Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trailer: czemu Diablo III nie dostanie 10/10?

248 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2012 o 18:47, criminalist napisał:

Czy Diablo 1 było fenomenalne?Nie było ,jak każda inna gra Blizzarda wniosło sporo świeżości
i nowatorskich rozwiązań(mówię tutaj tylko o pierwszych częściach) każdy kolejny sequel
czy dodatek to tylko więcej tego samego + parę drobnych lub ciut większych usprawnień
,ogólne założenia pozostają nie zmienione(ot taka polityka firmy).


Chodzi o to, że trójka nic nie wniosła : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 18:43, Jeggred napisał:

To znaczy co ? Nie ma już itemów i hord potworów do zabicia w Diablo 3 ? Bo to właśnie
jest fundamentem serii Diablo - zabijanie potworów, żeby zdobyć nowe itemy, które pozwolą
nam na zabijanie jeszcze większej liczby potworów.

To oczywiste, że z kontynuacji hack''n''slasha nie zrobią nagle strzelanki w pierwszej osobie. Fundamenty zostały utrzymane i usprawnione.
Problem w tym, że Diablo III zostało wykastrowane z klimatu, na którym opierają się dwie pierwsze części. Tej grze bliżej do Torchlighta niż do Diablo.
Blizzard doprowadził do tego za sprawą kilku posunięć.
Po pierwsze, rezygnacja z Matta Uelmena, którego muzyka autentycznie niepokoiła i w pewnym sensie przerażała.
Po drugie, aby czasem gra nie była zbyt diabelska i szatańska, wprowadzenie kolorowej grafiki w stylu WoW''a. Co z tego, że weterani będą kręcić nosem skoro powiększymy nasze grono klientów o tysiące dwunastolatków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 3 absolutnie nie zasługuje na 10/10.Chyba tylko tak oceniają osoby, które nie grały w inne produkcje.

Diablo 3 bardzo wciąga i ma fajowy klimacik, ALE przez te uproszczenia + te wymagania żę musi być stałe łącze oraz wiele innych elementów -- i po zsumowaniu ich wychodzi na to, że gra zasługuje max na 7/10 lub ewentualnie 7.5/10.. O niebo ciekawszy jest ME 3 i Skyrim (jeśli chodzi o gry RPG).

Mimo to uważam, że gra jest za droga! Za taką cenę wymagamy znacznie więcej od produkcji. A tu dali nudny Multiplaer w którym zdobywamy ekwipunek. No panowie.. Diablo 3 nie powinien kosztować więcej niż 79zł

I całe szczęście, że zbiera niższe oceny .. Twórcy będą mieli dobrą nauczkę na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 na 10 dają tylko fani, którzy świat gier widzą tylko i wyłącznie oczami serii Diablo i ew. produktami Blizarda. Ciężko o dobrą ocenę teraz, gdyż miliony osób ulega czarowi tej gry i żadne negatywne oceny do nich tak nie trafią. Ocena tej produkcji, powinna być dopiero za miesiąc, może kwartał. Jest to czas, gdy człowiek ogra się z tą pozycją, ochłonie z achów i ochów i zobaczy trzeźwo czy warto było wydać te ponad 150 złotych (cena zabójcza !)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie mam wrażenie, że Myszasty bawi się teraz w Smugglera, tylko w odwrotną stronę. Jak ten drugi bronił dziesiątki ME3 nieustannie, tak ten pierwszy musi pisać, dlaczego akurat takiej oceny nie wystawi D3.

Swoją drogą nie lubię gadania, że "żadna gra nie zasługuje na 10/10", bo to jest bezsens. Każdy gracz ma przynajmniej jedną produkcję, której wystawiłby najwyższą notę ;).

Tym niemniej przyznam narzekającym na Diablo 3 rację, choć nie grałem i raczej nie zamierzam (no, może w Starter Edition sobie pogram, jak już wyjdzie). Choć kiedyś gry Blizzarda wystarczały na kilka lat i właściwie wtedy odkrywało się dopiero ich urok, tak np. SC2 już po kilku miechach mi się przejadł. Winy tutaj nie ponosi tylko Blizzard, ale to głównie jego głupie decyzje do tego doprowadziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja spokojnie czekam aż gra stanieje. Czy to będzie za 5 miesięcy czy za rok, przeżyje, poczekam ;) Bo zagram w nią tylko tylko po to aby poznać historie do końca. Także głupio płacić 170zł za coś co można przejść w jedną noc ;d
Gra się sprzedała tylko dlatego, że to Diablo, nic więcej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat żadnej części diablo tak na dobrą sprawę nie postawię 10/10 bo to poprostu nurzący grind fest. Seria dobra ale nie na tyle by dostać 10/10 i tyle w temacie!!

Natomiast co mi się nie podobało w becie to jedyna rzecz rozwój postaci a dokładniej brak ingerencji w statystyki postaci podczas nabijania postaci z drugiej strony chwała bogu że system umiejętności z poprzednich gier poszedł w cholerę na serio tego tej serii brakowało. Natomiast grafika rzecz gustu ja od siebie powiem że mi się bardzo podobała bo coś teraz widać i optymalizacja spoko.

Co do narzekań na serwery ehem co nagle zanik pamięci o tym co się działo podczas premiery SC2 gdy wszyscy ściągali wersję eng by np. naszej czy owej wersji gry nie słuchać. Po prostu macie powtórkę z rozrywki wszyscy potestowali sobie swoje wersje językowe i zapewne teraz ściągają wersję eng. Na serio taka skleroza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 19:00, Hartus napisał:

Po pierwsze, rezygnacja z Matta Uelmena, którego muzyka autentycznie niepokoiła i w pewnym
sensie przerażała.

Lol, wut ? Blizzard nie zrezygnował z Uelmena. On oszedł gdy został rozwiązany Blizzard North.

Dnia 19.05.2012 o 19:00, Hartus napisał:

Po drugie, aby czasem gra nie była zbyt diabelska i szatańska, wprowadzenie kolorowej
grafiki w stylu WoW''a. Co z tego, że weterani będą kręcić nosem skoro powiększymy nasze
grono klientów o tysiące dwunastolatków?

I znowu się zaczyna... Gdzie Diablo 3 wygląda jak WoW ? W którym miejscu ? To, że kolory są bardziej soczyste to znaczy, że Diablo 3 to kopia WoWa ? Kolejny "hejter" WoWa, który wszędzie go widzi ?
W pierwszym akcie w Halls of Agony jest więcej gore niż w całym Diablo 2 (nie licząc, gdy grało się nekromantą na wybuch zwłok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 19:10, Demagol napisał:

Swoją drogą nie lubię gadania, że "żadna gra nie zasługuje na 10/10", bo to jest bezsens.
Każdy gracz ma przynajmniej jedną produkcję, której wystawiłby najwyższą notę ;).


Dlaczego żadna gra nie powinna otrzymać noty 10/10? Blizzard kiedyś robił dobre gry. SC 1, D1 i może niech będzie WoW.. Zobaczcie Starcraft 2. To nic innego jak SC 1 w nowej otoczce + z ciekawa kampanią.. Ale żeby tyle za nią płacić? Z Diablo 3 jest podobnie.

A co będzie za 10 lat jak producent będzie musiał wyłączać serwery gry? To wtedy już nikt nie uruchomi D3 :) Z jednej strony te DRM i inne zabezpieczenia są ok, ale wówczas otrzymujemy gry na max parę lat.

A ja osobiście uwielbiam wracać do starych produkcji. Często wracam do ufo: enemy unknowny, który został stworzony na poczatku 90roku.. To samo mogę powidzieć o Gothicu 1 i 2 itd.. A nawet jakbym kochał D3 to za 10 lat lub może i mniej to nie uruchomie bo zamkną serwery :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty... pojechałeś po calości. Błedy 35 i 75 były spowodowane dużym zainteresowaniem grą i technicznie nie są winą Blizzarda. Piszesz o tym, że powinni wyciągnać wnioski z WoWa... a może właśnie wyciągnęli? Uznali, że w momencie premiery prawie cały świat będzie próbował się zalogować, a następnego dnia już się to rozloży na konkretne godziny, w zalezności od stref czasowych... Zaraz po premierze gry przeżywają jedno z największych oblężeń, po co projektować sieć tak, aby wytrzymała obciążenie, którego już nigdy więcej nie będzie musiała przetrzymywać? To kosztuje. Z resztą po kilku godzinach można było już spokojnie grać, wiec... o co całe halo? Ponadto błąd 3006 (czy 3007), jest jedynym poważnym bugiem jaki wystąpił w Diablo III. Porównania do CDPR, który nie był w stanie przetestować działania DLC czy... kompatybilności gry ze sterownikami nvidii są tak śmieszne, że już nawet nie bawią. O ile Wiedźmina 2 uwielbiam, to premierę miał tragiczną, zupełnie nieporównywalną do gry, o której teraz mówimy. Z resztą Blizzard od razu się pokajał i dał rady co robić w takim przypadku, a nie leciał w kulki w stylu "No za 15 minut zagracie...".
Zaznaczam, że nie jestem fanboyem Blizzarda, a w Diablo nawet nie grałem, ale z tego co tu czytam to widzę jakieś przepisywanie historii i gloryfikowanie CDPR. Ja rozumiem, że własne podwórko, ale chłopie... litości.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 19:15, Azazell napisał:

Dlaczego żadna gra nie powinna otrzymać noty 10/10? Blizzard kiedyś robił dobre gry.


Tyle, że ja pisałem o grach ogólnie, nie o blizzardowskich. Ale tak się składa, że wszystkim WarCraftom i StarCraftom do Brood Wara włącznie mogę postawić 10/10, bo grałem w te gry wiele lat i byłem nimi po prostu zachwycony. Dzisiaj już mi się do nich wracać nie chce, szczególnie po tym, co Blizzard zrobił z ich najnowszymi kontynuacjami, ale znamienny jest fakt, że np. kiedyś przed premierą Wings of Liberty zrobiliśmy sobie z kuzynem serię LAN parties, by "pożegnać" jedynkę. Efekt był taki, że cały tydzień należał do Brood Wara ;) (naturalnie bez przesady).

Dnia 19.05.2012 o 19:15, Azazell napisał:

SC 1, D1 i może niech będzie WoW.. Zobaczcie Starcraft 2. To nic innego jak SC 1 w nowej
otoczce + z ciekawa kampanią.. Ale żeby tyle za nią płacić? Z Diablo 3 jest podobnie.


Powiem tak: założenie, że sequelom potrzebne są daleko idące innowacje jest błędne. Inna sprawa, że po tylu latach wydawania tego samego i szlifowania danego modelu każda kolejna produkcja z serii powinna ocierać się o doskonałość...

Dnia 19.05.2012 o 19:15, Azazell napisał:

A co będzie za 10 lat jak producent będzie musiał wyłączać serwery gry? To wtedy już
nikt nie uruchomi D3 :) Z jednej strony te DRM i inne zabezpieczenia są ok, ale wówczas
otrzymujemy gry na max parę lat.


Ale zawsze mogą wtedy wprowadzić grę offline i opcję LAN, nie bądź już takim fatalistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 17:49, Siriondel napisał:

... bo nie wyszło na konsole? ;)


Nie, taka wada to w recenzji w CDA będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 19:13, Jeggred napisał:

Kolejny "hejter" WoWa, który wszędzie go widzi ?


Czy naprawdę każde słowo krytyki pod adresem kolorystki Diablo automatycznie oznacza zaszufladkowanie jako "hejter WoWa"?

Porównaj sobie kolory, jakie występowały w Diablo 1 z tymi z trójki. Porównaj sobie szare katakumby, oświetlone gdzieniegdzie pochodniami, które tylko podkreślały mrok, panujący wokół, z zielonkawo-niebieskimi podziemiami w D3. Porównaj sobie jaskinie i ich jeziora lawy, z lodowymi czy pustynnymi "lochami". Wreszcie porównaj sobie koszmarne jęki, dobiegające gdzieś z czeluści labiryntu pod katedrą w Tristram, z piękną tęczą, jaką możemy podziwiać w kilku miejscach.

Rozumiem, że można być fanem, można być nawet fanatykiem. Ale odmawianie innym prawa do krytyki, automatycznie przypinając im łatkę "hejtera", to najprostsza droga do tego, by samemu otrzymać łatkę - "fanboja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 17:59, Myszasty napisał:

Panie Moderator. Ja już nawet pominę kwestie tak mało ważne, jak przygotowanie giganta,
który sieciowe szlaki przecierał do premiery. Skoro obrabiają przez cały czas MILIONY
graczy na serwach WoW, to co ich tutaj mogło zaskoczyć?


Zdarzyła się premiera graczy i napływ graczy na serwery. To, że mogą być problemy było do przewidzenia. Jak się pojawia nowy dodatek do WoWa serwery gry też potrafią mieć krótką zadyszkę.

Dnia 19.05.2012 o 17:59, Myszasty napisał:

Chyba, że naprawdę dali dupy. Ale przecież - bo czy ktoś z milionów fanów o to prosił?
- trzeba było zrobić singla w multi, z lagami i całym dobrodziejstwem inwentarza.


O tym, że żeby przejść z singla do multi jednym kliknięciem ani słowem się nie zająkniesz. Ba, o oczywistych zaletach takiego rozwiązania też nie. Zdarzyło się, że jakiś znajomy mi pisze "zobacz wydropiłem taki przedmiot, przyda Ci się?" jeśli tak to albo on albo ja idziemy do najbliższego checkpointa i na chwilę dołączam do kolegi tylko po to, żeby przedmiot wziąć i wracam do swojej gry. Ale po co o takich rzeczach wspominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 19:15, Azazell napisał:

A co będzie za 10 lat jak producent będzie musiał wyłączać serwery gry? To wtedy już
nikt nie uruchomi D3 :) Z jednej strony te DRM i inne zabezpieczenia są ok, ale wówczas
otrzymujemy gry na max parę lat.

Zmuszony, to znaczy co ?
Serwery do Diablo 1 jeden nadal działają, chociaż gra ma już ponad 15 lat. Diablo 2 ma 12 lat a serwery b.netu nadal działają. Za 10 lat będą mogli zmniejszyć liczbę potrzebnych serwerów, ale nie wiem dlaczego mieli by je wyłączać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem recenzję Sławka Serafina, również niezbyt przychylna, ale w jego słowach coś jest bo bez owijania w bawełnę pisze co widzi. Oczywiście w komciach flame na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Muszę przyznać, że spodziewałem się, że po premierze DIII przez, co najmniej pierwszy miesiąc na necie nie będzie złego słowa na Diabełka ze względu na samą... "siłę legendy" poprzednika, a tu psikus. Sam jeszcze nie grałem i nie mam zamiaru do póki nie stanieje, także się nie wypowiadam, ale jedna rzecz mnie zastanawia. Patrząc na różne komentarze (zarówno na gramie jak i innych stronach) można dojść do wniosku, że Diablo właśnie gdzieś (przynajmniej częściowo) zatraciło swój klimat. I tu pojawia się moje pytanie: nie macie czasem wrażenia, że Blizzard po połączeniu z Activision tak jakby... przestał być Blizzardem? Nie wiem, czy wiecie o co mi chodzi ale może ktoś też ma podobne uczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować