Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

A nie uważasz, że wszyscy powinni być równi wobec prawa?? Wylewacie swoje żale na nas, nie rozumiejąc kim jest moderator i jakie on ma związki z gramem, oraz na jakich zasadach on działa. Dla mnie osobiście, nie ma znaczenia czy dany user jest WT, czy obywatelem. Mało tego, uważam że ktoś kto ma WT powinien wiedzieć jak sie zachowywać. Może byliśmy na innym forum, bo dla mnie obrażanie innych, przekręcanie nazw, czy też przeklinanie od zawsze zakazane były. A pamiętacie kNoT-a?? Żaden moderator nie jest tak ostry jak on, a jakoś wtedy takiego... shitstormu nie było. Jakoś nie przypominam sobie też, żeby inni kultowi moderatorzy zachowywali się inaczej niż My. TYHE, Budo i wielu innych, oni karali za to samo i tak samo.

Może jedyna różnica jest taka, że My bardziej upieramy się przy trwaniu w regulaminie, jaki by on nie był i nie boimy się podejmować niepopularnych decyzji. Jeżeli myślicie że sprawia nam (a na pewno mi) jakąkolwiek przyjemność czytanie takich rzeczy na temat moderatorów to jesteście w błędzie. Tym bardziej, że obrywa się nam, podczas gdy w większości przypadków powinniście kierować sie gdzie indziej.

A co do obrazka, to ten po prawej nawet do mnie podobny;pp

I na tym zakończę udział w tym temacie. Jeszcze jako zwykły użytkownik forum nigdy nie zachowywałem się w ten sposób, a najśmieszniejsze dla mnie jest to, że weterani dają się podpuszczać ludziom którzy wchodzą tu tylko po to żeby zrobic dym. W granicach regulaminu, ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie uważasz, że karanie za przekręcanie nazw firm jest takie... dziecinne? Przecież forum to nie przedszkole, tylko miejsce rzeczowej dyskusji. Jeśli firma coś sknoci, to ciężko jest napisać "Ojej, firma Ubisoft schrza... popełniła błąd, tworząc tak słabo zoptymalizowaną grę.", c''nie? Poza tym, jak powiedział KrzysztofMarek, którego w tej chwili popieram w 100% - przekręcanie nazw firm to nie chamstwo, lecz zwykła dosadność, która już dawno weszła do codziennego języka. I nie, wcale tu nie mówię o jakichkolwiek wulgaryzmach, których używanie jest według mnie chamstwem i świadczy o braku wychowania, ale o kontrastowaniu sytuacji, jeśli jest tego potrzeba. Wiem, jako Moderatorzy nie jesteście odpowiedzialni za regulamin i zasady tego forum, jednak możesz spokojnie przyznać, że moda na nie przekręcanie nazw jest śmieszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 18:24, Prince_Miki napisał:

Ale czy nie uważasz, że karanie za przekręcanie nazw firm jest takie... dziecinne? Przecież
forum to nie przedszkole, tylko miejsce rzeczowej dyskusji.

No dokładnie. A to w przedszkolach dzieci bawią się w głupie przekręcanie typu "Ewa marchewa" albo "Ania bania". "Szajsung" nie różni się od nich zbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 18:00, Alexei_Kaumanavardze napisał:

/.../ A pamiętacie kNoT-a?? Żaden moderator nie jest tak ostry jak
on, a jakoś wtedy takiego... shitstormu nie było. Jakoś nie przypominam sobie też, żeby
inni kultowi moderatorzy zachowywali się inaczej niż My. TYHE, Budo i wielu innych, oni
karali za to samo i tak samo.

Tak, pamiętam i kNOTa, TYHE i Budo. Jednak wtedy nie było jeszcze takiej poprawności politycznej. A ich degrady, przynajmniej według mnie, były bardziej zasadne.

Dnia 28.11.2014 o 18:00, Alexei_Kaumanavardze napisał:


Może jedyna różnica jest taka, że My bardziej upieramy się przy trwaniu w regulaminie,
jaki by on nie był i nie boimy się podejmować niepopularnych decyzji. Jeżeli myślicie
że sprawia nam (a na pewno mi) jakąkolwiek przyjemność czytanie takich rzeczy na temat
moderatorów to jesteście w błędzie.

Więc jednak jest jakaś różnica między "starymi i nowymi czasy"? Bo bardziej upieracie się przy regulaminie, a regulamin już jest nieco inny niż dawniej?

Dnia 28.11.2014 o 18:00, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Tym bardziej, że obrywa się nam, podczas gdy w większości
przypadków powinniście kierować sie gdzie indziej.

>
To Wy jesteście forumową policją. I tak jak w życiu, skargi idą na policję, a nie na polityków, którzy ustalają prawo czy też na władze, które decydują o użyciu policji. Po prostu jesteście na pierwszej linii.

Dnia 28.11.2014 o 18:00, Alexei_Kaumanavardze napisał:

/.../
I na tym zakończę udział w tym temacie.

A szkoda. Bo wygląda to na rejteradę.

Dnia 28.11.2014 o 18:00, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Jeszcze jako zwykły użytkownik forum nigdy nie
zachowywałem się w ten sposób, a najśmieszniejsze dla mnie jest to, że weterani dają
się podpuszczać ludziom którzy wchodzą tu tylko po to żeby zrobic dym. W granicach regulaminu,
ale jednak.

Wiesz, mały kamyk może poruszyć wielką lawinę, a duży głaz może spaść i lawina nie ruszy. Ja też nie brałem udziału w tym "robieniu dymu" - do czasu.
Ale chyba świata nie zbawię, a narażę się kolejnej grupie. No cóż, ja zawsze mam wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 18:31, KrzysztofMarek napisał:

Tak, pamiętam i kNOTa, TYHE i Budo. Jednak wtedy nie było jeszcze takiej poprawności
politycznej. A ich degrady, przynajmniej według mnie, były bardziej zasadne.


Szczerze, to ja nie widzę wielkiej różnicy. Ale że nie powinienem sie wypowiadać w własnej sprawie, to nie będę się ośmieszał;)

Dnia 28.11.2014 o 18:31, KrzysztofMarek napisał:

Więc jednak jest jakaś różnica między "starymi i nowymi czasy"? Bo bardziej upieracie
się przy regulaminie, a regulamin już jest nieco inny niż dawniej?


Różnica tkwi IMHO w czym innym, ale zbędę to taktownym milczeniem. Powiem tylko, że wtenczas nie musieli oni działać bez... supportu.

Dnia 28.11.2014 o 18:31, KrzysztofMarek napisał:

To Wy jesteście forumową policją. I tak jak w życiu, skargi idą na policję, a nie na
polityków, którzy ustalają prawo czy też na władze, które decydują o użyciu policji.
Po prostu jesteście na pierwszej linii.


"Dura lex, sed lex". I to tyle co mogę powiedzieć.

Dnia 28.11.2014 o 18:31, KrzysztofMarek napisał:

A szkoda. Bo wygląda to na rejteradę.


Nie jest to odwrót, który mógłby pewnie niektórym pasować najbardziej, tylko odsunięcie się od, w moim mniemaniu, jałowej dyskusji na temat na który mam znikomy wpływ. Oczywiście, mógłbym olewać sprawę i nie karać za rzeczy które mają być ukarane, ale wtedy musiałbym sobie zadać pytanie:"Po co zostałem modkiem"?

Dnia 28.11.2014 o 18:31, KrzysztofMarek napisał:

Wiesz, mały kamyk może poruszyć wielką lawinę, a duży głaz może spaść i lawina nie ruszy.
Ja też nie brałem udziału w tym "robieniu dymu" - do czasu.
Ale chyba świata nie zbawię, a narażę się kolejnej grupie. No cóż, ja zawsze mam wybór.


Ależ ja rozumiem Wasze oburzenie, rozumiem Waszą potrzebę zmian, dziwię się tylko adresatom tychże postulatów, bo My mamy z Gramem tyle wspólnego co nic. Poza tym, że jesteśmy modkami, nie możemy nic zmienić.

@ Miki

Jako, że jestes moim... ulubionym userem, to powiem tak. Dziecinadą jest to, że komuś chce się bawwić w przekręcanie nazw. I tyle dla mnie w temacie. Zresztą, widać masz w sobie coś z Dwukwiata, więc wybacz ale nie mam siły na rozmowę z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 18:00, Alexei_Kaumanavardze napisał:

A nie uważasz, że wszyscy powinni być równi wobec prawa??

Dnia 28.11.2014 o 18:00, Alexei_Kaumanavardze napisał:

"Dura lex, sed lex". I to tyle co mogę powiedzieć.


Nawet nie wiem jak to skomentowac, to jest forum, a nie czyjes panstwo/krolestwo/cesarstwo. Ludzie sa tutaj zeby sie dobrze bawic. A skoro wy stawiacie pewne firmy, swoja droga takie ktore olewaja graczy po calosci, wyzej nich swoich userow to powodzenia. Osobiscie sam nie jestem fanem przekrecania i nigdy tego nie robilem, jednak nie mam nic do ludzi ktorzy to robia. A jezeli chcecie karac userow, bo jakis korporacyjny pajac moze sie zdenerwowac to tylko swiadczy o tym jak plytkie macie priorytety.

Dnia 28.11.2014 o 18:00, Alexei_Kaumanavardze napisał:

A pamiętacie kNoT-a?? Żaden moderator nie jest tak ostry jak
on, a jakoś wtedy takiego... shitstormu nie było. Jakoś nie przypominam sobie też, żeby
inni kultowi moderatorzy zachowywali się inaczej niż My. TYHE, Budo i wielu innych, oni
karali za to samo i tak samo.


To widze malo pamietasz. Poprzegladaj sobie czelusci tego forum, to zobaczysz ze to co teraz sie dzieje to nawet sie nie umywa to starych shitstormow.

Dnia 28.11.2014 o 18:00, Alexei_Kaumanavardze napisał:


Może jedyna różnica jest taka, że My bardziej upieramy się przy trwaniu w regulaminie,
jaki by on nie był i nie boimy się podejmować niepopularnych decyzji. Jeżeli myślicie
że sprawia nam (a na pewno mi) jakąkolwiek przyjemność czytanie takich rzeczy na temat
moderatorów to jesteście w błędzie. Tym bardziej, że obrywa się nam, podczas gdy w większości
przypadków powinniście kierować sie gdzie indziej.


Typowa wypowiedz sluzbisty. Nie chcem, ale muszem. Inaczej swiat sie zawali. A nie to tylko forum i swiat sie nie zawali conajwyzej nie stanie sie nic.

Dnia 28.11.2014 o 18:00, Alexei_Kaumanavardze napisał:


I na tym zakończę udział w tym temacie. Jeszcze jako zwykły użytkownik forum nigdy nie
zachowywałem się w ten sposób, a najśmieszniejsze dla mnie jest to, że weterani dają
się podpuszczać ludziom którzy wchodzą tu tylko po to żeby zrobic dym. W granicach regulaminu,
ale jednak.


No wlasnie nie przypominam sobie Ciebie w zadnym shitstormie, majac niebieski kolor zmienily sie poglady czy moze podskoczyla wiara w siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 18:27, Dared00 napisał:

"Szajsung" nie różni się od nich zbyt wiele.


A tam, na pewno chociaż raz sam użyłeś tutaj tej "dziecinady".

Naprawdę cały czas od początku uważasz takie zwracanie się za "dziecinadę", czy dopiero od wprowadzenia kar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 20:03, Rifter napisał:

A tam, na pewno chociaż raz sam użyłeś tutaj tej "dziecinady".

Pewnie tak, ale używałem też tutaj żartów typu "kobieto, zrób mi kanapkę". Z wiekiem się wyrasta z takich rzeczy.

Dnia 28.11.2014 o 20:03, Rifter napisał:

Naprawdę cały czas od początku uważasz takie zwracanie się za "dziecinadę", czy dopiero
od wprowadzenia kar?

Jak wyżej: na pewno nie od początku, ale od jakiegoś czasu na pewno. Z drugiej strony, same kary też jeszcze niedawno uznawałem za daremne, bo część moderatorów dawała kary, a druga po cichutku i bez kary kasowała. Wszystkie posty zgłaszałem i zgłaszać będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę abstrachując od tej całej dyskusji w której zgubiłem się już tonę postów temu. Czy tylko ja mam wrażenie że przynajmniej od pewnego czasu [ i NIE, nie mam na myśli okresu od nominacji nowych modów ] ... tak, ja wiem ... 2-3 lat chyba większość tych ''głośnych afer anty moderskich'' pomijając pewne skrajne przypadki gdzie to jedna lub druga strona ewidentnie coś zrobiła źle to to są jakieś wydumane, dosyć dziwne i mocno pierdołkowate dyskusje? No bo ok - jaki był taki ostatni wielki ban / degrad przez który ludzie na forum się oburzyli na modów? Coś tam z Prosiaqiem chyba, prawda? A ja wszystkiego nie pamiętam ale już trochę dziwne i nużące są te wojenki o polaczków, cebulaczków, o to że ktoś obraził a miał co innego na myśli, że zupa za słona a moderatorzy to $^%$&. Są tu nadal ludzie którzy byli przede mną, są ci z którymi zaczynałem przygodę z tym forum i jakoś ich nie zdegradowano, nie pobanowano [ co nie znaczy że ci z degradami są dla mnie gorsi :D ] - chyba po prostu ludzie w końcu się nauczyli co można pisać a co nie i wyrośli z dogryzania sobie mało wyrazistymi mówiąc delikatnie epitetami na k, ch, p czy inne c tudzież b.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 20:33, Dared00 napisał:

Wszystkie posty zgłaszałem i zgłaszać będę.

Rozumiem, czyli zgłaszałeś wszystkie posty, w których było przekręcanie nazw firm, tak? Wiesz, ja rozumiem, że można mieć inne zdanie, ale dla mnie jest to zwykłe kablowanie i to zupełnie takie samo, jak te w przedszkolu. Ja zgłaszam moderacji posty obraźliwe i reklamy, które swoją drogą od niedawna są plagą na tym forum, nie zawracając Moderatorom głowy postami z tym nieszczęsnym przekręcaniem nazw.

@Alexei_Kaumanavardze: Cieszy mnie to, że jestem Twoim ulubionym userem, bo ja też Cię lubię. :) Pomimo wszystko jednak mówię to, co myślę, taki już jestem z natury. Poza tym jestem za bardzo zżyty z gram.pl, by machnąć ręką na tę sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 20:33, Dared00 napisał:

na pewno nie od początku, ale od jakiegoś czasu na pewno.


No dobra, ale czy od jakiegoś czasu, to znaczy od 30.12.2011?
To jest ważne, czy przed datą, czy po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 08:28, Rifter napisał:

No dobra, ale czy od jakiegoś czasu, to znaczy od 30.12.2011?
To jest ważne, czy przed datą, czy po niej.

Uh... słucham? Nie mam pojęcia, nie prowadzę statystyk dotyczących moich poglądów.

Zgaduję, że znalazłeś na mnie jakieś haki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 11:25, Dared00 napisał:

> No dobra, ale czy od jakiegoś czasu, to znaczy od 30.12.2011?
> To jest ważne, czy przed datą, czy po niej.
Uh... słucham? Nie mam pojęcia, nie prowadzę statystyk dotyczących moich poglądów.

Zgaduję, że znalazłeś na mnie jakieś haki?

A to nie wtedy miała miejsce ta cała akcja z Cenegą? Nie wiem, w sumie to już się w tym wszystkim zgubiłem XXX postów temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem od nazywania muzułmanów dziwadłami przez poprawność polityczną doszliśmy do przekręcania nazw firm... Trochę wydaje się to być burzą w szklance wody, skoro rozrzut zagadnień jest tak szeroki ;)

Ale co tam - dorzucę się do przekręcania nazw. Wiele razy to robiłem, szczególnie w odniesieniu do para-cRPG firmy BioWare. Od kiedy zostały wprowadzone takie, a nie inne zasady (a szczerze mówiąc wcale nie znam tła związanego z firmą Cenega) odpuściłem sobie i nic nie straciłem. Miałem i mam wiele innych argumentów krytycznych wobec tych gier i przekręcenie nazwy miało zawsze na celu ''upiększenie'' posta, nigdy nie było argumentem. A zatem żadna strata. Jeśli kogoś tak boli, że nie może swobodnie drwić z nazwy firmy lub produktu, to może po prostu brakuje przemyślanych argumentów?

I podtrzymuję co napisałem o ''poprawności politycznej'' - nazwanie całej grupy religijnej ''dziwadłami'' jest obrażanie, a nie punktem w dyskusji. Do tego zostało to uczynione umyślnie i tylko w celu obrażania. O wymiarze kary decydowała recydywa. Zresztą - gdyby nie to, że technologiczne kwestie zdecydowały o kontrowersji w postaci podwójnej interwencji z różnymi wyrokami to nawet byśmy o tym pewnie nie dyskutowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 14:16, Rifter napisał:

Żadnych haków, tylko pytam, czy zgłaszałeś takie przypadki przed wprowadzeniem karań
za "przekręcanie nazw firm", czy po.

A po co miał to robić przed? Skoro coś nie było zapisane, nie było oficjalnego posta lub wpisu w regulaminie, w praktyce nie obowiązywało. I w sumie nie wiem do czego pijesz, bo przed wprowadzeniem kar, użytkownicy nie byli karani (a już na pewno nie bez uprzedniego ostrzeżenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie złapałeś - on się raczej pyta, czy Dared00 zgłaszał posty z Cenędzami i innymi Szajsungami gdy jeszcze nie było tu zmian regulaminu i płaczków z Cenegi. W sensie stricte czy przed oficjalnym ogłoszeniem, że od dnia XX takie pisanie nazw firm jest be, też takie posty zgłaszał jako w jego ocenie nie na miejscu [przynajmniej ja tak tu odbieram sens tego pytania]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 14:16, Rifter napisał:

Żadnych haków, tylko pytam, czy zgłaszałeś takie przypadki przed wprowadzeniem karań
za "przekręcanie nazw firm", czy po.

Nie wiem, nie pamiętam, nie mam pojęcia co robiłem 3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 15:41, Dared00 napisał:

Nie wiem, nie pamiętam, nie mam pojęcia co robiłem 3 lata temu.

Czyli najpierw mówisz, że zawsze takie posty zgłaszałeś, a teraz twierdzisz, że nie masz pojęcia, co robiłeś 3 lata temu. Cóż dodać - gratuluję toku myślenia.

@Graffis: Oczywistą rzeczą jest to, że nazywanie muzułmanów "dziwadłami" to obrażanie, dlatego nie poruszamy tematu Twojej "niedoszłej" kary, tylko dyskutujemy o poprawności politycznej, która na tym forum jest coraz bardziej wszechobecna.

EOT z mojej strony, bo na te afery już patrzeć nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się