Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Ubiegłeś mnie z tłumaczeniem o kilka minut :P Ale widzę kilka niedoróbek w Twoim tłumaczeniu, więc chyba było wart się troszkę spóźnić i dopracować :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 19:36, Quatre napisał:

Ubiegłeś mnie z tłumaczeniem o kilka minut :P Ale widzę kilka niedoróbek w Twoim tłumaczeniu,
więc chyba było wart się troszkę spóźnić i dopracować :]

Ale ja się nie spieszyłem :P Nie mówię, że to jest najlepsze, na co mnie stać, bo z angielskim ostatnio miewam mało kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy narysować plan domu na technike, a że rysownik ze mnie marny poszukałem gotowych planów w internecie i interesuje mnie co to są te białe kwadraciki, prostokonciki , kołeczka w scianach wewnętrznych domu, wydaje mi się że coś w rodzaju wentylacji ale chce sie upewnić jakby kto się pytał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi powiedzieć jak rozwiązać tego typu równania? Najpierw uprościć? Metodą podstawiania czy przeciwnych współczynników? Jak by ktoś dla przykładu rozwiązał jedno równanie byłbym bardzo wdzięczny, a jak komuś to nie sprawia trudności i miał by czas i ochotę i rozwiązał całość byłbym w niebo wzięty. Koniecznie jeszcze dzisiaj. Bardzo potrzebuje tej pomocy.

20090108210012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 20:59, nightfaler napisał:

Mamy narysować plan domu na technike, a że rysownik ze mnie marny poszukałem gotowych
planów w internecie i interesuje mnie co to są te białe kwadraciki, prostokonciki , kołeczka
w scianach wewnętrznych domu, wydaje mi się że coś w rodzaju wentylacji ale chce sie
upewnić jakby kto się pytał



zapomniałem dać linka :P
http://www.extradom.pl/projekt-domu-K3-ID-2636.html?typ=parterowe&powierzchnia=&garaz=&strona=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 21:19, heyboy napisał:

Masz pierwszy przykład rozwiązany:
Powinien być OK jeśli się nie rąbnałem w dodawaniu :)


Aleś namieszał :) Do dodawania stronami jest ok, ale przed dodaniem stronami trzeba było górę pomożyć przez 3 dół przez 2 i by się ładnie y skróciły. Ew. dół podzielić przez 3, wyliczyć y i metodą przez podstawianie :) Albo górę pomnożyć przez 2 i odjąć strponami wtedy by się x skróciły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I b,c,d jeśli jeszcze nie przeliczyłeś. Chociaż i tak polecam przeliczyć. Choćby po to żeby rachunki sprawdzić.

HunterO7
Nie namieszałem. Robiłem na szybko i nie zastanawiałem się nad optymalizacją obliczeń :)

20090108215354

20090108215421

20090108215501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 21:56, Gumiś2 napisał:

Budowa warstwowa lasu to runo, podszyt i korona leśna, tak ?


Prawie dobrze... między runem a koroną leśną zazwyczaj zalega warstwa śmieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 21:56, heyboy napisał:

I b,c,d jeśli jeszcze nie przeliczyłeś. Chociaż i tak polecam przeliczyć. Choćby po to
żeby rachunki sprawdzić.

HunterO7
Nie namieszałem. Robiłem na szybko i nie zastanawiałem się nad optymalizacją obliczeń
:)

Ogromne dzięki, sprawdziłem w odpowiedziach wyniki i zrobiłeś bezbłędnie :) Dzięki bardzo mi pomogłeś! Możesz mi tylko powiedzieć czemu np w a) pomnożyłeś na początku przez 6? Resztę już rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 22:03, choper napisał:

Ogromne dzięki, sprawdziłem w odpowiedziach wyniki i zrobiłeś bezbłędnie :) Dzięki bardzo
mi pomogłeś!

Nie ma problemu. Nudziło mi się to zrobiłem :)

Dnia 08.01.2009 o 22:03, choper napisał:

Możesz mi tylko powiedzieć czemu np w a) pomnożyłeś na początku przez 6?

Żeby się pozbyć mianowników, a najmniejsza wspólna wielokrotność 2 i 3 to właśnie 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 19:54, Prateorian napisał:

w cos30 stopni , ile to będzie pierwiastek z 3 przez 2 ?

Poszukaj w tablicach matematycznych, tam są takie rzeczy. A cos30 stopni to właśnie pierwiastek z 3 dzielone przez 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję łopatologicznej definicji pochodnej wraz z łopatologicznymi przykładami (kolokwium mam w poniedziałek a notatek brak), bo coś w tym stylu:

Pochodną funkcji w punkcie x 0 nazywamy granicę ilorazów różnicowych

zupełnie do mnie nie trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dwoma pytaniami z angola.
1.You are going to write a letter about your last holiday to your best friend. Plan the letter. Write notes for each paragraph.

paragraph 1.................................................................................... .
paragraph 2.................................................................................... .
paragraph 3.................................................................................... .
paragraph 4.................................................................................... .

2. Use your notes Exercise 2 and write the letter.

Dear Wiesio
How are you? J had a wonderful holiday ...................................................
..................................................................................... .....................
..................................................................................... .....................
..................................................................................... .....................
..................................................................................... .....................
Best wishes Zenek.

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 20:27, seraphe napisał:

Potrzebuję łopatologicznej definicji pochodnej wraz z łopatologicznymi przykładami (kolokwium
mam w poniedziałek a notatek brak), bo coś w tym stylu:

Pochodną funkcji w punkcie x 0 nazywamy granicę ilorazów różnicowych

zupełnie do mnie nie trafia.


W punkcie x 0 pochodna to granica lim (f(x+h) - f(x))/h
h zawsze dąży do 0 w związku z tym trzeba tym tak się pobawić tak aby nie wyszło cośtam przez 0. Jak umiesz granice to powinieneś wiedzieć jak to zrobić aby wyszła konkretna wartość. Jak cały czas wychodzi granica nieoznaczona albo granica lewostronna różni się od prawostronnej to pochodna w danym punkcie nie istnieje (najprawdopodobniej funkcja w danym punkcie nie jest ciągła i ma asymptotę albo inne badziewie).

A tak po ludzku sens pochodnych wygląda tak:

Motyw jest taki ,że jeżeli funkcja jest ciągła w danym punkcie to posiada w nim pochodną. Sama pochodna w punkcie to wartość o jaką zwiększy/zmniejszy się wartość dla danego argumentu x+1 względem x. Dajmy na to ,że dla f(x)=2x+1 chcemy znać pochodną dla x=3 czyli f''(3). f(3)=7 a f(2)=5 przyrost wynosić powinien więc 2 czyli f''(3)=2. Po zastosowaniu albo gotowych wzorów ogólnych dla danego typu funkcji albo mozolnym ręcznym liczeniu pochodnych w punkcie licząc odpowiednią granicę według podanego wyżej wzoru wyjdzie nam dokładnie to samo, akurat w przypadku pochodnej funkcji liniowej pochodna w punkcie jest zawsze równa pochodnej funkcji bo zawsze wychodzi konkretna liczba a nie wzór dzięki któremu po podstawieniu x dostaniemy f''(x). Pochodna opisuje więc tempo i rodzaj zmian wartości funkcji i dlatego też dzięki pochodnym można wyznaczyć przedziały monotoniczności funkcji oraz ekstrema lokalne.

Sugeruję spojrzeć też na wiki a najlepiej to do podręcznika z matmy z liceum dla programu rozszerzonego jak nie masz akademickiego. Oczywiście też dobrze by było porobić zadania ale tego chyba nie trzeba mówić.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pochodna_funkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z tymi oto zadaniami z fizyki:
Zad.1
Samochód wystartował i na drodze 100m uzyskał prędkość 108 km/h. Masa samochodu wynosi 1t , a współczynnik tarcia 0,05. Oblicz pracę oraz moc silnika (praca idzie na pokonanie siły tarcia oraz na nadanie V samochodowi).

Zad.2
Z wysokości 50m zrzucono kamień z V0=10 m/s.Oblicz szybkość z jaką kamień uderzy w ziemię.Zaniedbaj opory ruchu.

Bardzo proszę o pomoc. W miarę możliwości proszę o komentarze(co,jak i dlaczego ;D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 16:24, CoD1234 napisał:

Mam problem z dwoma pytaniami z angola.


Masz problem, ja bym chętnie pomógł, ale może coś wniesiesz do pracy? Masz jakiś pomysł, co mogłeś robić w te wakacje? Byłeś nad morzem, czy w górach, a może zostałeś w domu? Napisz po polsku jaki masz plan na tę pracę - cokolwiek?

Chyba nikt nie będzie za Ciebie całej pracy pisał, sam układał plan wydarzeń itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować