Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Parę pytań:

1. Jakie czynniki działają na pracę układu pokarmowego, omów na 8 przykładach - potrzebuję właśnie tych 8 przykładów, bo nie bardzo kapuję, o co biega.
2. Przedstaw 4 znane Ci typy diet - są może cztery typy diet, np. coś w rodzaju bardzo ścisła, ścisła, luźna, czy chodzi o 4 rodzaje diet (bananowa itd.) ? ;-)
3. W jaki sposób badamy pracę układu pokarmowego?

Zadanie na wtorek, z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


One way ticket (boney m) będzie pasować bardzo popularna i w sam raz na prezentacje o samolotach( sam osobiście do prezentacji najczęściej daję fantazje fasolek, ew motyw z serialu ,, do przerwy 0-1")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 22:42, matbanan napisał:


One way ticket (boney m) będzie pasować bardzo popularna i w sam raz na prezentacje
o samolotach( sam osobiście do prezentacji najczęściej daję fantazje fasolek, ew motyw
z serialu ,, do przerwy 0-1")

Dokładnie jest o wojskowych samolotach..
Jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 22:37, Lukas813 napisał:

Polecacie mi jakąś fajną piosenke, melodie do prezentacji o samolotach?? prosze o pomoc

I belive I can fly.
Albo moze coś z soundtracku z Wings of Prey.

EDIT to drugie może pasować jak o wojskowych.
A jak byś mówił o kamikaze to One way ticket pasuje idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad 2 to mam nauczycielkę z biologii trochę inną... i ona nam wpaja że dieta powinna być urozmaicona pełnowartościowa i zrównoważona (według niej to lekarstwo na wszystkie choroby i wgl..) to się nazywa trójzasada diety czy coś w tym stylu nie pamiętam, ale może o to chodziło twojej nauczycielce... a resztę powinieneś mieć w podręczniku :)


Lukas jak o wojskowych to może być motyw z filmu jak rozpętałem drugą wojnę światową to pasuje wszędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś pomóc? Potrzebuję jakiegoś punktu zaczepienia przy referacie / prezentacji z fizyki.

Siły czasu jazdy samochodem (analiza sił występujących w czasie ruszania z miejsca i podczas jazdy, 1 zasada dynamiki, hamowanie - moc napędowa).

Bardzo bym prosił o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje odpowiedzi tyle na ile pytań z chemii możecie mi pomóc. Proszę, bo części z tych zadań nie rozumiem kompletnie.

20100524194829

20100524194907

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 10:18, Arkads napisał:

Mógłby ktoś pomóc? Potrzebuję jakiegoś punktu zaczepienia przy referacie / prezentacji
z fizyki.

Siły czasu jazdy samochodem (analiza sił występujących w czasie ruszania z miejsca i
podczas jazdy, 1 zasada dynamiki, hamowanie - moc napędowa).

Bardzo bym prosił o pomoc.


- omówienie wykresu trakcyjnego - zależność siły napędowej (pomniejszonej o siły oporu powietrza) od prędkości pojazdu
- opór toczenia, opór powietrza - koniecznie wzorki z omówieniem.
- współczynnik przyczepności - od czego zależy
- przedstawienie podziału oporów - na stałe (toczenia, powietrza) i niestałe (skrętu, wzniesienia, uciągu, bezwładności)
- etapy hamowania - głównie wykresy: F hamowania - czas; opóźnienie hamowania - t; prędkość pojazdu - t; droga hamowania - t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyznacz liczby a i b jakie nalezy wstawic miedzy liczby -5 i 49 aby pierwsze trzy tworzyly ciag arytmetyczny a trzy ostatnie ciag geometryczny..

jutro bede mial to na sprawdzianie, od ktorego zalezy moje byc, albo nie byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 21:03, StaryCapiur napisał:

wyznacz liczby a i b jakie nalezy wstawic miedzy liczby -5 i 49 aby pierwsze trzy tworzyly
ciag arytmetyczny a trzy ostatnie ciag geometryczny..

-5,a,b mają być ciągiem arytmetycznym
a,b,49 ciągiem geometrycznym

Znaczy na moje to widać od razu że musi być 1 i 7, no ale zróbmy jak Bozia nakazuje

Ciąg arytmetyczny ma tę właściwość, że (w tym konkretnym przypadku)
b-a=a-(-5)=a+5 (różnica dwóch kolejnych wyrazów jest stała)
Stąd dostajemy, ze b= 2a+5

Ciąg geometryczny ma tę właściwość, że (znów w tym konkretnym przypadku)

49/b=b/a (iloraz dwóch kolejnych wyrazów jest stały)

Stąd dostajemy, że b^2=49a
b= 7sqrt(a)

Wstawiamy do tego pierwszego równania i dostajemy

7sqrt(a)=2a+5

Podnosimy do kwadratu, żeby pozbyć się pierwiastka

49a= 4a^2 + 20 a+ 25

4a^2 - 29a +25

I z delty wychodzi nam, że rozwiązaniami są 1 i 7 (bo a i b można oczywiście zamieniać miejscami, wolna wola którą liczbę nazwie się a, którą b)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie z chemii związane z redoxami. Mam taką oto reakcje i uzupełniłem już powstałe produkty i te stopnie utlenienia które mogę wypisać. Problem mam z ustaleniem stopnia utlenienia poreakcyjnego Mg i S. Jak to mogę ustalić, bo pomysłu już nie mam...?

20100526215952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 22:00, UnionPacific napisał:

Krótkie pytanie z chemii związane z redoxami. Mam taką oto reakcje i uzupełniłem już
powstałe produkty i te stopnie utlenienia które mogę wypisać. Problem mam z ustaleniem
stopnia utlenienia poreakcyjnego Mg i S. Jak to mogę ustalić, bo pomysłu już nie mam...?

S zostaje VI a jak S zostaje VI to -2*4=-8(O) -8 +6(S)=-2
a że prowadzimy do wyrównania więc Mg = 2 i wtedy cała sól wychodzi na 0 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi to ktoś streścić w około 10 zdaniach? Najlepiej po angielsku, ale jeśli komuś się nie będzie chciało to proszę przynajmniej o "polska wersję". Dzięki

Sorry, za fatalną jakość.

20100527152423

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobić referat na temat "Jugosławia jako państwo federacyjne" jednak w necie nie ma za dużo na ten temat, może znacie jakieś ciekawe strony z których można by skorzystać? Literaturę mam podaną jednak jest tego całkiem sporo a nie ma czasu czytać tego wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować