Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2014 o 19:50, KrzysztofMarek napisał:

Tak jest! Sprawa już ucichła. No to do następnego razu...

Ciekawe, czy admin w ogóle wie, że został poproszony o zabranie głosu w sprawie, bo szczerze w to wątpię. A jeśli nawet, to pewnie wykorzystał fakt, że wszystko ucichło. Tak na gram.pl załatwia się sprawy... Mi póki co nie pozostaje nic innego, niż odpowiedzieć Ci "Do następnego!". :)

EDIT:
@Gumisiek2: Już to czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 20:04, Gumisiek2 napisał:

EDIT: OK, po prostu spodziewałem się jakiejś riposty czy czegoś w tym stylu, skoro zachowałem
się tak bardzo karygodnie.

Wiadomo, Przewodniczący (a niegdyś Własnotytułowiec) powinien umieć korzystać z wyszukiwarki, nie mniej jednak Twoje pouczenie zabrzmiało zarozumiale, a zwłaszca to "Pozwól, że Ci pomogę.", ale w końcu każdy popełnia błędy, wiadomo. Poza tym ciągnięcie tego tematu dalej byłoby czepianiem się, bo obecnie nie jest to główny problem (VIDE: dyskusja).

@KrzysztofMarek: Ten film powinien być główna reklamą tego serwisu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję sobie ten temat przez te kilka dni, staram się ogarnąć całosć, bo w tym momencie mam urwanie głowy z wieloma rzeczami także poza gram.pl, a wolałem nie zabierać dyskusji z doskoku i bez większego sensu. Tym bardziej, że zapewne mógłbym napisać coś, co później zostałoby zrozumiane inaczej, niż myśl autora zakłada.

Tak czy inaczej - wielu z Was w pewnych kwestiach ma rację i co do tego wątpliwości nie ma. Niektóre rzeczy miały pojawić się o wiele wcześniej, ale jednak pracy na bieżąco w tym okresie jest także sporo, a zasoby ludzkie w samym gram.pl nie są nieograniczone.

Powiem tak: jeśli będzie taka możliwość postaram się porozmawiać z kim trzeba. Nie obiecuję nic, po prostu spróbuję. Mam nadzieję, że coś uda się ustalić i będzie można powiedzieć coś więcej. Jedyne, o co mogę Was prosić to to, abyście się nie kłócili między sobą, bo to raczej nie pomaga, a społeczność powinna jakoś współpracować. Gram.pl nie umiera, forum także nie umiera, gramsajty nie umierają, bo cały czas żyją i wiele osób na nich wypowiada.

BTW: jeśli chodzi o osobę odpowiedzialną za community to tego co się orientuję to w jej kwestii wypowiadał się albo Mielu, albo pstarczynowski. Więc jedna sprawa wyjaśniona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 20:36, Muradin_07 napisał:

jeśli chodzi o osobę odpowiedzialną za community to tego co się orientuję to w jej
kwestii wypowiadał się albo Mielu, albo pstarczynowski. Więc jedna sprawa
wyjaśniona ;)


Wiesz to, ze ktos się wypowiadal na ten temat to nie znaczy, ze został on zalatwiony. Od półtora miesiąca nie dostałem żadnego maila ani informacji od gramu. Jest to o tyle ciekawe, ze pewne rzeczy zostały ustalone z Mielem i innymi osobami z gram.pl. Wiec nie, sprawa z Community managerem nie jest wyjaśniona. I nie, nie są wyjaśnione kwestie z Moderatorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem i rozumiem doskonale, o co Ci chodzi, bowiem sam wielokrotnie pisałem do Ekipy w sprawach technicznych gram.pl, m. in. w sprawie martwego kolektywu, niedziających niektórych modułów itd., a po dziś dzień nie otrzymałem odpowiedzi mailowej. To się nazywa szacunek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 02:16, Braveheart napisał:

Nie wiem dlaczego się tak dzieje ale klikając w powyższy link odsyła mnie do podpiętego
posta w wątku o Moderatorach. o co come on =.=

Bo mając wyświetlane po 50 postów na stronę, to trochę czasu jeszcze minie, zanim ten temat dojdzie do strony 1266 ;) To dyskusja rozpoczęta 23 marca tego roku, jakoś od postu 25387.

@Isildur
Co Ty z tym pisaniem maili do community? Community to znaczy społeczność, czyli użytkownicy. To my jesteśmy community. Chyba miałes na myśli administrację? Albo community managera, tyle tylko, że takowego nie ma. Jeśli to był skrót myślowy, to dość niefortunny, szczególnie, że podłapany i pociągnięty dalej przez przynajmniej jedną osobę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 23:46, ManweKallahan napisał:

@Isildur
Co Ty z tym pisaniem maili do community? Community to znaczy społeczność, czyli użytkownicy.
To my jesteśmy community. Chyba miałes na myśli administrację? Albo community managera,
tyle tylko, że takowego nie ma. Jeśli to był skrót myślowy, to dość niefortunny, szczególnie,
że podłapany i pociągnięty dalej przez przynajmniej jedną osobę...


No tak, chodziło mi o osobę odpowiedzialną za sprawy forumowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 00:25, ManweKallahan napisał:

> No tak, chodziło mi o osobę odpowiedzialną za sprawy forumowe ;)
A w ogóle jest obecnie ktoś taki w gramie?


Muradin napisał ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc odpisuję Tobie i Wojmanowi - ja podałem dwie osoby, z którymi wiem, że można się w sprawach community kontaktować i będą one miały jakieś bliższe informacje na dany temat. Nie wiem jak jest z kwestią samego Community Managera, czy został on już faktycznie ustalony, ale jeśli już ktoś będzie mógł udzielić bliższych informacji to będą to właśnie oni.

Teoretycznie ja czy Zoso dowiadujemy się ze swojej stronie o czymś to także tutaj o tym piszemy, więc trochę tych osób jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 00:56, ManweKallahan napisał:

A potem odpisał Wojman. Ale dobra, i tak pytałem jedynie z ciekawości.

Myślę, że póki co nie ma jednego community managera. Chyba jest kilka osób za to odpowiedzialnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że sprostuję Twoje informacje.
Póki co od pewnego czasu do roli CMa, tudzież łącznika między Gramowiczami a ekipą wprowadzana jest jedna osoba. Zaś te kilka osób, które wydaje Ci się, że są za tę funkcję odpowiedzialne, to po prostu ludzie, którzy śledzą to, co się dzieje w społeczności i wypowiadają się, gdy faktycznie jest ku temu potrzeba. Poza tym jest też parę osób, które działają "w tle".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 09:59, theZoSo napisał:

/.../ludzie, którzy śledzą to, co się dzieje w społeczności i wypowiadają się,
gdy faktycznie jest ku temu potrzeba
. Poza tym jest też parę osób, które działają "w
tle".

W słowach tylko chęć widzim, w działaniu potęgę.
Nie jestem pewny, czy chociaż chęć widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 11:45, KrzysztofMarek napisał:

Nie jestem pewny, czy chociaż chęć widzę.


Rozumiem, że Muradina i moich wypowiedzi na forum nie traktujesz na równi z tym, gdyby wypowiedział się ktokolwiek inny z ekipy, co nie? Zresztą co z tego, że piszemy? Próbowałem coś wyjaśnić, wypowiedzieć się, to mi wysnułeś jakąś nieprawdopodobną teorię o tym, jak to poprzez namawianie do kultury chcę zwiększyć sprzedaż gierek w naszym sklepie.
A, no i oczywiście jeszcze tyrania i wszystkiemu winne nieludzkie zasady na forum. -_-
Jak mam uwierzyć w sens wdawania się z niektórymi Gramowiczami w dyskusje, bądź wyjaśnienia, skoro dochodzi do takich paranoi, a wielu z Was i tak wszystko wie najlepiej i nie przyjmuje do wiadomości żadnego, nawet najbardziej suchego info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 15:12, theZoSo napisał:

Rozumiem, że Muradina i moich wypowiedzi na forum nie traktujesz na równi z tym, gdyby wypowiedział się ktokolwiek inny z ekipy, co nie?

Rok siedzenia na neutralnym gruncie robi swoje, c''nie? Nigdy nie zabiegaliście i nie określaliście się jako pełnoprawni członkowie ekipy, tak więc wszyscy was tak traktują. Zresztą Morda mówi że nie wie czy został wybrany jakiś CM, Ty mówisz że jest w trakcie "fazy wprowadzenia", a sama kwestia CM była podnoszona nie raz i nie dwa już przez NAPRAWDĘ DŁUGI CZAS. Gdyby wypowiedział się ktokolwiek inny z ekipy, nawet jeśli stwierdziłby że wszystko jest jak na razie w powijakach, to i tak wydaje mi się że większość wzięłaby sobie jego słowa do serca. Bo jakby nie patrzeć wy dwaj zawsze na siłę staracie się pogodzić wszystko i wszystkich, zachowując przy tym spory dystans. A tak się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 15:59, luzac napisał:

Rok siedzenia na neutralnym gruncie robi swoje, c''nie? Nigdy nie zabiegaliście i nie
określaliście się jako pełnoprawni członkowie ekipy, tak więc wszyscy was tak traktują.

Fakt. I nadal zdajemy sobie sprawę, że nie będąc na bieżąco w siedzibie, możemy niektórych rzeczy nie wiedzieć. Aczkolwiek jeżeli udzielamy jakichś informacji, to nie po to, by wprowadzać w błąd.

Dnia 27.11.2014 o 15:59, luzac napisał:

Zresztą Morda mówi że nie wie czy został wybrany jakiś CM, Ty mówisz że jest w trakcie
"fazy wprowadzenia", a sama kwestia CM była podnoszona nie raz i nie dwa już przez NAPRAWDĘ
DŁUGI CZAS.

Muradin wspomniał o kimś takim jak pstarczynowski? Wspomniał. Ja dodałem, że jest w "fazie wprowadzania" w tajniki gramu. I tyle. Myślę, że to już niezły progres w tej kwestii, jeśli weźmiemy pod uwagę jak długo się z tym szykowaliśmy. :D

Dnia 27.11.2014 o 15:59, luzac napisał:

Gdyby wypowiedział się ktokolwiek inny z ekipy, nawet jeśli stwierdziłby
że wszystko jest jak na razie w powijakach, to i tak wydaje mi się że większość wzięłaby
sobie jego słowa do serca. Bo jakby nie patrzeć wy dwaj zawsze na siłę staracie się pogodzić
wszystko i wszystkich, zachowując przy tym spory dystans. A tak się nie da.

Niby racja, chociaż patrząc na niektóre sytuacje [gdy na siłę wmawia się redaktorom, czy komuś z ekipy, że konkurs/promocja powstała dlatego, że ktoś "posmarował" i że jest to złe] nie czuję się przekonany co do tego "brania do serca".
Co do mojego i Muradina podejścia, to powtórzę, to, co napisałem na początku tego posta - pogodzić wszystko i wszystkich [nawet jeśli się nie da] to jedna sprawa, ale udzielając informacji... po prostu udzielamy informacji, która bynajmniej nie jest wyssana z palca, więc nie wiem skąd ten dystans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 15:12, theZoSo napisał:

> Nie jestem pewny, czy chociaż chęć widzę.

Rozumiem, że Muradina i moich wypowiedzi na forum nie traktujesz na równi z tym, gdyby
wypowiedział się ktokolwiek inny z ekipy, co nie? Zresztą co z tego, że piszemy? Próbowałem
coś wyjaśnić, wypowiedzieć się, to mi wysnułeś jakąś nieprawdopodobną teorię o tym, jak
to poprzez namawianie do kultury chcę zwiększyć sprzedaż gierek w naszym sklepie.

Każdy odczyta to, co piszą inni na swój sposób. Nie jesteś pod tym względem wyjątkiem - zresztą ja też nie. Może też wyraziłem się nieprecyzyjnie, nie miałem na myśli Twojego marketingu, tylko wskazanie, że "podniesienie kultury wypowiedzi na wyższy poziom" niczego nie załatwia.

Dnia 27.11.2014 o 15:12, theZoSo napisał:

A, no i oczywiście jeszcze tyrania i wszystkiemu winne nieludzkie zasady na forum. -_-
Jak mam uwierzyć w sens wdawania się z niektórymi Gramowiczami w dyskusje, bądź wyjaśnienia,
skoro dochodzi do takich paranoi, a wielu z Was i tak wszystko wie najlepiej i nie przyjmuje
do wiadomości żadnego, nawet najbardziej suchego info?

Nieludzkie zasady? Nie, tylko od lat obserwuję ogólne zidiocenie Yntelygentów wynikające z postępującej poprawności politycznej. To jest ta prawdziwa tyrania, której odbicie jakżeby inaczej, dostrzegam na forum. Tym forum. I mam swoją teorię, co jest tego przyczyną: mianowicie jest nią względny dobrobyt, opłacany zresztą popadnięciem w olbrzymie zadłużenie. Oczywiście, to nie jedyna przyczyna. Inną jest możliwość życia na cudzy koszt - rzecz normalna w socjalizmie (dopóki się nie zawali, co właśnie pomału następuje). Ale też wątpię, żeby chciało Ci się pójść tym śladem myślenia, więc wyrażę się inaczej: jestem na tym forum od lat, chyba dłużej niż Ty i widziałem różne inicjatywy jak i rozróby (i znowu, co dla jednego jest inicjatywą, dla drugiego może być rozróbą) i tak naprawdę nic dobrego z tego nie wynikło. Forum stało się tylko bardziej restrykcyjne, a przecież w chwili powstania miało być właśnie bardziej przyjazne uczestnikom. Info przyjmuję do wiadomości, ale traktuję nader sceptycznie. A wiesz dlaczego? Bo to nie pierwsze info z którym w ciągu tych lat się zapoznałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 17:28, KrzysztofMarek napisał:

A wiesz dlaczego? Bo to nie pierwsze info z którym w ciągu tych lat się zapoznałem.

Rozumiem Cię doskonale, bo sam się tych informacji naczytałem się wiele, chociaż jeszcze na początku... no dobra, później, po wejściu w życie gramsajtów też jeszcze w miarę było to zadbane. No, ale tego przecież nie muszę Tobie mówić, bo też to pamiętasz. Nie mam usprawiedliwienia dla obecnej sytuacji - irytowała mnie ona do niedawna jako normalnego Gramowicza, a teraz irytuje mnie jeszcze bardziej, bo stoję po tej drugiej stronie i mam [stety, czy niestety] pełniejszy pogląd. Jak na razie kilka rzeczy udało się mi i Muradinowi "przeforsować", ale to kropla w morzu potrzeb, ku realizacji których najczęściej brakuje nam mocy przerobowych.
Póki co, dziękuję za rozmowę. Jeżeli gdzieś coś źle się wyraziłem, to przepraszam. Mam nadzieję, że zgłosi się tutaj jeszcze ktoś inny z zielonych.

PS
Racja, podniesienie kultury wypowiedzi na wyższy poziom nic nie załatwia, ale atmosfera robi się przyjemniejsza. Ale to już sprawa każdego z osobna, jak chce pisać. Ja już ten temat zostawiam w spokoju. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się