Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Przesadzasz.
Biznes jest biznes. Taka polityka marketingowa.
Czy uczciwa i godna pochwały to oczywiście inna bajka, ale każdy wierszy sklep jak ma taka okazję to stara się nas klientów przysłowiowo "wydymać".

Więc jak dla mnie drama ciut na wyrost [ale propsy dla Wojmana za twarde postawienie sprawy bo osobiście popieram w 100%], demonizowanie jednego sklepu jest lekko głupawe, bo każdy sklep [np empik, muve, ultima czy zagraniczne molochy jak amazon] robi od czasu do czasu podobne zagrywki.

Bodajże rok [tudzież dwa lata] temu empik rypał klientów na produktach razera, wmawiając nam, że prowadza wielką współprace, będą stoiska z towarem razera... no i były.
Tylko np taka Naga czy popularny DA kosztował około 30-40% drożej niż na stronie samego Razera [a empik promował się hasłem, że będzie "taniej" - tylko chyba dla idiotów co to wieżą we wszystko co napisane na ulotce].
Ba ja nawet chyba gdzieś taką ulotkę mam, musiał bym dobrze przewalić teczki z papierami w drugim regale.

Ergo - wszystkie marketingowe świnki siedzą przy jednym korycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 02:02, vegost napisał:

To teraz wszystko jasne. Więc gram.pl wcale nie jest taki święty i jak widzę, tylko żerują
na klientach, którzy i tak nie kupują w ich sklepie bo jest drożej niż u konkurencji.
Takie traktowanie, raczej nie jest mile widziane u nowych jak i starych klientów. Dobrze,
że się o tym teraz dowiedziałem. Wojman dobrze zrobił. Chamstwo w czystej postaci.


Nie chcę nic mówić, ale taka taktyka w dłuższej perspektywie może być zabójcza dla gram.pl :D KIedyś pisało się dużo o tym, że sklep naprawdę zarabia mnóstwo kasy, ale wątpię czy nadal tak jest. Steam poszedł ostro z wyprzedażami, w tym roku również muve.pl i GMG się postarały, a i inne polskie sklepy starają się nie być gorsze. Przy takiej konkurencji i takim traktowaniu klientów (pomijając już kwestię tego "gratisu", wciąż nie ma żadnego programu lojalnościowego) nie wróżę gram.pl świetlanej przyszłości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 02:38, Pietro87 napisał:

Przesadzasz.
Biznes jest biznes. Taka polityka marketingowa.
Czy uczciwa i godna pochwały to oczywiście inna bajka, ale każdy wierszy sklep jak ma
taka okazję to stara się nas klientów przysłowiowo "wydymać".


Zależy dla kogo biznes. Ktoś bardziej ogarnięty nie miałbym z tym problemu, żeby znaleźć fragment ksiązki o Diablo 3 za darmo. Zwłaszcza, że takowy udostępniła Fabryka Słów. Zachowali się po chamsku i tyle. Gram.pl na tym traci. Ja to mam gdzieś. Przez takie rzeczy trudno tak zmusić się do zakupów.

@pawbuk Pewnie. jak by tak porównać z Cenegą to sklep gramu kwiczy i jęczy :) Tam jest damowa wysyłka i do tego super ceny :) bardzo często obniżki i rabatay. Co prawda ich portal z wiadomoścami jest brzydki, ale nie idziemy na muve.pl, żeby czytać wiadomośi tylko kupować gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 14:17, vegost napisał:

@pawbuk Pewnie. jak by tak porównać z Cenegą to sklep gramu kwiczy i jęczy :)
Tam jest damowa wysyłka i do tego super ceny :) bardzo często obniżki i rabatay. Co prawda
ich portal z wiadomoścami jest brzydki, ale nie idziemy na muve.pl, żeby czytać wiadomośi
tylko kupować gry :)


No może i tak, ale ja od prawie dwóch lat bojkotuje wszystko co Cenegi za ich fatalną obsługę klienta. I nadal kupuje na gram.pl, może teraz znacznie rzadziej co jest powodem pojawiania się gier, co mnie w ogóle nie interesuje i tym, że gry na 3DS''a biorę z Amazona ( bo i tak tutaj ich nie ma ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=81654&pid=45

Ekhem...
Nie mam zamiaru tutaj bronić zdegraodwanego usera, bo nie moja broszka co on tam sobie nawywijał wcześniej, ale akurat tu powód degrada jest iście absurdalny.

Stwierdzenie, że obywatele stanów są nienormalni to jest rasizm ?!?
Nie od dziś wiemy, ze ten kraj nie jest "normalny" [aczkolwiek tu można wylecieć z dygresją "zdefiniuj normalność"], to jest kraj absurdów. Kraj w którym ludzie są na tyle cwani i głupi, że poparzą się świeżo zaparzoną kawa jeśli nie ma na kubku napisu gorące [a potem wyjdzie cwaniactwo i poleca z tym do sądu skarżyć producenta kawy, czajników czy czego tam jeszcze]
To nie jest "normalne" - ergo stwierdzenie, że obywatele stanów są nienormalni [jako generalizowanie stereotypu] jest jak najbardziej trafne.

Chciał bym tez, żeby ktoś z ekipy moderatorów zreferował mi gdzie w zdaniu "amerykanie są nienormalni" przejawia się "rasizm" - bo jakoś za chiny dojść nie mogę, chyba nie wiem co "Karharot miał na myśli"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 16:15, Tyler_D napisał:

Mnie się wydaje, że to chodziło o pierwszy człon zdania ''mali'' oraz ''azjaty'' ...


W cytacie wyglądało to jak by chodziło o "nienormalnych amerykanów" stąd moje skrajne zdziwienie.
Tak czy siak - fizycznie rzecz biorąc przedstawiciele ras orientu maja najmniejsze "przyrodzenia" więc to tez taki "naciągany" rasizm...
Ale ok pewnie masz racje a ja zwyczajnie jakoś na opak ten cytat odczytałem =) [bo faktycznie w kontekście obelgi kierowanej do pana senatora z owego tematu wszystko by się zgadzało]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzi ograniczonych i oszołomów znajdziesz w każdym społeczeństwie, określanie całego narodu jako nienormalnego jest swego rodzaju uprzedzeniem. Faktem jednak jest że część posta dotycząca Stanów była jedynie dodatkiem do pierwszego zdania które nie mając żadnej wartości merytorycznej służyło wyłącznie do obrażenia kogoś jednoznacznie rasistowskim stwierdzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie jak Tyler to "rozjaśnił" to i mnie trochę "oświeciło", że jakoś na opak zobaczyłem kontekst.
A co do narodu stanów zjednoczonych absurdów :)
Hmmm wiesz polemizował bym. Stereotypy tez przypisuje sie ogółowi zaznaczając tylko, ze są wyjątki od reguły.
Dla mnie szydera na USA [w sensie ogólnym nie w odniesieniu do tamtego posta] to nic innego jak operowanie stereotypem "przygłupa" a obywatele stanów niestety dają nam powody do takiego obśmiewania - vide w zoo w stanach jakaś idiotka posadziła dziecko na barierce na wybiegu dla likaonów, dzieciak spadł i nie było co z niego zbierać. Druga "rodzina Adamsów" w innym zoo miała wyraźnie napisane "nie karmić zwierząt" - konkretnie delfinów. Co pozwolili zrobić dziecku - nakarmić delfina który upierniczył małego w rękę chcąc chwycić jedzenie.
No i takie właśnie sytuacje [które tam są o zgrozo na porządku dziennym] sprawiają, ze ta nacja ma taki a nie inny "wizerunek".

Będąc przy temacie to imho an gramie nieco przesadzacie. Od czasu absurdalnego "zarządzenia" o zwrotach pokroju "cenędza" pogłębiacie niektóre absurdy. Poprawność polityczna zaczyna zżerać ten portal.

Imho rasizm np to pisanie typu "wstrętne brudne czarnuchy" a nie np "głupi/nienormalni amerykanie" :)
Tak samo imho obelga w stronę firm jak Cenega było by pisanie w stylu "te ch**e z cenegi" a nie "nieudolna cenędza".
Jesteście chyba jedynym portalem który rzuca bany i degrady za używanie szydery [tak zboczyłem tematu i wracam do kwestii której już kilka razy się czepiałem - ale ciągle jestem zdania, że tu gram dał ciała na całej linii].
Gdyby satyryków zamykano za szydzenie z polityków w tym kraju nie obejrzał byś od lat żadnego kabaretonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 16:30, Karharot napisał:

Ludzi ograniczonych i oszołomów znajdziesz w każdym społeczeństwie, określanie całego
narodu jako nienormalnego jest swego rodzaju uprzedzeniem. Faktem jednak jest że część
posta dotycząca Stanów była jedynie dodatkiem do pierwszego zdania które nie mając żadnej
wartości merytorycznej służyło wyłącznie do obrażenia kogoś jednoznacznie rasistowskim
stwierdzeniem.

Wiesz, dla mnie to raczej wygląda tak, jak by chodziło Ci o poprawność polityczną, której nie znoszę, jestem, o czym już parę razy pisałem, niepoprawnie politycznie niepoprawnym.
Jeśli napiszę, że murzyni w USA są statystycznie mniej inteligentni od białych, będzie to stwierdzenie faktu, czy też rasistowskie uprzedzenie?
Bo znane są mi badania, wskazujące, że statystycznie iloraz inteligencji statystycznego murzyna w USA jest o 28 punktów niższy, niż statystycznego białego. Ja już niemal kompletnie zapomniałem tego, czego uczyłem się o statystykach, ale statystyczne odchylenie od średniej nie powinno przekraczać 14 punktów, czyli odchylenie jest zbyt duże, żeby tym się nie przejmować. I od razu mówię, że inteligencję bada się już w wieku 3 lat, więc nie można takiej różnicy zwalać na wychowanie czy wykształcenie.
Jeśli napiszę, że kobiety mniej nadają się na stanowiska kierownicze, to bedzie seksizm, czy stwierdzenie faktu? Już widę, jaka burza się rozpęta na takie stwierdzenie, ale też od razu napiszę, że różnica inteligencji (statystycznie!) między kobietami i mężczyznami jest znacznie mniejsza (3-4 punktów). Ale taka drobna różnica powoduje, że krzywa rozkładu Gaussa jest w przypadku mężczyzn nieco przesunięta w stosunku do krzywej rozkładu u kobiet i ta nieznaczna różnica powoduje, że wśród osób o ilorazie inteligencji 130 jest niemal dokładnie dwa razy więcej mężczyzn niż kobiet. A jak dodać do tego macierzyństwo, podczas którego kobieta traci doświadczenie zawodowe i wypada z kolejki awansowej, to nic dziwnego, że wśród wyższej kadry kierowniczej jest więcej mężczyzn i próby niwelowania tej różnicy parytetami, to w moim odczuciu czysty idiotyzm.
Na pocieszenie mogę tylko dodać, że rasa żółta jest statystycznie inteligentniejsza od rasy białej.
Ale to już temat na ewentualnie dłuższą dyskusję i nie w tym wątku.
Ale na ten "rasizm" musiałem jakoś zareagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznasz chyba że jest wielka różnica pomiędzy przedstawianiem i omawianiem danych oraz próba przeanalizowania ich wpływu na społeczeństwo a stwierdzaniem że ktoś ze względu na rasę ma małe przyrodzenie i w związku z tym wyrażane przez niego opinie muszą być rezultatem chęci odreagowania? To pierwsze może stanowić podstawę do poważnej i całkiem sensownej dyskusji, to drugie to pozbawione jakichkolwiek wartości merytorycznych obrażanie kogoś na podstawie przynależności rasowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam momenty, gdzie były pisane wulgaryzmy nie odnoszące się lub odnoszące się do czegoś lub kogoś a mimo to, nie były w żaden sposób monitorowane przez moderatorów. Jestem ciekawy co się zmieniło przez ostatni czas, że nagle zaczęliście to tępić ? Nie za późno teraz na cytowania regulaminu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba oddać sprawiedliwość, że ich jest kilku na obszerne forum z setkami tematów.
Jak ktoś nie zgłasza danej sytuacji to nikt tego nie sprawdza na bieżąco w 100%.
Imho to użytkownicy tworzą forum - jak chcesz, żeby nikt przysłowiowo "nie srał" we wspólne gniazdo to dajesz znać co i gdzie się dzieje.
Reasumując - jak sami nie zgłaszamy jakiś nieodpowiednich sytuacji to oni w kilku nie dadzą rady od deski do deski monitorować całego forum 24/7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 20:33, Karharot napisał:

Przyznasz chyba że jest wielka różnica pomiędzy przedstawianiem i omawianiem danych oraz
próba przeanalizowania ich wpływu na społeczeństwo a stwierdzaniem że ktoś ze względu
na rasę ma małe przyrodzenie i /.../

No cóż, to też jest kwestia, jak by to powiedzieć, do dyskusji. W czasie wojny wietnamskiej Amerykanie zrzucali duże opakowania bardzo dużych prezerwatyw z etykietą "rozmiar średni" - co w opinii specjalistów od wojny psychologicznej miało wpędzić Wietnamczyków w kompleksy.
Z tego, co wiem, Wietnamczycy w kompleksy nie wpadli, zresztą niszczyli wszelkie radia, zabawki dla dzieci i temu podobne gadżety, które Amerykanie im zrzucali, do swojego użytku przyjmowali tylko takie, które zdobyli w walce (nawet z blachy zestrzelonych samolotów robili przydatne narzędzia) innych nie.
Jest też inna prawidłowość - Wietnamczycy, Tajowie, Laotańczycy, większość Chińczyków jest zwykle drobniejszej budowy niż biali, i inne części ciała też mają proporcjonalnie mniejsze. W tym sensie przywołana wypowiedź była prawdziwa, choć co do jej kontekstu masz prawdopodobnie rację - nie śledzę wszstkich wątków tak dokładnie.
Z kolei Murzyni w tym względzie cieszą się inna opinią, ale tego nie sprawdzałem. Ale już nie będę się wypowiadał, przynajmniej dzisiaj. Ze względu na oczy mam nieco ograniczony czas jaki mogę spędzać przed monitorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 21:31, Pietro87 napisał:

Trzeba oddać sprawiedliwość, że ich jest kilku na obszerne forum z setkami tematów.
Jak ktoś nie zgłasza danej sytuacji to nikt tego nie sprawdza na bieżąco w 100%.
Imho to użytkownicy tworzą forum - jak chcesz, żeby nikt przysłowiowo "nie srał" we wspólne
gniazdo to dajesz znać co i gdzie się dzieje.
Reasumując - jak sami nie zgłaszamy jakiś nieodpowiednich sytuacji to oni w kilku nie
dadzą rady od deski do deski monitorować całego forum 24/7.


To raczej nie jest usprawiedliwienie, bo widziałem wypowiadających się moderatorów właśnie w takim temacie i reakcji nie było. Pisało się źle o EA to ostrzeżenie, a jak pisało się o Cenedze to wszystko ok. Jak nie mogą zapanować na forum, to trzeba więcej moderatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2013 o 22:06, vegost napisał:

To raczej nie jest usprawiedliwienie, bo widziałem wypowiadających się moderatorów właśnie
w takim temacie i reakcji nie było. Pisało się źle o EA to ostrzeżenie, a jak pisało
się o Cenedze to wszystko ok. Jak nie mogą zapanować na forum, to trzeba więcej moderatorów.


A widzisz - konkretne przykłady to inna bajka.
Myślałem, ze chodzi ci o ogół pracy moderatorów i do tego się odnosiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 22:13, Pietro87 napisał:

A widzisz - konkretne przykłady to inna bajka.
Myślałem, ze chodzi ci o ogół pracy moderatorów i do tego się odnosiłem.


Ogół to nie, ale jak są przypadki, to jest totalna wolna amerykanka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 15:26, kindziukxxx napisał:

NAJLEPSZE życzenia urodzinowe dla Isildura !
żyj długo zdrowo i szczęśliwie :)


Dzięki wielkie za życzenia i pamięć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2013 o 16:35, Isildur napisał:

Dzięki wielkie za życzenia i pamięć :)


Najlepszego :)

Btw to które to już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się