Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2014 o 07:33, Prince_Miki napisał:

> Zresztą co to znaczy,
> że forum staje się mniej forumowe
Trzeba uważać, co się pisze. Przeczytaj poprzednie posty.

Forum oczywiście jest od wyrażania opini. Ale zwykle obrażanie kogoś jest po prostu niemiłe. Wydaje mi się, że swoje zdanie można podrzeprzeć konkretnymi faktami etc. bez niepotrzebne dogryzania. I to chyba jest tutaj głównym wymogiem, co uważam, za potrzebne. Dlatego tak, trzeba uważać bo tego wymaga kultura wypowiedzi. Według mnie to nie jest uleganie naciskom pewnych osób a raczej zwykłe dbanie o pewien poziom wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2014 o 21:51, Isildur napisał:

Mamy przestać wymagać kultury osobistej?


Przecież do 30.12.2011 nie wymagaliście jej.

Zabrzmiało to, jakbyśmy chcieli przyzwolenia na rzucanie wulgaryzmami.
Chcielibyśmy tylko cofnięcia regulaminu do stanu sprzed wymuszenia ze strony firmy zewnętrznej - Cenegi.

Ta cała sytuacja wygląda, jakby to Cenega rządziła tym regulaminem, nie wy.

@pkapis

Skąd to się bierze?

W moim przypadku - przez całe kilkanaście lat w szkole nie było o tym lekcji.
Ale że człowiek uczy się całe życie - jestem wdzięczny za zwrócenie uwagi. :)

@akwyx

Według mnie to nie jest uleganie naciskom pewnych osób a raczej zwykłe dbanie o pewien poziom wypowiedzi.

Do 30.12.2011 jak najbardziej dbano o poziom wypowiedzi, ale nie reagowano na przypadki, gdzie ktoś napisał, że pewna firma na literę "c" jest nędzna.
Bo jaki był sens?

Wtedy też do gramu przyszła ze skargą płacząca Cenega, że ją obrażają i żąda zmian w regulaminie.
A żeby nie było, że to ona jest powodem wymuszeń, wprowadzono karania za wszystkie przeinaczania firm czy nawet nazw gier (o_O).

Więc to jest definitywnie uleganie naciskom firmie zewnętrznej - Cenegi.

Czy ekipa gramu nie zdaje sobie sprawy, że z tego powodu, na tle innych podobnych portali, jest obiektem pośmiewiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 08:57, Rifter napisał:

Czy ekipa gramu nie zdaje sobie sprawy, że z tego powodu, na tle innych podobnych portali,
jest obiektem pośmiewiska?


Nie wiem co tam na innych forach pisza o gramie ale nawet gdyby tak bylo to i tak nic by to ich nie ruszylo. Zauwazam jedno, ilosc aktywnych uzytkownikow bioracych czynny udzial w zyciu forum tj. piszacych posty non stop spada. Na pierwszej stronie pod koniec dnia sa widoczne tematy z ostatnim postem z dnia poprzedniego: kiedys tak nie bylo i dyskusje toczyly sie non stop w dziesiatkach tematow. Jak tak dalej pojdzie to za rok, dwa czy trzy na tym forum wystarczy jeden moderator bo bedzie na tyle malo aktywnych osob, ze nie bedzie czego pilnowac. Do tego zakazu przekrecania nazw juz nawet sie nie odniose bo to jakas zenujaca sytuacja.

Zeby tydzien po premierze GTA 5 na next geny nie bylo z kim porozmawiac o niej? Kiedys nie do pomyslenia. Trzeba sie ratowac innymi forami gdzie przebywa wiecej aktywnych osob:) smutne ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że w sporej ilości przypadków mylona jest dobitność z brakiem kultury. Dobitność, inaczej "dosadność, wyrazistość, dokładność" jest formą przyjętą od dawna w języku polskim i używaną wszędzie tam, gdzie potrzebna jest siła wyrażenia, jego jasność i prostota.
Tymczasem próbuje się zamienić dobitność w jakieś rozmemłane ględzenie, z którego może i coś wynika, ale niekoniecznie to, "co autor miał na myśli". Gramie.pl nie idź tą drogą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jako wieloletni bywalec na tym forum powiem, że cała sytuacja nie mieści mi się w głowie. Gram.pl uległo naciskom jakiejś obcej, nie mającej z tym serwisem nic wspólnego firmy, a wszelkie prośby takich legend, jak np. KrzysztofMarek są ignorowane. Dla mnie to jakaś żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../, a wszelkie prośby takich legend, jak np. KrzysztofMarek są ignorowane.

Dnia 25.11.2014 o 09:57, Prince_Miki napisał:

Dla mnie to jakaś żenada.

Znaczy się, zostałem legendą? Jak, z zachowaniem wszelkich proporcji, Wałęsa? No to tylko patrzeć, jak zostanę Bolkiem, a zaraz potem cienkim Bolkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 09:57, Prince_Miki napisał:

Ja jako wieloletni bywalec na tym forum powiem, że cała sytuacja nie mieści mi się w
głowie. Gram.pl uległo naciskom jakiejś obcej, nie mającej z tym serwisem nic wspólnego
firmy, a wszelkie prośby takich legend, jak np. KrzysztofMarek są ignorowane.
Dla mnie to jakaś żenada.

Najpierw bronisz większości decyzji modków rozkładając je na czynniki pierwsze i próbując nam maluczkim wyjaśnić oczywiste oczywistości(pije do tego forum nieszczęsnego). Teraz dowiadujemy się od Ciebie, że sytuacja jest tragiczna i wgl ignorowane są prośby...Szczerze to nie jestem w stanie wyczytać z Twoich wypowiedzi jakiegoś jednego(podkreślam) i mocnego stanowiska, ktore teraz próbujesz formułować. Mając na myśli Twoje wypowiedzi biorę pod uwagę zaledwie dorobek kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 09:57, Prince_Miki napisał:

Ja jako wieloletni bywalec na tym forum powiem, że cała sytuacja nie mieści mi się w
głowie.

Jako wieloletni bywalec tego forum nie miałeś nic przeciwko kiedy zapis wchodził w życie.

>Gram.pl uległo naciskom jakiejś obcej, nie mającej z tym serwisem nic wspólnego

Dnia 25.11.2014 o 09:57, Prince_Miki napisał:

firmy,

No też nie do końca prawda. Gram oczywiście wywodzi się z CDProjektu, ale należy pamiętać, że był czas kiedy Gram.pl łączyło przedstawicieli wszystkich dystrybutorów. Nawet mieli własny status. Więc odkąd gram.pl odłączyło się od CDP oficjalnie nie skłania się w stronę żadnego z dystrybutorów.

Poza tym, sorry, ale ja się akurat nie wypowiem o tych naciskach. Nie znam tematu, ja o żadnych naciskach nie słyszałem. Miki, a ty słyszałeś? Znaczy od jakiegoś konsula, nie od Riftera.

>a wszelkie prośby takich legend, jak np. KrzysztofMarek są ignorowane.

Nie bądź taki skromny Miki.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam Tobie takie pytanie:

Jakbyś prowadził firmę i na jakimś większym forum, ktoś w chamski i obraźliwy sposób by przekręcił jej nazwę, to byłbyś zadowolony z tego faktu?
Mnie się wydaje, że nie i również byś zabiegał o to by właściciele forum coś z tym zrobili...

Takie chamskie przekręcanie zwie się oczernianie a to już jest karalne z tego co się orientuję.

Nie zostanie to przywrócone bo to nie zależy od nas. A dlaczego nie zależy od nas? Bo po pierwsze nie jesteśmy administratorami serwisu. A po drugie nie jesteśmy pracownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 10:55, Rick napisał:

Jako wieloletni bywalec tego forum nie miałeś nic przeciwko kiedy zapis wchodził w życie.

Ponieważ akurat wtedy był taki okres, że udzielałem się w quizach i zabawach.

Dnia 25.11.2014 o 10:55, Rick napisał:

Nie bądź taki skromny Miki.

A co, nie jest legendą, skoro był od samego początku zarejestrowany na forum cdprojekt.info, uzyskał tam WT, a kiedy cdprojekt przeniosło forum to tutaj też był zawsze bardzo aktywny i też na gram.pl ma WT, hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 09:57, Prince_Miki napisał:

Ja jako wieloletni bywalec na tym forum powiem, że cała sytuacja nie mieści mi się w
głowie. Gram.pl uległo naciskom jakiejś obcej, nie mającej z tym serwisem nic wspólnego
firmy, a wszelkie prośby takich legend, jak np. KrzysztofMarek są ignorowane.
Dla mnie to jakaś żenada.



Pokaż mi dowody gdzie były naciski ze strony którejś z firm zewnętrznych.

Ale jak już tak chcecie, to napisałem do community z prośbą, by się ktoś wypowiedział z gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2014 o 11:48, Prince_Miki napisał:

A co, nie jest legendą, skoro był od samego początku zarejestrowany na forum cdprojekt.info,
uzyskał tam WT, a kiedy cdprojekt przeniosło forum to tutaj też był zawsze bardzo aktywny
i też na gram.pl ma WT, hę?

Mówiłem, żebyś ty nie był taki skromny. :P Jako gramowicz z takim stażem tez możesz pretendować do tego tutułu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2014 o 11:37, Isildur napisał:


Takie chamskie przekręcanie zwie się oczernianie a to już jest karalne z tego co się
orientuję.


Jak sie wszystko bierze do siebie i czepia sie kazdego slowa to tak wlasnie jest. Troche dystansu co niektorzy powinni do siebie miec i nie wydaje ci sie conajmniej dziwne, ze duza, powazna firma przesiaduje na forach i bacznie przyglada sie temu by przypadkiem ktos nie przekreci ich nazwy?
Zwyczajne robienie z igly widly i szukanie problemu na sile.

Czyli na mieszkancow Wloch juz nie mozna mowic makaroniarze mimo, ze to powszechne okreslenie i wcale nikogo nie oczerniajace. A, ze w niedziele pojechalem na targ kupic ciuchy od potocznie mowiac ruskich to juz tez nie? Czyli, ze pojechalem na targ kupic ciuchy od mieszkancow Rosji. Sorry, nie ciuchy bo to obrazliwe, elementy ubioru chcialem rzec:) i zeby tylko nikt nie napisal, ze ta obudowa do telefonu co to ja kupil za 5zl to ,,tandetna chinszczyzna'''', bo poprawnie powinniscie napisac, ze to byla obudowa wyprodukowana w Chinach o watpliwej jakosci:)

Tutaj to powinien sie wypowiedziec prof. Miodek raczej.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 12:14, Citkowsky napisał:

Jak sie wszystko bierze do siebie i czepia sie kazdego slowa to tak wlasnie jest. Troche
dystansu co niektorzy powinni do siebie miec i nie wydaje ci sie conajmniej dziwne, ze
duza, powazna firma przesiaduje na forach i bacznie przyglada sie temu by przypadkiem
ktos nie przekreci ich nazwy?
Zwyczajne robienie z igly widly i szukanie problemu na sile.


Dlatego poprosiłem tutaj kogoś z community, jeśli zadecydują by to cofnąć to ok, ja sam takiej decyzji podjąć nie mogę.
Poza tym uważam, że jest wiele określeń, które nie są obraźliwe a nadają cały kontekst krytyki danej firmy, że nie trzeba sięgać bo treści obraźliwych czy chamskich niekiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 12:14, Citkowsky napisał:

Jak sie wszystko bierze do siebie i czepia sie kazdego slowa to tak wlasnie jest. Troche
dystansu co niektorzy powinni do siebie miec

A powiedz mi proszę dlaczego ktoś ma zmienić swoje podejście by ludziom którzy go obrażają było wygodnie? Czy nie jest to trochę pomieszanie priorytetów? To ludzie obrażający powinni zmienić siebie, nie ci których obrażają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2014 o 12:14, Citkowsky napisał:

Jak sie wszystko bierze do siebie i czepia sie kazdego slowa to tak wlasnie jest. Troche
dystansu co niektorzy powinni do siebie miec


Cóż, nie powiem kto wysyła chyba najwięcej maili z prośbą o interwencję, bo poczuł się urażony. ;)

Makaroniarz? Powszechne, zgodzę się. Ale to jest "pejoratywne określenie grupy etnicznej". Jeszcze raz powtórzę: przekręcanie nazw/obraźliwe określenia są częścią naszego języka. Ale tak samo jak wulgaryzmy. Dlaczego mamy karać za jedne, a nie karać za drugie? Jeśli forum byłoby międzynarodowe i np. Niemiec nazwałby cię złodziejem to poczułbyś się urażony? Dlaczego? Przecież to u nich powszechne stwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 11:37, Isildur napisał:

Jakbyś prowadził firmę i na jakimś większym forum, ktoś w chamski i obraźliwy sposób
by przekręcił jej nazwę, to byłbyś zadowolony z tego faktu?
Mnie się wydaje, że nie i również byś zabiegał o to by właściciele forum coś z tym zrobili...


Widać, że Cenega zabiegała u was. Przykro patrzeć, jak moderatorzy forum wolą stanąć po stronie biednego, obrażonego dystrybutora, a nie użytkowników.

Dnia 25.11.2014 o 11:37, Isildur napisał:

Takie chamskie przekręcanie zwie się oczernianie a to już jest karalne z tego co się
orientuję.


lol

Dnia 25.11.2014 o 11:37, Isildur napisał:

Nie zostanie to przywrócone bo to nie zależy od nas. A dlaczego nie zależy od nas? Bo
po pierwsze nie jesteśmy administratorami serwisu. A po drugie nie jesteśmy pracownikami.


A kto tak właściwie administruje tym serwisem? Można się jakoś z tymi ludźmi skontaktować? Bo z mojego punktu widzenia, zwykłego użytkownika forum, to wydaje się że moderatorzy mają władzę absolutną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się