami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ronaldo dostarczył emocji, losując drużyny z 1 i 2 koszyka, bo w pierwszym przypadku, gdy losował nam przeciwnika było 50% szans na trafienie Hiszpanów, którzy wiadomo jak grają w ostatnim czasie, a w drugim 50% szans na Francuzów. Skończyło się na Anglikach i Czarnogórcach. Anglicy - można powiedzieć, że drugi po Niemcach taki nasz legendarny rywal, więc mecze z nimi na pewno będą bardzo ciekawe. Czarnogóra - bardzo nieobliczalna drużyna, w tych eliminacjach radzą sobie nadzwyczaj dobrze, ale kto wie czy będą tacy mocni w przyszłości. Do tego nasz współgospodarz EURO 2012 Ukraina, która stara się budować silną ekipę na ten turniej i po EURO też może być mocna. Grupa trudna, ale czego można było oczekiwać będąc w 4 koszyku? Z drugiej strony w ostatnich eliminacjach mieliśmy teoretycznie słabsza grupę, a i tak skończyliśmy ją na przedostatnim miejscu, z kolei wcześniej potrafiliśmy zająć 1 miejsce w silniejszej grupie, więc nie ma co gdybać na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 23:10, Ziggy napisał:

i myślę że przy dobrej formie i innym trenerze możemy się pokuśić o wygranie tej grupy.



Innym trenerze czyli wedlug Ciebie jakim?Benhaker polegl a jest to raczej czlowiek doswiadczony.Smuda jak narazie nie zawodzi,wyciska co sie da,wiadomo ze sa bledy ale takowe nawet Barca popelnia.Jezeli nie Smuda to na stanowisku trenera polskiej kadry widzialbym jedynie Jose Mourinho,bo nikt inny z tego burdelu druzyny nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Talent do wyciskania wszystkiego z zawodników ma jeszcze Lenczyk, ale on o ile się nie mylę reprezentacji zwyczajnie nie chce prowadzić. No i nie przesadzaj, jest wielu trenerów, którzy potrafiliby coś z naszej ekipy zrobić. Ale na to potrzeba i czasu i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 23:58, JayL napisał:

... Ale na to potrzeba i czasu i pieniędzy.


Pieniądze już dobrych kilka lat temu powinny być w dużej mierze przeznaczone na kształcenie młodzieży, a z biegiem czasu byłoby w czym wybierać. Niemców pod tym względem NIGDY nie dogonimy, a oni teraz mają tyle talentów, że wyróżniający się piłkarze mistrza kraju mało grają w pierwszej drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 00:05, SongoX napisał:

Pieniądze już dobrych kilka lat temu powinny być w dużej mierze przeznaczone na kształcenie
młodzieży, a z biegiem czasu byłoby w czym wybierać. Niemców pod tym względem NIGDY nie
dogonimy, a oni teraz mają tyle talentów, że wyróżniający się piłkarze mistrza kraju
mało grają w pierwszej drużynie.


Primo, dopóki będziemy mieć działaczy na takim poziomie jak obecnie( http://youtu.be/wZ_GOwLJH1Y ), to ze szkolenia młodych nic nie wyjdzie.
Secundo - dopóki nie zmieni się mentalność samych młodych zawodników(mam talent - mam kasę, mogę szaleć), również nic z tego nie będzie.
A że te dwie sprawy się szybko zmienią, to bym nie liczył.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grupa wydaję się dosyć wyrównana. Anglia obecnie nie tak mocna jak jeszcze kilkanaście lat
temu, ostatnie większe osiągnięcie na mistrzostwach świata to 1/2 finały w 1990 roku, co nie zmienia
faktu, że niezwykle trudno będzie nam wywalczyć choć punkt w dwumeczu.
Jeśli chodzi o Czarnogórę, to chylę przed nimi czoło. Państwo wielkości województwa lubuskiego, federacja
istnieje 4 lata i już miejsce w drugiej dziesiątce rankingu Fifa i losowanie z drugiego koszyka. Co prawda
na żywo nie widziałem żadnego meczu, ale po wynikach jakie osiągają w eliminacjach Euro 2012, można
przypuszczać, że to drużyna bardzo poukładana zwłaszcza w obronie. Właśnie rywalizacji biało-czerwonych z
Czarnogórą jestem najbardziej ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 22:19, cubbek napisał:

Od około 5 lat bodajże :)


Hehe czyli od ostatnich eliminacji do mundialu. Tak strasznie w tyle nie jestem z informacjami. W sumie dobrze, bo przynajmniej mają szansę się trochę pomęczyć a nie przejść jak nóż przez masło. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 08:21, HumanGhost napisał:

Hehe czyli od ostatnich eliminacji do mundialu. Tak strasznie w tyle nie jestem z informacjami.
W sumie dobrze, bo przynajmniej mają szansę się trochę pomęczyć a nie przejść jak nóż
przez masło. ;]

Właśnie chodzi o to, że tamta strefa była dla nich trudniejsza, bo nawet gdy wygrali wszystko w Oceanii
to nie dawało im awansu, tylko musieli grać jeszcze baraż z 5 drużyną ze strefy Ameryki Południowej co
często kończyło się dla nich nie najlepiej. Doszli do wniosku, że to wysoce niesprawiedliwe i poprosili i możliwość
gry w eliminacjach ze strefy azjatyckiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwił bym się jak byś my zajęli 1 miejsce w tej grupie a to dlatego, że do czasu tych eliminacji może się wszystko zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po losowaniu do Mundialu stwierdzam że niestety ale nie wierze że Polska wyjdzie z grupy. Patrząc na dotychczasową gre Polski nie daje zadnych szans. Żeby 4 miejsce w grupie zajeła bedzie dobrze.

Chyba ze gra zmieni się bardzo diametralnie, ale to chyba nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 10:17, karolekx23x napisał:

4 miejsce w grupie zajeła bedzie dobrze.

Nie no bez przesady, mimo wszystko nie wierzę,że taka drużyna jak Mołdawia jest nam w stanie
zagrozić. Oni nigdy nawet nie błysnęli w eliminacjach jak to się nieraz zdarza europejskim słabeuszom.
Co do San Marino to nie ma co się wypowiadać bo sytuacja jest chyba jasna. Ukraina jest z kolei w podobnej
sytuacji jak my, nie widzę w tej ekipie żadnych atutów, które przemawiałyby na ich korzyść w rywalizacji
z reprezentacją Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować