Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars 2: wszystko, co musicie wiedzieć o systemie mikropłatności

71 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Czy w Guild Wars 2 korzystanie z mikropłatności pozwoli nam zdobyć znaczną przewagę nad innymi, czy też system ten jest zupełnie opcjonalny? O tym przekonacie się, oglądając nagranie, jakie dla Was przygotował Patryk „ROJO” Rojewski.

Przeczytaj cały tekst "Guild Wars 2: wszystko, co musicie wiedzieć o systemie mikropłatności" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czasu aż diamenty można kupować za pieniądze z gry to dla mnie mikropłatności nie istnieją ;P ja za kasę w grze zbieram na dodatkową skrzynkę lub większy bank i tyle ;) klucze dostaje za zadania w miarę często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko.. to tylko czekać aż tu przywieje jeszcze jego psiapsióła Rocka aka "nie umiem znosić krytyki wszelakiej" czyli tej konstruktywnej też]...
Gram.pl jako wasz użytkownik jeszcze za czasów gdy was nie było [a raczej byliście stroną CDP] proszę... nie idźcie tą drogą :)
Chociaż jak tu obu panów "nie lubimy krytyki głosimy prawdy objawione" przywieje, to przynajmniej się odwołam do zapewnień Krzyśka Ogrodnika, że gram.pl nigdy na konstruktywną krytykę poparta argumentami się nie zamknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno, lepiej to wpływa na całokształt gry. Bo jest za darmo, przy pierwszym zakupie. Inne mmo co tylko żerują na comiesięcznym żołdzie, mogą się chować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale chyba ich ociupinkę pogrzało... Za 50 Euro (czytaj ponad 200zł) dostajemy ledwie 4000 Gemów (czy jakoś tak),a patrząc po cenach w tym sklepiku to te 4000 na długo nie wystarczy... Sam niestety jeszcze nie posiadam gry, ale zamierzam ją kupić w najbliższym czasie. Gra pod względem rozgrywki, grafiki i wielu innych aspektów wymiata. Bardzo się chwali, że nie ma comiesięcznych opłat, tak jak jest w większości tego typu gier. Po samych gameplay-ach szacuję, że ta gra jest warta nawet te 250 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 15:38, Pietro87 napisał:

O matko.. to tylko czekać aż tu przywieje jeszcze jego psiapsióła Rocka aka "nie umiem
znosić krytyki wszelakiej" czyli tej konstruktywnej też]...
Gram.pl jako wasz użytkownik jeszcze za czasów gdy was nie było [a raczej byliście stroną
CDP] proszę... nie idźcie tą drogą :)
Chociaż jak tu obu panów "nie lubimy krytyki głosimy prawdy objawione" przywieje, to
przynajmniej się odwołam do zapewnień Krzyśka Ogrodnika, że gram.pl nigdy na konstruktywną
krytykę poparta argumentami się nie zamknie.



Zazdroszczę odwagi, też chciałem coś napisać ale boję się, że zostanę obrzucany przysłowiowymi "pomidorami" przez widownię twórczości tego właśnie duetu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pietro87
marny trolling...

Z tego co widzę to mikropłatności nie są takie straszne, wszystko da się kupić za normalną kasę w grze i nie są to jakieś wygórowane kwoty, mam niespełna 40 poziom i już stać mnie na ponad połowę rzeczy z Black Lion Company.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry system który sprawdził się w Guild Wars 2. Gemy są wymienialne za walutę w grze i odwrotnie. Dzięki temu KAŻDY ma do nich dostęp a AN tak czy siak dostaje swoje pieniądze.
Boost 50% do expa można dorwać w grze np z questów a sam nie jest bóg wie jaki pomocny biorąc pod uwagę że to Questy dają olbrzymie ilości expa a moby całe nic. Przez co lepiej przez moment zaliczyć jakiś event niż farmić moby.

Na razie nie narzekam. Nawet wydałem 10 euro żeby wspomóc grę :) Kupiłem sobie za to 3 pety gdzie jeden za mną lata i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 15:51, Imeilic napisał:

@Pietro87
marny trolling...



To stwierdzenie, ze goście którzy blokują swoich userów za wszelkie formy krytyki teraz jest trollingiem ?
Wow ciekawa postawa, gratuluję.

Przytoczę ci tylko przykład jak kolega Rock blokował ludzi którzy jechali po jego recenzji SW:TOR''a [gra której wystawił ocenę bodajże 9,5/10].
Kilka osób wytknęło mu, że chwali się jak to przed recenzją przegrał 200h... zagrał każda klasą do 20 poziomu, czyli zobaczył urywek samouczka dla każdej profesji [ta samą grę z kilku perspektyw różniących się od siebie kosmetycznie] do tego, żadnej profesji nie poznał bo gra się nimi diametralnie odmiennie na poziomach 30-50 niż na 1-30.
ergo - ludzie wytykali, że naciągnął ocenę, był nierzetelny, nie poznał contentu gry [bo w te 200h zrobił by jedną postać na full, cała fabuła, cały end-game czyli to co w mmo najważniejsze i to co w TORze dało dupy po całości] a gość co zrobił - zamiast wdać się w polemikę i chociaż się bronic on ludzi poblokował i strzelił focha [tak dużego, że wyłączył łapkowanie komentarzy pod swoimi filmami, bo bolało go chyba, że najwięcej kciuków dostawał zawsze ktoś kto krytykował go argumentacją ciężka do odbicia]

Ale wiadomo - każdy kto śmie krytykować panów od prawdy objawionej to troll, jasne jak słońce.

Rojo muszę oddać sprawiedliwość nie blokuje userów jak leci i czasem w jakaś tam polemikę się wda, ale w momencie gdy argumentacja go przytłacza tez daje ciała i albo temat urywa albo komentarze kasuje.

Ergo - kolesie głoszą prawdę objawioną i takiego założenia się trzymają. A na jakiekolwiek formy krytyki odpowiadają niczym dziecko w piaskownicy które straciło lizaka. Przykre jak polski YT spada na pysk podczas gdy zagraniczna scena lets-playerów i recenzentów idzie o krok do przodu i potrafi nawet podcast z widzami mającymi jakieś zarzuty co do danego kanału zorganizować.
U nas widać lepiej otaczać się bezmyślnymi jednostkami które wszystko przyjmują za gwarantowaną 100% prawdę.


@Blaize

Wali mnie bełkot bezmyślnych fanbojów czy gimberiada youtubea.
Mam zdanie jakie mam na temat większości "twórców" na YT.
Jedyny w miarę normalny zawsze wydawał mi się Maciek Makuła [chociaż tez swoje za uszami miał] i kilku niezależnych małych jegomości tworzących coś dla raczej wąskiego grona widzów nie pod masówkę.
Rojo miewa przebłyski, niewielkie ale miewa. Rock imho zszedł poniżej dna tym swoim kompletnym brakiem zdolności do przyjmowania krytyki i wyciągania wniosków o ta krytykę opartych [o żebrołapkach nie wspomnę.. dobry materiał broni się sam imho]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko tego brakowało aby tamtych dwóch na gram.pl przywiało... Rojo kompletnie mi nie podchodzi, to jego ciągłe darcie się do mikrofonu, które ma być w zamierzeniu zabawne. Przynajmniej na tamtym filmie tego nie stosował.

Dnia 03.09.2012 o 16:01, Pietro87 napisał:

Rojo miewa przebłyski, niewielkie ale miewa. Rock imho zszedł poniżej dna tym swoim kompletnym
brakiem zdolności do przyjmowania krytyki i wyciągania wniosków o ta krytykę opartych
[o żebrołapkach nie wspomnę.. dobry materiał broni się sam imho]

Zarabiają na wyświetleniach filmów, więc robią wszystko żeby ich nie stracić. Czasem takie dramy w blokowanie użytkowników i nieprzyjmowaniem krytyki mogą przyciągnąć im tylko dodatkowe wyświetlenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 16:16, Arcling napisał:

Jeszcze tylko tego brakowało aby tamtych dwóch na gram.pl przywiało... Rojo kompletnie
mi nie podchodzi, to jego ciągłe darcie się do mikrofonu, które ma być w zamierzeniu
zabawne. Przynajmniej na tamtym filmie tego nie stosował.


No i to są właśnie te przebłyski :)

Dnia 03.09.2012 o 16:16, Arcling napisał:

Zarabiają na wyświetleniach filmów, więc robią wszystko żeby ich nie stracić. Czasem
takie dramy w blokowanie użytkowników i nieprzyjmowaniem krytyki mogą przyciągnąć im
tylko dodatkowe wyświetlenia.


A to już zupełnie inna kwestia [acz słuszna] - patrz youtubeowa drama z szogunem czy burakiem [donem vito polskiego youtubea =P].
Aczkolwiek boli mnie, że polska scena zerznięta koncepcyjnie w 90% z zagranicznej nie zerznęła tez zdolności do integracji z widzami na poziomie.
Wielu dużych zagranicznych gamerów słucha swojego community i często doskonali swoje produkcje wyciągając wnioski z błędów a nasi jada jedną papką po najmniejszej linii oporu sprzedając właśnie prawdy objawione i racje najmojsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast 1st raz gościa słyszę i widzę, może dlatego, że yt odwiedzam tylko dla muzyki...
Nie jest strasznie, chociaż lepsze mikro by się przydało i raczej warto byłoby wspomnieć o tym, że za gemy można też transferować się pomiędzy światami. Chyba, że jednak było, a ja przespałem to sry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pietro87
Do złudzenia przypomina mi to o czym piszesz w swoich postach dzisiejsze massmedia oraz polski rząd...
Krytykanta należy uciszyć/spacyfikować (tyle, że tutaj ban jest bardziej brzemienny w skutkach z reguły i wprost proporcjonalny do mocy argumentów jakie przedstawia) oraz iść w zaparte ...
Taka już nasza rzeczywistość. Ktoś wmówił ludziom, że przyznanie się do błędu, wysłuchanie racji innych jest oznaką przegranej, oznaką słabości, oznaką bycia gorszym i tak to się kula... w dół.
Przyjemnie przeczytać posty na poziomie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć, że wszelkie itemy w stylu okularki, rękawice bokserskie itp możemy nosić tylko jako tak zwane "ubranie cywilne" i nie możemy w takim wdzianku walczyć. Boosty wypadają nie tylko ze skrzyń, ale czasem także dostajemy je jako nagrodę za personal story lub ukończenie jakiejś krainy na 100%. No i warto pamiętać, że przewaga w poziomie nie ma w tej grze żadnego znaczenia - bo w PvP wszyscy mają 80 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak- film był dobry i się dość dużo o mikropłatnościach dowiedziałem. Ale zdziwiło mnie to, że na potrzeby filmu "ROJO" nie zmienił tego srebra na choćby 1 diament, aby się upewnić, czy przelicznik "diament na gold" jest taki sam przy odwrotnej wymianie :P
Ale po tym co zobaczyłem, na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć jedno- Brawo ArenaNet! Ciekaw co prawda jestem jak to będzie z dodatkami do tej gry... ale skoro można wymieniać nawet złoto z gry, na owe gemy- nieliczny przejaw szacunku i wolności dla graczy-Ukłon w stronę tego studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 15:41, vegost napisał:

Na pewno, lepiej to wpływa na całokształt gry. Bo jest za darmo, przy pierwszym zakupie.
Inne mmo co tylko żerują na comiesięcznym żołdzie, mogą się chować.


dla wszystkich po równo i za darmo, co ? socjalizm nie pasuje do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować