Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Darksiders II na PC to słaby port. THQ przeprasza i próbuje rozwiązać problemy

126 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2012 o 16:02, bonescraper napisał:

Jest tak jak z jedynką. Gra działa świetnie, ale nie ma żadnych opcji graficznych oprócz
zmiany rozdzielczości.

Obawiałem się, że jest gorzej :). W takim razie nie ma co narzekać, jak im się uda poprawić, będzie cudownie, na razie jest bardzo dobrze. Mi to wystarczy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 13:11, EmperorKaligula napisał:

Jest tylko rozdzielczość i gamma.

Czyli to samo co w pierwszej części. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 16:40, Kadaj napisał:

> Jest tylko rozdzielczość i gamma.
Czyli to samo co w pierwszej części. ;p


O ile pamiętam, w pierwszej części nie dało się zmienić rozdzielczości - przynajmniej ja miałem na monitorze FHD 1280X1024
czy dwójka też wymaga Steama?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 16:48, lis_23 napisał:

O ile pamiętam, w pierwszej części nie dało się zmienić rozdzielczości - przynajmniej
ja miałem na monitorze FHD 1280X1024

Jak nie, jak się dało (screen)? ;p

Dnia 18.08.2012 o 16:48, lis_23 napisał:

czy dwójka też wymaga Steama?.

Tak

20120818165231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 16:07, Sebo1020 napisał:

przez takie idiotyczne decyzje gra w tym czasie będzie niesamowicie
rozkradziona

Kto ma kupic, kupi. Kto spiracic ma to spiraci. Nigdy nie bylo inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 16:52, Kadaj napisał:

> O ile pamiętam, w pierwszej części nie dało się zmienić rozdzielczości - przynajmniej

> ja miałem na monitorze FHD 1280X1024
Jak nie, jak się dało (screen)? ;p

Heh, muszę to sprawdzić u siebie
ja z jedynką miałem taki problem, że po dojściu do lokacji '' katedra '' / o ile jeszcze pamiętam / i po wejściu do środka była całkowita zwiecha gry i najczęściej całego PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to już 3 wtopa ale myślę, że tą szybko naprawią ;) najpierw gr future soldier, ktore do tej pory jest u wielu praktycznie niegrywalne potem prototype 2 z beznadziejną optymalizacją itp. a teraz darksiders2. Gry mające na prawdę potencjał olali na pc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 18:06, ardiano1 napisał:

dla mnie to już 3 wtopa ale myślę, że tą szybko naprawią ;) najpierw gr future soldier,
ktore do tej pory jest u wielu praktycznie niegrywalne potem prototype 2 z beznadziejną
optymalizacją itp. a teraz darksiders2. Gry mające na prawdę potencjał olali na pc :(


Ghost Recon to Ubisoft
Prototype, Acti
No i Darksiders THQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby każdy developer miał nas przepraszać za to że ich gra w wersji na PC jest słabym portem z konsoli, to nic innego by nie robili tylko nas przepraszali :)

Dobrze wiedzieć, że przynajmniej mają tego świadomość, a ja dziekuję za ten news bo zastanawiałem się nad kupnem tej gry bo do Borderlands 2 (21 września) zbytnio nie mam w co popykać, ale teraz już nie mam wątpliwości że muszę szukać dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika wporządku, optymalizacja także, gram na padzie, bo przecież to nie gra dla klawiatury... ani przez chwilemi nie przyszło mi na myśl, by narzekac na coś. W sumie to tylko postać w menu ekwipunku wygląda słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2012 o 18:23, BuIkers napisał:

Dobrze wiedzieć, że przynajmniej mają tego świadomość, a ja dziekuję za ten news bo zastanawiałem
się nad kupnem tej gry bo do Borderlands 2 (21 września) zbytnio nie mam w co popykać,
ale teraz już nie mam wątpliwości że muszę szukać dalej :)



Ale o co chodzi?
gdyby gra była źle zoptymalizowana to można by narzekać ale tu wadą jest tylko brak szczegółowych ustawień grafiki i sterowanie pod pada, czyli wszystko to, co oferowała pierwsza część gry - moim zdaniem, z tego powodu nie można jej skreślać bo sama gra jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest takie: Gra sama w sobie jest ok, ale dlaczego nie ma tych dodatków jak plik konfiguracji itp?

Cytując: "Niestety, zwłaszcza pod koniec cyklu produkcji, niektóre rzeczy trzeba zmieniać na ostatnią chwilę. To była jedna z takich rzeczy" i "Zespół developerski sprawdza, które elementy można dodać do gry. Nie mogę obiecać tego, co zrobimy, mogę jedynie obiecać, że pracujemy z odpowiednimi zespołami i wszyscy mają świadomość, jak ważne jest uwzględnienie tych wysiłków w następnym patchu"

To co, ustawienia zostały wycięte na samym końcu, żeby potem dodać je w łatce? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 18:23, BuIkers napisał:

Dobrze wiedzieć, że przynajmniej mają tego świadomość, a ja dziekuję za ten news bo zastanawiałem
się nad kupnem tej gry bo do Borderlands 2 (21 września) zbytnio nie mam w co popykać,
ale teraz już nie mam wątpliwości że muszę szukać dalej :)


Dnia 18.08.2012 o 18:23, BuIkers napisał:

Ale o co chodzi?
gdyby gra była źle zoptymalizowana to można by narzekać ale tu wadą jest tylko brak szczegółowych
ustawień grafiki i sterowanie pod pada, czyli wszystko to, co oferowała pierwsza część gry - moim zdaniem, z > tego powodu nie
można jej skreślać bo sama gra jest świetna.


Tym bardziej, że, jeżeli sterowanie klawiatura + mysz jest takie samo jak w jedynce to też nie widzę problemu. Ja w taki sposób D1 przechodziłem... nigdy nie czułem, żeby mnie coś w sterowaniu frustrowało.
Szczerze mówiąc news opisuje to tak, jakby THQ kompletnie skopało cały port a tak naprawdę na tle wielu innych D2 wychodzi i tak przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie kupowałem. Pierwsza część była świetna. Chciałem kupić drugą na czasie ale wygląda na to że podobnie jak z Rage, poczekam aż gra będzie sensownie działać na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 20:47, dariuszp napisał:

Dobrze że nie kupowałem. Pierwsza część była świetna. Chciałem kupić drugą na czasie
ale wygląda na to że podobnie jak z Rage, poczekam aż gra będzie sensownie działać na
PC.

CZYTAJ ,DO BIURWY, INNE KOMENTARZE. Jeśli uważasz, że część pierwsza była świetna to i druga cię nie zawiedzie bo poziom konwersji jest aktualnie NA TYM SAMYM POZIOMIE.

To samo się tyczy pana Onyxpvp i jego "podstawy zwrotu gry".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale to że ty nie masz problemów nie oznacza że inni ich mają nie mieć. Druga sprawa twórcy obiecywali i nie dostarczyli więc za przeproszeniem jest na co narzekać bo niektórym może nie przypaść to i owo. No i jak pojawią się bugi z grafiką po tym co na forach THQ jest ich sporo to gracz nie ma jak wył. danego efektu do czasu patch''a bo twórcom najprościej się nie chciało zrobić konwersji jak należy. Więc nie chrzań na temat komentarzy bo sam przykładem nie świecisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2012 o 21:42, Numenpl napisał:

twórcy obiecywali i nie dostarczyli więc za przeproszeniem jest na co narzekać bo niektórym
może nie przypaść to i owo. No i jak pojawią się bugi z grafiką po tym co na forach THQ
jest ich sporo to gracz nie ma jak wył. danego efektu do czasu patch''a bo twórcom najprościej
się nie chciało zrobić konwersji jak należy.


Lub nie mieli czasu. Zauważ, że mówimy o firmie której grozi bankructwo, jeżeli przy dodawaniu obiecanych opcji wszystko zaczęło się sypać (uwierz mi, mogło) to naprawdę mogli aktualnie nie mieć kiedy nad tym siedzieć. Poza tym, jeżeli kilka osób nade mną mówi, że konwersja jest tak dobra jak poprzedniej części, to najwyraźniej istnieją osoby, które problemów nie mają. Przy D1 też zdarzały się krzyki, że coś komuś się krzaczy... powiem więcej, w naprawdę wielu grach bywa tak, że coś komuś się krzaczy bo taki jest niestety urok pierdyliarda konfiguracji PCtów. Kolega nade mną nie czytając, prawdopodobnie, ANI jednego komentarza od razu wyszedł (dzięki wspaniałemu, pożal się Boże newsowi) z założenia, że wydali totalny crap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie można było poczekać z premierą na PC? Nie lepiej wydać dopracowaną dobrą grę niż zwykłą szmire?
Kupiłem, gra chodzi tak jak powinna. Co do myszki i klawiatury w gry tego typu i tak gram na padzie, więc u mnie problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować