Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2014 o 18:18, maziiii napisał:

Jesteś w wielkim błędzie wszyscy kibice Barcy jadą teraz po zarządzie ,kasa marna (inne
kluby wyciagneły by minimum 40 przykłady Ozila czy Higuain ) a dwa był oprócz Alexisa
i może Messiego (słaby sezon duża krytyka ) jednym z 3-4 najlepszych piłkarzy Barcy w
tym sezonie spójrz na liczbe asyst przegrał tylko z genialnym Di Maria.


Jadą? Ja tam słyszę przeciwne głosy. Zresztą, które środowisko kibicowskie nie jest podzielone w sprawach transferów?

Ja należę do tych, którzy od samego początku podchodzili do niego sceptycznie. Przypominam, że Fabregas trafił do Barcy na fali reunifikacji "barcelońskiej rodziny", niekoniecznie pożądany byl przez Guardiolę i dość sporo kosztował, bodajże 43 mln euro (nie chce mi się sprawdzać). Oczekiwania były zatem znaczne, miał stanowić realną siłę ofensywną (pomijam niektóre wydumane oczekiania typu zastępca Xaviego, czy tam kolejny Iniesta).
Nie spradził się. Zgadzam się, był przerzucany z pozycji na pozycję, grzał nie raz ławę, ale wiele meczy które oglądałem z jego udziałem w tym sezonie, były fatalne. Nieruchliwy, wręcz zbędny na boisku.
I czy 8 bramek w lidze (13 łącznie strzelonych z czego 4 w LM) to aż tak wiele? Gdy BBVA jest dość bramkostrzelną ligą? Chyba nie.

Ja nie miałem złudzeń, że musiał odejść. Pytanie było tylko, za ile, bo kto zapłaci za niego tyle, ile dała Barca? Ceny nie uważam za złej - odzyskano większość kasy. Być może były zbyt duże oczekiwania i presja. Nie dał jednak rady. A zaprzeczyć się nie da, że ta drużyna wymaga zmian.


PS
Rozumiem złość na Fabregasa za transfer do Chelsea, ale tak na marginesie: Wy tak poważnie z tymi barwami klubowymi i zasadami? Przecież piłka to biznes, a piłkarze to najemnicy. Kto da więcej, u tego się gra. Piłka nożna od dawna nie jest przywilejem, a funkcjonuje jako forma zarobkowania. Zluzujcie trochę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chorwaci na pewno będą mówić, że przeciw ich jedenastce grało 12 graczy. 11 Brazylijczyków + sędzia.
Ale swojej gry nie muszą się na pewno wstydzić i powinni wyjśc z grupy.
(Chyba że się w szatni pobiją między sobą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karny z kapelusza.. Szkoda mi Chorwatów - brakło im niewiele do dobrego wyniku.

Co do Brazylii, tak grając raczej nie zajdą za daleko.

Jak nastroje przed jutrzejszymi meczami? Wg mnie Meksyk z Kamerunem powinien wygrać, Hiszpanie będą mieli trudną przeprawę z Holendrami, a o północy gra mój osobisty faworyt - Australia! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skandal. To każdy wie kto widział. Nie mówie że Chorwacja miała argumenty aby mecz wygrać - z przebiegu gry remis byłby jak najbardziej fair. Ta radość Brazylijczyków po zdobyciu gola wydała mi się obłudna - aż głupio mi się zrobiło że to oglądałem.
Piowiedzcie mi na trzeźwo - czy mi się zdaje czy przy trzecim golu dla Brazylii też był faul (na graczu Hrvaskiej)? Na początku wyglądało mi na przewinienie, przy powtórce już bardziej na obopólne zderzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 23:11, vonArnold napisał:

Kto da więcej, u tego się gra. Piłka nożna od dawna nie jest przywilejem, a funkcjonuje
jako forma zarobkowania. Zluzujcie trochę ;)


Jasne, w większości przypadków. Ale kiedy piłkarza kupuje się w wieku 16 lat i kształtuje jego talent tak, że jest rozchwytywany, a międzyczasie ten zarzeka się, że nigdy w życiu nie zagra w innym klubie niż Arsenal bądź Barcelona, to co się dziwić? Są piłkarze, którzy przychodzą i odchodzą, ale są tacy, od których wymaga się lojalności. W przypadku Arsenalu Fabs był w tej drugiej kategorii. A w czasach, kiedy to forma zarobkowa, takie zapewnienia i dowody lojalności traktuje się tym bardziej poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też mi się wydawało, że przy 3 bramce mógł być faul Brazylijczyka - nie jestem pewny bo nie było dobrej powtórki tej sytuacji w tv

apropo karnego... jak widzę takie sytuacje to mnie dosłownie krew zalewa - przecież wszystkie udawane faule potem są widoczne na wideo - jeśli taki piłkarz nie dostanie kary w meczu za wymuszanie faulów, niech zostanie potem zawieszony na mecz, od razu odechciało by im się przewracać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda myślałem, że Brazylia naprawdę coś pokaże, a tutaj płaczliwe miny w stronę sędziego i karny z kapelusza, nie zaliczona bramka prawidłowa dla Chorwacji, szkoda słów. Drukujcie dalej meczyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2014 o 02:57, Accid napisał:

nie zaliczona bramka prawidłowa dla Chorwacji, szkoda słów. Drukujcie
dalej meczyki.


Masz na myśli ten gol po faulu na bramkarzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2014 o 02:57, Accid napisał:

Szkoda myślałem, że Brazylia naprawdę coś pokaże, a tutaj płaczliwe miny w stronę sędziego
i karny z kapelusza, nie zaliczona bramka prawidłowa dla Chorwacji, szkoda słów. Drukujcie
dalej meczyki.


Akurat bramka dla Chorwatów słusznie została nieuznana, bo faul na bramkarzu był ewidentny i tu nie może być wątpliwości. O karnym to szkoda się wypowiadać, bo był to rozbój na oczach milionów widzów...
Mimo wszystko Chorwaci wyglądają na mocną ekipę (chyba, że to Brazylia taka słaba) i z Kamerunem powinni sobie poradzić, a meczem o awans może być ostatnie spotkanie z Meksykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka jeszzcze jedna myśl mnie naszła, przegladając parę portali i wojenki o faul na bramkarzu.

Po co komu wprowadzać powtórki wideo w czasie meczu, skoro i tak po meczu, na spokojnie, mimo wielu róznych ujęć, ta sama sytuacja jest interpretowana zupełnie przeciwnie i jak zwykle toczy się o to sieczka? Pewnie, jakby były powtórki wideo to i tak wszyscy nadal by narzekali, że sędziowie przekupienii i było widać co innego, niż odgwizdano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno byłyby sytuacje przy których nadal nie dałoby się jednoznacznie rozstrzygnąć, ale takich jak np.ten karny z kapelusza dałoby się uniknąć (albo przynajmniej wyeliminować niekompetentnych arbitrów). Cóż, przynajmniej jest GLT, ale ile razy w trakcie tego Mundialu znajdzie zastosowanie. Raz? Dwa? Na pewno nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2014 o 10:06, Wszystkozajete napisał:

> Szkoda myślałem, że Brazylia naprawdę coś pokaże, a tutaj płaczliwe miny w stronę
sędziego
> i karny z kapelusza, nie zaliczona bramka prawidłowa dla Chorwacji, szkoda słów.
Drukujcie
> dalej meczyki.

Akurat bramka dla Chorwatów słusznie została nieuznana, bo faul na bramkarzu był ewidentny
i tu nie może być wątpliwości. O karnym to szkoda się wypowiadać, bo był to rozbój na
oczach milionów widzów...
Mimo wszystko Chorwaci wyglądają na mocną ekipę (chyba, że to Brazylia taka słaba) i
z Kamerunem powinni sobie poradzić, a meczem o awans może być ostatnie spotkanie z Meksykiem.


Ja to bym powiedział, że Brazylia niezbyt przygotowana jest, już od kilku dni z treningów docierają przecieki, że coś tam nie gra, jeśli chodzi o jakość gry/zawodników. W tym meczu jedyni co pokazali cokolwiek to Neymar i Oscar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką moją opinie tylko. Może i ok karnego nie powinno być Brazylia nie pokazała aż takiej pięknej piłki. Co do bramki na 2:2 to dobrze sędzia zrobił bo bramkarz na swoich 5 metrach jest jakby nie tykalny a zawodnik Chorwacki faulowal. A takie gdybanie co by było gdyby nie karny nie przesadzajmy, Chorwacja w sumie nie grala źle ale dobrze zagrali pierwsze 10 minut no i na koniec się rzucili do odrabiania jak nie mieli nic do stracenia. Tak grali na remis było widać, a Brazylia dążyła cały czas do strzelenia bramki i atakowali częściej wiec i tak by pewnie wygrali. Nie ma co gdybać zobaczymy co będzie dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się Korea 2.0. Od pierwszej kolejki odechciało mi się oglądać mundialu. Żałosne, ale przynajmniej jestem już pewien komu na tym turnieju będę życzył jak najgorzej. Żałosne, ci piłkarze naprawdę myślą, że mają chociażby start do TEJ prawdziwej Brazylii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej połowie wczorajszego meczu otwarcia powiedziałem do taty że tutaj będzie karny na 100% bo sędzia coś "odwali" i jak widać nie myliłem nie cierpię tego gdy ktoś taki sędziuje w ważnym meczu nie wiem co chciał tym osiągnąc . Nie długo jak się kogoś uszczypie w rękę w polu karnym to trzeba będzie karne gwizdać szkoda mi Chorwatów bo zagrali solidny mecz i mam nadzieje żę jak Brazylia wyjdzie z tej grupy to zaraz w następnej fazie się pożegna z mundialem chyba że sędziowie "troszkę" pomogą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2014 o 11:51, Chaotizz napisał:

Żałosne,
ci piłkarze naprawdę myślą, że mają chociażby start do TEJ prawdziwej Brazylii?

Którą Brazylię masz na myśli?

Najgorsze jest to, że Canarinhos mają piłkarzy o naprawdę wielkich umiejętnościach i nie powinni potrzebować pomocy sędziów by wygrywać mecze. Miejmy nadzieję, że dzisiejsze spotkania zmażą niesmak z wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować