Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Max Payne 3 po polsku na wszystkich platformach!

72 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2012 o 15:00, Afro69 napisał:

Będąc w I Technikum...


Aż tak duży jesteś? Bo po Twoim stylu pisania i treści posta powiedziałbym, że ledwo jesteś w podstawówce.
Minim kultury jest tu wymagane. Trochę ochłoń, odetchnij i dopiero pisz na forum, bo to nie Twoje podwórko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irlandczyka dało się jeszcze zrozumieć, tego pukniętego "naukowca" od siedmiu boleści również. Z Johnem, moją ulubioną postacią - Miss McFarlane oraz jej ojcem i wieloma postaciami problemu nie było.

Ale jak ja usłyszałem tego Jacoba z GTA IV to tylko gębę rozdziawiłem a angielski to mój drugi polski praktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 16:03, Leos8 napisał:

Ale jak ja usłyszałem tego Jacoba z GTA IV to tylko gębę rozdziawiłem a angielski to
mój drugi polski praktycznie.

Z Jacobem to nawet native speakerzy mają problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 14:55, maggit napisał:

@Wik1992
Oj trzeba mieć sporo złej woli by nie zrozumieć analogii. Ale dobrze, wytłumaczę: miałem
na myśli, rodzimy język,
a nie tylko polski.


Nie no, serio gadasz ? Nie wiedziałem... (SARKAZM ALERT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 16:00, Phobos_s napisał:

> Będąc w I Technikum...

Aż tak duży jesteś? Bo po Twoim stylu pisania i treści posta powiedziałbym, że ledwo
jesteś w podstawówce.
Minim kultury jest tu wymagane. Trochę ochłoń, odetchnij i dopiero pisz na forum, bo
to nie Twoje podwórko.

Em, myślałem właśnie, że ktoś zwróci na to uwagę(miałem zaznaczyć na końcu, ze w większości był to sarkastyczny post). Pisałem jak gówniarz(tak tu też możesz mi zwrócić uwagę, przecież ja nadal jestem "gówniarzem") do gówniarzy(imo), którzy ciągle narzekają na polonizację(kiedy w 90% przypadkach jest wybór w. angielskiej). Nie rozumiem Twojej doczepki do mojego wieku, ponieważ nie pisałem tego w sensie, w jakim to odebrałeś. Miałem na myśli, że będąc w tym wieku nie miałem okazji wyszlifować języków, a też chće zrozumieć historię opowiedzianą w grze(tak, jestem za młody na Max Payne''a, ale mając 17 lat myślę, że potrafię być dojrzalszy od jakiejś części starszych osób. Poza tym, chodzi też o różnego typu RPG''i).
Szkoda, ze post został zauważony tylko pod tym aspektem :).

Ps. Wybacz, że Cię zraziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 11:28, maggit napisał:

O nie... czemu? Mam tylko nadzieję, że będzie można zmienić na pełną angielską. :X


A nad łózkiem masz powieszoną amerykańską flagę? Takich [ludzi] jak ty powinni [bardzo skrzywdzić] żeby się nie rozmnażali. Język polski ma być do WYBORU, zawsze tak jest w lokalizacjach kinowych więc przestań smęcić i narzucać innym swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 15:48, Vroo napisał:

W całej trylogii Modern Warfare fabuła
była kompletnie poszatkowana i ciężko zrozumiała, ale to raczej wina scenarzystów z Infinity
Ward, a nie spolszczenia.

Winą scenarzystów IW było to, że niektóre callsigny przetłumaczone nie miały w ogóle sensu, na odwrocie instrukcji mieliśmy słowo "ZGÓB", czcionka użyta do spolszczenia była brzydka i z angielską nie miała nic wspólnego, a do tego napisy były dość mocno okraszone błędami stylistycznymi?
O dziwo, Black Ops był spolszczony solidnie (acz pamiętam kwiatek "Uzyskaj 10 zabić granat odłamkowy"), a Sniper Elite V2 jest bardzo dobrym spolszczeniem (no, poza "Minas pułapkas pełne").
Do tematu - ja się cieszę. Mimo, że znam angielski płynnie, to zawsze jakieś słówko umknie lub po prostu się go nie do końca zrozumie (L.A Noire...). A tak z napisami będzie miło i przyjemnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze, że łatka na konsole wyjdzie później. Nie będzie mnie kusiło przed końcem sesji :) Zdam sobie spokojnie wszystkie egzaminy, kupie grę i oddam się błogiej masakrze wrogów. Mam tylko nadzieję, że łatka wyjdzie na wszystkie regiony, nie tylko Polskę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 19:27, amsterdream napisał:

> O nie... czemu? Mam tylko nadzieję, że będzie można zmienić na pełną angielską.
A nad łózkiem masz powieszoną amerykańską flagę? Takich kretynów jak ty powinni kastrowac
żeby się nie rozmnażali. Język polski ma być do WYBORU, zawsze tak jest w lokalizacjach
kinowych więc przestań smęcić i narzucać innym swoje zdanie.

Hah, odezwał się. Koleś wyraził swoją opinię, a ty po nim jedziesz. Sprytnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się przejmujesz. Może trochę balsamu na zbolałe serduch wleje ci przykład Borderlands: kinówka PL miała być w premierówce. Potem obiecali patch polonizacyjny...i dłuuugo nic się nie działo. W końcu wyszła polonizacyjna łatka: o efekty nawet nie pytaj.
Może tym razem też tak będzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 19:27, amsterdream napisał:

A nad łózkiem masz powieszoną amerykańską flagę? Takich kretynów jak ty powinni kastrowac
żeby się nie rozmnażali. Język polski ma być do WYBORU, zawsze tak jest w lokalizacjach
kinowych więc przestań smęcić i narzucać innym swoje zdanie.

Niektórym to trzeba zakazać dostępu do Internetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 19:27, amsterdream napisał:

A nad łózkiem masz powieszoną amerykańską flagę? Takich kretynów jak ty powinni kastrowac
żeby się nie rozmnażali.

Twoją wypowiedź pozostawię bez komentarza, bo bardzo łatwo można obrócić ją przeciw Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 14:55, maggit napisał:

Nie chodzi mi o to, że to źle, że będzie polonizacja, ale o to, że z newsa wynika, że
nie będzie wersji oryginalnej. Uważam, że powinien być wybór każdej wersji językowej
(z dostępnych), niezależnie od miejsca kupna, a jeżeli nie tak, to przynajmniej wersji
oryginalnej i lokalnej. Proszę o wiele? Nie.


No, jak wyjdzie patch z polskimi napisami, to angielskie się automatycznie usną. Weź pomyśl trochę i przestań siać ferment z powodu, że gra będzie miała większe grono odbiorców ;)

Najprawdopodobniej gra się będzie dostosowywała do języku w menu konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos potrafilby wyjasnic dokladnie to zamieszanie z polskimi napisami ? - otoz wiele sklepow prowadzi nastepujaca polityke sprzedazy - wersja angielska kosztuje o 10 zl mniej niz "wersja polska" gry, ktora jak wiadomo w dniu sprzedazy tych napisow nie posiada - sprzedawcy usilnie twierdza, ze tylko "wersja polska" umozliwi sciagniecie łatki spolszczającej grę, a mnie sie wydaje, że to lekki kit i cheć wyciągnięcia pieniędzy, bo nawet jak ktoś kupi wersje angielską, to w żaden sposó nie traci możliwości ściagnięcia tej łatki. Czy ktos potrafi rozwikłać tę zagadkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa z polskimi napisami jest co najmniej dziwna. Na niektórych forach ludzie piszą, że gra już posiada polskie napisy i że właśnie taka wersja będzie u nas sprzedawana. Jednak żadna z tych osób, które tak twierdzą nie umieściła chociażby zrzutu z ekranu, że tak właśnie jest. I bądź tu mądry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba powoli sytuacja sie wyjasnia - przynajmniej tak mi sie wydaje, bo dostalem odpowiedz od jednego ze sklepow. Czyli tak - tylko wersje dystybuowane w Polsce czyli od Cenegi, beda mialy mozliwosc sciagniecia takiej latki - jezeli ktos kupi sobie gre np. na Ebayu, albo ogolnie sprowadzi sobie z zagranicy, to takiej mozliwosci nie bedzie, rowniez gry sprzedawane jako wersja ENG np. na allegro (nie pochodzace od polskiego dystrybutora ) nie beda mialy takiej mozliwosci - stad ta roznica w cenie gry. Nie sadze, zeby gra juz miala polskie napisy, to jest raczej niemozliwe i te osoby, ktore tak twierdza powtarzaja tylko jakas plotke i wprowadzaja w blad.
Chyba zagadka napisow jest juz wyjasniona.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować