Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2014 o 18:10, Kakarotto napisał:

Tak przy okazji zapytam: Jak się panu moderuje? Jest pan zadowolony ze swojej pracy?
Zapewne nie ma pan zamiaru przejść na wcześniejszą, moderatorską emeryturę? ;)


Dziękuje, bardzo dobrze mi się moderuje. A na emeryturze już byłem, ale niczym James Bond z niej wróciłem. :) I nie ma potrzeby zwracać się do mnie na "pan", jesteśmy na forum można sobie mówić na "ty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2014 o 23:29, Wojman napisał:

Dziękuje, bardzo dobrze mi się moderuje.


Cieszy mnie to bardzo. Autentycznie.

Dnia 17.04.2014 o 23:29, Wojman napisał:

A na emeryturze już byłem, ale niczym James
Bond z niej wróciłem. :)


W sumie, twoja kariera moderatorska trochę przypomina mi filmy o Bondzie. Jest jak w filmie, wartka akcja, dobitne uciszanie złoczyńców i ciekawa, wielowątkowa fabuła. I oczywiście brawurowo odegrana tytułowa postać. Brak tylko pięknych kobiet, choć my, szaraczki-forumowicze pewnie nie znamy wszystkich atrakcji, jakie mają Moderatorzy na gramie. :D

Dnia 17.04.2014 o 23:29, Wojman napisał:

I nie ma potrzeby zwracać się do mnie na "pan", jesteśmy na
forum można sobie mówić na "ty".


Grzeczność przede wszystkim. Jesteśmy na forum, to fakt, ale warto być miłym i tytułować Moderatorów per pan. Gdyby na forum spojrzeć jak na życie, to Moderator jest policjantem, a z doświadczenia wiem, że dla nich trzeba być miłym. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 19:53, Kakarotto napisał:

a z doświadczenia wiem, że dla nich trzeba być miłym. ;P


Zawsze trzeba być miłym. Dla każdego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam do nikogo pretensji o wszechobecne posty z linkami do jakiegoś pirackiego portalu, ale ilekroć próbuję je zgłosić moderatorom, widząc captche po prostu daję sobie spokój. Po co to? Czemu ma to służyć? Już któryś raz z kolei rezygnuję z kontaktu z moderatorami przez niepotrzebne komplikowanie całego procesu i podejrzewam, że nie ja jeden, bo niektóre z takich postów wiszą potem nieedytowane niekiedy jeszcze dwa, trzy dni zanim ktoś je zdejmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2014 o 11:03, Sandro napisał:

ale ilekroć próbuję je zgłosić moderatorom, widząc captche po prostu daję sobie spokój.

Z tego co widzę te kody są łatwe do odczytania, więc chyba dosyć łatwo się zniechęcasz.

Dnia 19.04.2014 o 11:03, Sandro napisał:

Po co to? Czemu ma to służyć?


Podejrzewam, że modkom ktoś musiał spamować formularzem i dlatego takie zabezpieczenie wprowadzili (ewentualnie żeby mniej roboty mieli poprzez zniechęcenie do raportowania :P ). Choć z drugiej strony nie sądzę aby tak im spamowali forumowicze z wysokim statusem, więc modki mogłyby rozważyć wyłączenie captchy dla ludzi powyżej jakiegoś statusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2014 o 11:33, mad_cinus napisał:

Z tego co widzę te kody są łatwe do odczytania, więc chyba dosyć łatwo się zniechęcasz.

Zależy. Niektóre (zwłaszcza te z liczbami) są banalne, inne są po prostu nieczytelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amen.

Swoją drogą pomysł cinusa na zdjęcie tego systemu dla ludzi np od przewodniczącego czy sekretarza w górę, ewentualnie dla tych którzy są tu XXXX dni i więcej wydaje się niegłupi. Bo przeważnie syf zgłaszają ci najstarsi userzy którzy są tu od kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie przepisać Captche to żaden problem, choć rzeczywiście powinni zostawić tylko te z liczbami. Jednak jak ktoś będzie chciał zaspamować, to to zrobi i Captcha mu w tym raczej nie przeszkodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2014 o 11:03, Sandro napisał:

Nie mam do nikogo pretensji o wszechobecne posty z linkami do jakiegoś pirackiego portalu,
ale ilekroć próbuję je zgłosić moderatorom, widząc captche po prostu daję sobie spokój.
Po co to? Czemu ma to służyć?


Niestety, otrzymywaliśmy sporo spamowych informacji wysyłanych przez formularz. Na założenie capathe wpływu nie mieliśmy. Zgłoszenie można nam też zawsze wysłać mailem na adres moderator[at]gram.pl (w miejsce [at] wsyawcie @). Prosimy zawsze podać link i ksywkę zgłaszanej osoby oraz oczywiście powód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2014 o 11:33, mad_cinus napisał:

Z tego co widzę te kody są łatwe do odczytania, więc chyba dosyć łatwo się zniechęcasz.

Są łatwiejsze i trudniejsze, jak to captcha. Ale fakt, być może za bardzo się rozleniwiłem ;) Nie zmienia to jednak faktu, że chcę po prostu w jakiś sposób ułatwić pracę moderatorom oraz dodać swoją cegiełkę do ogólnej przyjemności korzystania z forum. Mógłbym to po prostu zignorować i zająć się własnymi dyskusjami w wybranych wątkach, ale czemu miałbym nie pomóc komuś innemu? Nie jest to nic wielkiego ani czasochłonnego więc tym bardziej zniechęca mnie niepotrzebne komplikowanie. Może kosztowałoby mnie to tylko te 5 sekund więcej, ale na sam widok dodatkowych okienek myślę sobie "fuck that" i idę czytać książkę :P

Dnia 19.04.2014 o 11:33, mad_cinus napisał:

modki mogłyby rozważyć wyłączenie captchy dla ludzi powyżej jakiegoś statusu.

Od zarania dziejów wspierałem wszelkie pomysły na nagradzanie użytkowników z dłuższym stażem (tak jak to było zrobione swego czasu na IRC-u) więc i pod tym pomysłem mogę się z miejsca podpisać.

@Wojman
Rozumiem i nie obwiniam. Jednak wydaje mi się, że góra powinna zastanowić się i nad tym aspektem rozwoju portalu, bo choć w teorii przycisk "zgłoś" ma służyć tępieniu łamania regulaminu, takiemu statystycznemu forumowiczowi jak ja po prostu nie chce się przedzierać przez jakieś zabezpieczenia, otwierać nowych okienek, bawić się w pisanie maili itp. Przyznaję jednak, że nie wiem jak połączyć zgłaszanie postów jednym prostym kliknięciem myszki z zalewem niepotrzebnych "donosów". Ale wydaje mi się, że jest to do wykonania tylko trzeba nad tym dłużej pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miało by to więcej sensu żeby po wciśnięciu wyskakiwało okienko z pytaniem czy na pewno i po wciśnięciu tak od razu by szła automatyczna wiadomość. No ale ktoś musiałby to oprogramować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2014 o 12:58, Sandro napisał:

więc i pod tym pomysłem mogę się z miejsca podpisać.


Do każdego pomysłu można podejść z dwóch stron. Zamiast "nagradzać" starszych forumowiczów, może lepiej dezaktywować przycisk "Zgłoś" osobom ze stażem mniejszym niż, powiedzmy, 6 miesięcy lub osobom poniżej rangi, przykładowo, Delegata (oraz tym, którzy otrzymali zbyt wiele kar). Podejrzewam, że osoby, które są już trochę czasu na forum, raczej nie będą miały ochoty bawić się w spamowanie skrzynek moderatorom, a osoby, które są na forum od niedawna, pewnie nie są zbyt zainteresowane raportami (bo część z tych osób sama łamie regulamin, zakładając nowe wątki itp.). W ten sposób wilk jest syty i owca cała. Tyle tylko, że (jak to powiedział Volvox powyżej), "ktoś musiałby to oprogramować"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 15:16, Ring5 napisał:

Do każdego pomysłu można podejść z dwóch stron. Zamiast "nagradzać" starszych forumowiczów, może lepiej dezaktywować przycisk "Zgłoś" osobom ze stażem mniejszym niż, powiedzmy, 6 miesięcy lub osobom poniżej rangi, przykładowo, Delegata

Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. Przycisk "zgłoś" nie służy tylko temu aby doświadczeni forumowicze mogli pomagać w utrzymaniu porządku na forum, on jest także po to aby osoba która została np. obrażona mogła łatwo skontaktować się w tej sprawie z moderatorem zamiast wdawać się z rozmówcą w kłótnię na forum. A ofiarą obrazy może stać się każdy, nie tylko użytkownik z długim stażem.
IMO pomysł z usunięciem captchy od pewnej rangi w górę jest o tyle lepszy że zlikwidowałby dodatkowe utrudnienie dla osób które wysyłają wiele formularzy bo zgłaszają nie tylko to co dotyczy bezpośrednio ich samych ale także inne problemy występujące na forum (nowi użytkownicy raczej tego nie robią) ale inaczej niż Twój pomysł nie odciąłby całkowicie tej drogi kontaktu dla użytkowników młodszych stażem.

Skorzystam z okazji i dodam od siebie że osobiście captchy nie cierpię i wielokrotnie zniechęciła mnie ona do takiego czy innego portalu czy jednej z oferowanych przez niego usług. Dla niektórych może to być malutka drobnostka ale jak ma się problemy ze wzrokiem to zmienia się to w niezwykłą upierdliwość która może stać się decydującym czynnikiem przy podjęciu decyzji o tym z jakich portali czy usług chce się korzystać a na jakie się człowiek wypnie przenosząc się do konkurencji. Umieszczenie pojedynczego testu tego typu przy rejestracji konta jest w pełni zrozumiałym posunięciem które jest korzystne dla wszystkich którzy nie mają ochoty na pływanie w spambotach ale dodanie czegoś takiego przy jakiejkolwiek powtarzalnej czynności jest już krokiem nieprzyjaznym dla użytkowników, krokiem który powinno się stosować tylko w ostateczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj i tak nie jest z tym źle - captcha jest w miarę łatwa do odczytania, ale zdarzało mi się, że nie byłem w stanie zarejstrować się w jakimś serwisie, bo nie mogłem odcyfrować captchy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 18:03, pawbuk napisał:

Tutaj i tak nie jest z tym źle - captcha jest w miarę łatwa do odczytania, ale zdarzało
mi się, że nie byłem w stanie zarejstrować się w jakimś serwisie, bo nie mogłem odcyfrować
captchy :D

Nie jesteś człowiekiem! Zaakceptuj ten fakt, captcha wie lepiej XD
http://eldritchgentleman.tumblr.com/post/83278569781/littleblueartist-1000-accurate-as-frickety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 18:35, Hubi_Koshi napisał:

Nie jesteś człowiekiem! Zaakceptuj ten fakt, captcha wie lepiej XD


Trudno, trzeba się z tym pogodzić :D
W każdym razie captcha to idealny sposób, by obrzydzić skutecznie nawet najprostszą czynność w necie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 19:07, pawbuk napisał:

Trudno, trzeba się z tym pogodzić :D
W każdym razie captcha to idealny sposób, by obrzydzić skutecznie nawet najprostszą czynność
w necie :D

Captche utrudniają tylko życie ludziom i słabym botom.
Każdy dobry bot sobie poradzi xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 19:50, SurgeonOfDeath napisał:

Captche utrudniają tylko życie ludziom i słabym botom.
Każdy dobry bot sobie poradzi xD.



Odkąd wprowadzili to rozwiązanie nie mamy spamu na skrzynce...
Też nie lubię Captche jest wnerwiające niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 23:55, Isildur napisał:

Odkąd wprowadzili to rozwiązanie nie mamy spamu na skrzynce...


Zupełnie się nie dziwię :D Dzisiaj chyba z 10 razy odświeżałem captche, żeby wreszcie móc ją odczytać... Pewnie bym się od razu poddał, ale obiecałem sobie, że nawet pomimo tego bedę pomagał moderatorom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2014 o 00:13, pawbuk napisał:

Zupełnie się nie dziwię :D Dzisiaj chyba z 10 razy odświeżałem captche, żeby wreszcie
móc ją odczytać... Pewnie bym się od razu poddał, ale obiecałem sobie, że nawet pomimo
tego bedę pomagał moderatorom ;)


A widziałem wdziałem, dałeś mi zajęcie :D
Dzięki za pomoc irytuje mnie powrót tego spamera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się