Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2014 o 12:25, Rick napisał:

Cóż, nie powiem kto wysyła chyba najwięcej maili z prośbą o interwencję, bo poczuł się
urażony. ;)


To nie mow, ja powoem;) odkad jestem na tym forum a bedzie to jakies 8 lat, raz, jeden raz!
Jeden raz wyslalem do was maila w tego typu sprawie, parenascie dni temu tak nawiasen mowiac;)

A zdrobnienia i zabawa jezykkiem nie zawsze winna byc karana. Wiele z takich przeinaczen typu makaroniarz, ruski itp weszlo po prostu do mowy codziennej a zakazywanie tego to czyste szalenstwo.
Mowie, pogadajcie z Miodkiem to sie dowiecie co jest obrazliwe a co nie. ;)
Luz ludzie, luz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 12:32, Feallan napisał:

A kto tak właściwie administruje tym serwisem? Można się jakoś z tymi ludźmi skontaktować?
Bo z mojego punktu widzenia, zwykłego użytkownika forum, to wydaje się że moderatorzy
mają władzę absolutną.

Z tego co pamiętam obowiązki po Laid_Backu przejął Krzysiek_Ogrodnik a tego drugiego ani widu ani słychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo już od pół roku tu nie pracuje?

P.S. Sprawami community zresztą miał się zajmować Lucas, prócz poprawienia sytuacji z konkursami nic nie zdziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2014 o 12:39, Citkowsky napisał:

A zdrobnienia i zabawa jezykkiem nie zawsze winna byc karana. Wiele z takich przeinaczen
typu makaroniarz, ruski itp weszlo po prostu do mowy codziennej a zakazywanie tego to
czyste szalenstwo.
Mowie, pogadajcie z Miodkiem to sie dowiecie co jest obrazliwe a co nie. ;)
Luz ludzie, luz:)


Miodek nie jest jedynym językoznawcą w kraju, ale skoro gadasz z nim codziennie to przepraszam. :P W poprzednim poście zacytowałem post z poradni językowej PWN. ;) Obraźliwe zależy dla kogo, ale nie ulega wątpliwości, że pejoratywne. :P No i jeszcze raz: obraziłbyś się jakby Niemiec nazwał cię złodziejem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 12:24, Hubi_Koshi napisał:

> /.../ > A powiedz mi proszę dlaczego ktoś ma zmienić swoje podejście by ludziom którzy go obrażają
było wygodnie? Czy nie jest to trochę pomieszanie priorytetów? To ludzie obrażający powinni
zmienić siebie, nie ci których obrażają.

Tylko to jest już przeginanie pały! Wszędzie doszukiwać się mamy obrazy?
Murzyn może mnie przezywać białasem, a ja nie mogę go nazwać murzynem bo to go obraża! Ludzie, rzeczywiście, więcej dystansu! Czy naprawdę nie widać, ze terror politycznej poprawności już dosięga i naszego kraju? Ja będę nazywał Francuzów żabojadami, bo jedzą żaby (sam zresztą jadłem, jak mieszkałem we Francji) i nie widzę w tym nic złego. Francuzi zresztą też, chyba, ze jacyś neofici.
Bierzecie się za poprawianie języka, języka, który jest językiem żywym, odzwierciedlającym zmiany mentalne ludzi i po co? Bo paru nadgorliwych wymyśliło sobie, że coś nie wypada, że ktoś może się obrazić i tak dalej? No to ja czuję się tym wszystkim obrażony i żądam, żeby zaprzestać mnie terroryzować poprawnością polityczną i na siłę mnie tresować, że to niby używam mowy nienawiści, obrażam, czy co tam jeszcze. Niedługo złodzieja nie będzie można nazwać złodziejem, bandyty nie będzie można nazwać bandytą, bo to ich obraża, narusza ich godność osobistą. A jak się przypadkiem trafi złodziej Żyd, to nie można go będzie już wcale nazwać, bo to będzie gorzej, jak pejoratywne określenie grupy etnicznej, bo antysemityzm. Ludzie, powariowaliście już wszyscy?
No to ja zapowiadam: nie dam się zakneblować. Jeśli moja postawa nie będzie pasowała do tego forum, to najwyżej zmienię forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 12:47, luzac napisał:

Bo już od pół roku tu nie pracuje?

O tego to nawet nie wiedziałem. Musiało mnie to po prostu jakoś ominąć. Po jego odejściu była jakaś oficjalna zmiana "warty"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2014 o 12:49, KrzysztofMarek napisał:

No to ja zapowiadam: nie dam się zakneblować. Jeśli moja postawa nie będzie pasowała
do tego forum, to najwyżej zmienię forum.

Traktujcie bliźniego swego jak sami chcielibyście być traktowani. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 12:48, Rick napisał:

No i jeszcze raz: obraziłbyś się jakby Niemiec nazwał cię złodziejem? ;)


Serio nie widzisz różnicy pomiędzy makaroniarzem a złodziejem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>........

Podpisuje sie rekami i nogami. Juz nie chce mi sie pisac i toczyc dyskusji w tym temacie tym bardziej, ze pisze z telefonu a to malo wygodne.
Ujales wszystko o co mi chodzilo.
Jezsli ludzie tego nie rozumieja i w co drugim poscie pisza, ze to jest PEJORATYWNE (tak Rick, to do ciebie; od paru dni naduzywasz tego slowa:p) to nie ma sie co wysilac i nie probowac tlumaczyc.
Dla mnie nadal na targu ciuchy kupuje sie u ruskich itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 12:32, Feallan napisał:

Widać, że Cenega zabiegała u was. Przykro patrzeć, jak moderatorzy forum wolą stanąć
po stronie biednego, obrażonego dystrybutora, a nie użytkowników.


Pokaż mi dowody, ze to Cenega zabiegała... Przecież stoimy za użytkownikami, ale też musimy się trzymać zasad, które na nas nałożono.

Dnia 25.11.2014 o 12:32, Feallan napisał:

lol


Mogę tak samo odpowiedzieć na Twój komentarz...

Dnia 25.11.2014 o 12:32, Feallan napisał:

A kto tak właściwie administruje tym serwisem? Można się jakoś z tymi ludźmi skontaktować?
Bo z mojego punktu widzenia, zwykłego użytkownika forum, to wydaje się że moderatorzy
mają władzę absolutną.


Nie mamy władzy absolutnej, mamy udostępnione tylko kilka opcji, potrzebnych do utrzymywania porządku. Przypomnę, że Moderator nie jest pracownikiem gram.pl i nie decyduje o zmianie regulaminu i innych aspektach dotyczących serwisu. Możesz się skontaktować z administratorem serwisu pod adresem: ekipa@gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 11:37, Isildur napisał:

również byś zabiegał o to by właściciele forum coś z tym zrobili...


Miałbym się zachować tak jak oni?
Zarządać zmiany regulaminu (!) w nieswoim portalu tylko dlatego, że ludzie naśmiewają się z niej przez swoje wydawnicze kompromitacje?

Zachowanie tej firmy jest godne obrażonego dziecka z piaskownicy.

Dnia 25.11.2014 o 11:37, Isildur napisał:

Pokaż mi dowody gdzie były naciski ze strony którejś z firm zewnętrznych.


Zakładam, że zaczęło się od tego:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=23331

A potem niesławny już post Wojmana z 30.12.2011 - ten neon aż krzyczy "naciski Cenegi".

Dnia 25.11.2014 o 11:37, Isildur napisał:

nie trzeba sięgać bo treści obraźliwych czy chamskich niekiedy.


W latach 2005-2011 wam to nie przeszkadzało.
Dopiero żądania od zewnętrznej firmy Cenegi nastąpiły "aktualizacje".


Mam szczerą nadzieję, że ten ktoś z "community" się tu odezwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 13:12, Isildur napisał:

Pokaż mi dowody, ze to Cenega zabiegała... Przecież stoimy za użytkownikami, ale też
musimy się trzymać zasad, które na nas nałożono.


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=23346 ?

No chyba że Wojman sam z siebie odezwał się do Cenegi i postanowił to wyjaśnić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 12:49, KrzysztofMarek napisał:

No to ja zapowiadam: nie dam się zakneblować. Jeśli moja postawa nie będzie pasowała
do tego forum, to najwyżej zmienię forum.

Byłem trochę zajęty więc krótko odpowiedziałem a teraz będzie dłuższa odpowiedź.
W mojej odpowiedzi nie chodziło o to żeby cię kneblować. Odnosiła się do wyrażenia "Jak sie wszystko bierze do siebie i czepia sie kazdego slowa to tak wlasnie jest. Troche dystansu co niektorzy powinni do siebie miec".
Otóż to zdanie wskazuje na to że to ludzie którzy czują się urażeni powinni się zmienić, a nie ci którzy ich obrażają. I to mi się właśnie nie podoba. Owszem ludzie powinni się utwardzić bo świat jest drański ale to jest ich decyzja. Nie mają prawa im tego mówić ludzie którzy ich obrażają.
Summa summarum, możesz obrażać, możesz przezywać ale nie spodziewaj się że ktoś cię za to pochwali i nie każ ludziom się Nie Obrażać bo tobie tak wygodnie.
Powiedziałem EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no dobra możemy tolerować w nazwach $$ itp., ale zwroty obraźliwe typu "Cenędza" "Szajsung" itp. nie będą tolerowane.

Pasuje?
Bo jeśli mam być szczery, to mogę jeszcze tolerować te $$ ale obraźliwych treści już nie.

Mówicie, ze Moderatorzy, nie są za użytkownikami, to wyciągam do was rękę.

rob006 --> O tym poście zapomniałem, ale głównie polecanie nadeszły góry więc wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2014 o 13:00, rob006 napisał:

Serio nie widzisz różnicy pomiędzy makaroniarzem a złodziejem?

Tylko etymologicznie. W tej sytuacji nie. :P Polak-złodziej to za granicą tak samo popularne określenie jak u nas makaroniarz albo szwab. :P Ale Polak to ma prawo mówić co mu się podoba, tylko inni nie mogą nic mówić o nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 13:32, Rick napisał:

Tylko etymologicznie.


Nie. Złodziej to określenie osoby kradnącej coś. Makaroniarz to określenie osoby jedzącej/lubiącej makaron (BTW: ja lubię makaron i nie obraziłbym się na makaroniarza ;]). Nie widzisz różnicy pomiędzy oskarżeniem kogoś o jedzenie makaronu a kradzież? Serio, przecież to ma jeszcze mniej sensu niż porównanie nazwania kogoś "hamburgerem" do rasizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 13:27, Isildur napisał:

rob006 --> O tym poście zapomniałem, ale głównie polecanie nadeszły góry więc
wiesz.


No jasne, że nadeszły z góry, nie spodziewałeś się chyba że Cenega pisałaby bezpośrednio do moderatorów, którzy na każdym kroku rozkładają ręce i mówią, że nie mają żadnej mocy decyzyjnej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się