Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Włamania na konta Xbox Live nasilają się - sam padłem ich ofiarą

42 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

Kiedy w październiku ubiegłego roku świat obiegła informacja, że użytkownicy Xboksa 360 padają ofiarą internetowych złodziei Microsoft zapewniał, że są to jednostkowe przypadki. Czy po trzech miesiącach nasilających się kradzieży ktoś jeszcze w to wierzy?

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Włamania na konta Xbox Live nasilają się - sam padłem ich ofiarą" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 10:38, grocal napisał:

Zadam proste pytanie. Jak bardzo skomplikowane hasło miałeś drogi Redaktorze?


Zasadniczo do wszystkich moich kont od dłuższego czasu (przyzwyczajenie z innej pracy) stosuję 12 znaków - duże i małe litery, cyfry i znaki specjalne, czyli zgodnie z wszelkimi zaleceniami. Przez stronę Microsoftu oceniane jako "silne".

Żeby nie było wątpliwości - konto XBL nie dzieli hasła z żadnym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 10:46, MATEmasagrator napisał:

Żeby nie było wątpliwości - konto XBL nie dzieli hasła z żadnym innym.

Ale do gier EA loguje cię z bomby z takim samym loginem i hasłem co na XBL (AFAIR). IMO ma to coś wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety także oczyszczono konto niedawno, na szczęście nie miałem tam (i już nie będe miał) żadnych danych kart kredytowych. Obecnie moje Live jest zablokowane i czeka na rozwiązanie sprawy przez MS :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U#wa mać :/ Mam PS3 - jakieś anonimowe ścierwo wkrada się na serwery Sony. Nikt nic z tym nie robi... Sprzedaję PS3 (nie, nie z powodu włamań). Kupuję XBOXa - tu też włamania. I tu też włamania... A człowiek chce po prostu być uczciwym graczem i dać zarobić za tworzenie świetnych gier. Miałem przedłużyć abonament na rok (dla forzy 4) ale takiego wała. Niech najpierw zadbają o bezpieczeństwo klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lipa :/

Najpierw PSN, później Steam, teraz live... Korzystam jeszcze ze szpiega od EA - ten też jest ponoć dziurawy jak ser szwajcarski... Ach, jeszcze battlenet (też kiedyś "siadł" i nie chciał przyjąć hasła, ale szybko to naprawili) i parę innych wynalazków...

Do tej pory jakimś fuksem nieszczęscia mnie ominęły, choć hasło prawie wszędzie mam takie samo (pamiętanie miliona pięciuset róznych haseł do poszczególnych "klientów" jest niewygodne, a ja sobie wygodę bardzo cenię). Natomiast kredytówki nigdy i nigdzie nie podpinam.

Takie czasy - wszystko zsieciowane. Najlepiej byłoby to po prostu olać i nie korzystać, no ale często zwyczajnie się nie da (vide Steam, Battlenet, etc.) :/

Jak z tym wszystkim żyć ? Jak żyć panie premierze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 11:12, Lordpilot napisał:

Jak rzyć panie premierze ?


Boli, niestety boli.
Ja osobiście przez jakiś czas, co parę dni, dostawałem maile, że "próbuję" zresetować sobie hasło na Steamie. Oczywiście kolejno je usuwałem, ale fakt, że to trwało chyba tydzień, nie był zbytnio optymistyczny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim koncie punkty nie zniknęły ale za to w historii mam 7 paczek dodatków do Dirt3 mimo iż tej gry nie posiadam. Do tego tytuły tych dodatków są takie, że w ogóle nie istnieją na polskim Live. Może poza dwoma. Nie wiem czy to błąd systemu czy jakiś tam atak. Daty ich zakupu to 6, 7 i 11 grudnia. W godzinach około 18-tej oraz 1-wszej w nocy. Pobrać je mogę ale nie posiadam podstawki więc nie przetestuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że shakowali to nic dziwnego - każdy system da się złamać (dlatego nigdzie nie mam wpisanej karty na stałe), jednak smutne jest ze M$ boi się przyznać, że wina nie leży po stronie graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po włamaniu na PSN zablokowałem katrę kredytową zaraz po otrzymaniu informacji o włamie, teraz stosuję porstą zasadę...nie wprawadzać numeru karty kredytowej na PSN,Xbox,WoW i innych growych(MMO)kontach. Szkoda użytkowników tej platformy, a olewanie problemu ze storny M$ jest karygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać bardzo poważna firma ten Micro$soft, skoro o godzinie 16:00 nie ma już szans na kontak z pomocą techniczną. Dystrybutorzy gier pracują zazwyczaj do 17, a o Blizzardzie nie będę wspominał nawet, bo po co taką drobnostką się przejmować jak to, że ich pomoc techniczna działa 24/7 także w języku polskim. Co do zabezpieczeń. Mam o tyle dobrze, że mam dwa różne komputery z kompletnie różnymi systemami. PC z Windows 7 służy mi tylko i wyłącznie do gier, zaś do maili, internetu i wszelkich innych spraw służy mi MacBook Pro z MacOs X Lion. I nie muszę się przejmować, że jakieś wirusy pisane pod PC będą mi zaśmiecać system Maca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 11:43, Wojman napisał:

Widać bardzo poważna firma ten Micro$soft, skoro o godzinie 16:00 nie ma już szans na
kontak z pomocą techniczną. Dystrybutorzy gier pracują zazwyczaj do 17, a o Blizzardzie
nie będę wspominał nawet, bo po co taką drobnostką się przejmować jak to, że ich pomoc
techniczna działa 24/7 także w języku polskim. Co do zabezpieczeń. Mam o tyle dobrze,
że mam dwa różne komputery z kompletnie różnymi systemami. PC z Windows 7 służy mi tylko
i wyłącznie do gier, zaś do maili, internetu i wszelkich innych spraw służy mi MacBook
Pro z MacOs X Lion. I nie muszę się przejmować, że jakieś wirusy pisane pod PC będą mi
zaśmiecać system Maca.


A myślisz, że pod Maca nikt wirusów nie pisze? A to dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Wojmanie, ja raczej myślę, że do wszystkiego poza grami jeszcze lepsze byłoby zainstalowanie sobie dystrybucji Linuxa - Ubuntu na przykład. :)
Już od pewnego czassu nie wierzę w Microsoft, ani w Sony. Całe te włamania to i tak mała bania. MS powinien w końcu zająć się poważnie PC-tami, bo gdyby chcieli, mogliby rozkręcić na nich dużo większy rynek, niż jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 12:01, Ekonochrist napisał:

A myślisz, że pod Maca nikt wirusów nie pisze? A to dobre.


Podobno jakieś są, ale nikt nigdy ich nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować