Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2014 o 14:10, rob006 napisał:

Może nie reagować w kontrowersyjnych i naciąganych sytuacja. Co prawda ja mam wiedzę
i moc jeszcze mniejszą niż moderator, ale zaryzykują stwierdzenie, że nikt wam ręki nie
utnie za zignorowanie jakiegoś "hamburgera" czy szajsunga... ;)


A widzisz nie do końca. bo jak przymkną oko na jednego "szajsunga" a na drugiego nie - to wtedy zacznie się dym na całego. Ja osobiście - jako osoba czepiająca się szczegółów podał bym to za przykład pewnej hipokryzji i wybiórczości kar. Albo ustalamy zasadę [chociażby idiotyczną, za taką uważam i uważałem ugięcie się przed - tfu - Cenegą] albo nie. Nie ma nic pomiędzy w tak jasnej i klarownej sytuacji jak zakaz lub nakaz używania jakiegoś określonego nazewnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2014 o 13:53, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Osobiście uważam, że każdy człowiek sam powinien wiedzieć, co wolno mówić, a co nie.
I takim moralnym kompasem powinien się kierować wszędzie, a nie tylko tam gdzie pokazuje
"gębę". Dla mnie mój nick, znaczy tyle ile moje nazwisko. Ponieważ podpisuję się nim
w wielu miejscach, nie wyobrażam sobie że mógłbym go zszargać podwórkowymi wypowiedziami.


Jak by się czepiać, to tak jak kiedyś ci napisałem - żartobliwie oczywiście [w jakiejś dyskusji i w kontekście degradów za pierdoły], twój nick tez podpadał by w pewnym czasie pod degrad :)
Leciały nawet onegdaj bany za - uwaga - papierosa w awatarze.

Dnia 25.11.2014 o 13:53, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Jest wielu forumowiczów o wyrobionej marce, inni aspirujący do tego grona a cała ta dyskusja
w głównej mierze dotyczy pewnych wichrzycieli, którzy wierzą w anonimowość w sieci i
nie boją się konsekwencji.


Wyolbrzymiasz temat i to mocno imho. Sam jestem w opozycji do kilku kwestii formalnych forum [kwestie potrzebnych zmian, regulaminu, działalności administracji etc] natomiast na moim GSie są moje prawie pełne dane [imię i nazwisko to kwestia jednego kliku w odnośnik do gmaila i google+]
W przypadku całej masy innych userów jest dokładnie tak samo.

Dnia 25.11.2014 o 13:53, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Osobną sprawą jest to ile może moderator. I mało i dużo. Więcej od zwykłego użytkownika,
ale mniej od administratora/konsula. O tym za ile (za nic) i na jakich zasadach pracujemy
wypowiadał się nie będę, ale serio, troche mniej hejtu na nas, zrozumcie w końću że żaden
z nas nie chce być Waszym wrogiem.


Ciężko na to tak patrzeć gdy cała ekipa modów biernie zgadza się na nacisk strony trzeciej jako jedyny gamingowy polski portal. Bo daje to do myslenia - czy znów gram sie zgodzi na jakis idiotyzm pod naciskiem zasmuconego producenta/firmy/osoby XYZ w przyszłości ? Jest to jeden z kilku przykładów na absurdy naszej społeczności.

P.S.
Tak 3 posty pod rząd, chciałem, żeby opcja odpowiedź" doszła do każdego osobno [ale oczywiście jeśli to za mocno bije w oczy to wedle waszej oceny - scalcie w jeden i wywalcie dwa z 3 wpisów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 17:50, Ring5 napisał:

> /.../, to naprawde wierzysz, ze jest tu jeszcze
miejsce na jakakolwiek "walke"?

Możesz z góry uznać, że cokolwiek zrobisz, to nic to nie da, a możesz po prostu spróbować. Ja próbuję. Bowiem "... i ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu, jeśli poległym ciałem dał innym szczebel do sławy grodu..." (to z pamięci, więc niekoniecznie zgodnie z oryginałem). Jeśli taki stary jak ja (Szwejk by powiedział: wicepierdoła) próbuje, to co sądzić o młodych? Duchowo się zestarzeli bardziej, niż ja? Jeśli nic z tego pożytecznego nie wyjdzie, to co? Najwyżej mogę zostać zbanowany, nic więcej. Ale tak, jak niejednemu psu Burek, tak TO jest tylko jedno z wielu forów (forumów?)
Zresztą... ja już się nawypisywałem i pora rzeczywiście skończyć. Całe szczęście, że grając w Wiedźmina odpocząłem od poprawności politycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 19:11, Pietro87 napisał:

Leciały nawet onegdaj bany za - uwaga - papierosa w awatarze.

"Afera Avatarowa" oj było było... =)

EDIT: Spam bot z tym całym forum co tam już niby 300k użytkowników jest znów uderzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 19:11, Pietro87 napisał:

Leciały nawet onegdaj bany za - uwaga - papierosa w awatarze.

Bana to chyba nie było. Bo zapewne mówisz o mnie chyba że był ktoś inny ale szczerze mówiąc nie pamiętam ale jeśli była taka akcja to chętnie posłucham. :D

Ja do tego mam już luźny stosunek pomijając niesmak tego typu że mi wywalano awatara bez mojej wiedzy ergo - nie miałem pojęcia, że to działanie celowe a tym bardziej moderatorskie już nie mówiąc o tym że nie miałem pojęcia, że może to podpadać pod jakiś gramowy paragraf [ który swoją drogą nigdy nie istniał i nie istnieje ]. xD

Generalnie i śmieszno i straszno. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 19:26, Braveheart napisał:

"Afera Avatarowa" oj było było... =)

Sprawa sprzed kilku miesięcy: pewien user (głupio wymieniać po ksywce) miał w avatarze Putina. Jakieś kilka dni później po zdjęciu nie było ani śladu. :D I to tylko ze względu na ten konflikt między Ukrainą a Rosją? To forum faktycznie jest coraz bardziej nadgorliwe.

A tak z innej beczki, to z tymi spam botami naprawdę przydałoby się zrobić porządek zamiast skupiać się na drobnostkach.

@Tyler_D: Jest taki pewien święty paragraf: W przypadku kwestii nieuregulowanych niniejszym regulaminem należy dostosować się do decyzji Moderatorów. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 19:38, Prince_Miki napisał:

@Tyler_D: Jest taki pewien święty paragraf: W przypadku kwestii nieuregulowanych
niniejszym regulaminem należy dostosować się do decyzji Moderatorów.
xD


No i ten paragraf daje właśnie moderatorom pełnie władzy. Założenie dobre, ale nie dla ludzi :P

Boli też przemądrzałość niektórych moderatorów( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=97481&pid=5) np. w "naucze cię korzystać z wyszukiwarki" itp. Dziwicie się czemu ludzie zakładają tematy? Bo na większości forach tak jest, masz jakiś problem- zakładasz temat. U nas nie, dzielny moderator rzuci swoją instrukcje obsługi wyszukiwarki i przeniesie temat do istniejącego(często mającego niewiele wspólnego z tematem użytkownika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 19:11, Pietro87 napisał:

Leciały nawet onegdaj bany za - uwaga - papierosa w awatarze.


Pokaż dowód gdzie ktoś dostał za to bana? Jak już o coś oskarżasz to pokaż dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 20:35, Isildur napisał:

> Leciały nawet onegdaj bany za - uwaga - papierosa w awatarze.

Pokaż dowód gdzie ktoś dostał za to bana? Jak już o coś oskarżasz to pokaż dowód.

>
Nieco przesadziłeś. Ja wprawdzie też nie pamiętam, żeby ktoś dostał za to bana, ale nie o to chodzi: pełny dostęp do danych jest dla moderatorów, nie użytkowników. Choćby Pietro87 miał rację, to jej nie jest w stanie udowodnić, natomiast Ty możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 20:41, KrzysztofMarek napisał:

Nieco przesadziłeś. Ja wprawdzie też nie pamiętam, żeby ktoś dostał za to bana, ale nie
o to chodzi: pełny dostęp do danych jest dla moderatorów, nie użytkowników. Choćby Pietro87
miał rację, to jej nie jest w stanie udowodnić, natomiast Ty możesz.


Ile użytkowników ma to forum? Wiesz ile czasu by mi zajęło szukanie? ;]
No więc chodzi mi o to, że jeśli nie może mieć pewności to lepiej niech nie rzuca takich słów. tego co wiem avatar był jedynie zdjęty ale bana nikt nie dostał.
Poza tym jeśli chodzi o mnie to piszę maila do użytkownika z prośbą o zmianę avatara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 19:04, Pietro87 napisał:

A widzisz nie do końca. bo jak przymkną oko na jednego "szajsunga" a na drugiego nie
- to wtedy zacznie się dym na całego.


Ależ nic nie stoi na przeszkodzie, aby konsekwentnie ignorować wszystkie "szajsungi". :D Zmierzam do tego, że nikt modom przy skroni pistoletu nie trzyma, nie muszą wcale reagować. Ba, nie są pracownikami Gram, więc nie muszą nawet ściemniać, że nie zauważyli, po prostu mogą powiedzieć "nie i już". Cienkie tłumaczenia że nie mają wyboru, to zwykła spychologia i unikanie odpowiedzialności za swoje decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 20:47, rob006 napisał:

Ależ nic nie stoi na przeszkodzie, aby konsekwentnie ignorować wszystkie "szajsungi".
:D Zmierzam do tego, że nikt modom przy skroni pistoletu nie trzyma, nie muszą wcale
reagować. Ba, nie są pracownikami Gram, więc nie muszą nawet ściemniać, że nie zauważyli,
po prostu mogą powiedzieć "nie i już". Cienkie tłumaczenia że nie mają wyboru, to zwykła
spychologia i unikanie odpowiedzialności za swoje decyzje.


A może według Twojej rady zrobimy tak, że wszystkie zgłoszenia będziemy ignorować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 20:23, Snafu napisał:

No i ten paragraf daje właśnie moderatorom pełnie władzy. Założenie dobre, ale nie dla
ludzi :P

Nie wyczułeś mojej ironii? :)

Dnia 25.11.2014 o 20:23, Snafu napisał:

Boli też przemądrzałość niektórych moderatorów( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=97481&pid=5)
np. w "naucze cię korzystać z wyszukiwarki" itp.

Tak, mnie też to się rzuciło w oczy. Niestety, ale muszę Ci przyznać rację, bo zarozumiałością czuć na kilometr od tego posta. Na szczęście nie zauważyłem, by inni Moderatorzy tak się wymądrzali.

Dnia 25.11.2014 o 20:23, Snafu napisał:

Dziwicie się czemu ludzie zakładają
tematy? Bo na większości forach tak jest, masz jakiś problem- zakładasz temat. U nas
nie, dzielny moderator rzuci swoją instrukcje obsługi wyszukiwarki i przeniesie temat
do istniejącego(często mającego niewiele wspólnego z tematem użytkownika)

Nie no, najlepiej by był tylko jeden temat, żeby nie robić chaosu na forum, jednak faktycznie Gumisiek2 dziś kulturą nie zabłysnął, co jest niedopuszczalne dla kogoś z czerwonym statusem. Po prostu najzwyczajniej w świecie powinien dać link, zamknąć temat i koniec, bez zbędnych komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie muszą i że mogą się postawić. Tyle, że wtedy "góra" po prostu znajdzie sobie nowych, którzy będą wykonywali ich polecenia. Patrząc na to, co pisał wcześniej Isildur: "Nie zostanie to przywrócone bo to nie zależy od nas. A dlaczego nie zależy od nas? Bo po pierwsze nie jesteśmy administratorami serwisu. A po drugie nie jesteśmy pracownikami.", wyraźnie widać, że po prostu robią to, co każe im "góra".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 20:50, Isildur napisał:

A może według Twojej rady zrobimy tak, że wszystkie zgłoszenia będziemy ignorować?


Polecam przeczytać ze zrozumieniem moją radę, na pewno nie pisałem tam o wszystkich zgłoszeniach. I generalnie polecam porzucenie popularnej tu ostatnio retoryki polegającej na bezsensownym wyolbrzymianiu/przekręcaniu tego co inni mówią - to jest dziecinne i do niczego nie prowadzi. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 20:55, Dared00 napisał:

Jasne, że nie muszą i że mogą się postawić. Tyle, że wtedy "góra" po prostu znajdzie
sobie nowych, którzy będą wykonywali ich polecenia.


To sobie znajdzie. Chyba że nikomu nie będzie się już chciało. Bo czy naprawdę czerwony status jest wart tego, żeby robić coś wbrew sobie? Czy ekipie w ogóle będzie się chciało szukać kogoś na ich miejsce? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odłożyć dyskusję do jutra. Teraz jest za dużo emocji, jutro będzie, przynajmniej tak się spodziewam, spokojniej i bardziej rzeczowo, bez wypominania sobie wszelkich przewinień i niezręczności od początku świata. Ja w każdy razie do jutra pasuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2014 o 19:33, Tyler_D napisał:

Bana to chyba nie było. Bo zapewne mówisz o mnie chyba że był ktoś inny ale szczerze
mówiąc nie pamiętam ale jeśli była taka akcja to chętnie posłucham. :D


Z tego co pamiętam dostałeś temp bana którego ci cofnięto tudzież zmieniono na degrad - ale tak 1 w 1 nie jestem pewien, jak by nie patrzeć dosyć dawno to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2014 o 20:35, Isildur napisał:

Pokaż dowód gdzie ktoś dostał za to bana? Jak już o coś oskarżasz to pokaż dowód.


Znamy się już dłuższy czas i też poza forum [mail, diablo 3 itp] - wypij sobie melisy i nie burz się tak w tym temacie, bo jątrzysz się kolego tu ostatnio niemalże na każdym kroku i imho mocno na wyrost. Nie wiem to jest jakaś postawa zapędzonego pod ścianę i atakowanego tygrysa ? [bo akurat pod ścianę cię nikt tu nie zapędza, daleko tej całej kilkudniowej dyskusji od tak mocno posuniętych ruchów społecznych :) Przeżyliśmy chyba kilka dużo poważniejszych]

Swoją drogą masz wgląd w panel moderatora - zerknij na bany za awatary i pokaż mi dowód, że Tyler za swój nie dostał zamiast się niepotrzebnie unosić.
Poza Tylerem były tez bany za inne awatary [za awatar z Putinem z Hitlerem ze Stalinem - tu akurat nie twierdze, że niesłuszne - ale dalej dyskusyjne, Hitler i Stalin ok, Putin natomiast został chyba 2 razy z rzędu wybrany politykiem roku, czy go ktoś lubi czy nie, w tej kwestii były też warny i grożenie banem w temacie polityki userom którzy się o nim Pochlebnie wypowiadali, co tez było najmniej dziwne]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się