Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

http://www.gameplaymonthly.com/interviews/gothic3.php

znowu pojawił się kolejny wywiad z Blaine Christine w którym warto dontować kilka rzeczy:
- będą smoki, tak przynajmniej można z tekstu wywnioskować, ale żadnych konkretniejszych informacji nie było na ten temat.
- Gothic 3 będzie najbardziej ''zamerykanizowaną'' częścią z całego Gothica O_o
- na mapie na której oznaczone sa lokacje jak klikniemy na którąś z nich to pojawią się questy które otrzymaliśmy w danej lokacji.

ponadto padło tam zdanie które niezbyt mi się podoba: "Simplicity is our goal!" co oznacza mniej więcej "prostota jest naszym celem" już w Oblivionie poszli na łatwiznę i średnio im to wyszło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 18:57, diablolod napisał:

> Przepraszam, mój błąd :)
> http://www.gothic.phx.pl/galeria/albums/g3artworki/ce_g3box.jpg

no wlasnie mi sie wydawalo ze zle linki podales:)

jak myslicie CDP poda jutro jakas rzecz z EK??

Nie jak nas olali to jeden dzień czy dwa to im raczej nie robi różnicy. Pozatym to fajnie wygląda ta okładka sound tracku. Tak cały czas o edycji niemieckiej a o naszej nic... Ktoś wkońcu mółby wpaść i powiedzieć "no sorry my też (CDP) czekamy, ale nic". Nieładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2006 o 19:01, cinus` napisał:

- Gothic 3 będzie najbardziej ''zamerykanizowaną'' częścią z całego Gothica O_o

Źle.. to oznacza mnóstwo uproszczeń i podobieństw do Obliviona, w końcu dla amerykanów co skomplikowane to fe... Ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje prośby!
NASZE prośby :)
>W EK będzie Soundtrack! Chwała Innosowi! Radujcie

Dnia 19.09.2006 o 19:07, Mediv napisał:

się! itd...

Ja tam poczekam na pozostałe informacje o EK... płyta z soundtrackiem wiosny nie czyni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 19:09, Darkstar181 napisał:

Moje prośby!
NASZE prośby :)
>W EK będzie Soundtrack! Chwała Innosowi! Radujcie
> się! itd...
Ja tam poczekam na pozostałe informacje o EK... płyta z soundtrackiem wiosny nie czyni...



no tak...czyni lato:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawiła się informacja następującej treści:

"Gothic 3: European Collector´s Edition confirmed - not for the UK!

Today JoWooD confirmed rumors that an international Gothic 3 Collector´s Edition is in the pipeline. An English language version will be sold in "Scandinavia, Spain, etc.", but was explicitly ruled out for the UK! Many of our readers will have mixed feelings about this.
The "etc." part could include France, because a CE has been seen listed at a well known online shop starting with A.

The Collector´s Edition will include:

* a cloth map
* a soundtrack CD (see other newsbit nearby!)
* making of... book "The Art of Gothic 3"; ca. 98 pages in A5 format
* The Sleeper amulet, metal & leather
* Making of ... DVD"

Nie mam czasu, aby to tłumaczyć, ale z angielskim to chyba sobie większość poradzi...
źródło jak zwykle ;)

http://www.rpgdot.com/#50869

Wobec powyższego możemy spodziewać się do końca tygodnia potwierdzenia polskiej EK od CDP, bo zapewne dostaną informację na dniach od JoWooD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hurra, mapa z materiału :) Ale super to będzie na ścianie wyglądało.. Tylko czym to przypiąć, żeby nie zniszczyc ;-)

A reszta była wiadoma od dawna - ale miło, że w końcu nastąpiło potwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 19:16, WorldWar3PL napisał:

Hurra, mapa z materiału :) Ale super to będzie na ścianie wyglądało.. Tylko czym to przypiąć,
żeby nie zniszczyc ;-)

A reszta była wiadoma od dawna - ale miło, że w końcu nastąpiło potwierdzenie.


ja to przykleje to tasma....;)
a co do tego latwego grania... nie martwil bym sie o to bo wkoncu moze dlatego zrobili poziomy trudnosci:) easy to ten"amerykanskie medium to ten gothickowy a hard to noco krukowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 19:01, cinus` napisał:

http://www.gameplaymonthly.com/interviews/gothic3.php

znowu pojawił się kolejny wywiad z Blaine Christine w którym warto dontować kilka rzeczy:
- będą smoki, tak przynajmniej można z tekstu wywnioskować, ale żadnych konkretniejszych informacji
nie było na ten temat.
- Gothic 3 będzie najbardziej ''zamerykanizowaną'' częścią z całego Gothica O_o
- na mapie na której oznaczone sa lokacje jak klikniemy na którąś z nich to pojawią się questy
które otrzymaliśmy w danej lokacji.

ponadto padło tam zdanie które niezbyt mi się podoba: "Simplicity is our goal!" co oznacza
mniej więcej "prostota jest naszym celem" już w Oblivionie poszli na łatwiznę i średnio im
to wyszło :/


Ehh co to znaczy zamerykanizowana? Non stop jatka i nie ma fabuly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2006 o 19:19, asr napisał:

Ehh co to znaczy zamerykanizowana? Non stop jatka i nie ma fabuly?


ja bym powiedzial ze poprostu LATWA
a w innych gothickach nie miales pelno jadek??^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2006 o 19:13, verbum napisał:

Nie mam czasu, aby to tłumaczyć, ale z angielskim to chyba sobie większość poradzi...
źródło jak zwykle ;)


Pozwól więc,że przejme pałeczkę:)

Dobra,przede wszystkim ważna informacja... nie widze by w informacji była podana że ta EK dotyczy także polskiej wersji..jest wzmianka o Hiszpani, Francji, i wersji angielskiej.

A teraz skład:
-mapka zrobiona z tkaniny(!)
-płyta z muzyką z gry
-książka "making of" czyli po prostu szkice, artworki i projekty które powstawały podczas tworzenia gry
-Amulet śniącego(znowu!?)
-Płyta DVD z materiałami "Making of" czyli to samo,co książka,tylko być może dadzą jakieś filmy.
To by było na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może niektórzy wolą mieć dwa, żeby odstraszyć duchy parzyste i nieparzyste ;-)
A tak na serio, ten amulet z pewnością będzie bardziej dopieszczony niż ten dołączony do części pierwszej - bo kto by dawał 2 razy to samo ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 19:13, verbum napisał:

The Collector´s Edition will include:

* a cloth map
* a soundtrack CD (see other newsbit nearby!)
* making of... book "The Art of Gothic 3"; ca. 98 pages in A5 format
* The Sleeper amulet, metal & leather
* Making of ... DVD"

Brzmi znakomicie :)
Zapowiada się niezły kąsek. Dobrze, że mapa nie będzie wydrukowana na świstku pozginanego papieru :)
Amulecik będę nosił, jeśli będzie ładnie zrobiony. Nigdy nic nie nosiłem, nawet krzyżyka... ale taki amulet z przyjemnością :)
Ciekawe, czy będzie mi podwyższał statystyki :)

Co do artykułu. Mnie również martwi wypowiedź o prostocie. Mam nadzieję, że odnosi się ona tylko do jasnego i czytelnego przedstawienia questów. Liczę na to, że gra nie będzie tak amerykańska, jak Oblivion (czyli dziennik myślący za gracza i durne strzałki :/ ).
Pocieszające jest dla mnie to, że ta kobieta twierdzi, że wychowała się na MM, Wizardry i innych miodnych erpegach. Jeśli one jej się spodobały, a gothic 3 również, to nie mam się chyba czym zanadto martwić.

Załączone do artykułu screeny też są bardzo ładne. Podoba mi się zwłaszcza ten z drzewem, które ma obdartą korę. Widok na rzeczkę też jest niczego sobie.

Dziwi mnie nieco sugerowany czas gry. Ponoć świat ma być trzykrotnie większy, niż w Gothic 2, a przecież w G2 grało się koło 60 godzin. Nawet podane dla hardkorowców 100 godzin nie do końca pasowałoby do nowych wymiarów.
Cóż... ważne, żeby gra była dobra. Lepiej krótka, a świetna niż dłuższa niż sam pomysł na jej fabułę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dnia 19.09.2006 o 19:01, cinus` napisał:

- Gothic 3 będzie najbardziej ''zamerykanizowaną'' częścią z całego Gothica O_o
- na mapie na której oznaczone sa lokacje jak klikniemy na którąś z nich to pojawią się questy
które otrzymaliśmy w danej lokacji.
ponadto padło tam zdanie które niezbyt mi się podoba: "Simplicity is our goal!" (...) już w Oblivionie poszli na
łatwiznę i średnio im to wyszło :/


No niestety, to potwierdza moje wcześniejsze spostrzeżenia, o których pisałem już kiedyś z sarkazmem na angielskim forum JoWooD - pytałem ich (PB) tam, czy chodzi im o dobrą grę, dobrą kolejną część Gothica, czy o forsę...(czyli żeby zadowolić przeciętnego amerykańskiego dzieciaka zwierzyńcem, czarami rodem z Matrixa, prowadzeniem za rączkę czyli opraszczaniem wszystkiego co się da - już nawet nie chce mi się opisywać ile już rzeczy w tej trzeciej części wykracza poza styl Gothica).
Echh, coś czuję, że za dużo już tych głupich szczególików się nazbierało, ja już się zaczynam odzwyczajać od myśli o dobrej grze w G 3, takie podejście przynajmniej pozbawi mnie ewentualnego rozczarowania...Cóż, jeśli to wszystko się sprawdzi, to będzie moje pożegnanie z grami, jedynie Wiedźmin na osłodę zostanie... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 19:45, verbum napisał:

Echh, coś czuję, że za dużo już tych głupich szczególików się nazbierało, ja już się zaczynam
odzwyczajać od myśli o dobrej grze w G 3, takie podejście przynajmniej pozbawi mnie ewentualnego
rozczarowania...Cóż, jeśli to wszystko się sprawdzi, to będzie moje pożegnanie z grami, jedynie
Wiedźmin na osłodę zostanie... :|

No cóż , mam podobne obawy , zwłaszcza po zagraniu w Oblivion , który będąc dobrą grą , jednak coś po drodze stracił.Jeżeli nawet z GIII coś nie wyjdzie , to nie ma co się martwić na zapas.Powstaną nowe gry tworzone przez zapaleńców , a nie tylko przez speców od marketingu.Mnie w zapowiedziach na temat GIII najbardzie niepokoi zmiana systemu walki , o której było wspomniane w którymś niusie.Jeżeli to zmienią , to nie sądzę , żeby na lepsze , ponieważ istniejący system , moim zdaniem był dokładnie taki jak trzeba.Niedługo się przekonamy , a oczekiwania nasze wielkie są.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować