Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 3: Extended Cut w drodze! Będą precyzyjniejsze zakończenia!

90 postów w tym temacie

Pamiętam, że była taka sama akcja z rysunkowym Prince of Persia gdzie Ubi postanowił wydać nowe zakończenie gry heh. Nie jestem tylko pewny czy była to akcja fanów. Z jednej strony to pewnie dobrze, że zmieniają to zakończenie, ale z drugiej jakoś tak kiepsko patrzy się na przyszłość... coś się nie spodoba, zmiana tego w DLC. Teraz jest za free, ale czy kolejne też będą? Wątpię. Wyłudzacze kasy tacy jak EA, Acti czy Ubi zawsze będą szukać interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 17:23, TobiAlex napisał:

Ha, i znowu - ktoś chce naprawić "błąd" (aczkolwiek nie należę do grupy, której zakończenie
ME3 się nie podoba, ale to tego trzeba pomyślunku i wyobraźni)


Oho, kolejny wierzący w fanowską teorię indoktrynacji? Przecież to DLC praktycznie zaprzecza tej teorii, bo jej głównym elementem było to, że Bioware dorobi nowe zakończenie a nie rozszerzy to, co już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszłość rysuje się w DLCkowych barwach.
Już niedługo zamiast zbroi na konia i nowego miecza, do kupienia będą trzy nowe zakończenia :)

Ech nie skomentuje bo już nie mam sił do tego.
Dla mnie BW upodli się teraz jeszcze bardziej niż samym zakończeniem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 19:47, Sherem napisał:

do kupienia będą trzy nowe zakończenia

Szkoda, że umiejętności czytania ze zrozumieniem nie można pobrać jako DLC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 19:50, mati285 napisał:

> do kupienia będą trzy nowe zakończenia
Szkoda, że umiejętności czytania ze zrozumieniem nie można pobrać jako DLC...


Spróbuj spojrzeć szerzej bo bynajmniej nie piszę tu o DLC które ma wyjść do ME3. Tu sprawa jest jasna.
Chodzi oto, że ludzie w stylu Pana Bobby''ego wywęszą w tym interes i takie rzeczy typu "trzy nowe zakończenia w świątecznej paczce" staną się rzeczywistością.
Będziemy wszyscy tego żałować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na zakończenie ME3 nie narzekam. Fakt, były w nim ze dwie dziury związane z nagłą ucieczką Normandii i teleportacją członków drużyny, ale poza tym wszystko jest ok, i to bez żadnej bzdurnej teorii indoktrynacji.
Ale jeśli BW chce zrobić jakieś dodatkowe sceny i filmiki, i daje to w DLC za free, to luz.
Ja chętnie przyjmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoria o indoktrynacji jest tak wydumana i za razem zajefajna, że aż trudno uwierzyć, żeby była prawdziwa. BioWare sknocił, po ptakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że to zakończenie ostatecznie stanie się powodem do "mega_hate_spam_mode" na stronach o ME/grach. IMO ujednolicą zakończenia jeszcze bardziej, sprowadzając wszystkie wybory na jedną drogę, tak jak fakt, że niezależnie od

Spoiler

wyboru pod koniec jedynki, na początku trójki i tak jesteśmy witani przez Andersona na Ziemii

, co pozwoli na łatwiejsze stworzenie i umiejscowienie kolejnej gry z serii (w końcu EA/BioWare podkreślali, że ME3 jest końcem historii Shepard''a, a nie ostanią grą z tej serii, jeśli dobrze pamiętam). Sam w ME3 nie grałem co prawda, ale z tego co widziałem na filmikach (bo grać nie zamierzam, dzięki Originowi), to największą bolączką zakończenia nie jest sam fakt, że
Spoiler

znikąd dzieciak okazuje się Catalystem, itd.

, bo tu wkraczają fani z teorią o indoktrynacji, tylko fakt, że nie wiadomo jakie odzwierciedlenie na historię mają nasze wybory, przynajmniej ja tak to odczuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Spoiler

znikąd dzieciak okazuje się Catalystem, itd.



On nim NIE JEST!
Spoiler

Catalyst przyjął taką formę, żeby jakoś przed Shepardem wyglądać

. Naprawdę nie wiem, czy ludzie to idioci czy co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 20:44, NeroNarmeril napisał:

>

Spoiler

znikąd dzieciak okazuje się Catalystem, itd.



On nim NIE JEST!
Spoiler

Catalyst przyjął taką formę, żeby jakoś przed Shepardem wyglądać

.
Naprawdę nie wiem, czy ludzie to idioci czy co...


Napisałem, że w ME3 nie grałem, a w temat nie zagłębiałem się na tyle, żeby wiedzieć więcej dlaczego było tak, a nie inaczej

Spoiler

(a całego dialogu końcowego też zbyt dobrze nie pamiętam

), napisałem za to dokładniej, co myślę o dopowiadaniu przez BW zakończenia. Miło by było jakby następnym, razem zamiast zobaczyć komentarz, że jestem idiotą, przeczytać zwykłą odpowiedź uwzględniająco wszystko to co napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 20:44, NeroNarmeril napisał:

On nim NIE JEST!

Spoiler

Catalyst przyjął taką formę, żeby jakoś przed Shepardem wyglądać

.
Naprawdę nie wiem, czy ludzie to idioci czy co...

Co nie zmienia faktu, że to było denne...

Ja osobiście dalej jestem zawiedziony, ponieważ jedyne co mogli zrobić dobrze, to przyjąć teorię o indoktrynacji i w ten sposób z tego wybrnąć. Bio przyznało się, że te żałosne zakończenia były zamierzone, co wcale nie rehabilituje ich w moich oczach. Ten cały Extended Cut to będzie poprostu parę cut scenek, które spokojnie mogły się znaleźć w normalnej wersji gry. Oczywiście zakończenia dalej są i pozostaną denne, a wpływ graczy na zakończenie trylogii będzie w dalszym ciągu taki sam (czyli żaden). NIC się nie zmieniło. Chcą tylko zamknąć fanom gęby, żeby nie tworzyli negatywnego PR''u. Wierzcie mi, że nie narzekałbym gdyby Bio od razu zrobiło zakończenia jak należy. Teraz już nic porządnego nie można z nimi zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do zmiany zdania o EA/Bioware ale tu mnie zaskoczyli. Wiedziałem że będzie DLC z zakończeniem ale nawet nie śniłem że za darmo. No ale cóż - naprawili co zepsuli więc kto wie - może uzupełnię jednak bibliotekę gier o ME 3 jak już powypuszczają DLC. Na razie nie chcę nawet o tym myśleć bo kto wie ile ich wypuszczą i jakie. Lepiej przejść całość za jednym zamachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak późno? Najbardziej chciałbym aby w tym dodatku zostały wyjaśnione różne pytania i nieścisłości. Co się dzieje po tym jak shepard robi wdech?(czerwone zakończenie). Co się dzieje z galaktyka bo wybuchu przekaznikow?(przecież jak zniszczy się przekaznik to niszczy się też układ(Arrival się kłania)).i wiele innych .Mam nadzieję że ten dodatek potwierdzi teorię indoktrynacji(bo gdyby to się potwierdziło to zakończenie me3 było by jedno z najlepszych zakończenie w świecie gier) a wszystkie nieścisłości wskazuje na teorie indoktrynacji. Wczoraj cały internet przewertowalen na temat tej teorii

A opisze o co mi chodzi z indoktrynacja i jak ja widze ten dodatek.

Jak wiemy z leksykonu ME to indoktrynacja jest procesem długim i nie odbywa sie tak szybko. Procesowi temu towarzyszą,koszmary,bóle głowy i zjawy które widzi tylko osoba indoktrynowana. Teoria o indoktrynacji mówi nam że proces indoktrynacji Sheparda zaczął sie w Mass Effect 2. Kiedy? I tu jest ze sporów. Jedni mówia że wszystko zaczelo się na Misji Moduł indedyfikacjijnym Żniwiarza w ME2. Drudzy że w dodatku Mass Effect 2:Arrival(Obiekt Rho,indoktrynacja doktor i pracowników). W ME3 na początku można już zobaczyć elementy indoktrynacji Shepa czyli ten mały chłopak. Zauważylście że tylko Shepard go widzi? Gdy ten chłopak ucieka na prom Przymierza to nikt mu nie pomaga?(a logiczne że w takich sytuacjach to dzieci i kobiety sa priorytetem). Dalej podczas przygod w ME3 ciągle Shepard ma koszmary(z tym dzieckiem),a jak wiemy koszmary sa jednym z objawów indoktrynacji. Na Thesii(planecie Asari) spotykamy proteanskie WI. I tu jest argument który może podważyć teorie indoktrynacji. Otóż proteanskie WI wykrywa czy ktoś jest podany indoktrynacji. Zwolennicy teorii mówia że Shep w tym momencie gry był podanny częsciowo temu procesowi a nie w całości.

Teraz moment szarży na promień. I jak wiemy pojawia sie Zwiastun i zabija wszystkich,oprócz Shepa i Andersona. Dlaczego nie zabił Shepa? Jak wiemy Zwiastun mówił że on nie chcę go zabić tylko przejąć nad nim kontrolę. I od tego momentu zaczyna się walka w jego głowie. Walka czy zostanie zindoktrynowany. Anderson i Człowiek iluzja są wizją.

I własnie ten katalizator na Cytadeli to Zwiastun pod postacią Dziecka. Zauważylście że podczas rozmowy z nim nakierowuję Sheparda aby poszedł do Niebieskiego lub Zielonego zakończenia a czerwone kategorycznie odradza?

Gdy wybierzemy niebieskie lub zielone to Shepard zostaje indoktrynowany. Gdy wybierzemy czerwone Shepard odpiera się procesowi i odzyskuję przytomność(ten wdech). I tutaj powinno być tak ze Shepard wstaje i idzie juz do tego promienia i walczy dalej ze Zniwiarzami. Wiem że troche to chaotycznie napisane :D

A tak po za tym. Zachęcam gorąco do obejrzenia tego filmu(jest po angielsku,ale wiele mozna sie dowiedziec na temat teorii indoktrynacji ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ythY_GkEBck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 21:48, LionelPL napisał:

wszystkie nieścisłości wskazuje na teorie indoktrynacji.

Wszystkie nieścisłości wskazują na przyspieszenie procesu tworzenia gry w trakcie pisania ostatniej sekwencji a nie na bzdurną teorię wymyśloną przez fanów, którzy nie mogą pojąć, że Bioware mogło skaszanić zakończenie (aż dziw bierze, że ludzie po DA2 jeszcze się łudzą...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 21:52, Henrar napisał:

> wszystkie nieścisłości wskazuje na teorie indoktrynacji.
Wszystkie nieścisłości wskazują na przyspieszenie procesu tworzenia gry w trakcie pisania
ostatniej sekwencji a nie na bzdurną teorię wymyśloną przez fanów, którzy nie mogą pojąć,
że Bioware mogło skaszanić zakończenie (aż dziw bierze, że ludzie po DA2 jeszcze się
łudzą...).

Wiesz, mi też ciężko uwierzyć, że ludzie, którym za to płacą aż tak spartolili sprawę. Teoria jest sensowna, tyle, że nieprawdziwa. To tylko dowodzi fakt, że fani sami potrafią lepiej napisać zakończenie niż pseudoscenarzyści z Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mam nadzieję że ten dodatek potwierdzi teorię indoktrynacji(bo gdyby to się potwierdziło to zakończenie me3 było by jedno z najlepszych zakończenie w świecie gier) a wszystkie nieścisłości wskazuje na teorie indoktrynacji.

Też chciałbym żeby tak było ale im dłużej ten cyrk trwa tym szybciej przestaję w to wierzyć...

Dnia 05.04.2012 o 21:48, LionelPL napisał:

Jak wiemy z leksykonu ME to indoktrynacja jest procesem długim i nie odbywa sie tak szybko.


Jeśli Żniwiaż się uprze to może i szybko zindoktrynować. Huski na smoczych zębach się kłaniają...

>W ME3 na początku można już zobaczyć elementy indoktrynacji Shepa czyli ten mały chłopak. Zauważylście że tylko Shepard go widzi? Gdy ten chłopak ucieka na prom Przymierza to nikt mu nie pomaga?(a logiczne że w takich sytuacjach to dzieci i kobiety sa priorytetem).

Tak w ogóle to jest jedyne dziecko w całym uniwrsum. Zauważyłeś? :-)

>Zauważylście że podczas rozmowy z nim nakierowuję Sheparda aby poszedł do Niebieskiego lub Zielonego zakończenia a czerwone kategorycznie odradza?

Sam oglądałem końcówkę na yt jeszcze raz by sprawdzić czy on rzeczywiście tak go namawia i... Bullshit.
Mówi mu tylko jakie ma opcje i co one przyniosą, nie mówi "wybierz bramkę nr 1, no wybierz!"

Podziwiam że chciało ci się pisać coś o czym wszyscy obeznani w temacie już wiedzą ale nie wiem do końca po co to było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiem ci, ze jak dla mnie nie jest takie złe

Spoiler

(synteza)

, ale mogłoby być faktycznie dużo bardziej jaśniejsze, rozwiązywać wiele wątków i jednocześnie żeby miały na nie wpływ decyzje z jedynki i dwójki. Niestety IMHO sprawa z zakończeniem jest mocno przehype''owana, aktualnie mnóstwo memów, kwejków i innych powstaje w stylu ''still better than Mass Effect 3 ending'', więc delikatnie mówiąc większość będąc w końcówce gry nastawia się, że zakończenie będzie ujowe i z taką świadomością wyłącza grę na pojawieniu się napisów. Chociaż ja przeczekałem(jestem świeżo po przejściu) i bardzo zastanawiają mnie słowa które się tam pojawiły, na pewno dają znać o kontynuacji, ale mnie bardziej zastanawia czy nie wydadzą jakiegoś DLC z Shepardem właśnie...
Zgodzę się jednak z tym, że te zakończenia różnią się kolorem, bo większość jest w sumie bardzo podobna, ale ten który ja wybrałem przypasował mi, może nie urwał mi jajec jak ending dwójki, ale nie mam co płakać. Choć na te DLC czekam z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2012 o 21:48, LionelPL napisał:

Mam nadzieję że ten dodatek
potwierdzi teorię indoktrynacji(bo gdyby to się potwierdziło to zakończenie me3 było
by jedno z najlepszych zakończenie w świecie gier)


Nie potwierdzi, bo to teoria wymyślona przez graczy, która swoją drogą kupy się nie trzyma.

Dnia 05.04.2012 o 21:48, LionelPL napisał:

wszystkie nieścisłości wskazuje
na teorie indoktrynacji.


Wszystkie nieścisłości wskazują na to, że scenarzyści z BW nie przemyśleli do końca tego zakończenia, i zrobili je tak, żeby było "epickie" a nie sensowne.

Dnia 05.04.2012 o 21:48, LionelPL napisał:

W ME3 na początku można już zobaczyć elementy indoktrynacji Shepa czyli
ten mały chłopak. Zauważylście że tylko Shepard go widzi? Gdy ten chłopak ucieka na prom
Przymierza to nikt mu nie pomaga?(a logiczne że w takich sytuacjach to dzieci i kobiety
sa priorytetem).


Chłopak nie jest widmowy. Żołnierze którzy są w trakcie walki z hordą Husków i Kanibali będą raczej chronić prom przed wrogiem niż pomagać dzieciakowi, który sam daje sobie świetnie radę.

Dnia 05.04.2012 o 21:48, LionelPL napisał:

Dalej podczas przygod w ME3 ciągle Shepard ma koszmary(z tym dzieckiem),a
jak wiemy koszmary sa jednym z objawów indoktrynacji.


Ta. bo ludzie którzy walczą na wojnie nie mają koszmarów. Facet, który stał i spokojnie patrzył jak giną niewinni ludzie raczej będzie miał wyrzuty sumienia. Te koszmary to nie dowód na indoktrynację tylko na to, że Shep jest człowiekiem, który nie jest ze stali. Ma sumienie a to go gryzie, że odleciał z Ziemi, kiedy ludzie go najbardziej potrzebowali.

Dnia 05.04.2012 o 21:48, LionelPL napisał:

Na Thesii(planecie Asari) spotykamy
proteanskie WI. I tu jest argument który może podważyć teorie indoktrynacji. Otóż proteanskie
WI wykrywa czy ktoś jest podany indoktrynacji. Zwolennicy teorii mówia że Shep w tym
momencie gry był podanny częsciowo temu procesowi a nie w całości.


Przede wszystkim, teorii indoktrynacji przeczy postać Javika.

Spoiler

Jeżeli proteańskie VI potrafi wyczuć indoktrynację to Proteanin powinien wyczuć do tym bardziej. Javik "dotyka" Shepa i nic takiego nie wyczuwa. Wyczuwa strach, rozpacz, ale nie indoktrynację.
http://www.youtube.com/watch?v=Xg1LLyb4Egw


Dnia 05.04.2012 o 21:48, LionelPL napisał:

Teraz moment szarży na promień. I jak wiemy pojawia sie Zwiastun i zabija wszystkich,oprócz
Shepa i Andersona. Dlaczego nie zabił Shepa?


Spoiler

Rozwalił wszystkich. Widział, że cały oddział leży i się nie rusza więc założył, że zabił wszystkich. Shep był nieprzytomny, ale Harbinger raczej nie miał możliwości podejść sprawdzić mu pulsu i ew. dobić.


Dnia 05.04.2012 o 21:48, LionelPL napisał:

Anderson i Człowiek iluzja są wizją.


Ta, i jeden uosabia jasną a drugi ciemną stronę mocy. Bzdura.

Dnia 05.04.2012 o 21:48, LionelPL napisał:

I własnie ten katalizator na Cytadeli to Zwiastun pod postacią Dziecka.


Pokazał się w takiej formie aby stworzyć kształt, który jest Shepowi znany.

Dnia 05.04.2012 o 21:48, LionelPL napisał:

Zauważylście
że podczas rozmowy z nim nakierowuję Sheparda aby poszedł do Niebieskiego lub Zielonego
zakończenia a czerwone kategorycznie odradza?


Gdzie odradza, przedstawia skutki tego rozwiązania.

Spoiler

Zniszczenie to typowe rozwiązanie Renegade. Trzeba zniszczyć całą inną cywilizację (Gethy) dla wątpliwego zwycięstwa.


Dnia 05.04.2012 o 21:48, LionelPL napisał:

Gdy wybierzemy niebieskie lub zielone to Shepard zostaje indoktrynowany. Gdy wybierzemy
czerwone Shepard odpiera się procesowi i odzyskuję przytomność(ten wdech). I tutaj powinno
być tak ze Shepard wstaje i idzie juz do tego promienia i walczy dalej ze Zniwiarzami.
Wiem że troche to chaotycznie napisane :D


On łapie wdech gdy leży w gruzach Crucible''a i Cytadeli.

Dnia 05.04.2012 o 21:48, LionelPL napisał:

A tak po za tym. Zachęcam gorąco do obejrzenia tego filmu(jest po angielsku,ale wiele
mozna sie dowiedziec na temat teorii indoktrynacji ;)

http://www.youtube.com/watch?v=ythY_GkEBck


Chyba wszyscy go już znamy na pamięć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować