Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2006 o 19:22, Darkstar181 napisał:


> Nie mam czasu, aby to tłumaczyć, ale z angielskim to chyba sobie większość poradzi...

> źródło jak zwykle ;)

Pozwól więc,że przejme pałeczkę:)

Dobra,przede wszystkim ważna informacja... nie widze by w informacji była podana że ta EK dotyczy
także polskiej wersji..jest wzmianka o Hiszpani, Francji, i wersji angielskiej.

A teraz skład:
-mapka zrobiona z tkaniny(!)
-płyta z muzyką z gry
-książka "making of" czyli po prostu szkice, artworki i projekty które powstawały podczas tworzenia
gry
-Amulet śniącego(znowu!?)
-Płyta DVD z materiałami "Making of" czyli to samo,co książka,tylko być może dadzą jakieś filmy.
To by było na tyle.


Brakuje mi rozwinietej instrukcji czegos do czytania!
Co ja z mapa zrobie! Czasem zagladne albo cos, muze to moze w jakiejs ksiazce puszcze jak bende czytac bo z soundtarck z 2 to tylko raz przesluchalem bo po co skoro slysze muze w grze makning of oraz artbook ok, amulet no coz to tez po co mi? lepiej jakas figurka albo cos niewiem jakis fajny dodateczek, w 1 byl no tak, tylko ze ja 1 kupilem przed wyjsciem edycji z amuletem bo ta była duzo pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System walki z tego co widziałem na filmach będzie bardzo podobny do tego z G2, tylko, że ataki mieczem będą razić wszystkich wokoło :) i nie będziemy zawsze odwróceni w stronę atakowanego potwora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy wygadujecie GOTHIC bedzie kolejna swietna odslona czeba sie nastawic optymistycznie bo jak ktos sie zle nastawi to nawet jak gra fajna szybko przestanie grac ja tu was nie moge sluchac chyba zejde z tego forum:( bo tylko narzekacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziw się nam - jesteśmy fanami i wymagamy gry dla fanów, a nie dla amerykańców którzy o grze Gothic słyszeli tyle, że ma ładne pudełko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 20:08, WorldWar3PL napisał:

Nie dziw się nam - jesteśmy fanami i wymagamy gry dla fanów, a nie dla amerykańców którzy o
grze Gothic słyszeli tyle, że ma ładne pudełko.

Dokładnie. Jeszcze się skończy na tym, że gothic 3 to będzie coś takiego jak harry potter, który był ewidętną poraszką, a szczególenie ostatnia część gry (nie że bym był jakimś fajnem ale zainstalowałem z ciekawości). Widać że to było dla amerykanów. Ja tam wolałbym sie pomęczyć, a nie przejść gre w godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co Wy tak na te jaskinie sie wkurzacie
sa jakie sa i wacle nie mozan powiedziec ze sa jak w oblivionie poprostu sa podobne zreszta widzieliscie tylko kilka screenow i juz macie zdanie wyrobione o wszystkich jaksiniach
poczekamy zwiedzimy i zobaczymy wtedy pogadamy o tych jaskiniach :)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 20:04, KrzychW napisał:

(...)


Co do systemu walki, to mi również bardzo się podobał ten z Gothic 2 - jak dla mnie wystarczyłoby dodać do niego ze 2 nowe ciosy i to wszystko.
Jesli zaś chodzi o Twoje obawy o ten nowy system walki mieczem w Gothic 3, to przyznam się, że od początku (czyli pewnie od jakichś 3 lat), obseruję jak go przygotowywali i zmieniali, obserwując efekty prac Piranii na poszczególnych filmikach i muszę przyznać po ostatnich filmach, że chyba im się udało zrobić coś naprawdę ciekawego - czyli nie gorszy system walki niż w G 2, choć jednak trochę inny. Piszę tu głównie o walce mieczem jednoręcznym, bo trudno mi powiedzieć jak to dokładnie wygląda w przypadku dwuręcznego - zwłaszcza, że inaczej się będzie walczyć toporem dwuręcznym, inaczej czymś w rodzaju halabardy, a jeszcze inaczej mieczem dwuręcznym. Tym ostatnim (mieczem 2h), to walki chyba w ogóle nigdzie nie było na dostępnych filmach z G 3, a przynajmniej nie tak, aby można było go ocenić.

Niepokoi mnie trochę, czy ten dodany tryb walki w FPP nie zmienił za bardzo silnika walki, ale wydaje się, że nie - mam wrażenie, że jest dodany tylko jako atrakcja, możliwość, aby można było napisać na pudełku "możliwość walki w trybie TPP i FPP"...
Cóż, nic nie można stwierdzić na pewno póki nie zagramy, jeśli jednak ten ich nowy system okaże się kiepski - to Gothic 3 może okazać się klapą na całej linii...

PS. Ostatnie nadzieje pokładam w obietnicach Piranii Bytes, że "Gothic pozostanie Gothickiem", oraz w fakcie, że jeśli schrzanią tę trzecią część gry, to społeczność fanów w Niemczech ich chyba rozszarpie...:) (a słyszałem, że tam panuje wręcz histeria wśród fanów jeśli chodzi o Gothica)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem z jaskiniami w The Elder Scrolls IV nie był ich wygląd, czy klimat. Wręcz przeciwnie, były pod tym względem całkiem w porządku... może troszkę za niebieskie, ale generalnie spoko ;)

Niestety martwi mnie bardzo trend oświetlania jaskiń za pomocą różnych dziwnych rzeczy. Coraz częściej trafiamy na jakieś dziwne kryształy i tym podobne bzdety.
Myślę, że czegoś takiego nie powinno być w Gothic 3, a przynajmniej powinno tak być w nielicznych miejscach.
Zamiast tego, na ścianach mogłyby wisieć pochodnie, sprawę rozwiązałyby też ogniska. To by było znacznie bardziej klimatyczne. Poza tym jaskinie mogą nie być oświetlone w ogóle. W Gothic 2 jakoś nikomu to nie przeszkadzało, że w jaskiniach było w miarę widno. Był tylko lekki półcień i dało się wszystko dojrzeć.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie przynajmniej kilku jaskiń oświetlonych... absolutnie w żaden sposób... Przecież w Gothic 1 byly miejsca, do których żadne światło nigdy nie docierało.
Strasznie mi się podobało gniazdo pełzaczy. Klimat był genialny. W prawdzie były jakieś dziwne światełka gdzieniegdzie, ale nie zrezygnowano z zupełnego mroku.
Przy enginie Gothica 3, przy dynamicznych cieniach, taka forma jaskiń ma chyba najznakomitszy potencjał.
Wyobraźcie sobie jak wspaniałe byłoby chodzenie po absolutnie ciemnych pieczarach z pochodnią w dłoni. W Oblivionie też było nawet kilka takich miejsc, choć IMO można było to zrobić o niebo lepiej.

Wyobraźcie sobie zupełną ciemność, bez żadnych świecących mgiełek w tle, bohatera stojącego po środku niewielkiego, oświetlonego obszaru... a potem nagły atak pełzaczy wyłaniających się z ciemności

Mniam ;]

Tak samo mogłoby to wyglądać nocą w lesie... do tego pnie rzucające wyrażne cienie, w miarę jak bezimienny je mija. Wyglądałoby to cudownie. Ciekawe jak to jest w praktyce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 20:08, WorldWar3PL napisał:

Nie dziw się nam - jesteśmy fanami i wymagamy gry dla fanów, a nie dla amerykańców którzy o
grze Gothic słyszeli tyle, że ma ładne pudełko.


A sadzisz ze ja kim jestem? I ile od gry wymagam? CO to da ze powiesz ze chcesz zeby ci gra chodzila? To oczywiste wiec po co to mowic? Co to da ze chcesz takie czy takie pudelko co am to czy to jest tu was goa 15 a pb sprzeda gre ok mysle jak dobrze pojdzie 3mln ludzi i myslisz ze ktos sie nami przejmie? Ja czekam an gre i sadze ZE PRAWDZIWY fan powinien byc dobrej mysli ze nei ze gra moze bedzie doooobra a moze dziadostwo jak tak to nei kupie i to jest fan? Nie rozmieszaj mnie.
Ja sie tutaj wiecej nei wypowiadam bo cdp na nas leje i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 20:07, asr napisał:

Ludzie co wy wygadujecie GOTHIC bedzie kolejna swietna odslona czeba sie nastawic optymistycznie
bo jak ktos sie zle nastawi to nawet jak gra fajna szybko przestanie grac ja tu was nie moge
sluchac chyba zejde z tego forum:( bo tylko narzekacie!


Słuchaj - Ty się nie przejmuj po prostu niektórymi naszymi postami, bo część z nas ma bardzo specyficzne wymagania względem Gothica, które nie muszą wcale być takie jak Twoje...Jeśli dla części ludzi z tego forum Gothic 3 okaże się niewypałem, to wcale nie oznacza, że Tobie się nie spodoba. Dla mnie pewne nowe szczegóły w Gothic 3 mogą kompletnie mnie pozbawić chęci grania w niego, ale wcale tak nie musi być w Twoim przypadku...:)

Moim zdaniem twórcy Gothica stworzyli pewien specyficzny styl i świat gry, którego (dokładnej!!!) kontynuacji oczekuję w 3 części - nie musisz się z tym zgadzać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 20:24, asr napisał:

A sadzisz ze ja kim jestem? I ile od gry wymagam? CO to da ze powiesz ze chcesz zeby ci gra
chodzila? To oczywiste wiec po co to mowic? Co to da ze chcesz takie czy takie pudelko co am
to czy to jest tu was goa 15 a pb sprzeda gre ok mysle jak dobrze pojdzie 3mln ludzi i myslisz
ze ktos sie nami przejmie? Ja czekam an gre i sadze ZE PRAWDZIWY fan powinien byc dobrej mysli
ze nei ze gra moze bedzie doooobra a moze dziadostwo jak tak to nei kupie i to jest fan? Nie
rozmieszaj mnie.
Ja sie tutaj wiecej nei wypowiadam bo cdp na nas leje i juz

Pewna osoba już tutaj spotkała się z nieprzyjemnymi konsekwencjami gadania między innymi o prawdziwych fanach.
Wiedz, że coraz bardziej przekonujesz nas, że byłeś nią Ty sam.

Bycie fanem nie wymaga bezkrytycznego spojrzenia na grę. Zwłaszcza bycie fanem Gothic. Czy liczy się tylko nazwa?
Jeśli gra nie będzie oddawała ducha serii, to fani serii ją potępią.
Przykro mi to mówić, ale twierdzenie, że gra jest świetna i już, bo to Gothic to już niestety przechodzi w bycie tak zwanym fanboyem. Nie ma dogmatów. Jeśli wyjdzie z tego kolejny Oblivion, to żaden szanujący się fan Gothic tego nie pochwali. Nie dlatego, że przestał być fanem Gothic... ale może dla tego, że gra przestała należeć do serii, której jest fanem?
Na ten przykład, spójrzmy na to, co się stało z Heroes of Might and Magic [*]

W każdej serii może się trafić czarna owca. Jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o Gothic 3, ale na pewno nie ulegnę manii wysławiania tej gry pod niebiosa.
Jestem zdania, że czasem trafia się seria gier, którą fani będą szanować zawsze, ale twórcy w pewnym momencie przestaną to robić. Zrezygnują z ducha gry i z jej oryginalności, w zamian dążąc do pieniędzy.

Niestety, świat jest okrutny. Czasem Fani są ignorowani. Wierny fan nie pozostaje przy serii i nie podąża za nią ślepo, w jakimkolwiek kierunku by ona poszła. Sądzę, że fan powinien zostawać raczej przy jej rdzeniu, korzeniach, wyjątkowości.

Już kiedyś była w tym wątku dyskusja o tym kto jest prawdziwym fanem gothic. Moim zdaniem nie ma ona zbyt wiele sensu. Nie przyniesie nam to nic poza zbędnymi konfliktami. Apeluję do Twojego rozsądku. Nie pisz o tym, kto jest lepszym, a kto gorszym fanem. Nie ma co odpowiadać na zaczepki.
Postarajmy się wszyscy utrzymać tutaj kulturę wypowiedzina przyzwoitym poziomie. (nie odnoszę się tu do Ciebie, tylko mówię o ogólnym stanie wątku)

Jakikolwiek będzie Gothic 3, postaram się pozostać obiektywny.
Czy jestem fanem?
Szczerze mówiąc nie obchodzi mnie to... ja swoje wiem i nie zamierzam o tym dłużej dyskutować.
Wy zróbcie, jak uważacie.

PS
Myślę, że źle zrozumiałeś verbuma ;)
Nie ma po co się kłucić. Lepiej wytłumaczyć sobie wszystko spokojnie i z użyciem logicznych argumentów.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 20:46, zajacisko napisał:

(ciach!)
Lepiej wytłumaczyć sobie wszystko spokojnie i z użyciem logicznych
argumentów. I pomocą moderatora.


a po co moderator??^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że figurki niebędzie... A ten amulet... Według mnie szkoda gadać. Musi być naprawde niezły... Mam nadzieje że to nie jest jakieś badziewie. Jak już musi być w ek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 21:29, marlin15 napisał:

ciekawe jakaca cena dadza.... ja oscyluje w granichach 199.90... z wPLN 169.90

Co ty nieprzesadzaj to zbyt wiele momo że ten "making ot G3" z DVD wydaje sie być interesujący ale nie za taka cene. Co najwyżej 159.90 PLN a z WPLN jakieś 129.90. Ale pewnie tak nie będzie bo się nie opłaci. Zobaczymy, mam nadzieje że już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować