Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Podziemia 1-2-3 to faktycznie dobra farmeriada, ewentualnie bezmózga farma COTA, mi się całkiem spoko tez farmiło katedrę 1-2-3 w a1 [biegam tam zbierając ze stojaków białe śmiecie na matsy do craftu, jest tam wbrew pozorom sporo elit i sporo trashu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę przez te nowe "zwykłe części" doszło do trochę głupiej sytuacji, w której przedmioty białe są rzadsze od żółtych ;) Mogli to jakoś inaczej ogarnąć i przy rozbieraniu żółtych dawać też trochę tych zwykłych części, bo obecnie bardziej opłaca się chomikować białe przedmioty niż żółte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólny FAQ w którym zamieszczone będą informacje oraz odpowiedzi na kilka podstawowych, często zadawanych pytań. Uprzejmie się prosi o przeczytanie przypiętego posta w przeciwnym wypadku możecie narazić się na wielki gniew Moderatorów.

____________________________________________________________________

GRUPA SPOŁECNOŚCIOWA - GRAM.PL - NIE JEST TO KLAN, JEST TO SPOŁECZNOŚĆ!

Nazwa społeczności: GramPL - Po mojej akceptacji Wy macie 10 dni na zaakceptowanie chęci dołączenia do społeczności.

Można być w danej chwili jednocześnie członkiem jednego klanu ale należeć można obecnie do pięciu społeczności [co daje wolne pole do integracji zarówno z najbliższymi kumplami z klanu jak i bezproblemowego utrzymania kontaktu ze znajomymi z danych różnych źródeł jak fora, streamy itp itd], więc nie ma najmniejszych obaw, ze jak ktoś dołączy do danego community to automatycznie usunie się ze swojego klanu

______________________________________________________________________

Minimalne wymagania sprzętowe Diablo III:

PC:
Windows XP/Vista/7 (najnowszy Service Pack) z DX 9.0c Intel Pentium? D 2,8 GHz lub AMD Athlon™ 64 X2 4400+ NVIDIA? GeForce? 7800 GT lub ATI Radeon™ X1950 Pro lub lepsza, 1 GB RAM (XP); 1,5 GB (Vista/7), 12 GB wolnego miejsca na dysku DVD-ROM (Wymagany tylko dla wersji gry ze sprzedaży detalicznej), Połączenie Szerokopasmowe** Minimalna rozdzielczość: 1024x768
MAC:
Mac OS X 10.6.8, 10.7.x lub nowszy Intel? Core 2 Duo, NVIDIA? GeForce? 8600M GT lub ATI Radeon™ HD 2600 lub lepsza, 2 GB RAM, 12 GB wolnego miejsca na dysku, DVD-ROM (Wymagany tylko dla wersji gry ze sprzedaży detalicznej), Połączenie Szerokopasmowe**, Minimalna rozdzielczość 1024x768
*Niektóre połączenia bezprzewodowe nie spełniają minimalnych wymagań szerokopasmowego połączenia z Internetem przez co wydajność w grze może być różna.

Zalecane wymagania sprzętowe Diablo III:

PC:
Windows Vista/7 (najnowszy Service Pack), Intel? Core 2 Duo 2,4 GHz lub AMD Athlon™ 64 X2 5600+ 2,8 GHz, 2 GB RAM, NVIDIA? GeForce? 260 lub ATI Radeon™ HD 4870 lub lepsza
MAC:
Mac OS X 10.7.x lub nowszy, Intel? Core 2 Duo, 2 GB RAM, NVIDIA? GeForce? GT 330M lub ATI Radeon™ HD 4670 lub lepsza.

Nieobsługiwane karty graficzne: http://eu.battle.net/support/pl/article/diablo-iii-nieobslugiwane-karty-graficzne

Wersja Językowa Gry: Pełna Polska Wersja Językowa (Dialogi + Napisy). Po obowiązkowej rejestracji gry na battle.net można ściągnąć dowolną inną wersję językową. Do wyboru są następujące wersje językowe:

- angielska
- niemiecka
- hiszpańska
- francuska
- włoska
- rosyjska
- koreańska

Polska obsada podkładająca głosy:
"Barbarzyńca – Grzegorz Pawlak (Dragon Age: Początek, Battlefield 3) oraz Małgorzata Gudejko;
Łowca demonów – Waldemar Barwiński (Arcania: Gothic 4, Mass Effect) oraz Elżbieta Jędrzejowska (StarCraft II: Wings of Liberty, Wiedźmin II);
Mnich – Miłgost Reczek (The Elder Scrolls V: Skyrim) oraz Brygida Turowska (Diablo II);
Szaman – Krzysztof Dracz (Wiedźmin) oraz Monika Szalaty (Neverwinter Nights 2, The Elder Scrolls V: Skyrim);
Czarownik – Robert Czebotar (Battlefield 3) oraz Iwona Rulewicz (Mass Effect 2)."
"15 maja polscy gracze po raz kolejny będą mogli usłyszeć te słowa Deckarda Caina wypowiedziane głosem Andrzeja Gawrońskiego, który wcielił się w tę rolę już w drugiej odsłonie serii."
Krzyżowiec - Tomasz Borkowski oraz Monika Chrząstowska

Inni:

Tyrael - Andrzej Blumenfeld
Maltael - Włodzimierz Matuszak
Myriam (Mistyczka/Wieszczka) - Elżbiera Gaertner
Imperius - Jacek Mikołajczak
Diablo - Barbara Kałużna
Chytry Shen (Złotnik) - Mieczysław Morański
Headrig Eamon (Kowal) - Przemysław Nikel
Templariusz Kormak - Krzysztof Banaszyk
Szelma Lyndon - Jacek Kopczyński
Zaklinaczka Eirena - Joanna Pach

!!!UWAGA!!!
Wszystkie kwestie związane z fabułą, postaciami, wydarzeniami, questami etc. proszę zaznaczać jako spoiler.

Spoiler

Nie taki Diablo straszny jak go malują ;-)

W przeciwnym razie narażacie się na gniew Moderatorów!.
- Jeśli przez przypadek zapomnimy dać spoilera do tekstu proszę niezwłocznie skontaktować się z Moderatorami za pomocą formularza kontaktowego http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=99
- Proszę ciąć cytaty i nie tworzyć piramidek. Po prostu zaznaczamy fragment na który odpowiadamy, a nie cały post (albo i kilka postów użytkowników).

!!!UWAGA!!!
Gra wymaga stałego połączenia z internetem, nie ma możliwości gry, bez dostępu do sieci. Opcja gry Offline nie wchodzi w rachubę.

Poziomy trudności PC:

Normalny / Normal: 100% życia potworów, 100% obrażeń potworów, 0% dodatkowego złota, 0% dodatkowych PD
Trudny / Hard: 200% życia potworów, 130% obrażeń potworów, 75% dodatkowego złota, 75% dodatkowych PD
Ekspert / Expert: 320% życia potworów, 189% obrażeń potworów, 100% dodatkowego złota, 100% dodatkowych PD
Mistrz / Master: 512% życia potworów, 273% obrażeń potworów, 200% dodatkowego złota, 200% dodatkowych PD
Udręka I / Torment I: 819% życia potworów, 396% obrażeń potworów, 300% dodatkowego złota, 300% dodatkowych PD
Udręka II / Torment II: 1311% życia potworów, 575% obrażeń potworów, 400% dodatkowego złota, 400% dodatkowych PD
Udręka III / Torment III: 2097% życia potworów, 833% obrażeń potworów, 550% dodatkowego złota, 550% dodatkowych PD
Udręka IV / Tormetn IV: 3355% życia potworów, 1208% obrażeń potworów, 800% dodatkowego złota, 800% dodatkowych PD
Udręka V / Torment V: 5369% życia potworów, 1752% obrażeń potworów, 1150% dodatkowego złota, 1150% dodatkowych PD
Udręka VI / Torment VI: 8590% życia potworów, 2540% obrażeń potworów, 1600% dodatkowego złota, 1600% dodatkowych PD

Początkowo dostępne są poziomy: normalny, wysoki oraz ekspercki. Poziom mistrzowski zostaje odblokowany, gdy gracz ukończy grę po raz pierwszy dowolną postacią, zaś poziom „Udręka” – po osiągnięciu przez pierwszą z postaci gracza poziomu 60.

Poziom trudności można dostosować w dowolnym momencie podczas trwania rozgrywki. Należy w tym celu nacisnąć przycisk START (konsole) lub otworzyć menu gry (PC; domyślny klawisz: ESCAPE) i wybrać opcję „ZMNIEJSZ TRUDNOŚĆ” lub „ZWIĘKSZ TRUDNOŚĆ”. Istnieją pewne ograniczenia dotyczące zakresu zwiększania bądź zmniejszania poziomu trudności w czasie trwania rozgrywki bez konieczności ponownego wczytania gry.

Istnieje jeszcze tryb Hardcore tutaj jeśli postać zginie to tracimy tę postać na zawsze.
Tryb Hardcore zaczynamy jak normalny.

Poziomy trudności konsole:

Niski / Easy: +0% do znajdowania złota, +0% do znajdowania magicznych przedmiotów, +0% doświadczenia
Normalny / Normal: +20% do znajdowania złota, +20% do znajdowania magicznych przedmiotów, +40% doświadczenia
Trudny / Hard: +40% do znajdowania złota, +40% do znajdowania magicznych przedmiotów, +80% doświadczenia
Mistrz I / Master I: +60% do znajdowania złota, +60% do znajdowania magicznych przedmiotów, +120% doświadczenia
Mistrz II / Master II: +70% do znajdowania złota, +70% do znajdowania magicznych przedmiotów, +140% doświadczenia
Mistrz III / Master III: +80% do znajdowania złota, +80% do znajdowania magicznych przedmiotów, +160% doświadczenia
Mistrz IV / Master IV: +90% do znajdowania złota, +90% do znajdowania magicznych przedmiotów, +180% doświadczenia
Mistrz V / Master V: +100% do znajdowania złota, +100% do znajdowania magicznych przedmiotów, +200% doświadczenia

Postaci występujące w grze:

Barbarian / Barbarzyńca
Wizard / Czarownik (Czarodziej)
Monk / Mnich
Demon Hunter / Łowca Demonów
Witch Doctor / Szaman (Voodoo Szaman)
Crusader/ Krzyżowiec [Reaper of Souls]
W każdej klasie można będzie grać zarówno kobietą jak i mężczyzną.


P: Czy fabuła Diablo III w jakimś stopniu łączy się z fabułą poprzednich części?
O: Tak. Akcja gry rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach jakie miały miejsce w drugiej części – Pokonaniu Baala – Pana Zniszczenia oraz destrukcji Kamienia Świata przez archanioła Tyraela w górze Arreat. Sanktuarium jednak nie do końca zdaje sobie sprawę z nadchodzącej inwazji . 20 letnią lukę wypełnić ma "Book of Cain".
P: Zakupiłem Diablo III jednak nie wiem jak się zalogować. Nigdzie nie widzę chociażby buttona Create Account. Co robić w danej sytuacji?
O: W Diablo III nie logujemy się jak to miało miejsce w Diablo II poprzez stworzenie osobnego ACC. By zacząć przygodę w trzecią część musimy wpierw stworzyć Battle.Net Account Name. Wchodzimy pod podany link: http://eu.battle.net/pl/ rejestrujemy się poprzez podanie maila itp itd. Etc. Następnie w opcjach konta tworzymy tzw. Battle Net Taga. Podajemy nazwę np. Kowalski i akceptujemy. Od tej pory nasz BNT będzie wyglądał np: Kowalski#2398. Czym jest Battle Net Tag? http://eu.battle.net/support/pl/article/battletagfaq
Zasady nazewnictwa: http://eu.battle.net/support/pl/article/battletagnaming. Gdy już zrobimy wszystko jak należy uruchamiamy grę i podajemy ten sam email i hasło jak przy rejestracji na stronie. Oczywiście informacja nie dotyczy osób, które konta posiadają od dłuższego czasu.
P: Czy po zakupie Diablo III by móc grać będę zobowiązany do płacenia miesięcznego abonamentu?
O: Nie. Diablo III nie jest grą MMO. Jest grą zupełnie darmową. Płacimy za nią raz!, przy zakupie. Od momentu zakupienia gry nie jesteśmy zobowiązani do płacenia za cokolwiek co byłoby związane z grą jak i rozgrywką.
P: Obawiam się o swoje konto oraz postaci na nim. Co zrobić by zabezpieczyć się jeszcze bardziej przed złodziejami?. Czy Blizzard wprowadził jakieś dodatkowe zabezpieczenia ?
O: Tak. Jest to tzw. Token Battle.Net Authenticator. Wszelkie informacje odnośnie tokena znajdziecie pod tym adresem: http://eu.battle.net/support/pl/article/token-battle-net-authenticator-faq
P: Podczas instalacji gry (PC) wystąpił błąd. Co robić ?
O: W razie problemów podczas instalacji kierujemy się tutaj: http://eu.battle.net/support/pl/article/diablo-iii-rozwiązywanie-problemów-z-instalacja-pc

Nowy system dropu:

Mianowicie - obecny system wypadania przedmiotów opiera się o pewną istotną mechanikę. Jest to tzw RNG - Random Number Generator. Wcześniej opierał się on o współczynnik znajdowania magicznych przedmiotów tylko i wyłącznie, ze sztywnymi szansami na drop podnoszonymi przez ilość posiadanego na postaci ZMP.
Na czym polega owe novum - otóż jest to system który sprawia, że średnio co 2 godziny gracz powinien otrzymać jeden legendarny przedmiot. Jednocześnie system zapobiega sytuacji, gdzie przez 10 godzin taki przedmiot nie wypadną wcale. W wielkim skrócie każdy ma szanse co 2 godziny na legendę, nie gwarantowaną oczywiście, ale nigdy też nie będzie tak, ze na 10 godzin gry nie wypadła ani jedna sztuka.

Jednocześnie sam system dalej współgra ze starymi założeniami od współczynnika znajdowania magicznych przedmiotów, co za tym idzie możemy znaleźć 5 legend pod rząd nawet w przeciągu kilku minut [jestem tego żywym dowodem, przedwczoraj wieczorem w 15min wyleciały mi 3 legendy grając solo na tr3, potem po kolejnych 35min 4ta {Pietro87 - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=738&pid=15497 }].

Tutaj link do wypowiedzi twórców już przetłumaczonych : http://eu.battle.net/d3/pl/forum/topic/9952055869

FAQ - uzupełniłem go, jak wyjdzie dodatek umieszczę resztę istotnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z dopasowaniem poziomu potworów do postaci? Diablo III nie było sandboxem i nie można było iść na Leoryka mając pierwszy poziom, więc jak to wygląda? Że niby dostanę więcej doświadczenia bijąc na wysokim poziomie zwykłych ożywieńców w Starym Tristram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie - chodzi o skasowanie poziomu trudności zarezerwowanego tylko dla postaci konkretnego poziomu.
Mając poziom np 20sty możesz ustawić sobie tez np poziom mistrz lub udręka z suwakiem na pozycji cztery, poziom trudności dopasuje się do twojego poziomu postaci w odpowiedni sposób.
Kiedyś np na inferno mogły grać tylko osoby z poziomem 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2014 o 23:07, Pietro87 napisał:

Mając poziom np 20sty możesz ustawić sobie tez np poziom mistrz lub udręka


Nie do końca. Mistrza odblokuje jak przejdzie raz grę a Udrękę jak osiągnie 60lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2014 o 06:23, HumanGhost napisał:

> Mając poziom np 20sty możesz ustawić sobie tez np poziom mistrz lub udręka

Nie do końca. Mistrza odblokuje jak przejdzie raz grę a Udrękę jak osiągnie 60lvl.


Ale tylko pierwszą postacią. Potem możesz sobie latać nową postacią od 1lvl na Torment VI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już zapłaciłem za zamówiony klucz do dodatku ;)
Teraz pozostaje mi wymaksować wszystkie postacie na 60 poziom ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2014 o 20:00, kesiekpl napisał:

Isildur jaką wersje kupiłeś deluxe w formie prezentu czy podstawową.


Podstawową :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2014 o 20:08, Isildur napisał:

> Isildur jaką wersje kupiłeś deluxe w formie prezentu czy podstawową.

Podstawową :P


Ja tam kolekcjonerke mam podstawke, to i dodatek też wypada.Niech tylko gram da możliwość opłacenia 17 Marca i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2014 o 20:48, kesiekpl napisał:

> > Isildur jaką wersje kupiłeś deluxe w formie prezentu czy podstawową.
>
> Podstawową :P

Ja tam kolekcjonerke mam podstawke, to i dodatek też wypada.Niech tylko gram da możliwość
opłacenia 17 Marca i z głowy.

Ja mam kolekcjonerke podstawkę. I jedyny argument, żeby w ogóle kupić kolekcjonerkę, to dodatek heroes of the storm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2014 o 19:58, Sipso napisał:

Oba wypadły w przeciągu półtorej godziny. Pas z Chancelora, buty ze Skeleton Kinga. Torment
1

Ostatni afix z tego setu jest miazgą!! :D. Teraz przynajmniej warto się jest łasić o kompletowanie całego setu. Dodam też, że setowe itemy w RoS nie będą tak łatwo dropić :P
A jeśliś ciekaw, to tak wygląda nowa klata Blackthornea. screen poniżej. Nawet daje radę :) Tylko szkoda, że bazowy pancerz ma taki mały ale idzie przeboleć :P.

20140310213839

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle się cieszę, bo poza paroma miernymi legendami nic mi nie leciało przez cały dzień. Zresetowałem questy i nagle padły mi dwa setowe z jednego seta, do tego dla mnie idealne.

Jedyne co powiem: Diablo 3 zostało naprawione do stanu na jaki oczekiwałem w dniu premiery. Szykuje się kolejne 200h po premierze RoS, a już i tak ogrywam barbem non stop. Spróbuję pofarmić Chancelora i Kinga, może coś z tego seta wyplują, bo to co mi dali, to w cale nie takie złe, względem moich starych rzeczy.

http://eu.battle.net/d3/pl/profile/Sipso-2194/hero/36315678

Obecnie ogrywam torment 1, na dwójce doszedłem do połowy drugiego aktu, ale wolno to leciało więc dałem reset. Domyślam się, że mocno przesadziłem z toughnes. Jakieś sugestie? Chcę podbić crit dmg, bo lecę na whirlwindzie, ale lubię sobie włączyć własny build z seismic slam, dla frajdy, by nie umrzeć z nudów.
Pora ogarnąć farm routy. Loot 2.0 bo loot 2.0, ale to nadal diablo 3....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2014 o 22:35, Isildur napisał:

Jak myślicie dam radę pozostałe do 60 lvl dobić do czasu premiery RoSa? ;]

Nie. ;pp

Poza tym lulz, zabiłeś 5 razy więcej potworów niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się