Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2007 o 11:58, Vaxinar napisał:

Ale wciąż tacy są, np. wiele razy wymieniany tutaj Totti, który miał propozycję z innych klubów,
podczas gdy jego Roma nie klasyfikowała się do pucharów. A już napewno nie do LM.


Przykłady można podawać w jedną i w drugą stronę nawet w obrębie jednej drużyny np. Juventus Turyn. Po degradacji byli tacy co zostali, by pomóc drużynie wrócić tam gdzie powinna występować: Del Piero, Trezeguet, Buffon, Nedved, ale również tacy co od razu dali nogę: Cannavaro, Zambrotta czy Ibrahimović, z czego ten ostatni do największego rywala bianconerri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statek tonie, szczury uciekają - proste. Ale w sumie to nie dziwię się tym piłkarzom, którzy uciekli z Juventusu. No bo co, pracowali ciężko na markę swojego nazwiska, dostali posadę w swoim być może wymarzonym klubie a tu... Nie wiem jak bym sie zachował w takiej sytuacji. Ale Del Piero to wiadomo, że został, przecież ile lat już tam gra (nie od dziecka czasami tak jak Raul w Realu?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 12:24, Klimos napisał:

Przykłady można podawać w jedną i w drugą stronę nawet w obrębie jednej drużyny np. Juventus
Turyn. Po degradacji byli tacy co zostali, by pomóc drużynie wrócić tam gdzie powinna występować:
Del Piero, Trezeguet, Buffon, Nedved, ale również tacy co od razu dali nogę: Cannavaro, Zambrotta
czy Ibrahimović, z czego ten ostatni do największego rywala bianconerri.


Już była tutaj dyskusja - widocznie nie widziałeś - że jednak lepszym przykładem od panów z Juve jest Totti. :)
A to dlatego, że Juve regularnie grało w LM, więc teoretycznie ci panowie nie mieli powodów odchodzi, po drugie czy mieli propozycje? Z tego co wiem Del Piero jedną po degradacji Juve. A Totti jest wychowankiem Romy, która nie grywa w elitarnych rozgrywkach, a jak tak to rzadko. Totti dostawał i dostaje chyba propozycję odejścia, ale nie odchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 12:02, Vaxinar napisał:

Powiem tak, jak trafimy na Argentyne, to połóżmy się przed nimi na boisku i błagajmy ich, abyśmy
przegrali walkowerem, bo są tak wybitnie dobrzy, że nie da się po prostu z nimi wygrać.

Czemu twierdzisz że są tacy wybitni ? Jak na razie zremisowali z Czechami 0-0 i wygrali łatwy mecz z Panamą 6-0 (biorąc pod uwagę rywala, to wysokie zwycięstwo jest uzasadnione). Polska miała pecha, że po pierwszym, ciężkim meczu trafiła na rywala doskonale przygotowanego fizycznie. Zaraz po wyjściu na boisko, widać było że nasi są zmęczeni, ociężali. Brak odpowiedniej odnowy po pierwszym meczu było wyraźnie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 12:23, Vaxinar napisał:

Gratuluję podejścia.
Drugą petycję muszą napisać nasi seniorzy przez wyjazdem na mecz do Portugalii.

Oczywiście to co pisałam to ironia :) ja obiektywnie obstawiam Argentynę (oczywiście jak wyjdziemy z grupy), no ale... nie powiem. Chciałoby się kolejnej niespodzianki.

A co do Tottiego to ja gościa podziwiam. Taka klasa, klub zupełnie dobry, ale nie rewelacyjny, tyle ofert, taka kasa, a on nic. Siedzi i siedzi w tej Romie. To jest przywiązanie do klubu. A nie jak ktoś mówi "ja ten klub kocham" a po roku go nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 12:31, kolektor napisał:

Czemu twierdzisz że są tacy wybitni ?

Czemu nie czytasz postów?
Już informowałem, że to była ironia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 12:31, kolektor napisał:

Czemu twierdzisz że są tacy wybitni ?

Ironizujemy sobie z Vaxinarem :-)

>Jak na razie zremisowali z Czechami 0-0 i wygrali łatwy

Dnia 04.07.2007 o 12:31, kolektor napisał:

mecz z Panamą 6-0 (biorąc pod uwagę rywala, to wysokie zwycięstwo jest uzasadnione).

Cóż.. Czesi jak wiadomo ogórkami też nie są, a niełatwo się gra, gdy rywal dużo słabszy. Bo mogli strzelić 3 i za przeproszeniem dać sobie siana i czekać na końcowy gwizdek. A oni wypunktowali jak się dało. To też się liczy :)

>Polska

Dnia 04.07.2007 o 12:31, kolektor napisał:

miała pecha, że po pierwszym, ciężkim meczu trafiła na rywala doskonale przygotowanego fizycznie.

Taki turniej. Nie ma słabych rywali. Poza tym wiedzieli na co się piszą, wiedzieli, że mecze będą często i muszą być przygotowani. Argentyna też miała dwa mecze i w tym drugim (gdzie powinni być zmęczeni) skopali 6-0.

Dnia 04.07.2007 o 12:31, kolektor napisał:

Zaraz po wyjściu na boisko, widać było że nasi są zmęczeni, ociężali. Brak odpowiedniej odnowy
po pierwszym meczu było wyraźnie widać

Tak, szwankuje u nas przygotowanie fizyczne. Wszystko jest inne ok, tylko to szwankuje. Tylko że to może być decydujące w tym turnieju. Wiadomo jaka jest przerwa czasowa miedzy meczem z Koreą a meczami drugiej rundy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.sport.pl/pilka/1,65081,4281196.html

To była do przewidzenia. :D Już się tu nawet ktoś na forum naśmiewał, że Niemcy sobie będą język łamać. Fajno, że Kuba się nie obraził, bo głupio byłoby za takie coś, w taki sposób zaczynać karierę w Borussi.

http://www.sport.pl/pilka/1,65081,4281196.html

Ostatni transfer Legii. Myślę, że akurat ten piłkarz to dobry wybór, tak samo jak pozbycie się Judasza i Włodarczyka. Włodar to może i dobry zawodnik, ale w Legii mu nie idzie i powodzenia. Szkoda, że akurat Zagłębie, a nie GKS, który wole o 100 %.
Zaprezentować się w Wilnie panowie jak w meczu Lechią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 13:14, Vaxinar napisał:

"Zamiast nazwiska nad numerem będzie wypisany jego pseudonim "Kuba"" - a czy to przypadkiem nie jest imie?
Gago, Kaka, Giba (łooj, zapedziłem się, to z siatkówki ;p) no i Kuba :D

Dnia 04.07.2007 o 13:14, Vaxinar napisał:

Przez przypadak (chyba?) zamieściłeś dwa te same linki xD
http://www.sport.pl/pilka/1,65029,4289027.html - chyba powinien być ten? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie głupota jest pójscie do jakiegokolwiek klubu niemieckiego. zaden polak która tam gra jakos sie niwybił. Borrussia to typowy sredniak który wpoprzednim sezonie bronił sie przed spadkiem i chyba w przyszłym wiele nieosiagnie. Błaszczykowski skaczy pewnie jak smolarek sprowadza jakiegos francuza albo innego piłkarzza z dobra marka i skaczy sie dzien dziecka. niemcy maja wrodzona niechcec do polakow. jak do klubów niemickich to do tych które graja w puchara schalke werder i VFB, odbiedy herta, bo o bayernie lepiej niewspominac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 13:40, crespo1 napisał:

dla mnie głupota jest pójscie do jakiegokolwiek klubu niemieckiego. zaden polak która tam gra
jakos sie niwybił. Borrussia to typowy sredniak który wpoprzednim sezonie bronił sie przed
spadkiem i chyba w przyszłym wiele nieosiagnie. Błaszczykowski skaczy pewnie jak smolarek sprowadza
jakiegos francuza albo innego piłkarzza z dobra marka i skaczy sie dzien dziecka. niemcy maja
wrodzona niechcec do polakow. jak do klubów niemickich to do tych które graja w puchara schalke
werder i VFB, odbiedy herta, bo o bayernie lepiej niewspominac:D

A ja uważam, że dobrze zrobił. Co go tu czekało? Dalsza gra w Wiśle, która dała ciała pod koniec ubiegłego sezonu??? A niby Żurawski to co? Nie skończył na ławie? Też się nie może przebić w Celticu i szczerze mówiąc to tam bardziej widać tą niechęć do Polaków. Albo w Liverpoolu - tam to niechęć osiągnęła zenitu. Dudek bohater z meczu LM posadzony na ławie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 13:45, pretorianie napisał:

> dla mnie głupota jest pójscie do jakiegokolwiek klubu niemieckiego. zaden polak która
tam gra
> jakos sie niwybił. Borrussia to typowy sredniak który wpoprzednim sezonie bronił sie przed

> spadkiem i chyba w przyszłym wiele nieosiagnie. Błaszczykowski skaczy pewnie jak smolarek
sprowadza
> jakiegos francuza albo innego piłkarzza z dobra marka i skaczy sie dzien dziecka. niemcy
maja
> wrodzona niechcec do polakow. jak do klubów niemickich to do tych które graja w puchara
schalke
> werder i VFB, odbiedy herta, bo o bayernie lepiej niewspominac:D
A ja uważam, że dobrze zrobił. Co go tu czekało? Dalsza gra w Wiśle, która dała ciała pod koniec
ubiegłego sezonu??? A niby Żurawski to co? Nie skończył na ławie? Też się nie może przebić
w Celticu i szczerze mówiąc to tam bardziej widać tą niechęć do Polaków. Albo w Liverpoolu
- tam to niechęć osiągnęła zenitu. Dudek bohater z meczu LM posadzony na ławie.


mówie o bundeslidze a nie o celticu. obroncu w bundeslidze dostaja sie do składu a II linia i napad. Wichniarek sezon na ławce w Hercie,piszcze tez,kosowski, smolarek jeden sezon dobry potem ława bo frei sprowadzili,wojciehowski poszedł do bayernu i rozegrał 2 mecze tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 13:14, Vaxinar napisał:

(...) Fajno, że Kuba się nie obraził, bo głupio byłoby za takie coś, w taki sposób zaczynać
karierę w Borussi.


Ja się tak zastanawiałem, czy jakaś opcja polityczna nie zacznie nagłaśniać tej sprawy jako przykład zwalczania polskości w Niemczech :P

Dnia 04.07.2007 o 13:14, Vaxinar napisał:

Ostatni transfer Legii. Myślę, że akurat ten piłkarz to dobry wybór, (...)


Ja nie jestem do końca pewien, ale Groclin się go chyba pozbył po zakończeniu sezonu bo się okazało, że ma beznadziejne wyniki wydolnościowe albo problemy z sercem? W każdym razie jedno jest pewne - nikt nie cieszy się ze strzelonych bramek tak jak on :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 13:34, Obi-wan Kenobii napisał:

"Zamiast nazwiska nad numerem będzie wypisany jego pseudonim "Kuba"" - a czy to przypadkiem
nie jest imie?

Zarząd Borussi Dortmund prosił Błaszczykowskiego o to by na koszulce miał wypisany pseudonim w postaci zdromnienia imienia, gdyż nie potrafią wymawiać jego nazwiska. Polak poszedł im na rękę i teraz będzie występował jako Kuba.
Wspominając o tym, to argentyńska prasa bardzo się cieszyła z tego że reprezentacja Polski U-20 pokonała Brazylię i chwalili "piękną bramkę zawdonika o nazwisku nie do wymówienia" :D chodziło oczywiście o Krychowiaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 14:26, .Darnok napisał:

Ja się tak zastanawiałem, czy jakaś opcja polityczna nie zacznie nagłaśniać tej sprawy jako
przykład zwalczania polskości w Niemczech :P

O rany, to rząd Brazylii dopiero by się musiał męczyć. Prawie żaden z ich zawodnik na koszulce nie ma pełnego nazwiska. :D
Wracając tutaj - czytałem, że niemieccy dziennikarze mówią, że Błaszczu ma duże szanse na pierwszy skład, ponieważ Borussie prawdopodbnie opuści jeden z jego konkurentów z Afryki i zostanie tylko jeden Niemiec na tej pozycji do "wyeliminowania".

Dnia 04.07.2007 o 14:26, .Darnok napisał:

nikt nie cieszy się ze strzelonych bramek tak jak on :P

:D Niektórzy też są oryginalni, np jeden Holender z Bayernu w meczu z Realem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 14:38, Vaxinar napisał:

:D Niektórzy też są oryginalni, np jeden Holender z Bayernu w meczu z Realem.

Za to ten pan powinien dostać wysoką kare i zawieszony na 2 mecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 15:52, Be-Yacz napisał:

Za to ten pan powinien dostać wysoką kare i zawieszony na 2 mecze.


Powinien być ukarany, a przyznam się nawet że zapomniałem jak to się dokładnie skończyło.
Jestem ciekaw jednak czy byłbyś za karą gdyby to gracz Realu pokazał gdzie się zgina dziub pingwina? :) Mam nadzieję, że tak.
I dlaczego akurat dwa mecze? Czyżby był jakiś przepis na to, dokładnie określający?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 14:29, paweusz napisał:

Zarząd Borussi Dortmund prosił Błaszczykowskiego o to by na koszulce miał wypisany pseudonim
w postaci zdromnienia imienia, gdyż nie potrafią wymawiać jego nazwiska. Polak poszedł im na
rękę i teraz będzie występował jako Kuba.
Wspominając o tym, to argentyńska prasa bardzo się cieszyła z tego że reprezentacja Polski
U-20 pokonała Brazylię i chwalili "piękną bramkę zawdonika o nazwisku nie do wymówienia" :D
chodziło oczywiście o Krychowiaka.

Hehe. Tak samo jak napisała Argentyńska prasa o Krychowiaku po meczu z Brazylią. "Polak z niemożliwym do wymówienia nazwiskiem, dał radość całej Argentynie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 15:57, Vaxinar napisał:

Powinien być ukarany, a przyznam się nawet że zapomniałem jak to się dokładnie skończyło.
Jestem ciekaw jednak czy byłbyś za karą gdyby to gracz Realu pokazał gdzie się zgina dziub
pingwina? :) Mam nadzieję, że tak.


Sprawa skończyła się na upomnieniu, i karze w zawieszeniu na okres jednego roku. Oczywistym jest, że gdyby takie coś zrobił gracz Realu pogląd na daną sprawe byłby identyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować