Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Nie ma czegoś takiego, że Blizzard się nie spisze. Nie wydaje gier co 2 miesiące, tylko siedzi nad jedną grą i starają się aby była jak najlepsza. Widziałem grafikę może nie jest jakaś fenomenalna( chociaż bardzo, bardzo dobra), ale taka ma nie być, ma być tylko po to żeby trzymała klimat. Pokładam wielkie nadzieje w Diablo 3 i specjalnie dla niego składam nowy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 14:28, hellguardian napisał:

Czemu nie, że kobieta to kobieta to nie znaczy, że jest słabsza od mężczyzny i nie może
robi tego co on.


Zazwyczaj słabsza, ale i baby-herody się zdarzają :) Goście z Blizza na pewno przestudiowali wszelkiej maści konkursy kulturystek ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 14:28, hellguardian napisał:

Czemu nie, że kobieta to kobieta to nie znaczy, że jest słabsza od mężczyzny i nie może robi tego co on.


Nie oszukujmy się, są rzeczy, których kobieta nigdy nie zrobi a mężczyzna i owszem...:))) I nie pomoże jej w tym nawet fakt, że krzepę ma większą niż niejeden samiec...:) Chyba, że w świecie D3 rozróżnienie płci ma inne znaczenie niż w innych znanych mi światach...:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Baldurach, Icewindach, Nevewinterach etc. można było zrobić postać kobieta-barbarzyńca ... W D&D kobiety z klanów Barbarzyńców wcale nie były 3 razy mniejsze od facetów ... Ba, większość dorównywała sile mężczyznom ... Więc nie rozumiem dlaczego tak nie miało by być w Diablo 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2008 o 14:54, Wodzasty napisał:

Nie oszukujmy się, są rzeczy, których kobieta nigdy nie zrobi a mężczyzna i owszem...:)))

Ciekawe jakie to są te "rzeczy"? :p
Istniały w przeszłości plemiona w których kobiety zajmowały się wojaczką.
W związku z tym kobieta-barbarian to nic nadzwyczajnego.
No i warto wziąć pod uwagę, że to tylko gra. Wszystko może się zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 15:02, Konował napisał:

Istniały w przeszłości plemiona w których kobiety zajmowały się wojaczką.


I dlatego używasz wobec nich czasu przeszłego ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 16:12, Yarr napisał:

> Istniały w przeszłości plemiona w których kobiety zajmowały się wojaczką.

I dlatego używasz wobec nich czasu przeszłego ;P

Tak, istotnie. Tych plemion już nie ma. Co w tym dziwnego?
Czas idzie do przodu i nawet potęgi upadają, nie wspominając już o barbarzyńskich plemionach.
Moim zdaniem kobieta barbarzyńca pasuje do świata Diablo w którym walczy się magią i mieczem.
Nie widzę powodu żeby się obruszać na to, że w grze będzie wybór płci bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie nad Tym ze Witch Doctor przetlumaczyc jako Wiedzmiarz?? Proste i jakies takie z sensem heh tak mi sie wydaje a i od razu wszelkie prawka zastrzezone do tego tłumaczenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy powiedzą jakie będą następne klasy postaci i ile ich ostatecznie będzie mam nadzieję że będzie jakaś inna klasa przyzywająca bo jestem do druida i jego wilczków przyzwyczajony. Ale jak będzie trzeba będę grał witch doctorem (nekromantą też się grało), nie lubię klas przeznaczonych do walki bezpośredniej ani łuczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 17:29, Konował napisał:

Nie widzę powodu żeby się obruszać na to, że w grze będzie wybór płci bohatera.


To się nazywa brak poczucia humoru ;P
A ja się nie obruszam. W Oblivionie, NWN2 i Titan Quest mam bohaterskie babeczki (znaczy moje postaci ;P) i wielce sobie cenię płeć piękną w grach fabularnych. Nawet jeśli to ma być bababarbarzyńca :D
To nie ja się dziwiłem, co powinieneś zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 19:06, miodus napisał:

A co myślicie nad Tym ze Witch Doctor przetlumaczyc jako Wiedzmiarz?? Proste i jakies
takie z sensem heh tak mi sie wydaje a i od razu wszelkie prawka zastrzezone do tego
tłumaczenia;)


Albo Doktor Wiedźmago... O! To mi wyszło! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 20:42, Yarr napisał:

Albo Doktor Wiedźmago... O! To mi wyszło! ;P


Jak czytam takie propozycje to modlę się o angielską wersję gry ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 21:06, gloody napisał:

Jak czytam takie propozycje to modlę się o angielską wersję gry ;]


Bez przesady. Spójrz na niezaprzeczalne zalety mego wspaniałego tłumaczenia:
1. Kojarzy się z lekarzem
2. Kojarzy się z klasyką
3. Kojarzy się z wiedźmą
4. Kojarzy się z magiem
5. Brzmi swojsko... bo wiedźminowato
6. Wszyscy będą chcieli grać Doktorem Wiedźmago, bo jest trendy, jezzy i zajefajny ;P
Chyba napiszę do CDP, by uznali to za wersję kandydującą... takie tłumaczenie: Witch Doctor 0.12a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze Doktor Wiedźma, Wiedźmolecz lub tłumaczenie fonetyczne: Który Doktor ;)

Zresztą i tak pewnie skończy się na jakimś szamanie duchów czy czymś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 22:57, gloody napisał:

Zresztą i tak pewnie skończy się na jakimś szamanie duchów czy czymś w tym stylu.


Mam nadzieję, że właśnie na szamanie :)
Zastanawiam się, czy goście z Blizza mają już gotowe pozostałe postaci i klasycznie dawkują emocje, czy dopiero pracują nad nimi. Ta druga opcja znaczyłaby jedno: długo raczej na Diablo III poczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 22:57, gloody napisał:

Zresztą i tak pewnie skończy się na jakimś szamanie duchów czy czymś w tym stylu.

Szaman kompletnie nie pasuje do postaci Witch Doctor''a. Nie kojarzy on mi się z człowiekiem przywołującym Ścianę Zombie czy potworki wspomagające nas w walce, a z kimś wykorzystującym moce żywiołów. Najlepszym rozwiązaniem byłby imho Znachor/Rytualista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 23:16, Yarr napisał:

Zastanawiam się, czy goście z Blizza mają już gotowe pozostałe postaci i klasycznie dawkują
emocje, czy dopiero pracują nad nimi. Ta druga opcja znaczyłaby jedno: długo raczej na
Diablo III poczekamy.


Według mnie dawkują, to byłoby w ich stylu. Poza tym wydaje mi się, że łatwiej jest zbalansować poszczególne postacie tworząc je jednocześnie, a nie po kolei. A jeśli Barb i Doktor Wiedźmago (:P) są już na takim zaawansowanym stopniu "rozwoju" (co wynika z zamieszczonych materiałów) to jest nadzieja, że reszta postaci także czeka gdzieś gotowa aby być zaprezentowana światu.

---->Metalhead86

Od mocy żywiołów są czarodziejki, magowie może druidzi. Zobaczyliśmy Barbarzyńcę do walki wręcz, wątpię aby twórcy robili jakąś rewolucję odnośnie "typowej" czarującej postaci.

Co do szamana: kontakt ze światem duchów już sprawia, że przywołanie ściany zombie jest fabularnie do zaakceptowania. Tak samo z przywoływaniem. Znachor mi się nie podoba, bo kojarzy mi się głównie z leczeniem. Rytualista to całkiem niezły pomysł.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ---->Metalhead86
>
> Od mocy żywiołów są czarodziejki, magowie może druidzi. Zobaczyliśmy Barbarzyńcę do walki
> wręcz, wątpię aby twórcy robili jakąś rewolucję odnośnie "typowej" czarującej postaci.
Fakt - przedawkowanie WarCraft''a robi swoje ;). Chciałbym ujrzeć troszkę ''świeżości'' w klasach postaci - nie chcę jeno "innowacji" typu WD, a coś całkiem nowego, niespotykanego we wcześniejszych Diabełkach. Widzi mi się klasa posługująca się wyłącznie łukiem/kuszą (czy inną bronią dystansową), posiadająca mało życia i niezbyt dobry pancerz, aczkolwiek ''używającą'' zwierzaka i innych umiejętności, dzięki którym mogłaby uciec przeciwnikowi. Amazonka w drugim Diablo była teoretycznie podobną klasą, aczkolwiek równie dobrze walczyło się ''w zwarciu'', używając oszczepów/włóczni.
> Co do szamana: kontakt ze światem duchów już sprawia, że przywołanie ściany zombie jest
> fabularnie do zaakceptowania. Tak samo z przywoływaniem. Znachor mi się nie podoba, bo
> kojarzy mi się głównie z leczeniem. Rytualista to całkiem niezły pomysł.
Szaman jest klasą spirytualistyczną, ale nie znaczy to że może przywoływać martwych, bo po prostu to cecha Nekromanty ;). Znachor również kojarzy mi się ze swego rodzaju "healerem", ale z kolei to najbardziej trafne tłumaczenie - poza tym w jego angielskim odpowiedniku w drugim członie nazwy występuje słowo "doctor", które również pasuje to osoby uleczającej innych. Tak więc pozostaję przy Rytualista/Znachor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się