Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2010 o 01:45, rob006 napisał:

KEqOpY

:P

Jak to uczyniłeś??? Mnie zajmowało to ok 20minut, ale przy duuuuużo łatwiejszym o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz to do jakiegoś edytora z czcionką ze stałą szerokością znaków, to wszystko widać jak na tacy. Windowsowy notatnik chyba się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 01:28, rob006 napisał:

> Może mi ktoś podesłać kilka linków z rejestracją np. do sggw, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

> w Olsztynie, i może Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy? Bo nie mam już
siły
> w znajdywaniu rejestratorów, kurcze trudno je wylukać ;/

Jeśli nie potrafisz znaleśc czegoś takiego, to powiedz mamie że nie ma sensu żeby na siłę pchała cię na studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań. Jestem w I kl. LO na mat-fiz-infie, pora by się już zacząć zastanawiać z czego pisać maturę i na jakie studia iść (może uznacie, że to trochę wcześnie, ale lepiej teraz, niż wtedy, kiedy będzie już za późno ;) ). Jestem pewien, że pójdę na jakieś studia inżynierskie, aspirowałbym do dostania się na AGH, tyle, że sam wybór kierunku nie jest taki prosty. Jako że pisują tu dosyć rozsądni ludzie, to może i tu zapytam o radę.
Jeśli ktoś mógłby mi pomóc wybrać w miarę ciekawy i co ważniejsze dający dobre perspektywy zawodowe kierunek, byłbym bardzo wdzięczny. Sam na razie zastanawiałem się nad czymś takim jak:
- Automatyka i Robotyka
- Elektronika i Telekomunikacja
- Informatyka Stosowana
Jeżeli są tu osoby studiujące któryś z wyżej wymienionych kierunków, to prosiłbym o ogólną ocenę, zwrócenie mi uwagi nad czym powinienem przysiąść teraz, jeśli chcę się dostać i dobrze sobie radzić na takich studiach (nie chodzi mi tu tylko o przedmioty maturalne, w obecne i przyszłe wakacje można zrobić coś więcej) itp. Znajomych po takich studiach nie mam, więc może tu ktoś się wypowie.
Szczerze mówiąc widmo takiego wyboru (a raczej jego konsekwencji) trochę mnie przeraża, więc wolę wybrać rozsądnie, po konsultacjach i przemyśleniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dwa pierwsze kierunki, które wymieniłeś to niezły wybór. Zastanów się jeszcze nad mechaniką oraz budownictwem / architekturą. Rozejrzyj się wśród firm ze swojego miasta, duża firma z danej branży znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zatrudnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za rok piszę maturę. Najprawdopodobniej zdawać będę rozszerzoną matmę, fizykę, chemię i biologię. Zastanawiam się jednakże, co ja po tym mogę robić :) Otóż wiele nasłuchałem się o medycynie. Pracy dużo, że samo kucie, bardzo mało możliwości realizacji dla osób lubiących pomyśleć. Haczyk w tym, że nie znam żadnego studenta, a wydaje mi się niestosownym pytać o studia przypadkowego lekarza.

To raz. Dwa. Zastanawiam się, co wybralibyście na moim miejscu? Dość enigmatycznie to brzmi, ale właściwie nie mam pojęcia, kim chcę być w przyszłości. Jakie kierunki są teraz opłacalne? Jakie są przyszłościowe? Po czym, jeżeli będę dobry, znajdę dobrą pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 19:47, Jave napisał:

Za rok piszę maturę. Najprawdopodobniej zdawać będę rozszerzoną matmę, fizykę, chemię
i biologię.


Z tak szerokimi zainteresowaniami pomyślałbym raczej nad pracą teoretyczną, może metanaukową.
Jeśli jednak ciągnie Cię bardziej w stronę rzeczy praktycznych - może inżynieria biomedyczna?

Jeśli natomiast chodzi o łatwość znalezienia pracy - jeśli będziesz w czymś dobry, to znajdziesz pracę niezależnie od ukończonego kierunku studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, czy w tym roku zmieniono zasady rekrutacji (konkretnie oceniane przedmioty) na Dziennikarstwie na UW?

Wg starych zasad (podobne są teraz na zaocznych), spokojnie bym się dostał. Teraz, nawet nie mam co liczyć na... cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 19:12, Strange101 napisał:

Mam kilka pytań. Jestem w I kl. LO na mat-fiz-infie, pora by się już zacząć zastanawiać
z czego pisać maturę i na jakie studia iść (może uznacie, że to trochę wcześnie, ale
lepiej teraz, niż wtedy, kiedy będzie już za późno ;) ). Jestem pewien, że pójdę na jakieś
studia inżynierskie, aspirowałbym do dostania się na AGH, tyle, że sam wybór kierunku
nie jest taki prosty. Jako że pisują tu dosyć rozsądni ludzie, to może i tu zapytam o
radę.
Jeśli ktoś mógłby mi pomóc wybrać w miarę ciekawy i co ważniejsze dający dobre perspektywy
zawodowe kierunek, byłbym bardzo wdzięczny. Sam na razie zastanawiałem się nad czymś
takim jak:
- Automatyka i Robotyka
- Elektronika i Telekomunikacja
- Informatyka Stosowana
Jeżeli są tu osoby studiujące któryś z wyżej wymienionych kierunków, to prosiłbym o ogólną
ocenę, zwrócenie mi uwagi nad czym powinienem przysiąść teraz, jeśli chcę się dostać
i dobrze sobie radzić na takich studiach (nie chodzi mi tu tylko o przedmioty maturalne,
w obecne i przyszłe wakacje można zrobić coś więcej) itp. Znajomych po takich studiach
nie mam, więc może tu ktoś się wypowie.
Szczerze mówiąc widmo takiego wyboru (a raczej jego konsekwencji) trochę mnie przeraża,
więc wolę wybrać rozsądnie, po konsultacjach i przemyśleniach.

Wiesz, jak dla mnie to masz jeszcze troszkę czasu na przemyślenie kierunku studiów. Piszesz o dobrych perspektywach zarobkowych, fakt jest to istotne, jednak moim skromnym zadniem (a dwa kierunki mam już skończone i myślę nad trzecim) najistotniejsze jest to aby dana specjalność Cię interesowała i chyba na zgłębienie tego musiasz poświęcić czas w czasie trwania liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie wszystkie kierunki, które wymieniłeś mają niezłe perspektywy, tak jak i wszystko teraz co jest związane z informatyką i telekomunikacją. I nie słuchaj się tych postów powyżej, mówiących "pójdź na to"; "lepiej na to" itp. Idź na to co Cie interesuje bo inaczej to nie ma sensu większego, a obecnie perspektywami zatrudnienia i tak praktycznie wszystkie kierunki inżynierskie biją na łeb, na szyje licencjaty i inne wynalazki.

Jak będziesz wiedział już co mieści się w twoim kręgu zainteresowań to będziesz już się tym na tyle interesował, że znane Ci będą możliwości zarobkowe potem.

Jeśli nie jesteś kujonem, dla którego jedynym celem i radością życia jest siedzenie nad książkami to wybór kierunku studiów na zasadzie "bo potem dobrze płacą" nie ma sensu. Szkoda życia, szkoda czasu bo i tak jeśli czymś się nie interesujesz to będziesz gorszy od kogoś kto się uczyć nie chce, ale to co robi jest jego pasją. Tak samo nie ma co iść na zasadzie "bo łatwo się dostać". Ja wybrałem kierunek studiów na zasadzie co mi pasuje, a potem wziąłem delikatną korektę jeśli chodzi o warunki zarobkowe i perspektywy zawodowe i jestem teraz w 100% zadowolony. Tobie polecam to samo.

Aha - nie bój żaby i tak przez pierwszy rok nie będziesz się uczył niczego związanego ze swoim kierunkiem studiów :p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja studiowałem przez półtora roku politologię na Uniwerku Opolskim i zrezygnowałem, porażająco niski poziom. Teraz od października wybieram się tam na psychologię, powie ktoś czego się po kierunku spodziewać?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

studiuję psychologię na UJ - pierwszy rok to nuda (socjologia i filozofia w małej ilości, trochę historycznego wprowadzenia do psychologii, do tego przedmioty dotyczące elementarnych zjawisk i procesów psychologicznych, neuroanatomia i podstawy antropologii), na szczęście nie ma jakiegoś straszliwego natłoku nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem 2 rok męczę się z watem i to głównie przez prowadzących wykładowców itd. powiem wam, lepsza polibuda u nas po tych studiach nikt nic nie będzie umiał, zero zainteresowania studentami... więcej kasy wyciągają niż to warte. Teraz żałuję, a kumpel na polibudzie ma spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studiuje ktoś może na polibudzie we Wrocławiu, kierunek akustyka/inżynieria dźwięku? Jeśli tak, to czy bez wykształcenia muzycznego mam szansę się tam dostać oraz czy po takich studiach praca w studiu nagrań jako realizator/producent jest możliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chce wpłacić kase za rekrutacje na studia. Pobrałem ten plik wpłaty ale nie mam drukarki i chciałbym zrobić przelew przez internet ze swojego konta.
Tylko że na tym druku mam nazwe zleceniodawcy gdzie jest mój pesel a jak chce zrobić przelew to zleceniodawcą jest mój numer konta.
Czy jeśli w tytule wpisze że opłata rekrutacyjna do numeru (i tu mój pesel) to oni się tam połapią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 22:24, POZDRO-Grizzly napisał:

chce wpłacić kase za rekrutacje na studia. Pobrałem ten plik wpłaty ale nie mam drukarki
i chciałbym zrobić przelew przez internet ze swojego konta.
Tylko że na tym druku mam nazwe zleceniodawcy gdzie jest mój pesel a jak chce zrobić
przelew to zleceniodawcą jest mój numer konta.
Czy jeśli w tytule wpisze że opłata rekrutacyjna do numeru (i tu mój pesel) to oni się
tam połapią ?


Chyba powinni :) Zresztą możesz zawsze zadzwonić do sekcji rekrutacji, lub napisać maila - niewiele to potrwa, a będziesz miał pewność czy wszystko zostało załatwione jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś w tej sprawie do obsługi technicznej i połapią się, do tytułu przelewu możesz dopisać swoje dane. Poza tym nie wiem czy zauważyłeś, ale numer konta na który masz przelać pieniądze posiada na końcu Twój numer pesel, więc jak na to konto wpłyną jakieś pieniądze to się połapią tam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, apropo oplat. Stawki mniej wiecej znam, ale orientuje sie ktos moze czy jest gdzies tak, ze jedna oplata obejmuje pare kierunkow, albo z kazdym kolejnym kierunkiem jest jakas znizka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować