Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2006 o 21:52, LifaR napisał:

Z drugiej strony i tak Polakow bedzie w tegorocznej LM sporo - Zewlakow, Boruc, Zurawski, Dudek,
Kuszczak, Kowalewski, Lewandowski - to i tak sporo wg. mnie :-)

Mniej zabawne, że 4 z nich z to bramkarze, a dwóch - obrońcy.
No i co najmniej dwóch to podgrzewacze ławek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 21:56, walgierz napisał:

Mniej zabawne, że 4 z nich z to bramkarze, a dwóch - obrońcy. No i co najmniej dwóch to podgrzewacze ławek...

- - - - -
Coz, ja nie wybrzydzam. W ostatniej edycji bral udzial z tego co pamietam tylko Dudek i Zewlakow. Jesli ma dochodzic ich w tempie 5/rocznie bede zadowolony. Pewnie, ze wolalbym zeby zamiast dwoch bramkarzy byl np. drugi napastnik, i pomocnik, ale jesli dzieki LM Zurawski zacznie strzelac bramki dla Polski, a obrona bedzie szczelniejsza bede usatysfakcjonowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż Legia spóbuje swych sił w PUEFA, nie spodziewałem się dzisiaj cudu. Nie wiem dlaczego, ale nawet bramka Włodarczyka nie rozbudziła we mnie nadzieji. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakimś cudem uda się doprowadzić do remisu, 2 minuty przed końcem jakims cudem udało się strzelić na 2-3. Remis to będą przynajmniej jakieś ułamkowe punkty...

Sukces Steauy Bukareszt w ubiegłorocznej edycji PUEFA to nie był jednak przypadek na jeden sezon - dzisiaj awansowali do LM. I pomyśleć, że bodajże 3-4 lata temu byli kilka miejsc za nami w rankingu UEFA...


Qrde, Ajax przegrał u siebie z FC Kopenhaga i 25 zeta u bukmachera poszło sie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 21:16, Bambusek napisał:

(...) nie dość iż to nie najsilniejszy skład to jeszcze bardzo eksperymentalne
ustawienie. Wszystko ustawiło "obiektywne" sędziowanie z Doniecka :(



Tjaa, nam w 2004 odpadła połowa składu przez kontuzje, transfery i "ucieczki", w tamtym roku angielski pajac nie uznał prawidłowej bramki Penksy... takie tłumaczenie nic nie da, możemy sobie wymyślać, że wszystko wina kontuzji czy jakieś międzynarodowego spisku, ale za parę lat pozostanie zwykła statystyka i kolejne przegrane eliminacje do LM. Trzeba trafić idealnie ze wszystkim i wygrać 5-0 w eliminacjach z kimś pokroju Celticu jak rok temu Słowacy - wtedy nie będzie żadnych wątpliwości.


A co do tego roku - co tam, najwyżej dostaniecie od nas w dupe w finale PUEFA ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 22:19, .Darnok napisał:

Sukces Steauy Bukareszt w ubiegłorocznej edycji PUEFA to nie był jednak przypadek na jeden
sezon - dzisiaj awansowali do LM. I pomyśleć, że bodajże 3-4 lata temu byli kilka miejsc za
nami w rankingu UEFA...

Od ostatniego roku, keidy 2 drużyny rumuńskie wojowały w pucharze UEFA Rumunia awansowała o15 i pozycji jest na 8 miejscu w Europie.Teraz Steaua awansowała do LM i punkty będą zbierać dalej. I kto by pomyślał, że przeciętna liga wschodnioeuropejska, jaką jest liga rumuńska może zajść tak daleko. Jak widać nie same pieniądze grają.
Co do legii... A co tu gadać. Nie wierzyłem w nich, ale jak to bywa jak się zacznie mecz, to serce kibica piłki nożnej rośnie w nadzieje... Liczę, że jutro Wisełka pokaże się z dużo lepszej strony niż legia i pokaża klasę. Oczywiście mówię tu o awansie, nic innego mnie nie interesuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale po obejrzeniu mojej ulubionej codziennej komedii, czyli wiadomości, a nastepnie meczu legii, przyszła mi do głowy taka refleksja:
Jaki kraj, taka piłka :)
w naszym przypadku... żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 22:49, paweusz napisał:

(...)
Od ostatniego roku, keidy 2 drużyny rumuńskie wojowały w pucharze UEFA Rumunia awansowała o15
i pozycji jest na 8 miejscu w Europie.Teraz Steaua awansowała do LM i punkty będą zbierać dalej.
I kto by pomyślał, że przeciętna liga wschodnioeuropejska, jaką jest liga rumuńska może zajść
tak daleko. Jak widać nie same pieniądze grają.


Niestety dopóki nasze drużyny będą podchodzić do pucharów z motywacją pokroju Zagłębia Lubin, to nic nie osiągniemy. Będę się upierał, że główny problem tkwi nie tyle w umiejętnościach, co w psychice. A w naszych klubach psychologa próżna szukać, jedynym pozostaje sam trener..

A propo - Iwański trafił do Turcji, więc jednak szykuje się rozpad tej drużyny. Tylko czekać jak polecą Lobodziński i Chałbiński.

Dnia 23.08.2006 o 22:49, paweusz napisał:

(...) Liczę, że jutro Wisełka pokaże się z dużo lepszej
strony niż legia i pokaża klasę. Oczywiście mówię tu o awansie, nic innego mnie nie interesuje
:)


Wystarczy, żeby nie zlekceważyli rywala. Wtedy o resztę będę spokojny.


P.S. Chelsea przegrała w lidze angielskiej z Middlesbrough na wyjeździe 1-2. Coś marny ten ich początek sezonu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miało być tak pięknie... a wyszło zwykle. Ehh normalnie ręce opadają jak sie patrzy na nasze drużyny. Kolejny europejski średniak pokazał nam miejsce w szeregu. Żal odwłok ściska. Żałosne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 07:04, HumanGhost napisał:

Miało być tak pięknie... a wyszło zwykle. Ehh normalnie ręce opadają jak sie patrzy na nasze
drużyny. Kolejny europejski średniak pokazał nam miejsce w szeregu. Żal odwłok ściska. Żałosne..


Powim tak. Przykre ale można się było tego spodziewać. Ja w każdym bądź razie wierzyłem. Jeszcze bardziej można się wkurzyć jak się spojrzy na wynik konfrontacji Ajaxu z FC Kopenhaga. Co roku są takie niespodzianki (patrzcie Artmedia rok temu). Tylko dlaczego taki fuks nie trafia się Polskim druzynom.

Jedyny plus jest taki że może Włodar się odblokował.

Cóż teraz trzeba trzymać kciuki za obie Wisły i czekać na wyniki losowania pierwszej rundy pUEFA. Trzeba mieć nadzieję że nam nie wylosują kogoś z górnej półki.

P.S. Nie wiecie czy obowiązuje rozstawienie w tej rundzie? Jeśli tak to czy możemy liczyć na takie dobrodziejstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2006 o 12:23, Quire napisał:

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę o kogo chodzi, ale powtarzam, dopóki mu nie udowodnią winy
jest niewinny i należy go traktować jako podejżanego w sprawie o łapówki.
Inna sprawa że raczej GKS z nim rowiąze kontrakt, nie pozwoli sobie na szarganie swojego imienia.


No i sie wyjasnilo, Wg prasy Mariusz U. sie przyznal do zarzutow a GKS juz go nie chce.
http://ekstraklasa.wp.pl/wiadomosc.html?wid=8474280&kat=37360&rfbawp=1156406177.704
http://sport.onet.pl/0,1248675,1375231,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 08:47, Quire napisał:

Cóż teraz trzeba trzymać kciuki za obie Wisły i czekać na wyniki losowania pierwszej rundy
pUEFA. Trzeba mieć nadzieję że nam nie wylosują kogoś z górnej półki.

P.S. Nie wiecie czy obowiązuje rozstawienie w tej rundzie? Jeśli tak to czy możemy liczyć na
takie dobrodziejstwo?


Niestety, mam złe wiadomości...Legia nie będzie rozstawiona. W tym linku podani są potencjalni rywale Legii. Prawie wszystkie drużyny poza zasięgiem :/
http://www.legia.net/news.php?id=22259

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 23:08, .Darnok napisał:

Niestety dopóki nasze drużyny będą podchodzić do pucharów z motywacją pokroju Zagłębia Lubin,

i oczywiście Lecha Poznań, który ostatnie trzy sezony z rzędu grał raz w Pucharze UEFA( 2 porażki z Terekiem)
oraz w Intertoto(4 porażki: 2 z Lens, 2 z Mołdawskim klubem). Pod koniec sezonu 05/06 włodarze klubu i piłkarze twierdzili, że najgorszym rozwiązaniem dla ich drużyny jest Intertoto, pośrednim brak pucharów, a najlepszym UEFA. To podejście to jakiś absurd, bo należy się cieszyć z każdej możliwości pokazania się na arenie międzynarodowej, nawet jeżeli ma się tylko kilka tygodni na stworzenie nowego teamu.

Dnia 23.08.2006 o 23:08, .Darnok napisał:

A propo - Iwański trafił do Turcji, więc jednak szykuje się rozpad tej drużyny. Tylko czekać
jak polecą Lobodziński i Chałbiński.

Pierwszy pojechał zarabiać kase bo wie, że jest za słaby aby odejść do jakiegoś dobrego zachodniego klubu. Czas mija, a ma już prawie 29 lat.
Dwaj ostatni, szcególnie ten pierwszy z Dinamem pokazał umiejętności, które nadają się najwyżej na Zagłębie, jego kontrakt wygasa za pół roku, a propo odejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając fragmentami ten mecz doszedłem do pewnego wniosku odnośnie gry polskich drużyn. Legia strzeliła gola pierwsza i było wszystko super. Potem straciła gola na 1:1 i coś się zmieniło. Widać to było po zachowaniu na boisku. Miałem wrażenie, ze graja tak jakby myśleli "straciliśmy gola, to po ptokach, juz sie nie uda". Takie podłamanie. Według mnie problemem jest to sfera psychiczna piłkarzy, którzy załamują sie po stracie gola. Polscy piłkarze w większości musza się nauczyć, ze w piłce wszystko jest możliwe i nawet przegrywając w 70 minucie można odwrócić bieg spotkania na własną korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 10:50, lukmistrz napisał:

Niestety, mam złe wiadomości...Legia nie będzie rozstawiona. W tym linku podani są potencjalni
rywale Legii. Prawie wszystkie drużyny poza zasięgiem :/
http://www.legia.net/news.php?id=22259


Nie ma tragedii. Można trafić różnie. Szanse widzę, ale więcej powiem po losowaniu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 11:01, HumanGhost napisał:

Oglądając fragmentami ...


Moim zdaniem Legia popełniła jeden karygodny błąd po strzeleniu bramki.
Biorąć pod uwage różnicę klas w obu drużynach, po odrobieniu strat, Legia powinna odrazu ustawić się 5 zawodnikami na 30-40 metrze oraz 3 przed nimi, dowieźć do przerwy 1:0, a potem przezekać szturm Szachtara w pierwszym kwadransie drugiej połówki i dopiero szukać drugiego gola. A tak 1:0 jest super odrobiliśmy, rozprężenie , dalej gra w łupanego i dostajemy dwa sierpowe i przed gwizdkiem jeszcze prawy prosty prosto w zęby i koniec meczu - dla polskich drużyn jak napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)To podejście to jakiś absurd, bo należy się cieszyć z każdej

Dnia 24.08.2006 o 10:57, Danio X napisał:

możliwości pokazania się na arenie międzynarodowej, nawet jeżeli ma się tylko kilka tygodni
na stworzenie nowego teamu.


Akurat jeśli chodzi o puchar Intertoto to faktycznie czasami takie rozgrywki potrafią rozbić cykl przygotowawczy.
Trener chciałby wziąść zespół na dwutygodniowy obóz do Hiszpanii czy na Cypr, a musi zasuwać do Mołdawii na jeden mecz, który tak naprawdę jest niechcianym sparingiem...

Dnia 24.08.2006 o 10:57, Danio X napisał:

(...)
Pierwszy pojechał zarabiać kase bo wie, że jest za słaby aby odejść do jakiegoś dobrego zachodniego
klubu. Czas mija, a ma już prawie 29 lat.


Iwański? Iwański ma dopiero 25 lat.
Swego czasu, kiedy jeszcze grał w Szczakowiance był przymierzany do Wisły, ale nic z tego nie wyszło - już osiądzie za granicą.

Dnia 24.08.2006 o 10:57, Danio X napisał:

Dwaj ostatni, szcególnie ten pierwszy z Dinamem pokazał umiejętności, które nadają się najwyżej
na Zagłębie, jego kontrakt wygasa za pół roku, a propo odejścia.


W takim razie Zagłębie albo powinno sprzedać go już teraz, albo przedłużyć z nim kontrakt, bo za pół roku nie dostaną za niego ani złotówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować