Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Kolejne pytanie z mojej strony ;)

Interesuje mnie europeistyka, mam na oku dwie uczelnie : Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, oraz UJ (w Krakowie :P). Interesują mnie studia niestacjonarne. Którą uczelnię polecacie ?

Drugie pytanie - gdzie opłaca się studiować w Krakowie politologię, również niestacjonarnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 19:41, Fagno napisał:

Kolejne pytanie z mojej strony ;)

Interesuje mnie europeistyka, mam na oku dwie uczelnie : Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
oraz UJ (w Krakowie :P). Interesują mnie studia niestacjonarne. Którą uczelnię polecacie
?

Drugie pytanie - gdzie opłaca się studiować w Krakowie politologię, również niestacjonarnie

Proponujesz same ciekawe, jednak mało przyszłościowe kierunki, Jednak patrząc
na to z tej strony, że i tak znakomita większość ludzi nie pracuje w zawodzie ,może to
jest dobre rozwiązanie. Ja z tych dwóch kierunków wziąłbym Europeistykę, zresztą i tak
planuje wziąć jako drugi kierunek. Spróbowałbym na UJ, tam chyba jest jeszcze ta specjalizacja
"Niemcoznawstwo" ale nie wiem jak u Ciebie z niemieckim bo podejrzewam, że trzeba już znać
ten język wybierając się na tą specjalizacje w stopniu większym aniżeli podstawowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 11:07, Budo napisał:

heheh prowokacja Wyborczej, Akademia Komunikacji Społecznej :)
http://wyborcza.pl/1,75248,7175362,Szybkimagister_pl_czyli_Akademia_Wielka_Lipa.html

heh, w ciekawy sposób naświetlili problem. Ale fakt faktem, jesteśmy państwem w Europie gdzie
jest najwięcej szkół wyższych i gdzie co chwilę tworzą się nowe z delikatnie mówiąc średnim prestiżem. Nie wiem
jak wy, ale ja chyba czułbym się niespełniony studiując na jakiejś mało znanej i mało prestiżowej uczelni,a gdyby jeszcze mi proponowali magistra w dwa lata, to już bym wolał iść do jakiegoś studium zawodowego i zostać
dajmy na to, technikiem farmacji, co zresztą nie jest głupim rozwiązaniem dla kogoś kto jest miłośnikiem takich
przedmiotów jak biologia, chemia i co ważniejsze posiada matury z tych przedmiotów, a ja ani nie jestem
miłośnikiem, a co za tym idzie nie zdawałem matury z tych przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 12:00, mariowsad napisał:

ja osobiście nie idę na studia bo mam to gdzieś ale np wybrałbym geologie... mój kolega
na to poszedł i mogę powiedzieć że mu się opłacało...


różnie bywa, niektórzy ze średnim wykształceniem trzepią gruby hajs, a inni nawet z magistrem klepią biedę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 12:05, Daelor napisał:

> ja osobiście nie idę na studia bo mam to gdzieś ale np wybrałbym geologie... mój
kolega
> na to poszedł i mogę powiedzieć że mu się opłacało...

różnie bywa, niektórzy ze średnim wykształceniem trzepią gruby hajs, a inni nawet z magistrem
klepią biedę.

jak to mówią trzeba mieć głowe na karku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 12:14, Undertaker napisał:

OMG... http://wyborcza.pl/1,75248,7175362,Szybkimagi...ka_Lipa.html to mnie rozwaliło.
Ja osobiście chętnie bym poszedł na studia państwowe, no ale że się nie dostałem to wybrałem
prywatne. Jednak takie, które istnieją wiele lat, mają już jakieś uznanie i są pewne.
Trzeba uważać.

Tak właśnie o to chodzi, że dobra nie koniecznie oznacza państwowa jak wiele
osób uważa. Wiem, że w Poznaniu jest kilka prywatnych uczelni w których
to, że zapłacisz to nie wszystko, na czele tego rankingu są Wyższa Szkoła Bankowa,
czy Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ludzie chcą mieć po prostu papier i tyle. Poza tym pracodawcy często wymagają wykształcenia wyższego, nawet jak jest to niepotrzebne w pracy, a może być to byle jakie wyższe, byle by było. Poza tym- kiedyś był taki owczy pęd na studia, matura przestała być jakimkolwiek wyznacznikiem prestiżu i wszystko przeniosło się level wyżej- żeby być kimś trzeba było mieć studia i ludzie gonili za tym papierem, żeby się liczyć na rynku pracy. Dlatego powstało milion bananowych uczelni, które teraz trzepią kasę. No i było jeszcze wojsko- wiadomo, studia (nawet byle jakie) broniły przed wojskiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2009 o 08:34, Dark_elves napisał:

Proponujesz same ciekawe, jednak mało przyszłościowe kierunki (...)


Europeistyka mało przyszłościowa ? ;-]. Z tego co się orientuję, jest to kierunek na który jest teraz dość spore zapotrzebowania - Polsce brakuje speców od struktur unijnych, zwłaszcza w kontekście wykorzystywania dotacji i stanowisk wymagających specjalistycznej wiedzy na temat funkcjonowania UE. Swego czasu gdzieś natknąłem się nawet na informację, że brakuje kandydatów na niektóre stanowiska unijne z Polski - ofc. wymagana wiedza na temat funkcjonowania Unii.

Dziś miałem okazję być na Dniu Otwartym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Muszę przyznać, że całkiem przyjemna uczelnia :). Poza tym, zebrałem trochę makulatury w postaci ulotek - mieli broszurki na temat każdego kierunku. Podsumowując, najprawdopodobniej złożę papiery na zaoczną europeistykę na UEK w Krakowie. Alternatywa - UJ, choć tam nie dość że jest drożej, to owy kierunek ma gorszą opinię (przynajmniej z tego co widziałem na forach internetowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 17:31, Fagno napisał:


> Proponujesz same ciekawe, jednak mało przyszłościowe kierunki (...)

Europeistyka mało przyszłościowa ? ;-]. Z tego co się orientuję, jest to kierunek na
który jest teraz dość spore zapotrzebowania - Polsce brakuje speców od struktur unijnych,
zwłaszcza w kontekście wykorzystywania dotacji i stanowisk wymagających specjalistycznej
wiedzy na temat funkcjonowania UE. Swego czasu gdzieś natknąłem się nawet na informację,
że brakuje kandydatów na niektóre stanowiska unijne z Polski - ofc. wymagana wiedza na
temat funkcjonowania Unii.

No nie wiem, dla mnie to są studia mało konkretne. Trochę o naukach politycznych, trochę języków,
trochę przedmiotów historycznych ,podobnie jak politologia. Są to studia po których można mieć
dużą wiedzę ogólną, ale małą jeśli chodzi o precyzję, dlatego myślę, że to dobre kierunki, ale
w połączeniu z czymś konkretniejszym dającym już pewną pracę, a europeistyka może być wtedy
dodatkowym atutem w oczach potencjalnego pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że jeśli ktoś zaczyna drugi kierunek dziennie na państwowej
uczelni to będzie musiał za niego płacić? Słyszałem, że takie plany chce
zrealizować poznański uniwersytet, jednak nie wiem czy już od przyszłego
roku czy to jakaś odleglejsza perspektywa, bo byłem zainteresowany drugim kierunkiem.
Czy ktoś może wie, czy taka sytuacja ma już miejsce na jakiejś innej uczelni w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 19:39, Cascad napisał:

nie wiem, na razie płaci się za wzięcie drugiej specjalizacji na jednym kierunku...

Tak też o tym słyszałem, w sumie to podobna sytuacja, ciekawi mnie fakt czy
jak wprowadzą opłatę za drugi kierunek stacjonarny to czy jej wysokość
będzie taka samo jak studia zaoczne, czy jednak trochę niższa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten rok jest ostatnim, w którym nie trzeba będzie płacić za drugi kierunek na UAMie. Od przyszłego roku, niezależnie, czy to tylko specjalizacja czy zupełnie inny wydział, trzeba będzie płacić. Ile pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze, jak to jest ze studiowaniem w Polsce, jesli ma sie zagraniczna mature? Bo ciekaw jestem, czy ciezko byloby sie dostac np. na historie na Wroclawski. Czy to wogole mozliwe xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 20:23, Paluch_222 napisał:

Ten rok jest ostatnim, w którym nie trzeba będzie płacić za drugi kierunek na UAMie.
Od przyszłego roku, niezależnie, czy to tylko specjalizacja czy zupełnie inny wydział,
trzeba będzie płacić. Ile pewien nie jestem.

Jesteś pewien? Ja też tak słyszałem ,jednak tylko od studentów nie widziałem
żadnej konkretnej informacji na stronie internetowej czy na uczelni..
Edit: Google i wyszukiwarka na stronie internetowej uniwersytetu też nic na ten temat
nie wiedzą, a myślę, że bylaby to na tyle doniosła zmiana, że powinna być już ogłoszona
choćby z tego względu, że wymaga zmiany w ustawie o szkonictwie wyższym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem pewien. Było o tym napisane w kwartalniku studenckim "Pod prąd" który rozdawali wszystkim studentom podczas inauguracji roku, a który m.in. przez studentów jest redagowany. Poza tym mówiono nam o tym na uczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować