Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Jestem bardzo słaby z jezyka polskiego i mam dylemat. Muszę nazwać srodki stylistyczne i mam cos takiego: ,,Gwiazdy wyszeptały wieczór jak zwierzenie". Czy to będzie Porównanie czy uosobienie czy to i to??Z góry dzięki za pomoc:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wypasioną pracę domowa z "Technologii informacyjnej :D. Musze wypisać paramtery komputery jaki bym chciał mieć i jaki mam :D:D Każdy homework (ahh ten angielski xD ) mógłby być taki łatwy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 14:52, Moras1990 napisał:

Ja mam wypasioną pracę domowa z "Technologii informacyjnej :D. Musze wypisać paramtery komputery
jaki bym chciał mieć i jaki mam :D:D Każdy homework (ahh ten angielski xD ) mógłby być taki
łatwy :]

Ale masz fajnie.:)):). Też taka chce:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 14:51, Vasilli napisał:

Jestem bardzo słaby z jezyka polskiego i mam dylemat. Muszę nazwać srodki stylistyczne i mam
cos takiego: ,,Gwiazdy wyszeptały wieczór jak zwierzenie". Czy to będzie Porównanie czy uosobienie
czy to i to??Z góry dzięki za pomoc:):):):)

Tu jest chyba personikfikacja(uosobienie) "Gwiazdy wyszeptały..." i porównanie "...wieczór jak zwierzenie", ale pewny nie jestem i w razie czego nie zwalaj na mnie winy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 18:21, ShadowG napisał:

> Jestem bardzo słaby z jezyka polskiego i mam dylemat. Muszę nazwać srodki stylistyczne
i mam
> cos takiego: ,,Gwiazdy wyszeptały wieczór jak zwierzenie". Czy to będzie Porównanie czy
uosobienie
> czy to i to??Z góry dzięki za pomoc:):):):)
Tu jest chyba personikfikacja(uosobienie) "Gwiazdy wyszeptały..." i porównanie "...wieczór
jak zwierzenie", ale pewny nie jestem i w razie czego nie zwalaj na mnie winy:)


Masz rację personifikacja i porównanie. Do tego bym dodał metaforę "Gwiazdy wyszeptały wieczór jak ziwierzenie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie mi pomóc napisać pracę z j. polskiego na temat: CZY UMIEM SIĘ CIESZYĆ Z DROBIAZGÓW lub CZY DOCENIAM TO CO MAM. Może ktoś już coś takiego pisał i mógłby to zamieścić? Ew. skąd sciągnąc gotowca? Proszę o szybka odpowiedź bo pracę mam na jutro :(
Aha praca ma byc na conajmniej 1 stronę a5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 15:44, Pagon napisał:

Aha praca ma byc na conajmniej 1 stronę a5


Mało, jedna strona zeszytu.
Co w tej pracy takiego trudnego ? Ja rozpisałbym się, że należy doceniać się to co ma - "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" - ponieważ inni mają mniej, albo w ogóle nie mają.
Należy to doceniać i nie obnosić się z tym, ponieważ dziś w Polsce nie jesteś pewny "jutra".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 15:44, Pagon napisał:

Czy mozecie mi pomóc napisać pracę z j. polskiego na temat: CZY UMIEM SIĘ CIESZYĆ Z DROBIAZGÓW
lub CZY DOCENIAM TO CO MAM. Może ktoś już coś takiego pisał i mógłby to zamieścić? Ew. skąd
sciągnąc gotowca? Proszę o szybka odpowiedź bo pracę mam na jutro :(
Aha praca ma byc na conajmniej 1 stronę a5


Przecież to jest 10-15 min. pisania na brudno i 2min. końcowej wersjii, chyba możesz się trochę wysilić, szkoła jest po to, żeby się uczyć, a nie ściągać gotowce (szczególnie z prac pisemnych), przeczytaj jeszcze raz radę moderatora, który zamknął Twój temat i poświęć trochę czasu na myślenie, bo zajmie Ci to mniej czasu niż czekanie na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 strona A5 ? nie jest tego dużo :))
[wstęp]
"Uważam że potrafię się cieszyć z tego co mam. Ludzie powinni cieszyć się z tego co sami posiadają, zamiast oglądać się na innych, ponieważ są osoby które mają jeszcze mniej.
[rozwinięcie]
Cieszą mnie małe rzeczy i szczegóły, każdy przyjazny gest skierowany w moją stronę, ma dla mnie duże znaczenie ponieważ (...)


Masz tu jakiś wstęp, napisałem go na szybko, więc przepraszam ze ewentualne błędy (pewnie interpunkcyjne). Podejrzewam że chodzisz do podstawówki, więc napisałem w miarę prostym językiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee. Mógłby mi to ktoś sprawdzić? To ma być praca "Opis swojej wersji Edenu". Mieliśmy wykonać rysunek i go opisać, ale nie mam skanera, więc zamieszczam sam tekst. Praca nie ma ustalonych limitów.


Mój obraz przedstawia mityczny ogród Eden. Na pierwszym planie widać duże jezioro, w którym pływają jaskrawe ryby. Tuż obok stoi ogromna skała, po której do jeziora dźwięcznie spływa strumyk. Zaraz przy jeziorku widać gęste krzewy, na których rosną ogromne, soczyste jagody. Tuż za nimi widać ogromne drzewo. Jest to drzewo poznania dobra i zła. Jego owoce są czarne, a liście czerwone.
Na drugim planie widać inne krzewy i drzewa. Rosną na nich zawsze dojrzałe i dużo owoce – banany, jabłka, pomarańcze itp. Nad nimi latają różnokolorowe, ogromne ptaki.
Ziemię porasta piękna, wiecznie zielona trawa oraz wszystkie rodzaju kwiatów.



PS Chodzę do pierwszej klasy gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Powinieneś napisać z dużych liter "Drzewo Poznania Dobra i Zła". Ale, tak to dobra praca, choć według mnie mógłbyś dodać troszkę opisu o zwierzętach (żyją w ładzie, harmonii, niema przemocy, krwi... i takie tam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 18:55, Wasizi napisał:

Hm... Powinieneś napisać z dużych liter "Drzewo Poznania Dobra i Zła". Ale, tak to dobra praca,
choć według mnie mógłbyś dodać troszkę opisu o zwierzętach (żyją w ładzie, harmonii, niema
przemocy, krwi... i takie tam).


Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 18:31, Lamb3rt napisał:

Eeee. Mógłby mi to ktoś sprawdzić? To ma być praca "Opis swojej wersji Edenu". Mieliśmy wykonać
rysunek i go opisać, ale nie mam skanera, więc zamieszczam sam tekst. Praca nie ma ustalonych
limitów.


Mój obraz przedstawia mityczny ogród Eden. Na pierwszym planie widać duże jezioro, w którym
pływają jaskrawe ryby. Tuż obok stoi ogromna skała, po której do jeziora dźwięcznie spływa
strumyk. Zaraz przy jeziorku widać gęste krzewy, na których rosną ogromne, soczyste jagody.
Tuż za nimi widać ogromne drzewo. Jest to drzewo poznania dobra i zła. Jego owoce są czarne,
a liście czerwone.
Na drugim planie widać inne krzewy i drzewa. Rosną na nich zawsze dojrzałe i dużo owoce –
banany, jabłka, pomarańcze itp. Nad nimi latają różnokolorowe, ogromne ptaki.
Ziemię porasta piękna, wiecznie zielona trawa oraz wszystkie rodzaju kwiatów.



PS Chodzę do pierwszej klasy gimnazjum.

Po pierwsze za dużo powtórzeń słowa "więc", i na końcu to o tych kwiatach jest troche niepoprawne. Pomyśl "wszyskie rodzaju kwiatów" Troche dziwne.... Napisz to inaczej np.wsaniałem wielobarwne kwiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2006 o 19:00, sony ericsson napisał:

Po pierwsze za dużo powtórzeń słowa "więc",


Eee... nie wydaje mi się żeby, używał tego słowa w mojej pracy... Jesteś pewien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 19:02, Lamb3rt napisał:


> Po pierwsze za dużo powtórzeń słowa "więc",

Eee... nie wydaje mi się żeby, używał tego słowa w mojej pracy... Jesteś pewien?

Pisze że pomyłka....to od tej nauki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie skończyłem pisać trudną prace domową z Matematyki :/ Nie dość że była trudna to jak facetka będzie mi kazała czytać to gdy sie pomyle ocena - (bo praca domowa jest na ocene ale tylko jedna osoba jest pytana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj,poco jest praca domowa powinno być zrobione wszystko na lekcji ikoniec!

Denerwuje mnie straznie pani od plastyki gada gada nie na temat a później każe robić wszystko w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 19:21, asior34 napisał:

oj,poco jest praca domowa powinno być zrobione wszystko na lekcji ikoniec!

Denerwuje mnie straznie pani od plastyki gada gada nie na temat a później każe robić wszystko
w domu


Jak miałem w piątej klasie plastykę to nie było prac domowych, ale w czwartej klasie miałem przypadek twojej nuczycielki, a co do prac domowych to w czwartej klasie miałem jedenaście jedynek z prac doowych :)

P.S. Sorry za offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, ale nie sądzę, aby to był temat to opowiadania jak macie strzeszne przedmioty, brutalnych nauczycieli, i prace domowe/syzyfowe. Tu chyba prosi się o pomoc w wykonaniu pracy domowej.
P.S. Avalon, te 11 jedynek w półroczu to nie jest aż taki ogrom, bo moi koledzy mieli więcej w 5 klasie (22, 24). A teraz, dopiero drugi tydzień nauki, a mój kolega zgłosił już pięć, sześć nieprzygotowań z różnych przedmiotów, i dwie nieobecności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować