Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Guild Wars 2 mają plan na wiele lat

69 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2012 o 13:40, Maelius napisał:

Czy czasem panowie odpowiedzialni za ToR też się tym nie chwalili przed premierą ?


Jakoś do Anet mam większe zaufanie niż do BioWare. Może nareszcie jakieś MMO w którym rzeczywiście istnieje coś takiego jak endgame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale gościom z ArenaNet można ufać. Liczę tylko że nie pójdą na masówkę z dodatkami tylko wydadzą kilka porządnych jak do jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TOR nie wypalił z powodu swojego modelu finansowego. Ta gra wręcz idealnie nadawała się na hybrydowy model płatności, taki jaki ma zostać zastosowany w GW2 - p2p (kup pudełko z grą) i nieagresywne mikrotransakcje.

TOR jest fabularnym MMo, w którym największy nacisk położone jest na Storyline, nie Endgame.
Jest to gierka aby przejść fabułę, zrobić sobie przerwę, zrobić altera i przejść jeszcze raz. A po tym wszystkim czeka na dodatek/DLC/większy patch, który pchnie historię do przodu. W tym czasie nazwijmy to "TORowej hibernacji", gracz nie obciąża on serwerów gry, więc i utrzymanie ich staje się łatwiejsze.
Jeżeli zaś komuś TOR wyjątkowo się spodobał są w nim zawsze jakieś raidy, flashpointy, warzones - fakt, że nie są one najliczniejsze i najlepszej jakości, jednak wszyscy zdają sobie sprawę, że to nie one są głównym "mięskiem" The Old Republic. W dodatku wierny gracz/fan z pewnością wspomoże twórców mikro transakcjami, kupując wyjątkowy kolor kryształu do miecza, czy unikalny model statku.

Abonament nie sprawdza się przy takim trybie rozrywki, bo po ukończeni opowieści na 3-4 postaci, robi się cholernie nudno i nie ma nic do roboty.

BW po prostu dodało abonament do Singlowego RPGa z trybem multiplayer, strzelając tym samym takiej dobrej grze jak TOR w głowę. Szkoda... BW zalicza ostatnio niestety wpadkę za wpadką: DA2, TOR, ME3.

Mam nadzieję, że ArenaNet nie popełni takich błędów i GW2 czeka długi okreś świetnego życia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 13:49, Selv napisał:

Chyba mało czytałeś o GW2 jeśli masz nadzieje na jakiekolwiek endgame ;P


Pamiętaj że GW2 podobnie jak GW1 najlepiej świeci przy PVP. Ja tam nawet nie liczę na rajdy jeden za drugim. Ja liczę na dni spędzone na battleground w walkach pomiędzy 3 serwerami i temu podobne zabawy. Ja tam liczę na turniej o najlepszego gracza PVP roku. Ja tam liczę na wiele takich smaczków które właśnie zauroczyły mnie w GW2.
PVE to tylko coś w co się gra żeby poznać grę zanim wskoczyły w PVP.

Poza tym gra ma skalowalny content. Co za tym idzie możesz wrócić nawet do niskopoziomowych eventów i pograć w nie jeżeli je lubisz. Obok rajdów i tego typu głupot jakimi podniecają się gracze PVE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 13:49, Selv napisał:

Chyba mało czytałeś o GW2 jeśli masz nadzieje na jakiekolwiek endgame ;P


Podejrzewam, że endgame''owe rzeczy będą dodawać po premierze, jak to było w przypadku gw. Poza tym... nie sądzisz chyba, że pokażą nam jakikolwiek endgame w becie? Nie wiadomo co oni szykują, ale ja uważam, że na nudę nie będziemy narzekać nawet po przejściu story mode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię te mądre słowa używane do nazywania dodatków. Nie żebym już marudził, że są błe i złe. Martwię się tylko, żeby nie naobiecywali za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co pokażą w becie ale raczej to samo co w poprzednich. Wiem natomiast jaka jest struktura całej gry i z endgame będzie problem, taki model gry - bardzo socialny, endgame zawsze był i powinien być kameralny.
Ja też wiem, że raczej będę miał co robić ale wierz mi lub nie, dla hardcorowych graczy jak Ty czy ja gra może się szybko wypalić.

Jak będzie, się zobaczy ale pamiętaj moje słowa :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie jak w pierwszej części- kilka dodatków wydadzą, teraz pewnie w formie elektronicznej, a nie pudełkowej. Jak będą te dodatki podobne do tych z jedynki to mają moje pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie byłem chyba nigdy hardkorowym graczem, także narzekać nie będę ;]
W kolejnej becie będzie jakiś dodatkowy element, tylko kurde zapomniałem co... chyba Lion''s Arch, ponoć fajne miasto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 15:31, Budo napisał:

Lion''s Arch, ponoć fajne miasto :)

Lion`s Arch?? Don`t ring a bell. :D
PS Jak Ty nie byłeś hardcore`owym graczem to ja byłem total casual. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 15:45, Pajonk78 napisał:

> Lion''s Arch, ponoć fajne miasto :)
Lion`s Arch?? Don`t ring a bell. :D


Gdzieś tak czytałem, ale już nie znajdę teraz :/

Dnia 24.04.2012 o 15:45, Pajonk78 napisał:

PS Jak Ty nie byłeś hardcore`owym graczem to ja byłem total casual. :P


Większość czasu spędziłem na różnego rodzaju arenach i na przechodzeniu kampanii, ani sporo nie farmiłem, ani nie bawiłem się w speedcleary, ani w hard mode, kartografa, ani vanquishera nie zrobiłem. Areny dawały mi najwięcej frajdy, więc cisnąłem te zaishen klucze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[m] niedowiarków w betę grałem z kilka godzin gra mnie tak zajarała że kupuje od razu po premierze . Ciekawy ,fajny, ładny ,zajebisty wszystko jest kozackie pvp nie pociąłem za bardzo ale tak sobie mi się podobało jak odpaliłem ale to jednak fakt że wbiłem się na server klasą co nią grałem od 5 min :P i trochę ciężko mi było ogarnąć :P jestem na 50% pewien że to będzie kiler wowa :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 15:51, metron7 napisał:

[m] niedowiarków /.../


Degrad -1 za słownictwo, co w twoim przypadku równe jest banowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 14:42, dariuszp napisał:

> Chyba mało czytałeś o GW2 jeśli masz nadzieje na jakiekolwiek endgame ;P

Pamiętaj że GW2 podobnie jak GW1 najlepiej świeci przy PVP. Ja tam nawet nie liczę na
rajdy jeden za drugim. Ja liczę na dni spędzone na battleground w walkach pomiędzy 3
serwerami i temu podobne zabawy. Ja tam liczę na turniej o najlepszego gracza PVP roku.
Ja tam liczę na wiele takich smaczków które właśnie zauroczyły mnie w GW2.
PVE to tylko coś w co się gra żeby poznać grę zanim wskoczyły w PVP.

Poza tym gra ma skalowalny content. Co za tym idzie możesz wrócić nawet do niskopoziomowych
eventów i pograć w nie jeżeli je lubisz. Obok rajdów i tego typu głupot jakimi podniecają
się gracze PVE.


Tak jestem graczem PvE i nie trawie, nienawidzę PvP. Kupiłem GW2 tylko ze względu na PvE(dungeony, crafting, exploracja świata i co dla mnie najważniejsze główna oś fabularna), który świetnie zrobili w GW1. PvP traktuje jako zło konieczne - nie ma w tym dla mnie żadnego "funu" i podniety jaką Ty masz. Oby każdy z nas znalazł w GW2 tego czego szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie czuć aż takiego nastawienia PVP jakie było przy GW1, twórcy zauważalnie postawili na PVE więc nie mam co pamiętać o tym bo jeszcze tego nam nie pokazali. PVP w GW2 jest najsłabiej obecnie rozwiniętym elementem gry.
Wg pism co jest, World vs World które polega obecnie zergowaniu i całe dwie mapy PVP beż żadnej mechaniki rankngowej, żadnych GvG itp.
Dwie mapy gdzie nawet nie można wejść jako party...
Przy tym co było w GW1 czyli RA, TA, Hero, HoH, GvG, AB i te dwie śmieszne mapki ze zbieraniem surowców to nie ma co porównywać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować