Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2006 o 18:05, wdowiakm napisał:

Mam małe pytanko czy wie ktoś czy w Gothic''u 3 będą tarcze???


- Chyba tak - " Shields and double-sword combat will be implemented as demanded."
Sprawdź sobie w kompilacji faktów o G 3:
http://forum.jowood.de/showthread.php?t=114813

(na polskiej stronce o Gothic są te fakty przetłumaczone: http://www.gothic.phx.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 18:05, wdowiakm napisał:

Mam małe pytanko czy wie ktoś czy w Gothic''u 3 będą tarcze???

lepiej zeby nie bylo. bylo bez tarcz, i niech tak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 19:03, lis899 napisał:

> Mam małe pytanko czy wie ktoś czy w Gothic''u 3 będą tarcze???
lepiej zeby nie bylo. bylo bez tarcz, i niech tak bedzie


- też bym wolał, aby nie było (bo za bardzo to zmienia system walki), ale niestety raczej bedą, tak jak będzie walka dwoma mieczami (na 100 procent będzie wiadomo, czy będą z tych odpowiedzi, które udziela Piranha Bytes fanom na forum JooWoD, bo jest tam konkretne pytanie dotyczące tarcz w Gothic 3 - jak ktoś nie wierzy w te zestawienie faktów, to ta odpowiedź nie pozostawi już żadnych wątpliwości). Pocieszać się można jedynie tym, że będzie można przecież wcale ich nie używać i to mam nadzieję nie tylko przy walce dwuręcznym, ale też jednoręcznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście spodobał sie pomysł z wojowniczkami, muzyczka z pustyni Varrant tez miła dla ucha, a co do magicznych mieczy to niech nie bedzie ich 20 czy wiecej tylko tak 5 i tyle. Jedyne co mi sie nie podoba to mikstury podnoszace statystyki chwilowo. NIe lubie tego bo nałykam sie ich i rozwale kazdego :(

PS Czy ktos wie czy w g3 bedzie wodny krąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 19:58, verbum napisał:

> > Mam małe pytanko czy wie ktoś czy w Gothic''u 3 będą tarcze???
> lepiej zeby nie bylo. bylo bez tarcz, i niech tak bedzie

- też bym wolał, aby nie było (bo za bardzo to zmienia system walki), ale niestety raczej bedą,
tak jak będzie walka dwoma mieczami (na 100 procent będzie wiadomo, czy będą z tych odpowiedzi,
które udziela Piranha Bytes fanom na forum JooWoD, bo jest tam konkretne pytanie dotyczące
tarcz w Gothic 3 - jak ktoś nie wierzy w te zestawienie faktów, to ta odpowiedź nie pozostawi
już żadnych wątpliwości). Pocieszać się można jedynie tym, że będzie można przecież wcale ich
nie używać i to mam nadzieję nie tylko przy walce dwuręcznym, ale też jednoręcznym...

I pewnie to będzie wygladało tak że można będzie używać dwóch jednoręcznych mieczy bez tarczy lub będzie można wymienić drugi jedno ręczny miecz na tarcze w czasie walki w co wątpie lub będzie można walczyć tylko jednym dwuręcznym mieczem, wiec: dwa jednoręczne miecze, jeden jednoręczny i tarcza albo jeden dwuręczny, najlepsze będzie zestawienie 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2006 o 20:43, f5k napisał:

I pewnie to będzie wygladało tak że można będzie używać dwóch jednoręcznych mieczy bez tarczy
lub będzie można wymienić drugi jedno ręczny miecz na tarcze w czasie walki w co wątpie lub
będzie można walczyć tylko jednym dwuręcznym mieczem, wiec: dwa jednoręczne miecze, jeden jednoręczny
i tarcza albo jeden dwuręczny, najlepsze będzie zestawienie 2.

Chyba sie z tobą nie zgodze w kwestii używania miecza jednorecznego bo skoro ma byc zmieniony system walki na lpm atak ppm obrona to nie widze problemu zeby mozna było walczyc samym mieczem jednorecznym tak jak w G2 lpm at ppm obr. a noszenie tarczy da zapewne profity w statystykach zbroi np +10 obrona atak strzały magia.. no i oczywiscie sama skutecznosć obrony podczas walki lepiej się zasłonić tarczą niż mieczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście, że Gothic będzie teraz wydawany seryjnie (tak jak SIN) po kilka gier w ciągu roku. Według mnie nie wróży to dobrze grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 12:51, ShadowG napisał:

Słyszeliście, że Gothic będzie teraz wydawany seryjnie (tak jak SIN) po kilka gier w ciągu
roku. Według mnie nie wróży to dobrze grze.


A mógłbyś wyjaśnić co to znaczy "wydawany seryjnie", bo ja jakiejś gierki SIN na oczy nie widziałem, no i jeszcze skąd masz tę informację, chyba ją z nieba wytrzasnąłeś - na oficjalnych stronach Gothica 3 nic na ten temat nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2006 o 11:18, shrekinator napisał:

Chyba sie z tobą nie zgodze w kwestii używania miecza jednorecznego bo skoro ma byc zmieniony
system walki na lpm atak ppm obrona to nie widze problemu zeby mozna było walczyc samym mieczem
jednorecznym tak jak w G2 lpm at ppm obr. a noszenie tarczy da zapewne profity w statystykach
zbroi np +10 obrona atak strzały magia.. no i oczywiscie sama skutecznosć obrony podczas walki
lepiej się zasłonić tarczą niż mieczem


- wszystko ładnie pięknie, tylko tarcza trzymana w lewej ręce nie pozwala na wykonywanie wielu ciosów i kombinacji ciosów(bo jak zadasz cios z lewej? itp.), i taka walka: miecz jednoręczny + tarcza może się sprowadzić do walki "morrowindowej" - czyli machanie mieczem jak cepem w prawo i lewo...Chciałbyś takie coś? A poza tym czym będziesz blokował w takiej walce - mieczem, czy tarczą? - utrata możliwości bloku mieczem to kicha dla mnie, a w przypadku pozostawienia obu rodzajów bloku robi się już trochę za dużo klawiszy...To nie takie proste, wprowadzenie tarcz musi zmienić wiele rzeczy - miejmy nadzieję, że będzie możliwość nauki walki jednoręcznym bez tarczy również. Lubię miecze dwuręczne, ale walka nimi to nie jest typowa szermierka, szermierką jest właśnie walka jednoręcznym z jego szybkością, paradami (blokami) i kombinacją ciosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można zawsze używać podwójnej broni jednoręcznej ;)
To dopiero będą kombinacje... po co komu tarcza jak można mieć dwa miecze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 15:04, Monastor napisał:

można zawsze używać podwójnej broni jednoręcznej ;)
To dopiero będą kombinacje... po co komu tarcza jak można mieć dwa miecze?


- walka dwoma mieczami będzie zbyt automatyczna (jeden klik kilka ruchów), w ogóle nie biorę jej pod uwagę.
Dlaczego będzie (a właściwie musi być) zbyt automatyczna? Wystarczy się zastanowić - przecież nie dadzą odzielnego przycisku dla każdej ręki (bo byłoby to niegrywalne), więc jedna ręka będzie przyporządkowana drugiej...
Ja liczę tylko na to: że będę mógł ustawić sterowanie z Gothic 2 i dostanę parę nowych ciosów, a jeśli się okaże, że można walczyć tylko myszą, to dla mnie Gothic 3 w tym momencie jest stracony...(z tego samego powodu - automatyzmu - chcę tak jak w poprzednich częściach sam decydować kiedy uderzę i ile razy uderzę, a nie nacisnę raz a postać mi wykona kilka ruchów...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie to samo, tylko do ruchu jednej ręki dojdzie ruch drugiej... to na pewno nie będzie bardziej automatyczne niż walka w Gothic 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest odpowiedź od jednego z twórców Gothic 3 (PB|André), dotycząca pytania o tarcze:

28.) Are shields planned and will we be able to use them for attacks ? Will the shield be used automatically and can it be destroyed ? by Twilight, Matthias Dittmayer and Brille
( Czy są planowane tarcze i czy będziemy w stanie ich użyć do ataku. Czy tarcze bedą używane (w sensie działania - blokowania), automatycznie i czy będzie można je zniszczyć.)

The shields will only serve as defence in Gothic 3. They are not destroyable but since they can be broken through one should not hide after them too long.
The concept of using attack and paree in the right moment by yourself will be kept, but now you are able to hold a paree and do not have to repel every single hit.

Tarcze będą służyć tylko do obrony w Gothic 3. Nie będzie można ich zniszczyć, ale nie będzie też można się kryć za nimi zbyt długo (ponieważ atakujący może je ominąć ciosem).
Koncepcja użycia ataku i parowania w odpowiednim momencie będzie podtrzymana, ale teraz będziesz w stanie przytrzymać (przedłużyć), blok i nie będziesz musiał odbijać każdego uderzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informację mam z CDA. Pisze, że po części trzeciej, pojawi się część czwarta i następne zatytułowane Episodes. Ma też powstać gra na konsolę Gothic. Premiera wszystkich gier jest zapowiedziana na 2006rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 18:55, ShadowG napisał:

Informację mam z CDA. Pisze, że po części trzeciej, pojawi się część czwarta i następne zatytułowane
Episodes. Ma też powstać gra na konsolę Gothic. Premiera wszystkich gier jest zapowiedziana
na 2006rok.


- nie wierz ślepo w informacje z przeróżnych serwisów internetowych (poza niniejszym, bo jak coś podaje to sprawdzone), zawsze sprawdzaj u źródła, czyli u twórców gry (Piranha Bytes - www.gothic3.com lub worldofgothic.com - serwis współpracujący), lub u wydawcy gry JooWoD. Te informacje o Gothic 4 i Gothic on-line to były tylko spekulacje wydawcy (JooWoD), który by bardzo chciał tych gier, ale sami twórcy gry się do nich nie ustosunkowali w żaden sposób (w sensie publicznych deklaracji). Wszystko się okaże po premierze Gothic 3 - dopiero wtedy mogą zapaść decyzje o powstaniu Gothic 4 i serii G. on-line.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 18:55, ShadowG napisał:

(...)


A o tym żeby miały mieć premierę w 2006r to możesz zapomnieć (jeśli w ogóle powstaną). Sam Gothic 3 pewnie wyjdzie dopiero około czerwca, lipca lub sierpnia 2006, a Ty byś chciał zaraz Gothic 4 i jeszcze wersję on-line w tym samym roku...- to niewykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam

Dnia 10.02.2006 o 20:04, verbum napisał:

Gothic 3 pewnie wyjdzie dopiero około czerwca, lipca lub sierpnia 2006, a Ty byś chciał zaraz
Gothic 4 i jeszcze wersję on-line w tym samym roku...- to niewykonalne.

Jak przypomnę sobie jak była przesuwana premiera Nocy Kruka-od 18 sierpnia do 20 stycznia-to wydaje mi się , że wymienione przez Ciebie terminy mogą ulec wielkiej zmianie.Do tej poty spodziewam się raczej dowiedzieć faktycznego terminu wydania.Oczewiście chętnie dam się pozytywnie zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2006 o 20:36, KrzychW napisał:

Jak przypomnę sobie jak była przesuwana premiera Nocy Kruka-od 18 sierpnia do 20 stycznia-to
wydaje mi się , że wymienione przez Ciebie terminy mogą ulec wielkiej zmianie.Do tej poty spodziewam
się raczej dowiedzieć faktycznego terminu wydania.Oczewiście chętnie dam się pozytywnie zaskoczyć.


- o rany, kolejny z tą Nocą Kruka...Dowiedz się lepiej o co chodziło a potem krytykuj. Nie będę po raz n-ty pisał jak było z Nocą Kruka (jeszcze na starym forum o tym pisałem). A przede wszystkim piszesz nie o premierze Nocy Kruka bo ta ukazała się w normalnym terminie (i nie była przesuwana), ale o polskiej (i reszty Europy) lokalizacji Nocy Kruka - dodam jeszcze, że amerykańska premiera Nocy Kruka odbyła się dopiero zeszłej jesieni, więc ciesz się, że CDProjekt tak podziałał, że polska wersja NK wyszła w lutym ubiegłego roku razem z innymi w Europie.
Ehh Ci ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak powinie wygladac got3 wedlug mnie:
- zbroje podzielone na kawalki a nie cale komplety [dobrze, ze tak bedzie.. :))
- 2 miecze, miecz+tarcza, sam miecz, miecz+miecz defensywny
- kiedy zabierzemy torfea z potworka powiny one zniknac na modelu
- cos w stylu znajdujemy osade zabijamy w niej wszystkie orki uwalniamy ludzi i z ekpia pomagamy ja odbudowywac (cos jak kampania wschodniocesarska w bloodmonie)
- Mag by mog miec swojego pupila ktory by wlaczyl w zwarciu (wychowowal by go od malego na dobrego albo zlego ala black & white)
- bedziemy mogli kupowac nieruchomosci i w urzadzac hetkłorters w nich
- itemy bedzie mozna bedzie "podnosic" z ekwipunku i dowolnie ukladac (jak w morrku)
- domy beda mialy drzwi do diaska!
- wiecej magicznych itemow z tej sredniej polki (np. miecz+ob. ognia/wody/wiatru/ ,talizmany, branzolety)
- laski (te magiczne:P) maga powiny podnosci % dmg magi
- bezio mogl by nauczyc sie skakac na glowke do wody (lipnie wygladal ten nagly przewrot w tyl)
- Wiecej umiejetnosci tworczych (np. z trofeow robic ubrania, zrboje, ozdoby do zbroi) wydobycie roznych kruszcow i ich przetapianie
- łowienie rybek
- inne itemy dajacie swiatlo (latarnie, bledne ogniki w sloikach, swieczniki)
- zeby w invie bylo widac dzienik bezimiengeo i w miare eksploatacji zuzywal sie)
- zeby gra trwala bardzo dlugo :) (kto tego nie chce)
- i tak na koniec zeby bylo mozna tak poprowadzic fabule na 20 inncyh sposobow)

mialem wiecej pomyslow ale zapomnialem : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 03:29, Shikoku napisał:

jak powinie wygladac got3 wedlug mnie:
- zbroje podzielone na kawalki a nie cale komplety [dobrze, ze tak bedzie.. :))
- 2 miecze, miecz+tarcza, sam miecz, miecz+miecz defensywny
- kiedy zabierzemy torfea z potworka powiny one zniknac na modelu
- cos w stylu znajdujemy osade zabijamy w niej wszystkie orki uwalniamy ludzi i z ekpia pomagamy
ja odbudowywac (cos jak kampania wschodniocesarska w bloodmonie)
- Mag by mog miec swojego pupila ktory by wlaczyl w zwarciu (wychowowal by go od malego na
dobrego albo zlego ala black & white)
- bedziemy mogli kupowac nieruchomosci i w urzadzac hetkłorters w nich
- itemy bedzie mozna bedzie "podnosic" z ekwipunku i dowolnie ukladac (jak w morrku)
- domy beda mialy drzwi do diaska!
- wiecej magicznych itemow z tej sredniej polki (np. miecz+ob. ognia/wody/wiatru/ ,talizmany,
branzolety)
- laski (te magiczne:P) maga powiny podnosci % dmg magi
- bezio mogl by nauczyc sie skakac na glowke do wody (lipnie wygladal ten nagly przewrot
w tyl)
- Wiecej umiejetnosci tworczych (np. z trofeow robic ubrania, zrboje, ozdoby do zbroi) wydobycie
roznych kruszcow i ich przetapianie
- łowienie rybek
- inne itemy dajacie swiatlo (latarnie, bledne ogniki w sloikach, swieczniki)
- zeby w invie bylo widac dzienik bezimiengeo i w miare eksploatacji zuzywal sie)
- zeby gra trwala bardzo dlugo :) (kto tego nie chce)
- i tak na koniec zeby bylo mozna tak poprowadzic fabule na 20 inncyh sposobow)

mialem wiecej pomyslow ale zapomnialem : /


I tak wiadomo, że większość z tych pomysłów nie zostanie wcielonych w życie np. kupno domów. Do tego wszystkiego nie wszyscy fani gothica chcieli by aby ich ulubiona gra była podobna do Morrowinda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować