Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DirectX 10 - nie dla Windows XP!

303 postów w tym temacie

DX 10 dla WinXP na pewno będzie. I to z normalnego źródła, a nie przerobiona przez kogoś instalka. Czemu tak uważam? Proste. Ludzie na nowy system się nie rzucą - XP jest stabilny, po upatchowaniu nawet w miarę bezpieczny. A Vista? Oprócz tego, że w droższych wersjach będzie Aero nie można o niej nic dobrego powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z Windowsa XP nie zrezygnuje tylko dlatego ze DirectX 10 na niego nie wyjdzie. Dlatego mam nadzieje ze gry nie bede go wymagalu (DirectX''a 10).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to sprawa obojętna. Nie stać mnie na kartę która będzie obsługiwać te cuda (do tego absurdalna ilość pamięci [niezbędna tylko do gircowania], proc potrzebujący małej elektrowni i zasilacza na prąd 3-fazowy)... Jak tak dalej pójdzie to taniej będzie polecieć w kosmos niż pograć w symulator lotu jakiejś rakiety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to wszystko co zapowiadają miało być prawdą to u producentów zarówno oprogramowania jak i hardware''u zyski poważnie by spadły zamiast wzrosnąć. Bo kto, dając pół roku temu za kompa kilka tysięcy złotych, z trudem uzbieranych, będzie się wykosztowywał znowu, żeby sobie obejżeć jak wygląda nowy system? ( zapewne jak XP na początku: dziurawy ) A gdyby granie w najnowsze gry wymagało i Visty i dx10 to kto mógłby w to grać? Nowy windows + nowa karta graficzna ( kompatybilna z dx10 ) + zapewne nowa płyta główna ( jeżeli jej będzie karta wymagać ) + procesor ( jeżeli się nie będą podstawki zgadzać ). To jest napradę spory wydatek. Na pewno okres przejściowy musi potrwać kilka lat, tak jak to było w przypadku XP, więc ja się narazie nie martwię że będę zmuszony kompa wymieiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 11:36, Doreczek napisał:

oby tylko gry tego directa nie wymagaly ja tez nie zrezygnuje z xp


Będą wymagały... za kilka lat. Na oewno DX 10 nie będzie eksploatowany od razu tak samo jak Vista nie stanie siez miejsca jedynym słusznym systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 10:43, KrzysztofMarek napisał:

Producenci gier nie muszą korzystać tylko z DirectX 10, czy nawet 11. (...)


Niestety to nierealne - nie w obecnej sytuacji na rynku. Żeby napisać dużą grę od podstaw (głównie chodzi tu o 3D) nie korzystając z bibliotek DirectX trzeba by wielokrotnie pobawić się w wynajdywanie koła, co wiąże się ze sporymi nakładami czasowymi i finansowymi. A efekt mógłby nie spełniać oczekiwań, przede wszystkim wydajnościowych. W związku z tym naprawdę samobójcy trzeba, żeby zdecydował się na takie ryzyko. Microsoft wie jak podporządkować swojej platformie producentów gier i robi to skutecznie od bardzo dawna. I nic nie wskazuje na to, by coś się miało w tej materii zmienić - potrzebna jest konkurencyjna, lecz jednocześnie kompatybilna z DX, biblioteka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie, klniecie na czym swiat stoi, a jak przyjdzie co do czego to i tak, chcac nie chcac wymienicie OS, no chyba, ze naprawde stanie sie cud i tworcy gier dojda do wniosku, ze nie beda musieli korzystac z technologii DirectX 10 i pozostana przy DX 9...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re BlackTemplar niekoniecznie, jesli wypuszczą gre wymagającą visty a gracze nie będą jej mieli, to zwyczajnie będzie sie sprzedawać dużo gorzej od działąjącej pod xp konkurencji. moim zdaniem vista musiała by sie spopularyzować żęby wiecej niż kilka % tytułów (z czego ponad połowa prawodopodobnie z microsoftu, akurat ich stać żeby w ten sposób przekonać pare osób do kupna visty) zacznie jej wymagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 12:06, BlackTemplar napisał:

Narzekacie, klniecie na czym swiat stoi, a jak przyjdzie co do czego to i tak, chcac nie chcac
wymienicie OS,

Problem jest taki, że nie będzie za dużego wyboru. Albo nowe gierki i nowy Windows. Albo nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest chore!

Jeżeli będziemy chcieli grać w najnowsze gry to trzeba będzie wydać pieniądze na nowego Windowsa. Następnie, Win działał poprawnie trzeba będzie zainwestować w upgrade komputera, a później kupić grę która nas interesuje. To jest po prostu śmiechu warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że narazie karty nie sa kompatybilne z DX10 wiec po co się komuś przesiada jeśli nie zamierza w najbliższym czasie wydac 2k na najowszą kartę?Ja nie zamierzam upgradu ale przesiade się tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pienicie się na to że DX10 bedzie tylko na VISTE.
A ja wam powiem tak" Mało miękki może mi co najwyżej.........."
Po dwu miesiącach opanowałem w końcu linuxa( wybrałem Redczat :) )
Co by niepowiedzieć w necie można kilka aplikacjii znaleźć które dobrze emulują wincrap
Przez WIN-E odpalam office/FarCry/TRD3 i może 95% reszty softu pod winde.
I jest mi obojętne czy będzie winda vista czy za półtora roku "windows crapus pospolitus"
Nawet taki firmowy AutoCad też przez wine odpalam i..... chodzi.

Żal mi was z tym waszym pojękiwaniem. Jesli kupujecie PC tylko do grania to jest to chore.
Do grania to są konsole.
Jestem szczęśliwym posiadaczem PS2 oraz obu XBOX-ów i naprawde robie kloca na to co ma winda w sobie.
Redczata mam na zmiane z XP(bo musze czasem działać pod windą)
Ale na codzień to linuch......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bill Gates wypuszcza Vistę tylko z jednego powodu : współpraca z Xboxem360. Nie bez powodu ten os ma bardzo duże wymagania sprzętowe - wszystko po to by gry mogły być bardzo szybko konwertowane z X360 na pc lub odwrotnie bez straty jakości (przewaga x''a już teraz jest wyrażnie widoczna vide "Gears of War"). Microsoft chce połączyć oba rynki : pecetowy i konsolowy i umożliwić wspólne granie ich uczestnikom w wybrane tytuły...
Po resztę odsyłam do wideokonferencji Microsoftu z E3, która krąży po necie - Bill wszystko tam wyjaśnił a sądząc po wypowiedziach niektórych osobników - tzn. "pecetowych graczy" są strasznie w plecy jeśli chodzi o swe hobby...Pora zdjąć klapki z oczu i przyjąć z pokorą to, że Microsoft ma was głęboko w d*pie i wszystkimi możliwymi siłami (łączenie z pc, telefonami komórkowymi) próbuje wypromować Xboxa360 jako "uniwersalną" maszynę do grania i ugruntować swą pozycję na rynku elektronicznej rozgrywki...kosztem kieszeni graczy zmuszonych do upgrade''u swoich komputerów - i co z tego, że gracze w Polsce będą narzekać na ceny - świat graczy to nie tylko Polska...
(...)Microsoft z pewnością zadba o to, by developerzy robili gry na vistę ($$$) - parę gorących tytułów i będzie pozamiatane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak by pod konsole były wszystkie gry to bym sie z tobą pewnie zgodził ale są też i takie których na konsolach niema i najprawdopodobniej nie nie będzie (fallouty, baldursy, civilizacje, hirołsi, warcraft 2. starcraft itd). wprawdzie są gry o nazwach baldur i fallout tactis na konsole, ale z legendarnymi przodkami łączy je wyłącznie tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIEEEEEEEEEEE!

Właśnie sobie uświadomiłem, że najdalej za rok, na kompach będzie chodzić z HoMM jedynie homm 5. Załamka, nie dość, że ci zdrajcy z Ubisoftu zrobili, co zrobili, to jeszcze Microsoft im pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować