Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2014 o 10:41, Feno napisał:

A moim zdaniem jest zupełnie niepotrzebna. Lepiej za nią dać inną pasywkę.
Itemów z all res nie brakuje.

IMO Resów nigdy za wiele. I jedność ostro boostuje. Czy w RoS będę z niej korzystał ? przekonam się bo na ten moment nie jestem jedno znaczenie na to odpowiedzieć , a resy w RoS będa potrzebne! [Wiem, będzie można chociażby je zboostować diamentami.]
A teraz co ?... kombinacja ciosów ? dla wiekszego dmgu ?.. odpada bo dmg to nie wszystko a buff też z tego nędzny. Exalted Soul ? dla większego spirita ?. Korzystałem swego czasu.. Lekki krok dla szybkości ruchu ? szkoda miejsca. Resolve ? też szału nie ma. Jedyne co to Pacifizm jak już bądź czy Na Pograniczu Śmierci.. A tak swoją drogą to już nie mogę się doczekać nowych pasywek!. Jedną z "opłacalnych" pasywek po 2.0.1 stał się Szósty Zmysł na którego wcześniej nawet spojrzeć nie chciałem.
Teraz to już nawet nie ma co się bawić w buildy bo RoS na dniach wychodzi. Wiele rzeczy się zmieni ale już w głowie mam kilka konceptów :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2014 o 11:13, Isildur napisał:

Chodzi Tobie o tego posta: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=738&pid=15409 ?
Napisałem prawdę :P

Na niego jeszcze zdążę odpowiedzieć.... spokojnie :). Postaram się, że tak powiem wszystko "wyjaśnić" :) jak ja to widzę oraz jak ja to widziałem.

Wiem leń ze mnie, wybacz.. pochłonięty farmą i expieniem oraz sprawami z klanem. Bo szykuje się rewolka na polskiej scenie D3! I trzeba będzie wyjaśnić co niektórych i sprowadzić nań dzień ostatecznego sądu!! Tych wszystkich pseudo farmerów.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sobie poczekamy dzisiaj na grę:

"Prace konserwacyjne zostały wydłużone o 05 godzin. Planowany czas zakończenia prac = 16:00 CET. Przepraszamy za niedogodności."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2014 o 11:01, Braveheart napisał:

> /.../ > Teraz to już nawet nie ma co się bawić w buildy bo RoS na dniach wychodzi. Wiele rzeczy
się zmieni ale już w głowie mam kilka konceptów :)

Pozdrawiam.

Jak już wspominałem, gram sam (Mnichem). Wole samemu odpowiadać przed sobą za to, co schrzaniłem, niż zepsuć komuś innemu zabawę przez moje gapiostwo - refleks u mnie już nie ten co kiedyś. Jak tylko wyszło Diablo III rzuciłem się nań jak rekin na kawał krwawiącego mięsa i... skończyłem na normalnym poziomie raz, potem dotarłem na trudniejszym do drugiego aktu i gra mnie znudziła. Nie wyjaśniam przyczyn, ba, jak się wydaje, wszyscy je znają.
Niedawno wróciłem do Diablo III (a było to po słynnych już patchach), znowu skończyłem grę na poziomie normalnym (na taki mnie wrzuciło) potem kilkanaście razy przeszukiwałem Oazę, aż znalazłem Tajemniczą Jaskinię i Tęczowy Kamień i to dwa razy pod rząd. Wtedy dwa razy skończyłem Diablo III na wyższym poziomie, nie zginąwszy ani razu. Po prostu dlatego, ze dobieram tak elementy ekwipunku, żeby każdy następny miał przynajmniej leczenie na wyższym poziomie niż poprzedni. I to mi się sprawdza - nawet mikstur zdrowia prawie nie używam (trafiło mi się to raptem dwa razy, ale i bez tego mógłbym się obejść). Mam chyba z 18 legendarnych przedmiotów, 4 lub 5 "zielonych", niestety, każdy z innego zestawu i używam tylko jednego pierścienia, który daje lepsze przywracanie zdrowia niż pierścień legendarny.
Przechodzenie po raz kolejny samej gry robi się nudne i jeśli to robię, to dlatego, ze nie mam nic lepszego do roboty (no, mógłbym zrobić np. odkurzanie itp. ale mi się nie chce). Dlatego czekam do 24-25 marca (wtedy przyjdzie dodatek) przejdę go, a co potem? Może przejdę drugi raz, może nawet trzeci, ale to wszystko, wrócę do "żelaznych" pozycji, jak Diablo I, Gothic 1, 2 i 3 (teraz nie będzie się zacinała, bo mam i74820 z GTX 780), czy do Wiedźmina 1 i 2 (raczej tylko do 2, bo w 1wybiłem wszystko, co żyje, łącznie z całym "mrowiskiem" i jego królową). Jak i to nie pomoże, zawsze mogę wrócić do Morrowinda.
Rzeczywiści, może szkoda, że dom aukcyjny zostanie zniesiony, bo po co mi, przykładowo, 5 "uchwytów Pendera"? Albo kolejne książki, którymi już przeszkoliłem kowala?
Nieprzytomnie zagrywałem się w Diablo I, teraz spowszedniało i już nie zachwyca tak bardzo, chociaż po patchach wróciło do przyzwoitej formy. Ale za późno, żebym się nim zachwycał.
P.S.
Rano czytałem, ze przerwa techniczna potrwa do 12. Teraz ma trwać do 16. Ale ja wciąż jestem na etapie grania w gry, kiedy mi to odpowiada, a nie kiedy "przerwa techniczna" raczy się skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, ze może warto by gdzieś podkleić takie wyjaśnienie co do nowego systemu dropu.
Nie będę tego tłumaczył słowo w słowo bo takowe tłumaczenie jest już na forum blizza [translacja pełnych wypowiedzi twórców, bardzo obszernych].
Dam tu wersję własną skróconą tak, żeby była przystępna dla każdego.

Mianowicie - obecny system wypadania przedmiotów opiera się o pewną istotną mechanikę. Jest to tzw RNG - Random Number Generator. Wcześniej opierał się on o współczynnik znajdowania magicznych przedmiotów tylko i wyłącznie, ze sztywnymi szansami na drop podnoszonymi przez ilość posiadanego na postaci ZMP.
Na czym polega owe novum - otóż jest to system który sprawia, że średnio co 2 godziny gracz powinien otrzymać jeden legendarny przedmiot. Jednocześnie system zapobiega sytuacji, gdzie przez 10 godzin taki przedmiot nie wypadną wcale. W wielkim skrócie każdy ma szanse co 2 godziny na legendę, nie gwarantowaną oczywiście, ale nigdy też nie będzie tak, ze na 10 godzin gry nie wypadła ani jedna sztuka.

Jednocześnie sam system dalej współgra ze starymi założeniami od współczynnika znajdowania magicznych przedmiotów, co za tym idzie możemy znaleźć 5 legend pod rzad nawet w przeciągu kilku minut [jestem tego żywym dowodem, przedwczoraj wieczorem w 15min wyleciały mi 3 legendy grając solo na tr3, potem po kolejnych 35min 4ta].

Tutaj link do wypowiedzi twórców już przetłumaczonych : http://eu.battle.net/d3/pl/forum/topic/9952055869

Podpinam na jakiś czas - Informacje są jednak zawarte w tym poście: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=738&pid=15435 - Isildur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę najtaniej dostać dodatek? Na 3kropki widziałem za 110 ale oni mają tendencje do opóźnień dostawy podczas większych premier, jest gdzieś taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2014 o 12:33, DarkWolf_PL napisał:

Gdzie mogę najtaniej dostać dodatek? Na 3kropki widziałem za 110 ale oni mają tendencje
do opóźnień dostawy podczas większych premier, jest gdzieś taniej?


A chcesz sam klucz czy pudełko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2014 o 11:50, KrzysztofMarek napisał:

Rzeczywiści, może szkoda, że dom aukcyjny zostanie zniesiony, bo po co mi, przykładowo, 5 "uchwytów Pendera"? Albo kolejne książki, którymi już przeszkoliłem kowala?


Przedmiotów przypisanych do konta, sprzedać się nie da, fakt. Kanał handlowy będzie jednak w końcu użyteczny, w końcu sporą ilością towaru będzie można dalej handlować. Z tym, że będzie to wymagało nieco więcej, niż zautomatyzowany AH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zrezygnowanie z AH to największy błąd Blizzarda. Sam spędzałem mnóstwo czasu na przyczesywaniu jego w poszukiwaniu fajnych wartościowych przedmiotów. Do tego była ta świadomość, że jak wpadnie coś mega wartościowego to będzie szansa odsprzedania go, czy to za złoto czy to nawet za prawdziwą kasę. Bez domu aukcyjnego Diablo straci dla mnie dość sporo i nie będzie tak dobre jak teraz.
Wciąż liczę, że jednak go przywrócą po jakimś czasie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2014 o 11:50, KrzysztofMarek napisał:

Jak już wspominałem, gram sam (Mnichem). Wole samemu odpowiadać przed sobą za to, co
schrzaniłem, niż zepsuć komuś innemu zabawę przez moje gapiostwo - refleks u mnie już
nie ten co kiedyś.

/.../ Ciach reszta tekstu!!

Hmmm to już chyba nie chodzi o to czy ktoś gra sam czy z kimś. I odpowiadanie przez swoje gapiostwo jak wcześniej wspomniałeś. Jeżeli gracze są równi sobie to chyba to jakoś da radę i tu nawet nie chodzi o refleks. Refleks to trzeba mieć chyba na Tormencie. Bo te niższe poziomy trudności nie są wcale takie trudne i nie wymagają Bóg wie czego. [Ja tak to odczuwam]. To tylko zwykły wstęp. Chyba, że ktoś w party jest prawdziwym z krwi i kości lebiegą, robi za kulę u nogi czy statystę. Rzadko kiedy zdarza się że taki "statysta" przyzna się do tego, że nim jest ale jednak pracuje nad sobą i chce się rozwijać.. Bo przeważnie jest tak, że jak takiemu się zwraca uwagę, mówi: że ma to i to oraz tamto źle, ma to i tamto złe bo źle działa z tym i z tym bo w rzeczywistości tak jest to taki osobnik jeszcze cie wyzwie od noobów, debili czy innych tam bo brak w nim tej pokory oraz nie przyjmuje innego punktu widzenia do siebie bądź nie stara się nawet spróbować przyjąć.

Mówisz, że masz 5 Uchwytów Pendera. Trudno ... 4 oddaj kupcowi. Oni wszystko przyjmują :D. AH ogólnie miał fajną ideę jednak sam Blizzard nie przypuszczał/wiedział, [a może wiedział ??] że doprowadzi to do ruiny tą grę oraz to, że ludzie miast grać w Diablo III grali w "Auction House Tycoon" by mieć jak najwięcej golda. My to z koleżkami żeśmy się śmiali oraz ironizowali na TeamSpeaku, że taki nie jeden szary gracz co zaczął ogarniać AH i to jak funkcjonuje mógłby skończyć studia z ekonomi ]:->. A co do innych gier oraz tych o których wspomniałeś. Sam mam wielką chrapkę na Wiesława Trzeciego. Mam też ochotę wrócić do Baldur''s Gate II by znów wciągnąć się w ten wspaniały świat. Może kiedyś. Teraz to i tak jestem hmmm "smutny". Mam pracę taką a nie inną, że tak się wyrażę "na telefon" [wiem dziwnie to brzmi] ale w poprzedni weekend otrzymałem telefon, że jestem potrzebny i w niedziele ruszam do kraju Oktoberfestu :C laptopa niestety nie posiadam i będzie pauza a dobrze płatnej pracy nie rzucę dla jakiejś tam gry, to byłoby wręcz chore gdybym to zrobił. Ale jak wrócę to z takim impetem, że makabra. Do niedzieli planuje wbić 400 Paragon [aktualnie 382], więc i tak będę na sporym przedzie jeśli chodzi o paragony i rozdane punkty a z gearem jak i "nadrobieniem zaległości" nie będzie problemu bo koledzy z TSa jak coś mnie "Oświecą" gdybym błądził, a ja na Iluminację zawsze chętny [Choć czuję, że i tak sporych braków mieć nie będę]

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2014 o 13:01, JackXPPL napisał:

Jak dla mnie zrezygnowanie z AH to największy błąd Blizzarda. Sam spędzałem mnóstwo czasu
na przyczesywaniu jego w poszukiwaniu fajnych wartościowych przedmiotów. Do tego była
ta świadomość, że jak wpadnie coś mega wartościowego to będzie szansa odsprzedania go,
czy to za złoto czy to nawet za prawdziwą kasę. Bez domu aukcyjnego Diablo straci dla
mnie dość sporo i nie będzie tak dobre jak teraz.
Wciąż liczę, że jednak go przywrócą po jakimś czasie. :)


Nie przywrócą :P
AH zabił grę bo zamiast chodzić i szukać lepszego sprzętu ludzie siedzieli na AH, co to za sens grania wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2014 o 13:01, JackXPPL napisał:

Jak dla mnie zrezygnowanie z AH to największy błąd Blizzarda. Sam spędzałem mnóstwo czasu
na przyczesywaniu jego w poszukiwaniu fajnych wartościowych przedmiotów. Do tego była
ta świadomość, że jak wpadnie coś mega wartościowego to będzie szansa odsprzedania go,
czy to za złoto czy to nawet za prawdziwą kasę. Bez domu aukcyjnego Diablo straci dla
mnie dość sporo i nie będzie tak dobre jak teraz.
Wciąż liczę, że jednak go przywrócą po jakimś czasie. :)

Nie wierzę w to co czytam. Wcześniej zadałem ci kilka pytań w tym poście.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=738&pid=15392

Nie wiem czy w twoich oczach odebrałeś to jako trolling [a z pewnością trolling to nie był czy po po prostu nie zauważyłeś odpowiedzi na posta. Może była w nim lekka szydera ale trudno :P] W poście do KrzysztofaMarka też ździebko napisałem czym był AH i co zrobił z tą grą. Mówisz, że spędziłeś mnóstwo czasu na przeczesywaniu AH.... czyli miast grać w grę by sam wydropić grałeś w Dom Aukcyjny bo innej na to nazwy nie ma. AH jaki i czołowa bociarnia zniszczyła ekonomię tej gry doszczętnie bo to oni ustalali ceny. Nie zapomnę jak dziś, dwa dni po premierze, na AH wisiały itemy za setki milionów golda ? Kto normalny by zdążył tyle golda z ziemi w tamtych czasach podnieść gdzie jak dropła kupka 200 golda to trzeba było się po nią wracać....
Boty wciąż pozostaną.. ich wytępić się nie da, ale główne "zepsucie" w formie AH zniknie niczym z Niebios w akcie IV. Ta gra ma/miała dawać satysfakcję z dropu tylko Jay Wilson i jego chora wizja się nie sprawdziła więc szybko go odcięli i musieli praktycznie wszystko zacząć od nowa....
I teraz pytanie... jakim typem gracza jesteś. Bo dla mnie gracze co wydają real money na piksele z których później się rezygnuje!! w moich oczach są wręcz zerem bezwzględnym. Bo to co ktoś kupi płacąc Master Card ja zdobędę troszku później. Wystarczy: determinacja i chęć do gry oraz wspólnej farmy.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło :)
Żeby dodać to info do podpiętego posta, mojego nie musiałeś przypinać, ale skoro już jest, to niech powisi sobie kilka dni, więcej osób sobie przyswoi założenia to będzie mniej pytań "ile, gdzie, komu, jak wypadło". A kto chce poczyta sobie obszerną wypowiedź twórców i jednego mvp z us forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2014 o 13:07, Isildur napisał:

Nie przywrócą :P
AH zabił grę bo zamiast chodzić i szukać lepszego sprzętu ludzie siedzieli na AH, co
to za sens grania wtedy?


Każdy gra jak mu się podoba. Niektórzy w rFactor/Gran Turismo siedzą godzinami nad poprawianiem zbieżności kół, twardości zawieszenia, zamiast na jeżdżeniu w wyścigach, podobnie w Diablo. Jeden lubi farmić potwory i po 200 razy przechodzić te same mapy, inni wolą posiedzieć w AH i liczyć na okazje do zakupu świetnych przedmiotów w dobrej cenie. Nie widzę sensu w zabieraniu tej przyjemności jednym graczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2014 o 13:26, Braveheart napisał:

I teraz pytanie... jakim typem gracza jesteś. Bo dla mnie gracze co wydają real
money na piksele z których później się rezygnuje!! w moich oczach są wręcz zerem bezwzględnym.
Bo to co ktoś kupi płacąc Master Card ja zdobędę troszku później. Wystarczy: determinacja
i chęć do gry oraz wspólnej farmy.


Tak jak napisalem w poście powyżej, granie ma być formą rozrywki, jeden lubi farmić, a inny ma np pracę, mało czasu i dlaczego ma nie "pomóc" sobie i kupić paru dobrych przedmiotów?
Tym bardziej, że to nie są znienawidzone mikropłatności tylko transfer pomiędzy graczami - nie tylko możesz wydawać ale i zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin.... Za dużo tych podpiętych :P. Daj info od Pietro87 do ogólnego FAQ i możesz co najwyżej dać wzmiankę na zasadzie. Info "By Pietro87"
I taka jeszcze ode mnie kosmetyczna aktualiza [Jak byś mógł of kors]. Skoro dałeś nazwy poziomów trudności oraz bonusy z grania na poszczególnym to IMO wypadałoby też dać je w oryginalnym języku czyli po eng :P
Normalny / Normal,
Trudny / Hard,
Ekspert / Expert,
Mistrz / Master no i na koniec:
Udręka / Torment

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się