Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2006 o 12:02, Vaxinar napisał:

No tak, ale to nie oznacza, że nie wolno sobie pomarzyć, jak będzie wyglądało, jaka będzie fabuła itd. :) Prawda ?


Prawda, prawda, ale już myślałem, że na tegorocznych E3 już coś Blizz puści parę o D3. A tu lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 12:14, Abi Dalzim napisał:

Prawda, prawda, ale już myślałem, że na tegorocznych E3 już coś Blizz puści parę o D3. A tu lipa...


Można rzecz, że to trochę przez fanów. :D
Pomyśl - jakby nagle każdy dał sobie "siana" z Diablo II to Blizz zaraz by wyjechał z trójeczką, a tak jak D2 ciągle przynosi im zyski, to myślą, że fani - a są tacy - nie chcą trójki na oczy widzieć. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Mimo, że D2 sprzedaje się jescze, ale nie jest to znowu taki wielki boom. A pomyśl co by było, gdyby Blizz wypuścił 3.... szał i masakra w sklepach. Ludzie by sie zabijali o Diablo 3. Ja pewnie zamówiłbym preordera w gram.pl gdyby sie tylko pojawiła taka możliwość. Ach, szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No napewno, nawet gdyby okazało się totalnym dnem, ludzie by kupili ze względu na nazwę. :/
Niestety teraz Blizz zajmuje WoWem, niby są odzielne oddziały, że tak się wyraże, bo przecież Blizzard North zajmuje się tylko serią Diablo, ale mimo wszystko kapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 12:22, Vaxinar napisał:

/.../ niby są odzielne oddziały, że tak się wyraże, bo przecież
Blizzard North zajmuje się tylko serią Diablo, ale mimo wszystko kapa.


Nie ma już Blizzard North :)
Został zlikwidowany, a ekipa przeniesiona do głównej siedziby Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 12:02, Vaxinar napisał:

> No i po złudnych nadziejach.... Bleahhh :(

No tak, ale to nie oznacza, że nie wolno sobie pomarzyć, jak będzie wyglądało, jaka będzie
fabuła itd. :) Prawda ? :)


Ahh to prawda, ja oprócz marzeń o D III mam również marzenia o SC 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może powstanie Diablo III.
W sumie kto wie.
Osobiście bardzo chciałbym aby owa gra powstała tyle tylko, że to raczej mało możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj grając sobie w D2, pomyślałem sobie nad tym co by się przydało w D3...
I oto efekt tych przemyśleń :) :

1. zrezygnowanie z unikatów - tylko crafty i rare rzeczy (dzięki temu skończyło by się budowanie postaci pod konkretne itemy i dzięki temu postaci byłyby bardziej zróżnicowane),
2. coś na kształ olejów z Diablo 1. Pamiętacie? Ulepszają broń (min-max obrażenia, wytrzymałość itemów itp.),
3. brak kostki Horadrimów - zamiast tego kapliczki ofiarne, gdzie można transmutować przedmioty (kapliczki występujące dość rzadko),
4. słowa runiczne, ale tylko takie jakie da się zrobić dzięki znalezionym scrollom, gdzie runewordy układane byłyby losowo (runeword wymagałby też do zrobienia owego scrolla, żeby nie można go było powtórzyć w innym przedmiocie). Po co to? Patrz punkt 1 :)

Co myślicie o tych pomysłach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie na pewno teraz nie będzie kolejnego Warcrafta jak już to Starcraft lub Diablo tylko tez trzeba pamiętać ze jedyny Starcraft nie ma 2 części a tak resztę gier maja swoje kontynuacje a Diablo jest w produkcji to wie każdy;] zresztą pisałem dużo wcześniej w tym temacie ze Diablo 3 było gotowe tylko Blizzardowi się nie spodobało jak pamięta to czytałem to w wywiadzie z kimś, kto jest wiarygodnym źródłem wiec to tylko już miesiące nas dziele od premiery Diablo 3 zresztą przed końcem roku poznamy te tytuły, nad jakimi pracuje Blizzard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 23:24, TTBoS napisał:

zresztą przed końcem roku poznamy te tytuły, nad jakimi pracuje Blizzard.


A skąd masz takie informacje? Było o tym gdzieś napisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 16:44, Abi Dalzim napisał:

Dzisiaj grając sobie w D2, pomyślałem sobie nad tym co by się przydało w D3...
I oto efekt tych przemyśleń :) :

1. zrezygnowanie z unikatów - tylko crafty i rare rzeczy (dzięki temu skończyło by się
budowanie postaci pod konkretne itemy i dzięki temu postaci byłyby bardziej zróżnicowane),
2. coś na kształ olejów z Diablo 1. Pamiętacie? Ulepszają broń (min-max obrażenia, wytrzymałość
itemów itp.),
3. brak kostki Horadrimów - zamiast tego kapliczki ofiarne, gdzie można transmutować
przedmioty (kapliczki występujące dość rzadko),
4. słowa runiczne, ale tylko takie jakie da się zrobić dzięki znalezionym scrollom,
gdzie runewordy układane byłyby losowo (runeword wymagałby też do zrobienia owego scrolla,
żeby nie można go było powtórzyć w innym przedmiocie). Po co to? Patrz punkt 1 :)

Co myślicie o tych pomysłach?


A ja myślałam, że właśnie znudziło Ci się D2 na dłuuuuuuuugo ;P A może się wykręcasz od TCP/IP? :D
Co do tych pomysłów, chyba nie poprę 1. i 3. Za duze utrudnienia :) Ale, jeśli unikatów miałoby nie być :(, to więcej, 10 razy więcej przepisów na crafty poproszę.
Losowe słowa runiczne to akurat fajne - o ile runy do nich byłyby względnie osiągalne. Bo jeśli skrytka będzie tej samej wielkości, a zwoje tego typu będą wyglądać jak ten do otworzenia portalu do Tristram, to mi zajmą masę miejsca zanim znajdę jakies runy by je użyć.
A sama bym chciała, żeby w D3 na singlu były ubery z D2 BN włącznie z klonem Diablo, bo pewnie coś dodatkowo i tak będzie w D3 BN czego na singlu nie będzie, więc chociaż to by mogli zmienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A ja myślałam, że właśnie znudziło Ci się D2 na dłuuuuuuuugo ;P
Bo właśnie próbowałem sie zmusić, ale słabo to szło i dlatego zacząłem rozmyślać o D3.
>A może się wykręcasz od TCP/IP? :D
Nie wykręcam się - teraz gram w Etherlords II :)

Dnia 14.05.2006 o 10:26, shelion napisał:

Co do tych pomysłów, chyba nie poprę 1. i 3.

To tylko pomysły i nie sądzę, że Blizz weźmie moje zdanie pod uwagę :D

Dnia 14.05.2006 o 10:26, shelion napisał:

10 razy więcej przepisów na crafty poproszę.

Ja też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2006 o 11:23, Abi Dalzim napisał:

Bo właśnie próbowałem sie zmusić, ale słabo to szło i dlatego zacząłem rozmyślać o D3.

aha! :)

Dnia 14.05.2006 o 11:23, Abi Dalzim napisał:

>A może się wykręcasz od TCP/IP? :D
Nie wykręcam się - teraz gram w Etherlords II :)

Tak żartem napisałam, nie mogłabym mieć Ci za złe, nawte jakby tak było :)

Dnia 14.05.2006 o 11:23, Abi Dalzim napisał:

> Co do tych pomysłów, chyba nie poprę 1. i 3.
To tylko pomysły i nie sądzę, że Blizz weźmie moje zdanie pod uwagę :D


Pewnie nie, ale pomarzyć zawsze wolno. Zwłaszcza na taki temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2006 o 16:44, Abi Dalzim napisał:

1. zrezygnowanie z unikatów - tylko crafty i rare rzeczy (dzięki temu skończyło by się
budowanie postaci pod konkretne itemy i dzięki temu postaci byłyby bardziej zróżnicowane),

Jestem na nie. ;)
Ja bym zrezygnopwał z przedmiotów żółtych. Niech będą - zwykłe badziewia, niebieskie i piękne unikaty, które i tak nie zawsze są piękne. :P Co do zestawów nie mam zdania.

Dnia 12.05.2006 o 16:44, Abi Dalzim napisał:

2. coś na kształ olejów z Diablo 1. Pamiętacie? Ulepszają broń (min-max obrażenia, wytrzymałość
itemów itp.),

Może byk. :)

Dnia 12.05.2006 o 16:44, Abi Dalzim napisał:

3. brak kostki Horadrimów - zamiast tego kapliczki ofiarne, gdzie można transmutować
przedmioty (kapliczki występujące dość rzadko),

Tu się zgodzę, a jeżeli już z kostką to only quest i koniec. Kostke się traci. Niech gracz ma ją dajmy na to na godzinę gry, ale żeby posunąć się dalej w fasbule musi ją oddać.

Dnia 12.05.2006 o 16:44, Abi Dalzim napisał:

4. słowa runiczne, ale tylko takie jakie da się zrobić dzięki znalezionym scrollom,
gdzie runewordy układane byłyby losowo (runeword wymagałby też do zrobienia owego scrolla,
żeby nie można go było powtórzyć w innym przedmiocie). Po co to? Patrz punkt 1 :)

Tu się też nie zgodzę. :]

A co myślicie o fabule - jak będzie wyglądała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 11:30, Vaxinar napisał:

A co myślicie o fabule - jak będzie wyglądała ?

Improwizuję:
Akt 1. Cain, kilka pomniejszych bossów, córka Andariel i Mefista
Akt 2. kostka (wątpię, żeby zniknęła jednak :) ), zaginione zwoje (np 5), które razem pozwolą odczytać tajemnicze coś tam, żeby gdzies tam wejść i tam koniec Aktu 2go, ale z kim tam walczyć??
Akt 3 na razie zostawię
Akt 4. upadły Tyrael, któego będzie można jakoś tam zbawić i taki piekny niebieski słup światła go wessie z powrotem do nieba ;)
Akt 5. Lucyfer na końcu a po drodze pomniejsze questy

Albo mogłoby się wszystko dziać zupełnie gdzie indziej. Np 3 akty w samym Piekle, np odzyskiwanie czegoś, albo wybawianie
Akt 4 czyściec
Akt 5 Niebo
Tak ogólnie. To tylko gra wyobraźni. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 11:30, Vaxinar napisał:

> 1. zrezygnowanie z unikatów - tylko crafty i rare rzeczy (dzięki temu skończyło
by się
> budowanie postaci pod konkretne itemy i dzięki temu postaci byłyby bardziej zróżnicowane),

Jestem na nie. ;)
Ja bym zrezygnopwał z przedmiotów żółtych. Niech będą - zwykłe badziewia, niebieskie i piękne
unikaty, które i tak nie zawsze są piękne. :P Co do zestawów nie mam zdania.


LOL no chyba zartujesz sobie oO Wlasnie na rare opieralo sie zroznicowanie miedzy graczami. Wlasnie zlem byly runy i powiekszona ilosc unikatow, ktore spowodowaly jeden schemat do postaci i tworzenia postaci typu "perfect" Bez sens, polecam zagrac w classica i zobaczyc na czym polega zroznicowanie i sila rare.

Dnia 14.05.2006 o 11:30, Vaxinar napisał:

> 2. coś na kształ olejów z Diablo 1. Pamiętacie? Ulepszają broń (min-max obrażenia,
wytrzymałość
> itemów itp.),
Może byk. :)


Z tego co pomietam z jedynki to byly kapliczki, ktore kradly zycie i staty wiec raczej bym nie chcial takiego syfu w Trojce :/

Dnia 14.05.2006 o 11:30, Vaxinar napisał:

> 3. brak kostki Horadrimów - zamiast tego kapliczki ofiarne, gdzie można transmutować

> przedmioty (kapliczki występujące dość rzadko),
Tu się zgodzę, a jeżeli już z kostką to only quest i koniec. Kostke się traci. Niech gracz
ma ją dajmy na to na godzinę gry, ale żeby posunąć się dalej w fasbule musi ją oddać.


why? Kostka to dobra rzecz byla, np. robienie dziur w itemach, czy kombinowanie z transformacja itemow z gorszych na lepsze przypomne rare item + soj + 3 ps ^^ ( caly czas mowie o classic''u, jako ze jestem classic player''em )

Dnia 14.05.2006 o 11:30, Vaxinar napisał:

> 4. słowa runiczne, ale tylko takie jakie da się zrobić dzięki znalezionym scrollom,

> gdzie runewordy układane byłyby losowo (runeword wymagałby też do zrobienia owego
scrolla,
> żeby nie można go było powtórzyć w innym przedmiocie). Po co to? Patrz punkt 1 :)


Niech beda runy, tylko zeby nie mozna bylo tworzyc przedmiotow o takiej sile jak np. Enigma, raczej powinni dodac slowa runiczne, ktore dawalby np. jakis efekt, poprostu itemy ze slow runicznych wyspecjalizowac. Dzieki temu byloby wiecej buildow !

Dnia 14.05.2006 o 11:30, Vaxinar napisał:

A co myślicie o fabule - jak będzie wyglądała ?


Juz mowili, wojna toczona miedzy pieklem a niebem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 12:09, Radament napisał:

Juz mowili, wojna toczona miedzy pieklem a niebem


Ale to bardzo ogólne stwierdzenie, bo jak uznać, że postać jest po stronie nieba (Tyrael już w 2gim akcie się przecież pojawia i na końcu niszczy ten wielki kamień w pięknej scence), a potwory po stronie piekła, to D2 też jest walką pomiędzy niebem a piekłem. Chyba nie będzie tak przecież, ze będziemy grać aniołami? To by trzeba tyle rzeczy od nowa kompletnie wymyślać - anioła amazonkę może sobie jeszcze wyobraże, ale anioła nekro już nie bardzo... ani diabła paladyna :) Więc pewnie wciąż ludzkie postacie. Choć może anioły będą innymi klasami. Albo będą dwie - jedna piekielna druga anielska. Tylko jakos tego nie widzę. Może krótkowzroczna jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się