Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age 3: Inquisition: nowe szczegóły i garść grafik koncepcyjnych

69 postów w tym temacie

Nie wierze w ich słowa. DA 2 względem części pierwszej to porażka więc i trójka tutaj nic nie zmieni, poza tym grę wydaje EA więc dla mnie odpada ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że BW zaczyna od zera :D gracze i tak od nich niczego nie oczekują, na grę nie czekają, więc jest szansa, żeby BW czymś zaskoczył - jeśli się przyłożą mogą wrócić w glorii i chwale...jeśli przyłoży się do tego EA, to raczej nic z tego nie będzie...
Mam dziwne wrażenie, że prawdopodobieństwo tego, że BW wysłucha opini graczy jest bliskie 0 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że scen łóżkowych nie będzie to akurat dobrze. Chyba w żadnej grze Biowaru były one zrealizowane nieciekawie, w DA szczególnie (seks w majtkach :).
A tak poza tym to w sumie DA3 mi wisi. Origins mi się podobało choć miało sporo wad, dwójka to już była porażka. Nie sądzę by tym razem było lepiej, ale zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 10:50, Isildur napisał:

Nie wierze w ich słowa. DA 2 względem części pierwszej to porażka więc i trójka tutaj
nic nie zmieni, poza tym grę wydaje EA więc dla mnie odpada ;]

A ktoś w nich jeszcze wierzy? Ja po ME2 (i opiniach graczy o DA2 i ME3 w które nie grałem) nie kupuję żadnych gier EA, szczególnie jeśli pracowało przy nich BW.

Dnia 21.10.2012 o 10:50, Isildur napisał:

Nie potrafiłem grać w dwójkę dłużej niż do pierwszego aktu. Po prostu zniechęciła mnie
slasherowa walka, która była po prostu nudna. Nadzieję trochę daje to, że jeszcze rok
do premiery. Może im się uda.

I tak dużo. Ja przeszedłem pół dema. Albo i mniej. Jedyna gra, która znudziła mnie w 5 minut.

Prawda jest taka, że EA i BW obiecywało cuda w ME 2, ME 3 i DA 2. Prędzej doczekaliśmy się solidnej gry polskiej reprezentacji piłki nożnej, niż solidnej roboty, przy którejkolwiek z tych gier. Jedyne co mogę im zaliczyć na plus to niepokazywanie scen łóżkowych. Nie, żebym miał coś do erotyki w grach, ale skoro właściwie tylko w ME pokazali je porządnie,to lepiej, żeby ich w ogóle nie robili, niż robili je byle jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zmiana silnika na Frostbite 2 nie pozwoli na bezpośredni import zapisanych stanów gry z DA2, ale BioWare zastanawia się, co zrobić, by nasze poprzednie wybory nie pozostały bez znaczenia w DA3: Inquisition."

Co ma piernik...? Naprawdę, co wspólnego ma import zapisów gry (czyli po prostu odpowiednie odczytanie plików i "interpretacja" zawartych w nich danych) do zmiany silnika graficznego? To po prostu paskudnie żałosna wymówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją przygodę z grami wychodzącymi spod bandery EA już zakończyłem. Nic więcej, na czym będzie znaczek Electronic Arts nie tknę. Nawet pirata. Po prostu nie i koniec. Ta firma totalnie olewa graczy PCtowych. Nie wiem jak na konsolach, ale ja nie mogę grać w multi ME3, bo czasy ładowania są piekielnie długie pomimo tego, że gra działa płynnie, EA rozkłada ręce, nikt mi nie umie pomóc. Żeby Dragon Age: Origins się logował na serwery, musiałem zmienić hasło na jakieś "normalne", czyli proste dla hakerów do odgadnięcia, inaczej dostawałem błąd. O Dragon Age 2 to już w ogóle nie muszę wspominać, bo wszyscy wiemy, jak wygląda.

Troszkę z innej beczki - FIFA 13 podobno jest upośledzona i jakieś 30-40% funkcji w niej nie działa. Nie wiem czy to zostało załatane, ale jeśli to prawda, no to proszę Was... litości.

Frostbite 2, to kolejny powód, żeby porzucić gry EA. Megawypasiony i megawymagający silnik graficzny, który przede wszystkim cechuje się ładnym cieniowaniem i niczym więcej. Ostre tekstury, wypasione modele, to już widziałem w różnych innych grach. Póki co jakoś się trzyma na BF3, ale NFS The Run to była totalna porażka, nie wiem jak skończy Most Wanted, ale... nie, ja po prostu tego silnika nie chcę widzieć na oczy.

Kolejna rzecz: niemal każde studio wchłonięte przez EA kończy fatalnie. Dajmy na to seria Medal of Honor. Jedyny Medal, który był dobry, to Allied Assault - zrobiony przez 2015. Potem już było tylko gorzej. Westwood ze swoim C''n''C - to samo.

I kolejna sprawa - EA nie łata swoich gier na PC tak, jak należy. Jedyne serie, które mają dobre wsparcie na PC, to Battlefield i The Sims.

I tak można w nieskończoność. EA to najgorsza firma w tej branży, jaką znam. To ja już wolę Activision z tym całym Bobbym Kotickiem. A ten cały Origin to oni sobie mogą... Nie wrócę do EA, jeśli oni się z tego nie wycofają, a na to się raczej nie zanosi. Jeśli chcą mieć internetowe zabezpieczenie, niech skorzystają ze Steama. Wolą Origin? Cóż, trudno, cya EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej jeszcze nie skończyłem jedynki, chociaż, gdy grałem pół roku temu po raz ostatni, miałem nabite jakieś 28h, co jak na mnie jest świetnym wynikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem jedyny chyba ale mnie sie Dragon age 2 podobal:) ahah
a to co mi sie najbardziej nie podobalo to...angielski dubbing:)

wiadomo jedynka byla lepsza ale dwojka tez mi sie podobala i sie nie znudzilem dziwne:)

ps
nie besztajcie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co? A mi się DA2 podobało. Nie mówię że była idealna, bo nie była, a jedynka było 100% lepsza, ale II podobała mi się i III kupię na pewno;)

Jeśli jesteś zainteresowany, to odwiedź mój kanał [ogłoszenie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zmiana silnika na Frostbite 2 nie pozwoli na bezpośredni import zapisanych stanów gry z DA2"

Fani zrobią łatkę :F A serio to nie widzę jakim problemem jest silnik przy przenoszenie savów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 12:32, Fang napisał:

"Zmiana silnika na Frostbite 2 nie pozwoli na bezpośredni import zapisanych stanów gry
z DA2"

Fani zrobią łatkę :F A serio to nie widzę jakim problemem jest silnik przy przenoszenie
savów...


Dokładnie - silnik ma się nijak do przenoszenia save''ow. Przecież odczytywanie odpowiednich flag z pliku, to zabawa na parę godzin, nieważne przez co został wygenerowany, byleby tylko wiedzieć gdzie się co znajduje. Kpina z graczy. A tak liczyłem na powrót mojego "Wardena", z którym tak dobrze się bawiłem w jedynce i związałem się emocjonalnie bardziej niż z tym typkiem z dwójki (Hawke ?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten motyw z save''ami zadziwia. Co oni tam przechowują w środku, że nie sposób wyciągnąć kilkudziesięciu zmiennych? Rozumiem, że np. wygląd głównego bohatera (o ile w ogóle jest istotny w tym przypadku) mógłby nie pasować pod nowy silnik, ale to sobie można poustawiać przy imporcie. 2012-13 rok i zawodowcy nie potrafią takich rzeczy? Bez jaj.

Osobiście czekam raczej na informacje o samej walce. Mordowanie setek przeciwników wyskakujących z powietrza i rozpadajacych się na krwawe kawałki, tańce z różdzkami, dzikie skoki z dwuręcznymi mieczami i ogólny styl walki przypominający bardziej jakieś przesadzone anime niż poważny rpg... Jak to rozwiąża mnie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 13:26, Triderus napisał:

Nie ma to jak oceniać grę nie zagrawszy w nią ,prawda?
Brawo

Skoro z zapowiedzi wynika, że Bioware idzie drogą DA2, to raczej wiadomo, czego się spodziewać, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 13:26, Triderus napisał:

Nie ma to jak oceniać grę nie zagrawszy w nią ,prawda?
Brawo


Hmm, może nie że ocenia się samą grę, ale już niektóre pomysły można oceniać porównując z Dragon Age II i DA:O, a nawet porównując do Mass Effect (dlaczego nie?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Khe ?
Ze względu na nowy silnik mają problemy z transferem sejwów ? Co za perfidna wymówka. Czyli cale poprzednie giercowanie moge sobie teraz wsadzić w tyłek !?
Banda niekompetentnych durni. No chyba że zrobią coś w stylu wyboru jak sie potoczyly losy z poprzednich gier, ale to po prostu kpina.

Och, zaraz... przecież ta gra to pewnie bedzie crap, wiec i tak kupie dopiero jak zejdzie do 30 zl, o ile nie bede mial w co innego grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2012 o 07:57, Henrar napisał:

Podziękował. Zamiast lecieć w całkowicie niepotrzebny silnik graficzny i tracić kasę,
powinni byli wrócić do pomysłu z Origins (wiele ras) i możliwości importu save''ów. Ale
przecież po co, ważne że jest Frostbite 2.

Wybór ras zapewne oznaczał by brak ugłosowienia naszej postaci, więc wolą robić to na modłę ME (tylko wybór płci). Importu save nie będzie raczej z tego powodu, że inaczej niż w ME, gdzie w komiksach i książkach pomijano Sheparda i wątki z nim związane, tak te z DA zawierają określone postacie i decyzje. Bioware stworzyło swój kanon, gdzie np. Alistair jest królem. Już w DA2 import praktycznie na nic nie wpływał. Wydaje mi się, że to tłumaczenie z silnikiem to bullshit. Po prostu nie ogarniają wyborów.

Ciekawe czy znowu będzie wycięta "dodatkowa postać" z drużyny, która znajdzie się tylko w kolekcjonerce, a dla posiadaczy zwykłej będzie do dokupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za idiotyczne uzasadnienie braku innych ras. Więc co - na DA3 mają mniejszy budżet niż przy tworzeniu pierwszej części? Akurat. Po prostu EA skąpi...

Chociaż jestem trochę mniej hejtujący, niż inni ;P Bo jednak bedzie większy świat, customizacja postaci (człowiek, bo człowiek, ale jednak nie będzie to narzucona osobowość). Może będzie to faktycznie coś bliższego do DA1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować