Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2012 o 13:41, Reinvented napisał:

I w rzeczywistości tak właśnie jest, to nie ma znaczenia na jakim poziomie trudności
się jest jest to uzględnione tylko lvl''owo.


Wiem, chodziło mi o to, że legendarne dropią tak rzadko, że mam wrażenie, że ilość posiadanego magic finda nie ma żadnego wpływu na szansę ich wydropienia. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli masz 300% mf (czyli 4x większa szansa na znalezienie magicznego przedmiotu niż bazowo - poprawcie jeżeli się mylę) to przy 1/10k szansy wydropienia legendary (liczba wzięta z... czapki) przekłada się to na 4/10k czyli nadal trochę mało ;]
Mówiąc w skrócie: Jeżeli bardzo małą liczbę pomnożymy przez 4 to otrzymamy bardzo małą liczbę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 14:03, Korek92 napisał:

Mówiąc w skrócie: Jeżeli bardzo małą liczbę pomnożymy przez 4 to otrzymamy bardzo małą
liczbę ;]


Słusznie, słusznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 10:06, Kafar napisał:

Głupotą jest stosowanie jakichkolwiek programów do haseł. Najbezpieczniejsze hasło to
to wymyślone i nie zapisywane nigdzie ani nie wypowiadane.



No ba i najlepiej je klepać manualnie z własnej klawiatury...
Polecam się dokształcić co to są np keyloggery, wormy, trojany, backdor itp podstawowe pojęcia.
Cały pic wklejania hasła poprzez polecenie kopiuj-wklej [ctrl+c -> ctrl+v] z bazy danych polega na tym, ze owo hasło nie idzie do schowka [z którego normalnie poprzez kopiowanie mozna je banalnie przechwycić] tylko jest szyfrowane [taki keepass oferuje min takie standardy jak AES, Rijndael, Twofish] i jest nie do złapania żadnym szpiegiem.
Podobnie utrata bazy danych jeśli trzyma się do niej klucz oddzielnie jest bezpieczna, bo sama baza jest tez zaszyfrowana [master password jest hashowany przez SHA-256, jest to jedyny bodajże hash przeciwko któremu nie istnieją skuteczne ataki], jest również chroniona przed atakami translacyjnymi poprzez częste transformacje klucza.
Nawet proces programu w windzie jest zabezpieczony.

Reasumując- jeśli masz nikłe pojecie w temacie [a pokazałeś niestety drogi kolego, że masz] - nie udzielaj się, nie ośmieszaj się, użyj googla, dokształć dziedzinę której nie znasz i wtedy możemy merytorycznie porozmawiać [bo argument typu "nie bo nie" można sobie włożyć... tam gdzie najlepiej pasuje :)]


P.S.
Najbezpieczniejsze hasło to takie którego nawet sam nie znasz i coś takiego oferują szyfrowane bazy danych.
Generowane losowo na podstawie wartości bitowej jaką chcemy aby posiadało tzw "bezpieczne hasło".
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

W związku, że przypięte posty są obszerne i trzeba dużo przewijać więc w tym poście znajdziecie linki odnoszące do ów postów:

1. FAQ - Dotyczący Diablo III - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=738&pid=5453
2. Metody bezpiecznego przechowywania haseł - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=738&pid=11337

3. Lista Battle.Tagów Użytkowników Forum Gram.pl: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=738&pid=6683
4. Status Serwerów: http://eu.battle.net/d3/pl/status

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 13:51, Arande napisał:

Wiem, chodziło mi o to, że legendarne dropią tak rzadko, że mam wrażenie, że ilość posiadanego
magic finda nie ma żadnego wpływu na szansę ich wydropienia. ;P


Legendarne i tak nie są warte więcej niż zwykłe Rare moim zdaniem, prócz wyglądu i pomarańczowego koloru przedmiotu nie wyróżniają się niczym specjalnym.

Nie rozumiem, jak można dawać dwa razy tyle za Legendarny skoro i tak za pół ceny można mieć naprawdę fajny Rare. ^^. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 16:40, Reinvented napisał:

Nie rozumiem, jak można dawać dwa razy tyle za Legendarny skoro i tak za pół ceny można
mieć naprawdę fajny Rare. ^^. :D


Zależy od itemu - jak znajdziesz mi JAKIEKOLWIEK lepsze buty w D3 niż Boj Anglers to ci szczerze pogratuluję XD Jako jedyne istniejące w tej grze butki dają premię do attack speeda (a 15% tego to jak bonus 4-10k damage), normalnie po wybraniu butów nawet nie możesz wybrać tego atrybutu w filtrze wyszukiwania.

Ogólnie każdy legendarny przedmiot zwyczajowo oferuje coś unikatowego, podobnie z premiami setowymi. Z tego powodu ja używam obecnie 3 legendarnych przedmiotów i planuję dokupić jeszcze kolejne 2. Rzeczywiście, spora część z nich wydaje się kiepska itp ale niektóre to po prostu must have jeśli chcesz mieć najlepszy gear.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 16:40, Reinvented napisał:

Legendarne i tak nie są warte więcej niż zwykłe Rare moim zdaniem, prócz wyglądu i pomarańczowego
koloru przedmiotu nie wyróżniają się niczym specjalnym.

Lacuni Prowess - bracers z movement i attack speed
String of Ears - belt all res + 10-20% less physical damage + LoH + bonus
Andariel Visage - ias + crit na head

To bronie są underpowered, ale niektóre uniqui są nie do zastąpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 13:32, ziptofaf napisał:

Maksymalnym poziomem jest 60. Co do długości - w sumie D3 wydaje się nieco krótsze niż
D2 bo już po piekle ma się max level. Licząc sam normalny poziom trudności również wydaje
się krótsze ale to raczej z powodu większej "spójności" gry aniżeli w D2 - cały czas
robimy jakieś zadanie a nie tylko dążymy do bossa danego aktu niejako "po drodze" zaliczając
questy.

W D2 ostatni akt też był znacząco krótszy (mowa o podstawce). Sądzę, że wrażenie dłuższej gry w D2 było potęgowane przez inny system rozwoju postaci i ekwipunku. D3 ma o wiele lepiej zaplanowany system zmiany skilli, gdzie nie da się całkowicie postaci skopać. W D2 łatwo było zepsuć postać i niemal każdy grając pierwszy raz mógł potem mieć niegrywalną postać od koszmaru wzwyż a już nawet na normalu mógł wolniej zabijać moby, bo nie użył jednego słusznego builda czy też zdarzały się sytuacje typu zużycie wszystkich potionów i problem z częstym używaniem umiejętności/zaklęć. Sam pamiętam miał "zepsutą" postać bo rozwijając ją starałem się przydzielać wszystkie statystyki mniej więcej po równo, bo bez wiedzy na temat mechaniki takie rozwiązanie wydawało się na początku optymalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy legendarny item. Znaleziony na normalu barbarianem lvl 15 (postać hardcore).
Oczywiście przedmiot nie dla mnie (i dość słaby jak na legendary dla mnicha) więc poszedł na AH.

20120602184511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Łowca Demonów jest tak fajną postacią, jaką był w becie pod koniec? We wtorek powinienem dostać swoją kopię (zamówiłem we wtorek a Wirtus do piątku nie wysłał, odezwali się dopiero jak porządnie ich opieprzyłem), a chciałbym od razu grać czymś, co da radę na wyższych poziomach trudności :) Wizz po becie mi się nie spodobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W becie grałem Wizardem, i strasznie mi się nudziło. Teraz zacząłem DH i gra mi się świetnie. A im dalej, tym lepiej.

Co do pierwszego legendary. Coś takiego mi wypadło pod koniec trzeciego aktu na koszmarze. Nic specjalnego, ale ze względu na brak kasy na coś lepszego to noszę ;).


A, i prosiłbym o dodanie do listy: Mordant#2321

20120602192903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 18:51, Kamil2142 napisał:

*Patrzy na naramienniki*
Ok...

:D
No cóż, gram na HC, więc poratować się itemami z HC nie mogę. Ceny jakich kolwiek naramienników na AH są niewspółmierne do jakości (oczywiście biorąc pod uwagę mój poziom). Poza tym już je zmieniłem - właśnie przeszedłem

Spoiler

Rzeźnika

i wkoczyłem do aktu drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko - czy magiem tracę coś zakładając zbroję? Zauważyłem (ku memu zdziwieniu), że mogę takową ubrać. Dopiero teraz bo dopiero teraz spróbowałem. To samo mnich - może, ale nie powinienen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 21:17, Vaksinar napisał:

Mam takie pytanko - czy magiem tracę coś zakładając zbroję? Zauważyłem (ku memu zdziwieniu),
że mogę takową ubrać. Dopiero teraz bo dopiero teraz spróbowałem. To samo mnich - może,
ale nie powinienen?


A to dopiero pytanie :D

Możesz ubrać, Powinieneś ubrać, MUSISZ UBRAĆ XD Nie ma to żadnych wad a same zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie d&d xD
To jest hack and slash, tu się granie przejawia jedynie zabawą w syndrom upgrade [zbieranie coraz lepszego ekwipunku iw bijanie kolejnych poziomów aż do maksymalnego dostępnego].
Tu mag nosi swoje "zbroje" które mają adekwatny dla ego profesji wygląd wizualny, statystykami jednocześnie nie odbiegają od ciężkich płytowych pancerzy Barbarzyńcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe gafe walnąłem. :D
Po prostu wiem, że w D2 były po prostu zbroje, a tu patrze jakieś szaty i inne togi... :D

Ktoś tu napisał, że nie musi się specjalnie expic, bo idąc normalnie będzie adekwatny level. W grze na singlu też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 22:33, Vaksinar napisał:

Ktoś tu napisał, że nie musi się specjalnie expic, bo idąc normalnie będzie adekwatny
level. W grze na singlu też?

Jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się