Zaloguj się, aby obserwować  
paweln

Świat Dysku czyli Terry Pratchett

1379 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2009 o 23:00, DEViANCE napisał:

Mam pytanie. Czy Pratchett wydał coś poza tym co znalazłem na wikipedii? http://pl.wikipedia.org/wiki/Świat_Dysku
Ogólnie niekoniecznie musi być Świat Dysku, jak "Dywan", który przeczytałem wieki temu,
ale czy jest coś jeszcze?


plus" Ciemna strona słońca" i " Warstwy wszechświata/Dysk".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kot w stanie czystym jest świetny! Krótkie toto, ale ilustracje i teksty są boskie... np:

"
Celem Prawdziwego kota jest przejść przez życie spokojnie, tak by ludzie jak najrzadziej się do niego wtrącali. Całkiem jak prawdziwi ludzie, jeśli się dobrze zastanowić.
Czy mogę być kotem rodowodowym i Prawdziwym kotem jednocześnie ? Oczywiście, że nie. Jesteś człowiekiem. (...)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem Piekło Pocztowe. Powiem tyle- cudo! Naprawdę niesamowita książka. Ostatni Kontynent był trochę lepszy, ale ta powieść też jest warta uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 17:34, GuCIo 7 napisał:

Ostatnio przeczytałem Piekło Pocztowe. Powiem tyle- cudo! Naprawdę niesamowita książka.
Ostatni Kontynent był trochę lepszy, ale ta powieść też jest warta uwagi.


Tia, ale irytuje tam pisanie rozdziałami -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 20:41, Ostrowiak napisał:

> Ostatnio przeczytałem Piekło Pocztowe. Powiem tyle- cudo! Naprawdę niesamowita książka.

> Ostatni Kontynent był trochę lepszy, ale ta powieść też jest warta uwagi.

Tia, ale irytuje tam pisanie rozdziałami -.-


Czy ja wiem? Mi to tam nie przeszkadzało do tego niezłe były te cykle wydarzeń pod numerem rozdziału.A tak poza tym to Piekło Pocztowe to bardzo zacna książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, Pratchett raz zapytany czemu nie pisze rozdziałami odparł, że dojrzały czytelnik nie potrzebuje tak wytłuszczonego podziału akcji... Czyżby Piekło Pocztowe było pisane dla czytelnika infantylnego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 21:22, Ostrowiak napisał:

No wiesz, Pratchett raz zapytany czemu nie pisze rozdziałami odparł, że dojrzały czytelnik
nie potrzebuje tak wytłuszczonego podziału akcji... Czyżby Piekło Pocztowe było pisane
dla czytelnika infantylnego? ;)


O akurat tego o rozdziałach nie czytałem/słyszałem.A te rozdziały to pewnie wydawnictwo wymusiło na nim.Bo właściwie to przypuszczam iż książek bez rozdziałów to pewnie jakieś 5% całego rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 21:51, Xsaw napisał:

O akurat tego o rozdziałach nie czytałem/słyszałem.A te rozdziały to pewnie wydawnictwo
wymusiło na nim.Bo właściwie to przypuszczam iż książek bez rozdziałów to pewnie jakieś
5% całego rynku.


Sad bat TrÓ :P Jednak mam nadzieję, że Łups! będzie pisany w "starym stylu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to jakoś nie irytowało. No oprócz tego że dało się zobaczyć o czym będzie rozdział. Ostatnio takie złożone rozdziały (czy jak to tam się nazywa) widziałem bodajże w Pinokiu (:)) ale te książki mają raczej niewiele wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 10:19, Ostrowiak napisał:

Sad bat TrÓ :P Jednak mam nadzieję, że Łups! będzie pisany w "starym stylu".


Thud!, czyli Łups! w oryginale nie jest dzielony na rozdziały, Going Postal był (Piekło Pocztowe), także nie masz się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 10:25, Outlander-pro napisał:

Prószek wyda "Łups!" już 19 maja, czyli niedługo ;) Nie mogę się doczekać.
http://www.proszynski.pl/Lups_-p-30104-1-30-.html Okładka i inne informacje.

Rebis z kolei planuje wydanie "Nacji" dzień przed premierą "Łups!" :)
Dodatkowo już 13 maja wychodzą reedycje "Nomów" i "Johnny''ego" w dość ciekawej formie, a mianowicie wydane zbiorczo (trylogia Nomów w jednym tomie, wszystkie części przygód Johhny''ego też zebrane w jedną księgę).
Czyli mamy naprawdę bogaty w Pratchetta miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm tak się zastanawiam - nie wiadomo, czy "Dywan" będzie wznawiany? dorwałem go kiedyś w bibliotece i bardzo mi się podobał, trza by go odświeżyć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 13:47, MorTimer napisał:

A ja tak sie tylko pochwalic chcialem najnowszym zakupem :)

Gratuluję. Jakie są zasady? Kupiłeś w Polsce czy to import?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 14:01, logray napisał:

Gratuluję. Jakie są zasady? Kupiłeś w Polsce czy to import?


Zasady... tak w skrocie to nazwalbym warcabo-szachami z bardzo ciekawym systemem "bicia".
Zakupione w Londynie (wlasciwie kazdy kogos powinien tam juz znac - tylu tam polakow) w sklepie z grami na rynku w Geenwich. Mozna tez to zakupic na Amazonie.
Jesli zasady Ciebie iinteresuja dokladniejsze to... http://www.thudgame.com/ mozesz sie z nimi zapoznac tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 13:47, MorTimer napisał:

A ja tak sie tylko pochwalic chcialem najnowszym zakupem :)

Wygląda na to, że to jednak krasnale osaczyły trolle w tej dolinie :) Wygląda fajnie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 17:15, Outlander-pro napisał:

Wygląda na to, że to jednak krasnale osaczyły trolle w tej dolinie :) Wygląda fajnie ^^

Te krasnale to maja problem, w tej grze to trolle sa gora i roznosza te brodate istoty w drobny puch :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować