Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trailer: czemu Diablo III nie dostanie 10/10?

248 postów w tym temacie

Przygodę z D3 zakończyłem, póki co, po becie. Moje wrażenia były, niestety, dokładnie takie, jak wrażenia Myszy. Gra się fajnie, szczególnie ze znajomymi, ale żaden z tego megahit. Mówiąc krótko, dupy to to nie urywa. Po prostu, poprawny, grywalny tytuł. Dodam też, że w 100% zgadzam się z jego ostrą oceną przygotowania do premiery i problemów z logowaniem. Idę o zakład, że gdyby zrobili normalny singiel, oraz dodali opcję LAN, a logowanie do battlenetu wymogli dopiero dla gry przez Internet, to problemów przy premierze (i nie tylko) byłoby kilka razy mniej. Ah, i jeszcze jedno: porównywanie Blizzarda do CDP jest cokolwiek nie na miejscu. Po pierwsze z uwagi na rozmiar i możliwości finansowe obu firm, a po drugie z powodu tego, że CDP w życiu nie zrobiło gry z trybem multiplayer, podczas gdy Zamieć robi tylko takie i jest uznanym liderem na rynku MMO i strategii czasu rzeczywistego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi gra się bardzo podoba i bez mrugnięcia okiem wystawiłbym 9/10. Dawno żadna gra mnie tak nie wciągnęła i nie mam tego uczucia, że gram w chłam. Można nawet powiedzieć, że wciągnęła mnie bardziej od Diablo 2. W sumie nie daje 10/110 tylko i wyłącznie za muzykę która w poprzednich częściach była wyraźnie lepsza. No i jak narazie nie miałem, żadnych problemów z błędami lub polączeniem, albo ja mam farta albo przesadzacie. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że za przeproszeniem pieprzycie głupoty. Dalej wychodzą gry które spełniają wymagania graczy, zachwycając oko jak i dusze. Wystarczy spojrzeć na naszego rodzimego Wieśka czy chociażby Deus Exa który zmierzył się z legendą i wyszedł z tego cało.
Nie brońcie niedokończonego projektu tekstem "za dużo wymagacie". Niedługo fani będą bronić producentów czymś w stylu "Ciekawe czy ty byś zrobił lepszą grę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 18:02, Myszasty napisał:

No tak. Zrobili więcej tego, co było fajne w jedynce, ale bez fajerwerków. :) Sorry,
jebnięcia już nie było. D mnie zamiotło, DII nie miało już szans.


Chyba po raz pierwszy muszę przyznać Ci rację. Całkowicie, absolutnie i totalnie. Pierwszy Diabeł był genialny. Był jedną z naprawdę niewielu gier, jakie kiedykolwiek się ukazały, o których można powiedzieć, że otarły się o ideał. Gdybym tylko miał możliwość kupienia pierwszego Diabełka, zrobiłbym to bez wahania (na marginesie dodam, że naprawdę korona by Blizzardowi z głowy nie spadła, gdyby pierwsze Diablo wypuścili jako freeware z okazji premiery D3... Jakoś EA potrafiło coś takiego zrobić z C&C). Bo nawet stosunkowo prosta (jak na dzisiejsze czasy) mechanika gry i tak biła na głowę to, co Blizz zaoferował w dwójce. Bez drzewek umiejętności, bez przedmiotów setowych czy słów runicznych.

Co do nieprzyznania 10/10... Widzę, że wywołałeś mały flamewar wśród fanbojostwa. A ja i w tej kwestii się z Tobą zgodzę. Gra na 100% nie zasługuje. Ba, nie zasługuje nawet na 90%. W chwili obecnej nie dałbym jej więcej, jak 8/10. Mimo, że w ciągu ostatnich kilku dni spędziłem z nowym diabełkiem prawie 40 godzin i bawię się świetnie, nie sądzę, by gra ta była czymś wybitnym. Jest artystycznym rozwinięciem D2, na dodatek z mocno naciągniętą fabułą (ile razy będziemy "ostatecznie" zabijać Diablo?), kulejącym momentami systemem umiejętności i mało zróżnicowanymi postaciami (2x ranged DPS, 2x melee DPS, 1x mutant, jakim jest Witch Doctor). Gra jest dobra, nawet bardzo dobra. I tyle. Do ideału zabrakło naprawdę sporo. W stosunku do D1, mamy do czynienia z krokiem w tył. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2012 o 18:13, Mikanek360 napisał:

PS: Według mnie jedyne osoby które zachwycają się grą pod niebiosa to tak zwane Blizzdrony.
Które widzą markę a nie produkt.


Tak, oczywiscie nie ma z tym nic wspolnego ze sa rozne gusta i to co jednym sie nie podoba, inni moga kochac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 18:02, Myszasty napisał:

No tak. Zrobili więcej tego, co było fajne w jedynce, ale bez fajerwerków. :) Sorry,
jebnięcia już nie było. D mnie zamiotło, DII nie miało już szans.

Mysza, jakie słownictwo :P a w podcaście to od razu afera jak coś się wam wymsknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 18:26, TigerXP napisał:

Tak, oczywiscie nie ma z tym nic wspolnego ze sa rozne gusta i to co jednym sie nie podoba,
inni moga kochac.

Może się podobać! Nie powiedziałem, że nie :)
Ale co tu dużo mówić, od strony technicznej gra jest najzwyczajniej kiepska, fabuły dobrej książki też nie ma. A co najgorsze wcale nie jest królem aRPG i to nie gatunek jest płytki i wyczerpany. To jest po prostu kolejny Hack & Slash tylko, że z dobrze opłaconym tytułem. Wychodzi dużo bardzo fajnych gier, robiących dosłownie wszystko lepiej (czyt. Grim & Dawn, Torchlight2, itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby poprawna. Niby bez szału. Zgadzam się.

Tylko dlaczego 75% moich znajomych tłucze jak nienormalni po nocach a pozostałe 25% biega po mieście w celu kupna DIII, którego już nigdzie dostać nie można?

Magia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Pocinam dosc ostro od czasu premiery i wiecej niz 9 bym nigdy nie dal (i to juz BARDZO zawyzone)

Gra na 8+ w sumie, ale nie mozna o niej powiedziec ze jest zla i wogole tandeta (czyli oceny od 1-5 to sa kpiny hejterow) ;)

*A co do problemow z logowaniem: przy TAKIEJ premierze powinniscie sie byli spodziewac, no i ten polski internet szalony nie jest, prawda?*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm dla mnie osobiście ocena szkolna 3/6 średniak stał popularny z powodu marki nis inny ważniejszy rzeczy poza HIPE "diablo 3 !!!" .
p.s:gdyby "nowoczesne diablo 1" z mroczny klimatem na swój czasy to bym 100% kupił bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne odczucia co Myszasty. Gra jest fajna, przyjemna, ale to nie jest Diablo! I powtarzałem to już od pierwszego zetknięcia z betą.
Mało tego. Jak na taki czas produkcji, i taki hype, to można nawet rzec, że trochę rozczarowała. Równie grywalne tytuły powstają w 2-3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2012 o 18:32, StNimrod napisał:

*A co do problemow z logowaniem: przy TAKIEJ premierze powinniscie sie byli spodziewac,
no i ten polski internet szalony nie jest, prawda?*

Hmm, polski internet chyba nic do tego nie ma. Tylko ich serwery. W sumie ludzie mają rację, że to duża firma, mają wowa więc powinni wiedzieć. Ale wg mnie nie powinno to i tak wpływać na ocenę gry, co najwyżej można to krytykować bardziej niż w przypadku wieśka 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie powinno dostać 10/10. Tak jak Diablo 1 i 2 nigdy na to nie zasługiwały. Żadna gra na taką ocenę nie zasługuje, w szczególności, że wy nie używacie skali 0-10/10 tylko 0-100/100. Bo nie ma żadnej różnicy gdy grze wystawia się na przykład 6,7/10 czy 67/100.
I jakoś olbrzymi liczba błędów nie powstrzymała was przed wystawieniem 9/10 Skyrimowi, więc dlaczego Diablo 3 miało by z powodów kilku błędów dostać niższą ocenę ?

"Za mało Diablo w Diabolo."
To znaczy co ? Nie ma już itemów i hord potworów do zabicia w Diablo 3 ? Bo to właśnie jest fundamentem serii Diablo - zabijanie potworów, żeby zdobyć nowe itemy, które pozwolą nam na zabijanie jeszcze większej liczby potworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2012 o 18:18, piomink napisał:

Ta logika nie jest bzdurna :) Może przykład diablo akurat średnio pasuje ale chyba wiesz
o co mi chodzi. W sumie dzięki Twojej wypowiedzi można wyciągnąć ciekawy wniosek - nasze
oczekiwania rosną szybciej niż gry stają się lepsze.

Właśnie problem nie polega na tym, ze im gra nowsza tym nasze oczekiwania są dalej - to własnie te gry stają się coraz gorsze, bo mają coraz bardziej kuriozalne budżety, z których i tak 90% idzie na grafikę zamiast na mięso lub szuka się nowych fanów. tutaj najlepszym przykładem jest wspomniana seria splinter cell, która aż do trójki się twórczo rozwijała, po czym nagle zaczęła iść w stronę shootera z kulawym chowaniem sie w ciemności - sorry, ale za tym nikt nie będzie tęsknił, chyba że conviction było jego pierwszym zetknięciem z tytułem.

Dnia 19.05.2012 o 18:18, piomink napisał:

I obawiam się, że będzie ciągle
tak samo - będziemy wspominać gry w nieco zniekształcony sposób. W sensie, że dzisiaj
się nam to nie podoba, za 5 lat będziemy to wspominali "jakie to było dobre", ale kiedy
za te 5 lat znowu wrócimy do tej cudownej gry to zobaczymy jaki to szit. Wspomnienia
zniekształcają obraz i czasem lepiej nie wracać do starych gier, żeby sobie tych wspomnień
nie popsuć :P

niestety, stare gry często do dziś bronią się same - w F1/F2 po raz pieerwszy zagrałem bodaj trzy lata temu, a i tak uważałem je za gry dobre, o kilka klas lepsze od F3. Podobnie Arcanum, miało swoje wady i niedoróbki, ale była to przyjemna gra, znacznie bardziej wciągająca niż oklepany na milion sposobów DA. I to nie tak, że dzisiaj się nie da, bo Alpha Protocol czy Risen 2 (gry mające szereg wad, ale w ogólnym rozrachunku świeże i przyjemne), czy nadchodzący AoD pokazują, że jak się chce, to się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co ten temat to nie wiem szczerze...jutro będzie kolejny "czemu się waham między 8,5 a 9"?Autor ma 5 minut depresji czy nie było o czym napisać?Swoją drogą Diablo 3 może i na 10 nie zasługuje (choć powody Myszastego są wyciągnięte z kapelusza).

> >
> Panie Moderator. Ja już nawet pominę kwestie tak mało ważne, jak przygotowanie giganta,
> który sieciowe szlaki przecierał do premiery. Skoro obrabiają przez cały czas MILIONY
> graczy na serwach WoW, to co ich tutaj mogło zaskoczyć? To, że nikt nie nabrał się na
> pewnie gdzies już przygotowany fajny komunikacik pod tytułem "Popularność gry przerosła
> nasze oczekiwania"? Bo, tak szczerze, w takiego faila u takich wyjadaczy, to ja nie wierzę.
> Chyba, że naprawdę dali dupy. Ale przecież - bo czy ktoś z milionów fanów o to prosił?
> - trzeba było zrobić singla w multi, z lagami i całym dobrodziejstwem inwentarza.


Z chęcią zapłacę Ci każde pieniądze jeśli znajdziesz serwery i sieć które wytrzyma KAŻDE obciążenie.Ja jeszcze czegoś takiego nie widziałem(choć sztuką jest jak szybko można wszystko postawić ponownie na nogi).

Czy Diablo 1 było fenomenalne?Nie było ,jak każda inna gra Blizzarda wniosło sporo świeżości i nowatorskich rozwiązań(mówię tutaj tylko o pierwszych częściach) każdy kolejny sequel czy dodatek to tylko więcej tego samego + parę drobnych lub ciut większych usprawnień ,ogólne założenia pozostają nie zmienione(ot taka polityka firmy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzuce swoje 3 grosze.
D3 podoba mi się bardzo, bardziej niż D2, może dlatego, że jest bardziej przystępnym i w tym "nowoczesnym" stylu. Przeszedłem raz na normalnym, na koszmarze i pewnie na hell też przejdę, bo póki co rozwałka mi się nie nudzi. Problemy przy starcie były, fakt, ale już po 40 minutach mogłem się zalogować i normalnie grać. Mój kolega kilka minut później. Oczywiście to, co się komu podoba to kwestia gustu, ale najbardziej denerwujący są ludzie, którzy próbują przekonać wszystkich do tego, że to oni mają rację- czy to ci twierdzący, że D3 jest megahitem, czy ci mówiący że to słaba gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować