Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2009 o 20:44, KUBAxBEHEMOTH napisał:

Jeżeli Adam i Ewa mieli trójkę synów jeden z nich nazywał się Seth to oznacza,że jedyną
kobietą do ''''rozmnażania''''
była Ewa to to jest nie co chore...

"Gdy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, podobny do niego jako jego obraz, i dał mu na imię Set. A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki. Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści. I umarł." (Rdz 5,3-5)

Edit: widzę, że się spóźniłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biblia narzuca nie które rzeczy.
Np.trzeba przestrzegać dekalogu w taki sposób jaki nam został pokazany.
Przykład-Nie zabiję cie bo:
*(dekalog)-bo tak mówi 5 przykazanie.
*(normalny człowiek)-nie zabiję cię ponieważ uważam że jest to świństwo.
Z którą z tych dwóch wypowiedzi się zgadzacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 19:25, Seqiu napisał:

A więc modląc się do figurki bądź obrazka świętego/Maryji popełniamy jakiś grzech?


Tak, popełniasz, bo nie wolno się modlić do obrazów. Można się modlić do tego, kogo obraz przedstawia.

Dnia 11.03.2009 o 19:25, Seqiu napisał:

Przecież nie możemy prosić nikogo innego, poza Jezusem, aby wstawił się za nami u Boga, skoro
jest tylko jeden pośrednik.


Dobrze radzę: zamiast słuchać tego, co inni opowiadają w internecie przeczytaj sobie samemu na spokojnie Biblię. Chrystus mówi, że "tylko Bóg jest dobry" - to nie znaczy, że inni nie są. Bóg jest dobry w sposób doskonały. To samo dotyczy słów Chrystusa kiedy mówi o sobie, że jest Nauczycielem czy Pasterzem - to nie znaczy, że tylko On nim jest, ale jest nim w sposób szczególny. To jak chcesz rozumieć fragment o pośrednictwie jest absurdalne. Kim byli apostołowie, jeśli nie pośrednikami między Bogiem a ludźmi? Kim są wszyscy głoszący Ewangelię? Są pośrednikami. Również pośredniczenie w modlitwie jest jak najbardziej wskazane - Biblia mówi, żeby "modlić się za siebie nawzajem", że święci zanoszą Bogu swoje modlitwy - a "wielką moc ma modlitwa sprawiedliwego", dlatego jak najbardziej wskazane jest ich o to prosić.

A komu wolisz wierzyć: internetowym kłamcom czy Kościołowi, który ma 2000 lat i o którym Chrystus powiedział, że jest "filarem i podwaliną prawdy" - Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest normalne to Adam czyli normalny człowiek nie powinien żyć osiemset lat.
Możecie mi powiedzieć,że to jest tylko legenda.
A legenda to mit,czyli w to katecheci wieżą a np. w Zeusa i jego historię się nie wieży na serio bo jest to niby mit.I w to się nie wieży..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np.post w poście za postanowienie można mieć:''''będę grzeczny(dobry)''''
Dobrym trzeba być przez całe życie a nie tylko w okresie postu.To brzmi tak jakby po poście znów być gnojem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2009 o 21:01, Mogrim napisał:

A komu wolisz wierzyć: internetowym kłamcom czy Kościołowi, który ma 2000 lat i o którym
Chrystus powiedział, że jest "filarem i podwaliną prawdy" - Twój wybór.

Wielu ludzi uważa że kościół manipulował światem w europie do oświecenia(a potem też tylko w mniejszym stopniu) więc nie jest to najlepszy przykład. Jeśli wierzysz kościołowi to wierz ale nie przedstawiaj to w taki sposób jakby tylko kościół wiedział co dobre. Jeśli kościół byłby taki idealny to nie atakował by np. Teorii Kopernika. Też wierzono przez tysiąclecia że ziemia centrum wszechświata i co?A tak poza tym to Nie jestem wrogiem kościoła ale tak ślepo to nie wierzę w jego racje bo rządzą nim tylko ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 20:59, KUBAxBEHEMOTH napisał:

Przykład-Nie zabiję cie bo:
*(dekalog)-bo tak mówi 5 przykazanie.
*(normalny człowiek)-nie zabiję cię ponieważ uważam że jest to świństwo.
Z którą z tych dwóch wypowiedzi się zgadzacie ?


A może raczej tak: Nie zabiję Cię, bo Biblia tego wyraźnie zabrania, a zabrania tego bo to jest świństwo?
Nie bardzo rozumiem logikę Twojego przykładu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 21:15, Skywalker560 napisał:

Z tego co pamiętam, to akurat Kopernik miał protektora w postaci jakieś biskupa czy inszego
kościelnego dostojnika.

Tak miał ale kościół i tak się z nim nie zgadzał. Albo inny przykład. Wyprawy krzyżowe. No jeszcze rozumiem jakoś że walczyli o ziemię świętą ale jedna wyprawa ograniczyła się tylko do złupienia Konstantynopola a druga skazała na śmierć mnóstwo niewinnych dzieci. To wymyślili ludzie a papiestwo te wyprawy poparło.
P.S. Nic do boga ani Chrystusa nie mam bo za mało wiem żeby to dobrze ocenić ale sam kościół po 1000 latach i jego czynach to już trochę tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy to prawda, że w tłumaczeniu Księgi Rodzaju pomylono się? Wiadomo nam, że kobieta powstała z żebra mężczyzny, jednakże w języku hebrajskim żebro i bok to jedno słowo, więc na prawdę to kobieta powstała z boku mężczyzny, co dodatkowo oznacza, że zawsze ma stać u jego boku. Tak nam ksiądz mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale potępiasz cały Kościół, a pamiętaj, że ja też jestem Kościołem, nie wiem, co mam wspólnego z tamtymi krzyżowcami, może któryś z nich był moim przodkiem, ale nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to wyprawa ma Konstantynopol była absurdem, ponieważ złupili samych swoich. Poza tym, ta wyprawa miała polegać na przechwyceniu szlaków arabskich, a nie złupieniu Konstantynopola, przynajmniej tak zlecili wojsku kupcy włoscy. Niestety, w drodze zapomniano o celu wyprawy (nie wiem jak to możliwe, tak mówił nauczyciel od historii) i po prostu napadli na Konstantynopol.
Krucjata dziecięca miała polegać na tym, aby wzruszyć serca Arabów, ale niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 21:14, iwaneszek napisał:

Wielu ludzi uważa że kościół manipulował światem w europie do oświecenia(a potem też
tylko w mniejszym stopniu)


Uważać sobie może. Konkrety. Do oświecenia bo...?

Dnia 11.03.2009 o 21:14, iwaneszek napisał:

Jeśli wierzysz kościołowi to wierz ale nie przedstawiaj to w taki sposób jakby tylko kościół wiedział co dobre.


Będę przedstawiał to tak jak wierzę, a tobie nic do tego. Ja tobie nie mówię, jak masz przedstawiać swoje poglądy.

Dnia 11.03.2009 o 21:14, iwaneszek napisał:

Jeśli kościół byłby taki idealny to nie atakował by np. Teorii Kopernika.


Jak typowy internetowy napinacz bezmyślnie rzucasz hasłem o Koperniku, co zupełnie jest nie na temat. Czym innym są sprawy wiary, a czym innym sprawy nauki. Ja piszę o tych pierwszych. Co do teorii duchownego Kościoła Katolickiego jakim był Kopernik, który swoje dzieło zadedykował Papieżowi, to wiedz, że Wielki Inkwizytor kard. Bellarmino nie wykluczał prawdziwości teorii Kopernika; słusznie podnosił on tylko, że może ona być co najwyżej hipotezą, jako że Kopernik nie był w stanie udowodnić odkryć (dowód można było przeprowadzic dopiero dzięki wahadłu Foucaulta).

Dnia 11.03.2009 o 21:14, iwaneszek napisał:

Też wierzono przez tysiąclecia że ziemia centrum wszechświata i co?


No właśnie: co? Bo ja nie wiem co stan wiedzy na temat astronomii, fizyki, matematyki czy czegokolwiek innego ma do rzeczy Ewangelią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 21:27, Skywalker560 napisał:

Ale potępiasz cały Kościół, a pamiętaj, że ja też jestem Kościołem, nie wiem, co mam
wspólnego z tamtymi krzyżowcami, może któryś z nich był moim przodkiem, ale nie sądzę.

Nie nie cały. Obecny mi nie przeszkadza tylko denerwują mnie ślepo zapatrzeni w kościół ludzie bo to jest instytucja stworzona przez Chrystusa ale skażona prze rękę człowieka niestety:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 21:29, Mogrim napisał:

> Wielu ludzi uważa że kościół manipulował światem w europie do oświecenia(a potem
też
> tylko w mniejszym stopniu)

Uważać sobie może. Konkrety. Do oświecenia bo...?

Bo potem zaczęto negować postawę kościoła. Zaczęły powstawać odłamy i kościół już nie miał tak twardej postawy jak przed tym okresem . A jak już było pisane nie ufam kościołowi bo teraz kierują nim zwykli ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 21:14, iwaneszek napisał:

/.../
Jeśli kościół byłby taki idealny to nie atakował by np. Teorii Kopernika. /.../

Zdaje się, że nie masz pojęcia o tym, co piszesz.
Kopernik, w swojej pracy, korzystał z przychylności biskupa warmińskiego Gize i wspierał go jeden z 12 Wielkich Inkwizytorów - kardynał Bellermini. Prace Kopernika prawdopodobnie były wykorzystane przy reformie kalendarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 21:36, KrzysztofMarek napisał:

> /.../
> Jeśli kościół byłby taki idealny to nie atakował by np. Teorii Kopernika. /.../
Zdaje się, że nie masz pojęcia o tym, co piszesz.
Kopernik, w swojej pracy, korzystał z przychylności biskupa warmińskiego Gize i wspierał
go jeden z 12 Wielkich Inkwizytorów - kardynał Bellermini. Prace Kopernika prawdopodobnie
były wykorzystane przy reformie kalendarza.

Dobra. Wiem tylko tyle że wywoła to wielką burze w kościele jest to napisane chociażby w podręcznikach do historii i wile wielu innych źródłach. Teorie Kopernika nie były popierane na szeroką skalę. Największa burza wybuchła po jego śmierci ale nie wiem tyle na ten tema co ty więc mogę tu przyznać ci racje bo nie znam tych faktów. Jestem tylko człowiekiem i mogę popełniać błędy ale dzięki takim sytuacjom się uczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 21:33, iwaneszek napisał:

Bo potem zaczęto negować postawę kościoła.


W oświeceniu? Kościół atakowano od zawsze. Choć co prawda dopiero w oświeceniu doszło do ludobójstwa ze względu na wierność Kościołowi.

Dnia 11.03.2009 o 21:33, iwaneszek napisał:

Zaczęły powstawać odłamy


Wróć do szkoły. "odłamy" i to te najpoważniejsze nie powstały w oświeceniu.

Dnia 11.03.2009 o 21:33, iwaneszek napisał:

A jak już było pisane nie ufam kościołowi bo teraz kierują nim zwykli ludzie.


A ja ufam Bogu: "Ty jesteś Piotr, skała, i na tej skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować