Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

2649 postów w tym temacie

Przetłumaczy mi ktoś odpowiedź ze Steamu? Bo nie do końca zrozumiałem ją.

"In order to investigate this issue, we must verify the purchase receipt and your ownership of the CD Key.

Please handwrite your Support Ticket Number XXXXX on the quick reference card or sticker above the CD Key (the number should not be written on a separate piece of paper or inserted with an image editor) and reply with a digital photo or scan of the CD Key and the receipt for your recent purchase. Please ensure that you submit a full-color image in .jpg format, rather than a photocopy.

If you have any difficulty locating the CD Key on the packaging, please see the following link:
http://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=7480-WUSF-3601


Example scans:
http://support.steampowered.com/images/faq/2347-QDFN-4366/cdkey1.jpg
http://support.steampowered.com/images/faq/2347-QDFN-4366/cdkey2.jpg

We accept receipts issued within the last 90 days. Receipts from auction sites and used merchandise sellers will not be accepted.

After verifying your proof of ownership we will gladly assist you with this issue. "


Czyli co mam im podesłać? Skan czy zdjęcie CDkeya na pudełku z dopiskiem tego ticket numeru (wpisałem w miejsce ticket numeru XXXX).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2012 o 10:10, Nieznajomosc napisał:

Czyli co mam im podesłać? Skan czy zdjęcie CDkeya na pudełku z dopiskiem tego ticket
numeru (wpisałem w miejsce ticket numeru XXXX).


Nie ma znaczenia. Musisz po prostu zrobić zdjęcie, lub zeskanować CDKey, gdzie również długopisem dopisałeś numer sprawy i tyle. I do tego dodać musisz rachunek, paragon za kupno tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbując opisać zdjęcie i szukając pomocy w internecie trafiam tylko na strony, gdzie powiedziane jest jak opisać co jest na zdjęciu...

I w tym jest problem. Jak można wyrazić odczucia inaczej niż pisząc, że coś jest cool lub awesome? Np. jak napisać, że zdjęcie jest klimatyczne (i nie napisać o pogodzie :), nastrojowe, wygląda dobrze itp.

Chodzi o zwroty które coś wyrażają, a nie tylko ogólne wrażenie i są przy tym bardziej formalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 10:10, Boguslav4 napisał:

I w tym jest problem. Jak można wyrazić odczucia inaczej niż pisząc, że coś jest cool
lub awesome? Np. jak napisać, że zdjęcie jest klimatyczne (i nie napisać o pogodzie
:), nastrojowe, wygląda dobrze itp.


Prawdopodobnie chodzi Ci o zwroty typu: amazing, impressive, breathtaking, itp.
Możesz skorzystać z thesaurusa: http://thesaurus.com/browse/awesome?s=t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 10:55, Phobos_s napisał:

> /.../


Dzięki za pomoc :)
W szczególności chodziło mi o całe zwroty frazeologiczne, których w słowniku często się nie znajdzie- by uniknąć śmiesznych tłumaczen jak np. bezpośrednie (i nie poprawne w każdym możliwym sensie) tłumaczenie "on był pogodny = he was like weather" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, nie spotkałem się z takim tłumaczeniem wyrazu "seasons" w żadnym słowniku :P Wcześniej, nie mam pojęcia czemu, byłem pewny, że "seasons" znaczy "wakacje", więc wtedy tytuł brzmiałby w miarę fajnie. Pewnie nadal bym tak myślał, gdybym nie spotkał się w recenzji z "Porami roku w otchłani", co brzmi raczej żałośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam katanę przywiezioną z Chin, i widnieją na niej "krzaczki". Nie mam pojęcia jaki to język, ani co oznaczają te znaki.

Z góry dziękuję za pomoc :)

20120713170045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 17:01, Minamir napisał:

Witam.

Posiadam katanę przywiezioną z Chin, i widnieją na niej "krzaczki". Nie mam pojęcia jaki
to język, ani co oznaczają te znaki.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Pierwszy to niebo, ostatni to siła(z tego co kojarzę, ale raczej tak na 90%. Jakoś dziwnie napisane.) Tego pośrodku nie mogę rozszyfrować, chyba ze dasz zdjęcie lepszej jakości. Wtedy się postaram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować